Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Değerli Hocalarımız

Yanıt
Old 05-07-2007, 11:30   #91
av.korcan

Evet meşhur Şeref ERTAŞ Hocamızı da unutmamak gerekir diye düşünüyorum
Old 05-07-2007, 11:51   #92
uSaRe01

Tarihi eser olarak müzede saklanarak ve gelecek nesillerce hatırlanmasının sağlanması gereken hocalar'dan bir kaçı olarak;

Sulhi Dönmezer,Ferit Hakan Baykal, Turhan Esener, Yıldızhan Yayla,Turan Yıldırım,Vakur Versan, Mustafa Dural,Emin Artuk,Feridun Yenisey.... (dahası da var ama ilk hatırladıklarım bunlar.) sayabiliriz...
Old 06-07-2007, 11:57   #93
m.eser.c.

Bende hala selcuk üniv. hukuk fakültesinde okumaktayım.
derslerinde 250 kişilik amfide oturacak yer bulamadığımız herkezi pür dikkat dersine bağlayan yaptığı hoş espirilerle ceza hukukunu sevdiren ve ilgilenmemin yegane nedeni olan sayın İbrahim DÜLGER hocama saygılarımı ve minnetlerimi bildirmek isterim.
o branşında bir EKOL...
Old 06-07-2007, 16:29   #94
Av.Bulut

Selçuk mezunuyum.Değil anfileri konferans salonlarını bile rahatlıkla doldurabilen nadir hocalardan
Old 06-07-2007, 16:32   #95
Av.Bulut

Kim diyeceksiniz şimdi bi yanlışlık sonucu mesaj yarım kaldı tabi ki İ.Dülger
Renkli kişiliğiyle konu yorumları bi harikadır.
Old 07-07-2007, 17:38   #96
adçetin

Varsayılan DeÜ

Ben Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim, geçen öğretim yılı boyunca Medeni Usul dersini aldığım MUHAMMET ÖZEKES'i haytım boyunca unutmam mümkün değil..Tek başına Dünaya'yı değiştirmek için yola çıkan değerli hocamın benim gibi bir çok hukuk fakültesi öğrencisine iyi bir hukukçunun anlayabilen, anlatabilen, HUKUK VİCDANINA SAHİP, çevresindeki olaylara duyarsız kalmayan, hayatının her alanına hukuku yerleştirebilen bilinçli hukukçular olması konusunda katkısı çoooooookkkk fazladır..Bilgi birikimi ve hukukçu duruşu bizi en çok etkileyen yanlarındandır..İlk defa bu sene Muhammet hocanın dersine girdiğimden beri İYİ Kİ DOKUZ EYLÜL HUKUK FAKÜLTESİNE GELDİM dedim...
Hocam çıktığınız bu yolda herkesin sizi anlaması umuduyla...
Bende dünyayı tek başına değiştirilebileceği inancını yarattığınız için sonsuz teşekkürlerrrr......
Old 08-07-2007, 14:09   #97
ncoban

Bizi 2. sınıfta alıp mezun edene kadar büyük emeklerle yetiştiren sayın Prof.Dr. Hasan Erman hocama büyük saygılarımla.Çok teşekkür ederim hocam.
Old 08-07-2007, 14:21   #98
ecesaka

Gerçekten beni kendisine hayran bırakan bir eğitimci olarak Sn. Hakan Pekcanıtez hocamı asla unutamam... Bir de Genel Kamu Hukuku dersimize gelen Sn Levent Köker hocamın ders yükseltme sınavı sonrasında "Eh mezuniyetini ilk ben kutlayayım madem" diyerek beni ilk kutlayan kişi olması, o anki duygularım... Anlatamam...
Old 08-07-2007, 15:50   #99
g:)

Erdal Onar..
Nasıl iyi bir insan o yaa...Onun derslerini öğrencisi olmaktan büyük memnuniyet duyduğum saatler olarak hatırlayacağım hep.
Old 08-07-2007, 18:31   #100
bilal_deu

Gerçekten de Muhammet Hoca bir tanedir. Sahip olduğu bu felsefeyle yaşamanın vermiş olduğu mutluluğu, biz de öğrencileri olarak paylaşıyoruz. Çünkü biz de onu örnek alıyoruz. Bir tanedir Muhammet Hocam...(Ferrarisini satan bilge olmak kolay değildir.)
Old 08-07-2007, 23:13   #101
genç hukukçu

Selamlar,sanırım bu,benim bu sitede yolladığım ilk ileti;Benim unutamadığım-daha doğrusu unutamayacağım-hocam ise Anayasa Hukukçusu Tunçer KARAMUSTAFAOĞLU,bu kişi ders anlatırken ne anlattığını bilmesiyle,konuyu dallandırıp budaklandırmamasıyla ve jest-mimikleriyle tüm öğrencileri tarafından hayranlıkla ve selametle anılmaktadır.Esasen Ankara Hukuk kökenlidir ve yıllarca orada hocalık yapmıştır ama nedense ben bu sitede ismine pek rastlayamadım;Ancak öğrencilerinin gerçekten çok saygı duyduğu bir isim olduğunu sanıyorum...
Old 17-07-2007, 16:31   #102
adlig_recht

Bu güne kadar en çok şey öğrendiğim hocam sayın Rıfat Murat Önok tur. deu deydi fakat duyduğuma göre Koç üniversitesine geçmiş.
Old 17-07-2007, 23:11   #103
slide

prof dr.metin feyzioğlu ve legolarla anlatıığı ders hiç unutmayacağım
Old 21-07-2007, 13:21   #104
tarde.sed.tute

tartışmasız anayasa hukuku hocam prof.dr.ERDAL ONAR..o ders anlatırken sanki sınıfta değil de bir tiyatro sahnesinde gibiydi ve bizlerse bir hukuk dersi dinlemektense harika bir tek kişilik tiyatro oyunu izler gibiydik..ses notu,jest ve mimikleri,vurgu ve tonlaması,en zor ve sıkıcı konuları bile verdiği örneklerle adeta beynimize kazıyan,araya sıkıştırdığı hoş anılarla dersi eğlenceli hale getiren,bana göre eşsiz bir hocadır kendisi..derslerde verdiği örnekler daha dün duymuşum gibi cümlesi cümlesine hala aklımda..ama en sevdiğim ve hayatıma yön veren cümlesi ise 'BİR ŞEY YAPILMAYA DEĞİYORSA,O ŞEY İYİ YAPILMAYA DA DEĞER'sözüdür..
sayın erdal onardan anayasa hukuku dersi almak bi şereftir..saygılarımla..
Old 31-07-2007, 10:53   #105
hazelnil

Ben de henüz 3.sınıfa geçiyor olmama rağmen,geçtiğim sınıflar anı dolu... Hocalar konusundaysa, aühf'te bence iz bırakmayan hoca yok gibi... "Beni tanımayan, Türkiye ile ilgilenmiyordur." diyen Anıl Çeçenle başlar,Cengiz Hocadan Almanya ve İsviçre ile karşılaştırmalı hukuku ilk haftanızda anlamaya çalışırsınız(çoğu kez zor olur), Belgin Hocayla grafik çizerken sınıfta bayılanlara rastlarsınız, sonra Ahmet Hoca gelip, "Gasp,çalmadan şereflidir. Öldürmek de yaralamaktan daha az zarar doğurur." der, Ali Hocadan yenildiğiniz münazara yarışması sonucu bir mp4 alabilirsiniz, Sancar ailesine hayran kalırsınız, eğer seçmeli dersini seçerseniz Erdal Onar'dan ders dinleme lüksüne 2.kez kavuşursunuz...Yeni sisteme,70 barajına alışamayan hocalarımızdan onlarca yıl öncesinde nasıl kurayla çekilen tek dersten geçmenin ön elemeye dönüştüğünü dinlersiniz..Ve genel olarak da "zor hoca" deyişinin anlamını öğrenirsiniz.
Old 05-08-2007, 18:21   #106
sekerpinam

Dokuz Eylül'den en değerli hocalarım...
Doç.Dr. Şükran ERTÜRK; dersleri bir yana o kadar içten biri ki... Nasıl düşünürse; hissederse öyle yansıtır..
Doç.Dr. Muhammet ÖZEKES; zaten bir çoğumuz aynı şeyleri düşünüyoruz; hukuk eğitiminden önce hukukçu olabilmeyi öğretmeye çalışır.
Yrd.Doç.Dr. Vural SEVEN; nasıl profosyenel hukukçu olup doğru düzgün iş yapabilirizi öğretmeye çalıştı.
Tabi bunlar benim kannatim.
Anlaşıldığı üzere herşeyden önce bize nitelikli hukukçu olmayı öğretmeye çalıştılar. teknik eğitim daha sonra geldi.
Old 10-08-2007, 14:41   #107
Procurement Law

Mahçup Metin Feyzioğlu'nun Son Dersi

Ceza Usul Hukuku dersimize gelen Sayın Metin Feyzioğlu, 2004 Haziranında, 4-B sınıfındaki son dersinde vedalaşırken şöyle demişti:
"İnsan hayatta herkesi kandırıp aldatabilir. Ama yıllar geçip yaşlandığında, aynadaki bir çift gözü asla kandıramaz. Lütfen hayatınızı buna göre yaşayınız."

Gerçekten çok duygusal bir konuşmaydı...
Ancak amfideki arkadaşların "Ne diyor ya bu?" gibi tepkilerinden sonra, hazırlık sınıfı dahil beş yılımı geçirdiğim okuldaki öğrencilerin çoğunluğunda bir gariplik olduğuna ilişkin düşüncem daha da güçlendi o vakit.
Old 12-08-2007, 19:58   #108
tuval2310

selcuk hukuktan pek bahseden olmamış ama SAMİ KARAHAN(artık maalesef bizim okulda degil) çok degerli bir hocadır...
Old 10-10-2007, 18:56   #109
SOYSAL

Anadolu Üniversitesi son sınıf öğrencisiyim.4. yıla girmeme rağmen çoğunluk gibi ben de Sn. Erdal ONAR hocamı unutamıyorum.Ondan hukukun anası olan anayasa derslerini almak büyük bir zevkti.Ayrıca yine birinci sınıftayken roma hukuku derslerimize Ankara'dan geçirdiği kalp krizine rağmen yılmadan gelen Sn.Nadi GÜNAL'a özverilerinden dolayı çok teşekkür ederim.Aynı şekilde Turan YILDIRIM hocamı ve Haluk KONURALP hocamı da unutamıycam..Geçtiğimiz hafta 3.5 saatlik kısa bir zaman diliminde tanışma fırsatımız olan icra ve iflas hukuku hocamız Muhammet ÖZEKES de şimdiden unutamıycam hocalarım arasında .Üzarimde emeği geçen ve işini iyi yapan hocalarıma sonsuz teşekkürler..SEVGİ VE SAYGILARIMLA....
Old 12-10-2007, 22:41   #110
Meltem Karatepe

Akdeniz Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim Sayın Prof.Dr. Mümtaz Soysal hocam Anayasa dersimize giriyor. İlerlemiş yaşına rağmen bütün dersi ayakta tamamlıyor ve sürekli gülümsüyor. Tecrübesi ve bilgisi zaten tartışılmaz. Biz sınıf olarak kendisini çok seviyoruz. Umarım gülen yüzü sınav sonuçlarında bize de yansır
bir de Prof.Dr. Metin Gürkanlar hocam var. Medeni Hukuk dersimize giriyor. Hukukun sadece bir bölüm değil hayat tarzı olduğunu özümsüyoruz onun derslerinde. ilk dersinden sonra herkes hukukun ne kadar eğlenceli bir bölüm olduğunu düşünüyordu. bu kadar yani..
Old 05-11-2007, 21:56   #111
bilenmelek

1990 senesinde girdiğim Ankara Ün.Huk.fakültesinden 1994 senesinde mezun oldum.Hafızamı yokladığım zaman pekçok hocamla ilgili güzel anılara rastladım,ancak renkli kişiliği ile medeni hukuk dersimize giren Ali Erten hocamızın yerinin ayrı olduğunu farkettim.Ali Erten hocamız dersi masanın üstüne oturarak ve elinde sigarasıyla anlatırdı.Öğrenci olarak en hoşumuza giden söylemiyse''haziranda bilen geçer,eylülde gelen geçer'' ve ''Lale(Sirmen) bırakır ,ben geçiririm'' idi.Tüm öğrencileriyle arkadaş gibi olan hocamızın en büyük keyfi ders aralarında kantinde öğrencilere çay ısmarlamaktı.Yine Ankara hukukta en unutamadığım hoca Erdal Onar'dı.Sarper Süzek hocamızda tüm kız öğrencilerin hayranlığını kazanmıştı.
Old 17-11-2007, 16:21   #112
hatice.k

Benim sanırım hiç unutamayacağım bir olay anayasa hukuku dersinde gerçekleşti. Bir konu hakkında sınıfta tartışıyorduk. Arkadaşlarımdan biri geçmiş zaman konunun ne olduğunu hatırlayamadım hocaya Tüsiad başkanının bir bayan olduğunu söyledi ve hocamız hemen ardından bütün sınıfı gülme krizine sokan bir yanlışlık yaptı. ''Evet biliyorum Arzu Yanardağ dimi'' dedi; o anda sınıfta olmanızı isterdim. Hocamız Arzuhan Doğan Yalçındağ yerine manken Arzu Yanardağ'ı söylemişti ve biz güldüğümüzde hala yaptığı yanlışlığın farkına varmamış n'oldu diye etrafına bakıyordu. Olayı anlattığımızda O da kendisine çok güldü...:
Old 18-11-2007, 16:37   #113
Eflal

Ceza hukukunu sevmemi sağlayan ve bana çok şey öğreten Pof.DR.M.Emin Artuk'u asla unutmayacağım sağolun hocam...Ayrıca Doç.DR Ümit KOCAsakal'ın da ceza hukuku açısından önemi büyük ve değerli bir insan.
Old 18-11-2007, 16:53   #114
AYŞE24

Ben de akdeniz hukuktayım ve Mümtaz Soysaldan anayasa hukuku dersi aldığım için kendimi diğer hukukçulardan şanslı hissediyorum
Old 19-11-2007, 21:57   #115
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan nfb
1975 AÜHF 1. sınıfındayız, İlhan Arsel tıklım tıklım dolu anfide derse başlayalı 20 dk olmuş. Bir anda anfinin kapısı açıldı ve içeriye bir öğrenci girdi.Selam verdi geciktim özür dilerim dedi ve anfinin en arkasına geçti oturdu.Hocamız ise " ne önemi var çocuğum sen geldin ya" dedi. Bu arada ders bölünmüş anfide çıt yok İlhan hoca öğrencini yerine oturmasını bekledi ve bir hikaye anlattı.
Zamanında padişah sadrazamını Mısır' a göndermiş ama dönüşte şehzadesine Mısır' ın ünlü beyaz eşeklerinden bir tane getirmesini istemiş. Sadrazam savaşlarını yapmış aylar sonra dönmüş ancak eşeği getirmeyi unutmuş . Padişaha raporunu vermiş. Padişah yapılanlardan pek memnun amma eşeği de sormayı ihmal etmemiş. Sadrazam eziklik içinde "unuttum padişahım" demiş. Padişah ise " aman sadrazamım ne önemi var sen geldin ya" demiş.
Geç kalan arkadaşımıza gayrı ihtiyari bütün anfi dönerek baktı, çocukcağız kıpkırmızıydı.

) Çok güzel!
Old 22-11-2007, 17:46   #116
ümit şahin

gazi hukukta okuyup da mehmet istemi'yi es geçmek olmaz tabi.ve borçlar hukuku hocamız ihsan erdoğan da süper bence.sene başında yaptığı bir espri çok hoştu.'sözleşmelerde hareketsizlik de bir anlam ifade eder,mesela ben sınıfta espri yapıyorum,sınıfta tık yok '
Old 24-11-2007, 22:45   #117
hukukkızı

Mutlu iühf 1.sınıf

Sayın hocam Prof.Dr. Hasan ERMAN gözümü korkutan koskoca anfiye girip de 'selamm millet!Merhabalarrrr!!!!' dedikten sonra artık Medeni Hukuk derslerini iple çeker oldum
Old 12-12-2007, 16:05   #118
Armağan Konyalı

Sitemizin üyesi Değerli Hocamız Prof.Dr.Hüseyin Hatemi'nin yaş gününü kutlarız. Sitemizde bizlerle olduğu için teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla

Not:
Sayın Hocamız sitemiz için yapılan özel röportaj aşağıdaki adrestedir:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=22530
Old 21-12-2007, 22:20   #119
Av.Selin Çam

Öğrenim hayatım süresince,onlardan ders aldığım için kendimi şanslı hissettiren iki isme Sayın Erdal Onar ve özellikle de Sayın Muhammet Özekeş'e şükran ve minnet duygularıyla..
Old 22-12-2007, 23:26   #120
avozanvaral

Ben d rahmetli Bülent Tanör'ün İstanbul Hukuk'tan Anayasa Hukuku v Devrim Tarihi derslerinden öğrencisi olmaktan her zaman kıvanç duyuyorum.Ülkemiz hukuk ve siyaset bilimi açısından çok erken bir kayıp olduğunu düşünüyorum. Özellikle KURTULUŞ ve KURULUŞ kitaplarını okumanızı öneririm. Hocam için aslında anlatacak o kadar çok güzel şey var ki aslında.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi