Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

6284 Sayılı Kanuna Göre Şikayetimden Vazgeçmek İstyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 24-06-2012, 22:28   #1
Konuk

Kitap 6284 Sayılı Kanuna Göre Şikayetimden Vazgeçmek İstyorum

EŞİmİ 6284 Sayili Yasayla İlgİlİ Şİkayette Bulundum.6284 Sayili Yasanin 5.maddesİ GereĞİnce Önleyİcİ Tedbİr Taleplerİ KabulÜlÜne Karari Çikti.teblİĞ Edİldİ Fakat EŞİmle AnlaŞip BariŞtim Davamdan VazgeÇmek İstİyorum Ne Yapabİlİrİm.kabul Olur Mu Ne SonuÇ Çikar Saygilarimla
Old 25-06-2012, 07:06   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
EŞİmİ 6284 Sayili Yasayla İlgİlİ Şİkayette Bulundum.6284 Sayili Yasanin 5.maddesİ GereĞİnce Önleyİcİ Tedbİr Taleplerİ KabulÜlÜne Karari Çikti.teblİĞ Edİldİ Fakat EŞİmle AnlaŞip BariŞtim Davamdan VazgeÇmek İstİyorum Ne Yapabİlİrİm.kabul Olur Mu Ne SonuÇ Çikar Saygilarimla

Sayın konuk,
Tedbir kararını veren mahkemeye bir dilekçe ile durumu anlatıp, tedbirin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.
Old 26-06-2012, 19:50   #3
Konuk

Kitap sonuçta eşime ne tür cezalar gelebilir

değerli hukukçular ilginize teşekkür ederim.bir sorum daha olacak tedbirin kaldırilmasini sağladıktan sonra eşime ne gibi cezalar gelir iyi çalışmalar tekrar teşekkür ederim
Old 27-06-2012, 08:35   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
değerli hukukçular ilginize teşekkür ederim.bir sorum daha olacak tedbirin kaldırilmasini sağladıktan sonra dava düşmeyeceğini söylüyorsunuz düşmesse eşime ne gibi cezalar gelir iyi çalışmalar tekrar teşekkür ederim

Sayın konuk,
Ortada bir ceza davası değil bir tedbir bulunduğundan, tedbirin kaldırılması yeterli olacaktır.
Old 27-06-2012, 11:35   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

6284 sayılı yasa gereği verilen önleyici tedbir kararından yararlanmak istemediğinizi mahkemeye bildirdiğinizde karar ve önlemlerin sona erdirilmesine hakimlikçe karar verilebilir.

Karar ve önlemler kaldırılır ise geriye bir şey kalmaz.

Fakat siz ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunmuş iseniz savcılık toplanan delillere göre takipsizlik kararı verebilir veya iddianame düzenleyerek ceza davası açabilir.

Bu şekilde savcılık başvurunuz da yoksa ortada " vazgeçilecek" herhangi bir şey kalmamaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi