Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bir erkek neyi bekler?...

Yanıt
Old 22-12-2006, 09:21   #1
cLaW

Varsayılan Bir erkek neyi bekler?...

Bir erkek neyi bekler?

Gercek 1 kadin bekler,annesinin besledigi gibi onu besleyen,

Evini temiz,pak ve sicak tutan,

Dir dir nedir bilmeyen,

Paranin kiymetini bilip alisveris etmeyen,

Bütün gün calisip,

Bütün gece dans edebilien,

Ve asla HAYIR! demeyen,

Asla basi agrimayan;

Ve her zaman tedbirli,

Yalniz kendisini sevecek,

Ve şımartacak bir kadın

BEKLER............................................ ...

ÇOK BEKLER.............
Old 22-12-2006, 09:24   #2
cLaW

Bu dün bir bayan arkadaş tarafından mail adresime yollanmış,sizlerle paylaşmak istedim.Sanırım Necip Fazıl'ın Beklenen şiiri benim verebilecek tek cevabım
Saygılarımla.
Old 23-12-2006, 12:21   #3
Sinem Kazar

gercekten doğru....COK BEKLERLER..MERAK EDIYORUM;bu özelliklerin hepsinin tek bir bayanda toplanabilecegini düşünen bir erkek var mı acaba?yoksa bile ne olursa olsun çoğunun kendileri için en iyi köleyi bulma çabasında oldukları bir gerçek...çok yazık üzülüyorum onlar için)))
Old 25-12-2006, 16:27   #4
yağmurdamlası

Varsayılan çokkkkkkkk

Bence de dört dörtlük bekliyorlar ama çok beklerler...
Old 26-12-2006, 18:08   #5
Av.Nebi

Bi arkadaşımın eş tarifi vardı;
Hem çalışan hemde evine çok vakit ayıran
Hem çok sosyal hemde çok evcil bir eş arıyormuş
Bende aynı şeyi söyledim: Baya bi beklersin ....
Old 26-12-2006, 19:23   #6
suzan

Ancak gülünecek bi tasvirmiş!
Çok beklerler diycem ama yazık ömürleri geçip gidecek...
Old 26-12-2006, 21:23   #7
cengiz öz

beklemeye gerek yok bulunca (eğer bulabilirse) bulur
Old 11-08-2007, 17:53   #8
diclee

erkekler bu kadar mükemmelini bulurlarsa -ki çok zor- kıymetini mi bilecekeler:
TABİKİ HAYIRRRRR
Old 14-08-2007, 18:01   #10
Av.Turan

bir erkek bu kadar şeyi bir arada beklemez. en azından ben beklemem. sevsin ve sevilsin vede bunu haketsin yeter...
Old 14-08-2007, 18:08   #11
Av.Nur

Mutlu

Bu denli beklenen şey varsa belki kendinde de bir hanımın beklediği değerli şeyler vardır.
Ancak beklemek ve kalıplara sokmak yerine keşke, önce tanımayı ve gerçek yüzlerimizi göstermeyi ve sonrasında sevgi ve saygı adına hayatı paylaşmayı denesek. Bunu yapabilen ve bulabilenlere ne mutlu.

Yoksa denebilecek tek şey kalıyor,
"Belki gelmem gelemem beş dakika bekle git" (Atilla İlhan)
Old 14-08-2007, 18:15   #12
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Hala beklemedeler...Ama bulunca da kaybetmekteler...
Old 15-08-2007, 14:58   #13
üye18337

Bunları beklemekte haklı olacak kadar nitelikli bir erkek beklediğini bulmak için hiç zorluk çekmez. Ayrıca her kadın erkeğinin hakettiğine inanırsa böyle olur...
Old 15-08-2007, 15:09   #14
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Herkes hakettiğini er ya da geç buluyor ve zaten hakedenen hakettiğini de alıyor...
Old 11-09-2007, 22:05   #15
mehmet emin sezen

Kalem gibi yaprak sarmasını bekler.siz zaten onu bulunca ne derler dişi kuş yuvasını yapar gerisi tefarruattır.
Old 15-09-2007, 10:58   #16
üye18721

Varsayılan Bir erkek neyi bekler?

Bir erkek demeyelim de bazı -zeki ! ve ça pkın!- erkekler tüm bu özelliklerin aynı kadında toplanamayacağını bildikleri için kimi zaman yukarıda sayılan tüm özellikleri tek kadın yerine değişik bir kaç kadında bulabilir! Evde iyi,çalışkan, evine bağlı eş, dışarıda güzel,bakımlı,hiç bir zaman hayır demeyen bir hatun...Böylece beklemek zorunda kalmazlar...
Old 15-09-2007, 20:36   #17
_Halise_

Erkek, böyle bir mükemmelliği hak ediyorsa ben eminim kadın bu şekilde olabilir;ama maalesef bu kadar mükemmelliği hak edecek erkek yok...
Old 20-08-2008, 23:10   #18
Gülümse

Eh erkeklerin beklentisi ile kadınların beklentisi kesişmeyince ortaya büyük yanlızlıklar ya da mutsuz evlilikler çıkıyor...
Old 21-08-2008, 16:36   #19
tuval2310

Peki böyle bir kadın bekleyen erkeğin özellikleri neymiş çok merak ettim

Tahminim şöyle bir erkek ;

Alıntı:

Gercek 1 kadin bekler,annesinin besledigi gibi onu besleyen,
1-Annesi olmayan (kayınvalide derdi olmayacak yani kadın için)
Alıntı:
Evini temiz,pak ve sicak tutan,
2-temiz , pak ve sıcak tutulacak bir eve -hatta villa veya yalı olabilir-sahip olan
Alıntı:
Dir dir nedir bilmeyen,
3-Kadını kızdırmayacak kadar anlayışlı , düşünceli , kibar vs.vs.
Alıntı:
Paranin kiymetini bilip alisveris etmeyen,
4-Eşinin alışveriş merkezlerinde yorulmasına gönlü elvermeyip kadının istediği şeyleri bizzat kendisi alıp hediye eden
Alıntı:
Bütün gün calisip,
5-Kadınların ekonomik özgürlüğünü destekleyen
Alıntı:
Bütün gece dans edebilien,
6-Kadını sosyal hayattan asla geri bırakmayan hatta o çılgınca dans ederken saatler ilerledikçe kabaran hesabı da büyük bir zevkle ödeyen
Alıntı:
Ve asla HAYIR! demeyen,
7-Bir kadının asla hayır diyemeyeceği kadar yakışıklı
Alıntı:
Asla basi agrimayan
8-Kadına tüm sıkıntılarını unutturacak kadar çekici
Alıntı:
Ve her zaman tedbirli,
9-Bu konuda en az kadın kadar dikkatli
Alıntı:
Yalniz kendisini sevecek,
10-Gözü dışarda olmayan
Alıntı:
Ve şımartacak
11-Kadınla her zaman ilgilenen , o 'lep' demeden 'leblebiyi' anlayacak kadar onu anlayan , onun sıkıntıları ile ilgilenen..

Yapmayın bayanlar bu özelliklere sahip bir bey hiç bekletilir mi?
Old 21-08-2008, 17:39   #20
avukat_taskin

Ben mutlu edilmeği ve ruhumun oksanmasını beklerim...
Old 21-08-2008, 20:59   #21
hakimm

kesinlikle çok doğru fakat yaşadığım tecrübeye dayanarak şunu dile getirmek istiyorum ancak aşık olan kadın bunları yapar...
Old 22-08-2008, 00:13   #22
caner87

Kadın erkek konuları ile ilgili genellemeleri hiç sevmiyorum ve çok yersiz buluyorum.
Ne zaman böyle bir tartışma konusu görsem çok rahatsız oluyorum.
Kadın ne bekler , erkek ne bekler vs şeklindeki konularda korelasyon yanlış kuruluyor ve yanlış sonuçlar ortaya çıkıyor.
Bir kere her insan birbirinden farklı, bazı erkeklerin hoşuna giden bir davranış başka bir erkeğin ilgisini dahi çekmeyebilir.
Sonra her erkeğin annesinin yetiştirme tarzı, gittiği okul, yaşadığı çevre, mesleği, rahatsızlıkları vs herşey ama herşey belki bir yaprağın kıpırdaması bile kişiyi bir diğerinden farklı kılabilirken kadın ve erkekleri bu kadar karşı karşıya getirecek konularda bir eksiklik hissediyorum.
Mesela benim bir tanıdığım "erkek" karısına ev işi yaptırmıyor, karısının çalışmasına karşı çıkmıyor, makyaj malzemelerinin masrafını karşılamak için elinden gelen çabayı sarfediyor, tatile yalnız çıkmasına müsaade edebiliyor, karısının istediği vakit arkadaşları ile eğlenmesine "izin" verebiliyor, gerçi izin isteyen de olmuyor ama mesela bu toplumda karşımıza çıkabilecek bir "erkek" tipi ya da tiplemesi,
öte yandan bir başka tanıdığım "erkek" eşine biraz sert davranıyor, 'başıboş' diye tabir edilebilcek hareketlerine müsammaha göstermiyor zaten kadıncağız da böyle şeylere yeltenmiyor, ehemmiyetle ev işi ve çocuk bakımı vesair işlerle ve kadınca hobilerle gününü geçiriyor.
şimdi bu iki adamın kadından beklediklerini genel olarak tüm erkeklere mal edebilir miyiz?
bence hayır!
Old 22-08-2008, 00:27   #23
Nur Deniz

Varsayılan Cinsiyet

Cinsiyetime bakmayın, beklenilen bu türde bir kadın her eve lazım .şahsen bende isterim ama nerdee?? Önemli olan uyumdur, sevgi ve saygının yanında tabiki
Old 04-09-2008, 22:06   #24
üye25667

Bir erkek kesinlikle annesi gibi bir kadın bekler. Annesinin yemeklerindeki tadı bulan azdır, annesinden gördüğü gibi ilgi gören azdır. ve en önemlisi asla sizi hiçbirşeye değişmez.......... Ana gibi yar olur mu?
Old 04-09-2008, 22:52   #25
Gülümse

Alıntı:
Yazan murdican
Bir erkek kesinlikle annesi gibi bir kadın bekler. Annesinin yemeklerindeki tadı bulan azdır, annesinden gördüğü gibi ilgi gören azdır. ve en önemlisi asla sizi hiçbirşeye değişmez.......... Ana gibi yar olur mu?

Eskiler, annesinin yemeklerine düşkün erkekler için bir hikaye anlatırlar bilmem bilirmisiniz?

Adam harika yemek yapan bir kadınla evlenmiş, ama kadıncağız ne kadar özerise özensin kocası yemeklerini beğenmezmiş... Bir gün kadıncağız dalgınlık sonucunda yemeğin dibini tutturmuş.. Kocası "şu ana kadar yaptığın en lezzetli yemek bu... Tıpkı annemin yemeklerine benziyor" demiş...
Old 07-09-2008, 04:16   #27
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
BAŞINA GELECEKLERİ BEKLER.....!!!!

Kesinlikle. Vermeyi bırakıpta beklemeye başlamışsa, bence de artık başına gelecekleri beklesin. Maddi anlam da değil duygusal anlamda söylediğimi beyan ederim.
Old 07-09-2008, 04:20   #28
Adli Tip

Elebette bulduklarını değil; bulamadıklarını beklerler.

Bundan daha doğal ne olabilir ki?
Old 07-09-2008, 04:21   #29
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Elebette bulduklarını değil; bulamadıklarını beklerler.

Bundan daha doğal ne olabilir ki?

Arayanın eksiği neyse bulacağından eminim.
Old 07-09-2008, 04:34   #30
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Elebette

%50 de da hatasından sonra yukarıdaki kelime sanırım elbette olacaktı.

Mübarek insan olduğumu iddia edeceğim .
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi