Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Konu Notu: 15 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-12-2007, 13:56   #451
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum?Geçen hagta bugün görünüşümü çok değiştiren ve canımı yakan dişleri söktürmek zorunda kaldım.. Ölümden de döndüm ağrıdan yüzüm sarardı aha gidiyorum ben dedim...Azrail kıyamadı bana... Kendim için dişlerimi yeniden yaptırdım ağız sağlığı çok önemliymiş bir daha anladım aman ben dişlerime bakıyordum fakat küçükken dişlerimle çok oynadığımdan şimdi cürmünü çektim...
Old 10-12-2007, 21:11   #452
av.sally

Bugün ,yarın,bu hafta herkes sadece ve sadece kendi için bir kitap alıp bana yollar mı Bir Kitapla Işık ol Kampanyası için?
Old 11-12-2007, 12:09   #453
Gülümse

Aslında bugün kendim için gülyüzlü kızım ile birlikte sinemaya gitmek harika bir fikir olabilir.. Ne dersiniz...
Old 12-12-2007, 12:55   #454
ege

kedicik nasıl oldu merak ettim aslında...

sevgili sevil,

kitapları nasıl ve hangi kampanya çerçvesinde yollayabilirz ki?

biraz aydınlatsanız?
(belki ben kaçırdım siz yazdınız da başka bir yerde..)
Old 12-12-2007, 20:05   #455
Gülümse

Alıntı:
Yazan ege
kedicik nasıl oldu merak ettim aslında...

sevgili sevil,

kitapları nasıl ve hangi kampanya çerçvesinde yollayabilirz ki?

biraz aydınlatsanız?
(belki ben kaçırdım siz yazdınız da başka bir yerde..)

Kedicik biraz olsun toparlandi ama kötü haber 10 gün sonra Amerika'dan yıl başı tatili için gelen oğlumun kedisi hastalandı..

Kitap kampanyasının toplama adresi ise bu duyurunun ikinci sayfasında kalmış.. Kusura bakmayın..

Adres:
Av.Sevil KOYUNCU
Gaziantep Barosu Avukatlarından
Gaziantep ili Yurtiçi Kargo Karagöz Şubesi
Old 12-12-2007, 21:03   #456
Gülümse

Haftanın en deli en çılgın günü çarşamba.. Üç saat öğretmenlikten sonra, iki saat öğrenci koltuğuna oturup eve turşu halinde dönüyorum..
Old 12-12-2007, 23:30   #457
av.sally

Sayın gülümse benim yerime önce davranıp yazmış zaten sayın Ege zaten site haberlerine girerseniz duyurumuzu görüp daha geniş bilgi edinebilirsiniz.
Kitaplarımıııı istiyorummmmmmmm....
Old 13-12-2007, 23:37   #458
Gülümse

Bugün sonunda sabrım taştı, kitap yerine kitap parası veren bir iki dostun parasını aldım ve kendi kızıma kitap alıyormuşcasına kitap alışverişi yaptım..

Biliyorum amacımız bu değildi ama başka çare bulamadım doğrusu..
Old 14-12-2007, 23:03   #459
av.sally

Neşeli

Alıntı:
Yazan Gulumse
Bugün sonunda sabrım taştı, kitap yerine kitap parası veren bir iki dostun parasını aldım ve kendi kızıma kitap alıyormuşcasına kitap alışverişi yaptım..

Biliyorum amacımız bu değildi ama başka çare bulamadım doğrusu..

Sayın Gülümseye ithafen:

Kesinlikle yüreğini bilipte kitapçıya gitmeyeceğini tahmin ettiğim dostların bende sizin gibi parasını alıp hafifte ceza keserek yüklü miktar koparmaya gayret gösterip kitap almaya karar verdim.Biliyorum amacımız kesinlikle bu değil ama beni de pes ettirdiler doğrusu.

Bu kısmı derin offfoffff çekerek neye offf offff çektiniz kısmına eklesek diye itiraf ediyorum...
Old 12-01-2008, 02:35   #460
Gülümse

Bugün ilk defa hiç bir şey yapmadan sadece ayaklarımı uzatıp oturdum...
Old 12-01-2008, 02:51   #461
oguzhand0

Bugün kendim için vergi hukukuna çalıştım. Peçelemenin ne olduğunu öğrendim. Doğrudan kendim için değil ama beni de mutlu edeceğinden; kardeşime bir mp3 player aldım. Eğer ölmezsem yarın yani bugün kendim için Medeni Usul Hukuku çalışacağım ve de kendim için önümüzdeki 2 hafta sınavlara gireceğim (:

Herkese iyi haftasonları...
Old 12-01-2008, 04:10   #463
Av.Cengiz Aladağ

"Bugün kendin için ne yaptın?" denince aklıma Windows'un ilk zamanları, yazı programının (wordpad miydi adı?) programı denemek için yazdığı yazı geliyor aklıma: oduncunun günlüğü.
Ben de benzerini "avukatın günlüğü" adıyla yazmıştım çok sonraları.

Avukatın Günlüğü

bugün dert dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün hep ben dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün yine dinledim, kimse beni dinlemedi
bugünüm dinlemekle geçti, kimse beni dinlemedi
bugün saatlerce dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün insanları dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün herkesi dinledim, kimse beni dinlemedi
....
....
Old 15-01-2008, 22:24   #464
ege

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Avukatın Günlüğü

bugün dert dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün hep ben dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün yine dinledim, kimse beni dinlemedi
bugünüm dinlemekle geçti, kimse beni dinlemedi
bugün saatlerce dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün insanları dinledim, kimse beni dinlemedi
bugün herkesi dinledim, kimse beni dinlemedi
....
....

bilmem faydası olur mu ama..

bir filmden replik söyleyeceğim.

"Tanrı konuşmak istediğinde .. insanın çevresindekileri dillendirirmiş.."

biraz da böyle bakmayı öğrenmeye çalışsak
Old 15-01-2008, 22:56   #465
pir_i fani

Peki bugün başkaları için ne yaptınız.Yaptıklarımız kimin için.Kendimiz için mi başkaları için mi.
Old 17-01-2008, 00:23   #466
ege

Alıntı:
Yazan pir_i fani
Peki bugün başkaları için ne yaptınız.Yaptıklarımız kimin için.Kendimiz için mi başkaları için mi.

eğer avukatsanız iş adına yaptıklarınızın tamamı "vekaleten" dir.

aslında başkaları için bişeyler yapıp kendimizi mutlu etmeyi öğrendik.
annenizi, babanızı , öğretmeninizi, çocuğunuzu, arkadaşınızı, sevgilinizi, eşinizi , komşunuzu, müvekkilinizi ne kadar mutlu edebiliyorsanız siz de o kadar mutlu sayılırsınız.

ama kendiniz için sadece kendimiz için yaptığımız şeylerde var elbette.

tad denilen, koku denilen haz denilen duyularımız sadece bize aittir. aynı çukulatayı yiyip hiç kimse aynı tadı almaz çünkü.
ozaman diyebiliriz ki, başkaları için yaptığımız herşey aslında bir bakıma kendimiz için..
Ama bu sizin ne kadar çok "sosyal kabul görme talebinizle " de doğru orantılı tabiki

belki de o yüzden, bugün kendim için;
bir dilim pasta yedim, gökyüzüne baktım, ayaklarımı uzattım, film seyrettim,köpeğimle oynadım demek biraz daha önemli.. kimbilir
Old 17-01-2008, 19:43   #467
pir_i fani

Her günümüz bir diğerinin aynısı, her mevsimimiz,ömrümüz aynı.Biz nasılsak hayatımız öyle, aynı.En dolu dolu yaşıyorum.Kendim için kendimi yaşıyorum diyen de benim kadar sıradan
Old 20-01-2008, 14:10   #468
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan pir_i fani
Her günümüz bir diğerinin aynısı, her mevsimimiz,ömrümüz aynı.Biz nasılsak hayatımız öyle, aynı.En dolu dolu yaşıyorum.Kendim için kendimi yaşıyorum diyen de benim kadar sıradan

Ölümlü yaşamımız ve sonsuzluk içerisinde adına bilgi dediğimiz daracık dünyalarımız anlamında, hepimizin sıradan olduğu bir gerçek.

Ama her günümüzün bir diğerinin aynısı olduğunu kabullenmek, kaçınılmaz gerçek dediğimizi gücümüzün yettiğince değiştirmek için çaba sarfetmemek, günü ve yarını dünden daha aydınlık hale getirmeyip atalete yenilmek asıl bize hediye edilen yaşamlarımızı sıradan kılan.

Bugün kendim için "çalışacağım"
Old 03-04-2008, 22:47   #469
ege

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ölümlü yaşamımız ve sonsuzluk içerisinde adına bilgi dediğimiz daracık dünyalarımız anlamında, hepimizin sıradan olduğu bir gerçek.

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ima...edler_c800.jpg

böyle zamanlarda gökyüzüne bakarım ben..

durduğum yere ve GÖKYÜZÜNE..
Old 12-04-2008, 12:34   #470
ege

Başka bir sitede bir meslekdaşımın bizlerle paylaştığı yazıyı ben de buraya taşımak istedim.

Deneyler ve deneyimler bazen aynaya bakıp da göremediklerimizin kanıtı olabiliyor.

herkese iyi tatiller
Alıntı:

MAYMUN VE PARA

En çok satan kitaplar listesinde haftalarca birinci sırada yer alan Freakonomics kitabının yazarı Steven Levitt, yaklaşık bir yıl önce New York Times'da, Yale Üniversitesinde yapılan çok ilginç bir araştırma hakkında ses getiren bir yazı yazdı. Yazının ve araştırmanın ilginç olmasının nedeni, bu araştırma para ve maymunlarla ilgili olması.

Keith Chen, Yale Üniversitesinde ekonomi bölümünde görev yapan bir profesör. Keith Chen'in araştırması;

Maymunlara, para kullanmayı öğretmek ve bunun sayesinde topladığı bilgileri, bizlerin yani insanların, para ile olan ilişkisini karsılaştırıp, çeşitli sonuçlar çıkarmak. Araştırma, Yale Üniversitesinin maymun laboratuarında başlıyor.

Bu laboratuarda 7 adet capuchin maymunları, bir ana ve birçok küçük deney kafeslerinde, para kullanmayı öğreniyorlar. Para olarak, gümüş renkli, somun kullanılıyor.

Süreç gayet basit. Ana kafesten bir maymun alınıp, deney kafesine koyuluyor. Bu maymuna para adını verdikleri somun veriliyor. Maymun öncellikle bu somunu kokluyor, ağzına götürüyor.
Bu aşamada bir tepsi içinde çeşitli yiyecekler getiriliyor: elma, üzüm ve jell-o. Amaç, bu 7 maymunun herbirinin sevdiği yiyecek türünü bulmak ve bu yiyeceği elde etmek için parayı kullanmalarını sağlamak.
Deney kafesindeki maymun elmayı seçiyor. Araştırmacılar, maymuna elmayı vermeden önce, elinden parayı alıp, maymuna yiyeceği veriyorlar.

Bu süreç haftalarca sürüyor ve maymunlar birkaç hafta sonra, ellerindeki somunun yani paranın gücünü anlamaya başlıyorlar. Maymunlar paranın kullanımını; araştırmacılar, en çok tercih edilen yiyeceği öğrendikten sonra, yeni bir süreç başlıyor: fiyatlandırma.

Bu yeni süreçteki amaç, maymunların, biz insanlar gibi rasyonel kararlar verip vermediğini bulabilmek.

Böylece araştırmacılar, birçok maymunun tercihi olan jell-o'nun fiyatını iki somun, elmanın fiyatını yarım somun ve üzümün fiyatını ise bir somun yapıyorlar.
Buldukları sonuç ise gerçekten ilginç.
Maymunlar, deney sırasında, biz insanlar gibi para harcama konusunda çoğu zaman rasyonel davranıyorlar. Parasını, en çok yiyecek alabileceği şekilde harcamaya başlıyorlar. Maymunlar, 1 somun verip, 2 dilim elma almayı, fiyatı 2 somun olan bir adet jell-o'ya tercih etmeye başlıyor.

Buraya kadar her şey güzel! Günlerden bir gün, yine ana kafesten, deney kafesine alınan maymun, deney kafesindeki bir tepsi içinde bulunan 12 somunu görüp, aniden çılgına dönüyor.
Paraların bulunduğu tepsiyi kapıp, ana kafese fırlatıyor ve kendisini de ana kafese atıyor. Ana kafesteki bütün maymunlar bir anda gökten para yağdığını görüp, yere düşen paraları kapışmaya başlıyorlar.

Levitt, bunu yazısında maymun tarihinde gerçeklesen ilk 'banka soygunu'(maymunun tepsiyi çalması) ve 'hapishane kaçışı' (maymunun deney kafesinden, ana kafese kaçışı) olarak tanımlıyor.

Bütün bu kaos içinde araştırmacılar, ana kafesteki maymunlardan parayı geri almaya çalışıyor. Olay biraz yatıştığı bir anda Keith Chen, hiç görmemeyi tercih ettiğini söylediği bir olaya şahit oluyor: Erkek maymunlardan biri, dişi maymunlardan birine yaklaşıp, ona elinde bulunan somunlardan birini veriyor ve bunun karşılığında dişi maymun, erkek maymunun seks teklifini kabul ediyor! İşin ilginç yanı bu iki maymunun 'işi' bittikten sonra, dişi maymun 'kazandığı' parayı araştırmacıya getirip, bununla üzüm almaya çalışıyor. Chen, bu olayı maymun tarihindeki ilk 'fuhuş' olarak tanımlıyor.

Üniversitenin araştırma etik bölümü, maymunlar üzerinde yapılan para araştırmasının, maymunların yaşam koşulunu, değerlerini ve gündelik yaşamlarını tamamen değiştirdiği ve zedelediği gerekçesiyle, araştırmayı iptal edip, maymunlara para verilmesini yasaklıyor. .

http://www.nytimes.com/2005/06/05/ma...gewanted=print
Old 12-04-2008, 13:49   #471
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Yani maymunlar insanlaşacağına, insanlar maymunlaşsınlar daha iyi, mi diyorsunuz

Teşekkürler!
Old 23-04-2008, 12:08   #472
av.gunnursancak

Bugün kendim için sokağı izledim.. umarsızca gökyüzüne baktım.. her zaman ki gibi hayatın anlamını ve niye yaşadığımı düşündüm.. duyarlı insanlarla karşılaşmayı ne kadar özlediğimi fark ettim
Old 23-04-2008, 16:57   #473
ozlemdurucan

dün ilk defa kendim için ve kendi maaşımla bir şeyler yaptım..
çok şık bir takım alıp arkadaşlarıma bir şeyler söyledim..
dürüst insanlara ne kadar ihtiyacımız olduğunu düşünüp,özledimdiklerimin hasretini çektim..
aldığım nefes için şükredip,tertemiz havayı soludum
Old 24-04-2008, 12:05   #474
Av.Suat Ergin

Bugün kendim için, kabadan iğne oldum. Canım yandı.
Old 24-04-2008, 12:28   #475
yağmurdamlası

Varsayılan :(

Ay yazık...Ben de kendim için kurşun döktürdüm nazar değmiş
Old 24-04-2008, 17:44   #476
Av.Mürsel SARI

ben mi paso yatak istirahatı verdim. inat olsun diye.
Old 24-04-2008, 22:23   #477
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Saim

Kadın sesi,

neşemizin başlangıcı ve sonu,
kalbimizin titrek atışı,
dırdırın tezi,
ve inceliğin hayali portresi,

...

Zerdüşt II de, böyle mi buyurdu? Siz de mi Brütüs?
Old 25-04-2008, 00:02   #478
Av.Cengiz Aladağ

Sabah sabah eski şiir dosyalarımı buldum ve gün içinde zaman buldukça eski şiirlerimi okudum, hala devam eden acemiliğime gülümsedim.
Old 26-04-2008, 00:04   #479
Kemal Yıldırım

Okul bittiğinde bir an önce Buca' dan kurtulmak için Bornova' da bir emlakçıyla görüşüp, Haziran' a kadar ev bulmasını istedim
Old 26-04-2008, 00:06   #480
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Okul bittiğinde bir an önce Buca' dan kurtulmak için Bornova' da bir emlakçıyla görüşüp, Haziran' a kadar ev bulmasını istedim

Kemal Yıldırım bugün kendisi için değil, emlakçı için bir şey yapmış, farkında değil.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi