Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Avukat Sorunum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2007, 19:11   #1
Konuk

Varsayılan Avukat Sorunum

2006 Yilinin Mayis Ayinda BoŞanma Davasi AÇtim EŞİme Aİllerİn En BaŞtan Berİ AnlaŞamamasi YÜzÜnden İlİŞkİmİz Bİttİ Ama EŞİm İnatla BoŞanmak İstemedİ Elİnden Gelenİde Yapti Avukatimda Davayi İhmal Ettİ Davalara GeÇ Gİrdİ Takİp Yapmadi,hep Ben Onun PeŞİnde KoŞup Davalarin Ne Zaman OlduĞunu Hatirlattim Hatta Unuttu EŞİm Benİ Ve Aİlemİ Tehdİt Ettİ Savciliktan Karar Çikarmak İÇİn Gİdİp BaŞvuru Yaptim Ama Avukatim Sayesİnde Koruma Karari Çikmadi Şİmdİ EŞİm Bana Dava AÇiyormuŞ Ben Bu Avukatla NapacaĞim Arti EŞİmİn AÇtiĞi Dava Nasil SonuÇlanir Bana YÖn GÖsterİrsenİz Çok SevİneceĞİm Bİrde Avukattan Parami Gerİ Alabİlİrmİyİm?
Old 05-09-2007, 21:02   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Konuk,

Eşinizle olan probleminizle ilgili olarak, olanağınız var ise, yapmanız gereken en doğru davranış, bir avukata başvurmaktır ki, siz de bunu yapmışsınız.

Daha çok sizi temsil eden avukatınızla ilgili yakımanıza dair çözüm yollarıyla ilgili olarak size yardımcı olabileceğimizi sanmıyorum. Yakınmanızda haklı olduğunuz kanısında iseniz, avukatınıza ücretini de ödediğinize göre, şimdi izlemeniz gereken yegane yol, avukatınızla ayrıntılı olarak görüşüp ikna edilmenizi istemek, ikna olmadığınız takdirde vekilinizi azlederek, bir başka avukata müracaat etmektir.

Bahsi geçen yol gösterme ise, KAHDEM konusundan ziyade, vekil-müvekkil ilişkisine girmektedir ki, bizlerin bu konuda size yardımcı olma olanağımız (haklılık-haksızlık teslimi) söz konusu değil.

Saygılarımla...
Old 05-09-2007, 21:54   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ama Avukatim Sayesİnde Koruma Karari Çikmadi

Avukatınız ne yaptı da sizin başvurunuz sonuçsuz kaldı, açıkçası ben bu ifadenizi anlamlandıramadım. Koruma verilmesi farklı bir durumdur. Her tehdit için koruma verilecek diye bir kural yoktur. Ciddi ve yakın tehdit söz konusu olursa ancak bu durum değerlendirilir. Tehdit nedeniyle soruşturma-kovuşturma açılması farklı bir şeydir ki şikayet ettiğinize göre gerekli işlemler yapılmış olmalıdır.
Old 06-09-2007, 09:10   #4
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
2006 Yilinin Mayis Ayinda BoŞanma Davasi AÇtim EŞİme Aİllerİn En BaŞtan Berİ AnlaŞamamasi YÜzÜnden İlİŞkİmİz Bİttİ Ama EŞİm İnatla BoŞanmak İstemedİ Elİnden Gelenİde Yapti Avukatimda Davayi İhmal Ettİ Davalara GeÇ Gİrdİ Takİp Yapmadi,hep Ben Onun PeŞİnde KoŞup Davalarin Ne Zaman OlduĞunu Hatirlattim Hatta Unuttu EŞİm Benİ Ve Aİlemİ Tehdİt Ettİ Savciliktan Karar Çikarmak İÇİn Gİdİp BaŞvuru Yaptim Ama Avukatim Sayesİnde Koruma Karari Çikmadi Şİmdİ EŞİm Bana Dava AÇiyormuŞ Ben Bu Avukatla NapacaĞim Arti EŞİmİn AÇtiĞi Dava Nasil SonuÇlanir Bana YÖn GÖsterİrsenİz Çok SevİneceĞİm Bİrde Avukattan Parami Gerİ Alabİlİrmİyİm?

Sayın konuğumuz;
Öncelikle 2006 mayıs ayında açtığınız boşanma davanızın sonuçlanıp sonuçlanmadığını,sonuçlandı ise mahkemece ne tür bir karar verildiği ve bu kararın kesinleşip kesinleşmediği hususlarının sorununuza çözüm bulabilmemiz açısından çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum.

Eğer hala davanız mahkemede görülmeye devam ediyorsa ,eşinizin sizin aleyhinize açacağı yeni bir boşanma davasında bunu söylemeniz halinde mahkemece yeni dava kabul görmeyecek ve bu davada red kararı verilecektir.Yok eğer ilk açtığınız dava karara çıkmış ve bu karar kesinleşmişse dava kabul görecektır.Bu durumda sizin yapmanız gereken eşinizin açacağı davada tüm delillerinizi ve hazırlayacağınız savunmanızı sunarak boşanma/boşanmama yönündeki talebiniz konusunda mahkemeyi ikna etmeye çalışmaktır.

Avukatınızla olan sorununuz da belirttiğim davaların seyrine bağlı olarak çözülebilir.Eğer ilk davanız kesinleştiyse zaten avukatınızla olan vekalet ilişkiniz de bitmiş demektir;ve bu durumda yeniden başka hukuki sorunlarınızın çözümünde bu avukatı tercih etmeme özgürlüğünüz var.Eğer davanız devam ediyor ve avukatınızla yaşadığınız sorunuza çözüm bulamıyorsanız,avukat-müvekkil ilişkisinin güvene dayanması ve aranızda bu güven ilişkisinin sona ermesi sebebiyle avukatınıza da bilgi vermek suretiyle dava dosyanıza avukatınızı azlettiğinize dair dilekçe sununuz.

Eğer maddi durumunuz uygun değilse bulunduğunuz yerin adli yardım bürosuna başvurarak ücretsiz bir avukatın yardımından faydalanmak istediğinizi belirtiniz.

Avukata verdiğiniz ücretin geri alınıp alınmayacağı hususuna gelince; avukatı azletmekte haklıysanız ve bunu ispatlayabilecekseniz verdiğiniz ve karşılığını almadığınızı söylediğiniz ücreti geri alabilirsiniz;eğer avukatı haksız yere azil etmeniz söz konusu ise bu ücreti geri almanız mümkün değildir.

Av.Semire Nergiz Toz
Diyarbakır Barosu
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi