Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

İşimi 1 ay once biraktim Ameliyat olmam gerekiyor.

Yanıt
Old 15-11-2015, 11:33   #1
Konuk

Varsayılan İşimi 1 ay once biraktim Ameliyat olmam gerekiyor.

işimden 1ay once kendi istegimle ayrildim . Belimde 3 tane fıtık var ve 10 gündür duzelemiyorum 2 cocugum var ve evim kira doktor ameliyat olmalisin diyor. Işimi biraktiktan sonra disaridan işyapmaya baslamistim fakat 10 gundur calisamiyorum ve borclarim birikti bana onereceginiz birsey varmi ameliyat olmam gerekiyor fakat maddi olarak cok zor duruma dusecegiz ne yapmaliyim lutfen bir yol gosterin.
Old 15-11-2015, 14:30   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
işimden 1ay once kendi istegimle ayrildim . Belimde 3 tane fıtık var ve 10 gündür duzelemiyorum 2 cocugum var ve evim kira doktor ameliyat olmalisin diyor. Işimi biraktiktan sonra disaridan işyapmaya baslamistim fakat 10 gundur calisamiyorum ve borclarim birikti bana onereceginiz birsey varmi ameliyat olmam gerekiyor fakat maddi olarak cok zor duruma dusecegiz ne yapmaliyim lutfen bir yol gosterin.
------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.Geçen bir yıl içinde toplam 90 gün SGK’ya priminiz yatmış ise işten ayrıldığınız tarihden itibaren 100 gün daha sağlık yardımından siz ve aile fertleriniz yararlanabilir.
Bunun dışında eğer İşkur’a İşsizlik Sigortasına başvurmuş iseniz sigortanızın devam ettiği sürede sağlık yardımından hem siz hem bakmakla mükellef olduğunuz kişiler yararlanabilirler.
SGK müdürlüklerinin birisinden sağlık yardımı alıp alamama durumunuzu sorgulatabilirsiniz.Eğer SGK’dan yararlanamıyor iseniz İş Kur’a İşsizlik Sigortası almak için başvurunuzu yapabilirsiniz.
Bu her iki durumda gerçekleşmez ise Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Fonuna başvurabilirsiniz.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN
Old 16-11-2015, 10:35   #3
Konuk

Tesekkur ederim iyi calismalar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi