Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Old 22-08-2007, 10:59   #241
lawyer_721

kesin psikolog olmazdım. kesinlikle ve muhakkak pilot da olmazdımkat'iyen çoban da olmazdım, çünkü daha önce denedim ve gördüm ki hayvanlarla uğraşmak insanlarla uğraşmaktan daha zordur.
şair olurdum diyeceğim; ama zaten hukukçu olduğum halde şu anda da "şirlerim yaptığım savunmalardan daha fazla beğeni topluyor"
galiba tarihçi olurdum. çünkü tahrif edilmiş bir alanda her gün yeni gerçekleri ortaya çıkarmak çok zevkli olurdu.
Old 25-08-2007, 15:47   #242
üye18721

Benim tercihim "Tıp"idi. Aile mesleği olduğu için bu alana daha eyilimli idim. Ama bazı faktörler baskın olunca hukukta karar kıldım."Pişman değilim; mesleğimi çok seviyorum...Rahmetli Babam bu mesleği kazandığımı öğrenince çok sevinmişti."Canım Babacığım; "Ruhun Şad Olsun" Mesleğimi-mesleğin gerektirdiği onura- uygun; senin beni yetiştirdiğin güzel vasıflara bire bir şekilde ifa ediyorum; Vicdanım rahat!... En önemlisi de bu bence...
Old 27-08-2007, 19:14   #244
üye18721

Edebiyat hocam- yazdığım kompozisyonları çok beğenir ve şöyle derdi;" siz ekmeğinizi kaleminizle kazanacaksınız; çok iyi bir yazar olacaksınız"! Hocam öngördüğünüz gibi yazar olamadım!...Avukat oldum.İnşallah yazar! da olurum.
Old 27-08-2007, 19:25   #245
av.özlem42

hukukçu olmasaydım kesinlikle matematik öğretmeni olurdum
Old 27-08-2007, 19:46   #246
marun

Benim istediğim meslek gazetecilikti.İstanbul basın yayını istiyordum. Ama hukukçu oldum. Mezuniyetime 1ay kaldı.Ve şimdi mutluyum iyiki bu mesleği seçtim ve babamın istediğini yaptım.ama herkes benim gibi şanslı olamıyor ailesel baskılar neticesi istedikleri mesleği yapamıyorlar.Hukuk bölümünü aile baskısı nedeniyle seçenler vardır eminim.Onlara Allah kolaylık versin.inşallah daha sonraları iyice alışıp kendilerine sıkıntı yapmazlar .
Old 28-08-2007, 17:03   #247
Av.Nur Hayat BURAN

Grafiker yahut ebru sanatçısı olmak isterdim. Değişik ticari logolar hazırlamak, insanların kendilerini şekillerle ifade edebilmelerine yardımcı olmak isterdim. Aslında şimdi de sözcüklerle kendilerini ifade edebilmelerine yardımcı oluyorum. Ama etrafıma bakıp öğretmen olan ve 3 ay tatil yapan arkadaşları gördükçe bazen içim kayıyor bu yönüne öğretmenliğin ama çocuklara katlanamazdım herhalde.
Old 02-09-2007, 22:49   #248
Meltem Karatepe

ben fen lisesinden son sene ea'ya hukukçu olmak için geçtim. Eğer say'dan sınava girmiş olsaydım sanırım şuanda bir eczacı adayıydım. Eczacılık bana masabaşı bir iş gibi geliyor hatta iyi eleman bulabilirsen işin daha da kolay.. Ama hukukta gelişim yenileşme hiç bitmiyor. sürekli bir çaba ile bilgiyi güncellemek gerekiyor ve bu beni hukuğa bağlıyor
Old 06-09-2007, 04:10   #249
Ahmet Turan

Hukukcu olmasaydım, polis yahut asker olmak isterdim.
Old 06-09-2007, 10:21   #250
husnaaa

Hukukçu olmasaydım.polis olmak isterdim ama hukukçu olmayı çok istiyordum olmasaydım içimde bir ukte olarak kalırdı.
Old 12-09-2007, 21:52   #251
..Deniz..

pilot ya da gazeteci.ancak son zamanlardaki gazetecilik anlayışını görünce biraz soğudum gazetecilikten.ama yine de rahat bir meslek olduğu düşünüyorum.
Old 14-09-2007, 15:48   #252
ayse1728

biraz olsun kalem tutup da resim yapabilseydim mimar olmak isterdim ama nerde...
Old 28-09-2007, 17:10   #254
bur_ak_duman

Kesin geometri öğretmeni olurdum.Aslında ressam da olabilirdim ama zaten ressam sayılırım. o yüzden matematik öğr.diyeceğim.
Old 30-09-2007, 14:10   #255
ayşeN.

arkeolog olmak isterdim.belki de yüzyıllardır kimsenin dokunmadıgı görmediği seyleri ilk kesfeden olmanın heyecanı cezbediyor ya da ortalıkta ugrasacak insan olmaması
Old 30-09-2007, 16:01   #256
Z.Nur Gültekin

Başlangıçta üniversite düşlerimde mülkiyeli olmak vardı Sonra öss'de bütün tercihlerimi hukuk doğrultusunda kullandım.
Yapabilseydim veteriner olmayı çok isterdim. (gerçi şimdilerde bir veteriner kadar çok evcil hayvanla ilgileniyorum.)
Hukukçu olduğum için pişman sayılmam.
Old 30-09-2007, 21:24   #257
_kübra_

aslında hukukçu olmak dışında olmak isterdim diyeceğim bir kaç meslek var ama en çok ''Mimar'' olmak isterdim..
Old 30-09-2007, 23:42   #258
Av.BilgeBahçivan

Varsayılan 24 saat müzik..

Kesinlikle müziği tercih ederdim ama üniversite tercihleri sırasında öğrencinin kendi isteğinden ziyade ailenin,eğitim çevresinin ve toplumdaki yargıların etkin rol oynadığını düşünüyorum.. Yani aileniz ve siz içlerinde yaşadığınız insanlarla etkileşim halindesiniz ve hatta kültürel yapılardaki bölgesel farklılaşmaların ebeveynleri fazla etkilediğini düşünüyorum. Ailem iç anadolu bölgesinde ve onlar için meslek demek , öğretmen,avukat,hakim.doktor vb. demek.. sanatla uğraşmak, ancak ve ancak hobi olabilir,daha ileri gidemez .. Dolayısiyle müzikle bağlantım,bikaç grup ve sahne deneyimiyle sınırlı kaldı.Tıpkı onların istediği gibi,hobi..

Amy Lynn Lee ve Şebnem Ferah'tan fazla geri kalmayacak sesimle , kesinlikle müziği tercih ederdim ..
Old 01-10-2007, 11:50   #259
Av.HakanANDI

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
Eczacılara özeniyorum. Birde en çok yarış pilotu olmayı isterdim.

kesinlikle aynı fikirdeyim..eczacılara özeniyorum...ama en büyük hayalim yarış pistlerinde olmaktır...
Old 01-10-2007, 11:52   #260
Av.HakanANDI

Alıntı:
Yazan KANUNİ
Ben HukukÇu Olmasaydim Anne Olmak İsterdİm...

hukukçu olmak anne olmaya neden engel teşkil etsin ki..
Old 01-10-2007, 12:09   #261
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben anne olmasaydım hukukçu olmak isterdim (yaşım da ilerledi ama bir çaresini de bulur, okullara gider okurdum) demek -belki- zor ama (ki bunu yapanlar da var, imkansız değil), henüz yolun başındayken, hukukçu olacağım için anne olamam savınızı çürütecek ve istisna kabul edilemeyecek sayısız örnek var
Old 01-10-2007, 19:20   #264
Av. Murat Salman

Hukukçu olmasaydım ve bu dünyada para diye bişey olmasaydı, ya da ben para kazanmak zorunda olmasaydım hukukçu olurdum belki ama kesinlikle avukat, hakim, savcı hele hele noter olmazdım. Yazar olurdum kuşkusuz, hukuk eğitimi almış ama dünyayı hukukun üstünde algılayabilen bir yazar. Ama bu koşullarda en mantıklısı yine avukat olmak benim için.
Old 01-10-2007, 20:44   #265
Av. Murat Salman

baştaki "hukukçu olmasaydım" kısmı saçma oldu düzeltir özür dilerim
Old 01-10-2007, 23:00   #266
seyyare

bir esnaf olmak isterdim, sabah dükkanı açtıktan sonra gelenlerle sohbet etmek, kapının önüne sandalye koyup tavla atmak, mahallenin dedikodusunu yapmak vs vs beyin yormayan stres dışı bir iş yani

ama küçükkende doktor olmak isterdim hep
Old 02-10-2007, 13:50   #267
R.Acar

Çiftçi olmak isterdim ama hayvancılık değil. Ağaç yetiştirmek isterdim ben... Çevremdeki bütün kıraç arazileri, çıplak dağları giydirecek ormanlar yetiştirmek... Mesela zeytin ağacı, çok da gözütok bir ağaç, kıraç arazide de yetişir çok az bakım ister. yaşı bin yılları bulabilir. Yüzlerce yıl ürün verir. Benden sonra da yaşayacak, arkamda bırakabileceğim bir değer.
Çok da zor değil...
Ayrıca bir hukukçular ormanı oluşturabiliriz mesela. Yada eğer böyle bir şey önceden yapılmışsa genişletilmesini sağlayabiliriz Neden Olmasın ?
Old 02-10-2007, 14:43   #268
av.araf

Hukukçu olmasaydım muhakkak adil olurdum

Ama meslek olarak sorarsanız Edebiyat öğretmeni olurdum sanırım ve daha çok sanatla uğraşırdım
Old 02-10-2007, 14:53   #269
*sinequanon*

Sayın Acar'ın fikri çok güzel.Adminimiz ve site yöneticilerimiz,acaba bir THS ormanı oluştursak güzel olmaz mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi