Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Polİsİn GÖrevde Uyumasi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-04-2007, 17:52   #1
avorbay

Varsayılan Polİsİn GÖrevde Uyumasi

Sayın meslektaşlarım elinizde polisin görevde uyuması ile ilgili tanımlara vs. yer veren bölge idare mahkemesi kararları varsa foruma atabilirseniz gerçekten çok sevineceğim.Bu konuda acil bilgi lazım.Anlayacağınız üzere görev başında uyuyakalmış bir polis memurunun savunulması gerekiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Hepinize iyi çalışmalar ! Saygılarımla!!
Old 09-04-2007, 08:15   #3
avorbay

Öncelikle ilginize teşekkür ederim sayın meslektaşım.İlgili tüzüğü ben de okudum.Fakat bu suça konu eylemin tanımı tam olarak nedir yani hangi haller uyumaya girer hangi haller girmez.Örneğin göz dinlendirme amacıyla kısa süre gözleri kapatmak uyuma eylemine giriyor mu.Yoksa uzanmak suretiyle mi yapılması gerekiyor bu eylem.Anlayacağınız kurcalayacağım biraz mevzuyu. Yardımcı olabilirseniz müteşekkir olurum.Saygılarımla!!!
Old 09-04-2007, 10:50   #4
judgeee

öncelikle iyi günler. Ben askerliğimi disiplin subayı olarak yapmıştım belki askeri mevzuatla kıyaslama yapabilirsiniz. Görev sırasında diyerek bence nöbetten bahsediyor kapıda yada başka bir yerde tutulan silahlı nöbette uyunması(yada göz dinlendirilmes) 24 ay durdurmayı gerektirebilir. Mesai saatlerinde uzanıp yatmakta bu kapsamda ele alınabilir ancak gözdinlendirme görevi savsaklamaya girmelidir ve 3 gün durdurmayı gerektirir. Askerde sadece nöbet sırasında uyuma, nasıl olduğu önemli değil uzanarak yada başka bir şekilde, cezalandırılırdı ve kesinlikle bukadar ağır bir cezasıda yoktu hatta bununla kıyaslayınca cezası yoktu bile diyebiliriz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04190493 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.