Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Geçmişe dönseniz yeniden hukuk okur musunuz?
Evet 458 67,85%
Hayır 217 32,15%
Oy Verenler: 675. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 85)

Geçmişe dönseniz yeniden hukuk okur musunuz?

Yanıt
Old 14-06-2006, 00:19   #91
calforn

hiç düşünmeden evet diyorum...isteyerek secmedim bu bölümü ama sonradan o kadar kendime yakın buldum ki şu an baska bi iş yaparken düşünemiyorum kendimi...ii ki hukukçuyum
Old 17-06-2006, 17:46   #92
Av. UYSAL

Henüz hukuk öğrencisi olmama rağmen bende evet diyenlerdenim... Hukuku seçmemdeki etkenlerin başında hangi meslek sahibi olursam olayım hepsinde Hukukun varlığını gördüm.Diğer bir neden ise;Hukuku saygın bir meslek olarak görmemdir..Ancak bizim ülkede bu nedenin pek de bir geçerliliği olmadığını anlıyorum.Çünkü farkettim ki Hukuk okuyorum dediğimde ya hukukun ne kadar zor olduğundan ya da "yalancı şahitlik"ten ibaret olduğundan bahsediyorlar...Zaman zaman derslerden çok bunaldığımda ve bunu düşündüğümde değer mii die aklımdan geçirmiyor değilim...Her ne kadar insanların en ufak bi saygısı olmasa bile yine de evet...Evet Hukuku seçerdim;saygıyı başkalarının gözlerinden değil, kendi yüreğimde hissedebilmek için...
Old 20-06-2006, 12:29   #93
hukukçu42

Tekrar hukuk okumak isterdim. Ama hukukun üstünlüğüne inanılan, hukuka ve hukukçuya saygının olduğu, yargının üç ayağının da eşit görüldüğü bir ülkede hukukçu olmak isterdim. Mesleğin tadı ancak böyle bir ülkede alınabilir.
Old 20-06-2006, 16:51   #94
avgüneş

Evet, kesinlikle tekrar hukuk okurdum.
Ama, hukukla ilgili bir işle iştigal etmezdim.
Old 21-06-2006, 10:26   #95
aydın5610

Ben Hukuk Fakültesini Avukat olmak için tercih ettim.Halen de mesleğimi çok seviyorum.Geçmişe dönersem bir daha hukuk okumak isterdim.Ama sınava giren ve kazanacak olan genç öğrencilere şunu söylemek isterim kesinlikle sevdikleri için hukuk okusunlar sırf sözel alanda en yüksek puanlı bölüm olduğu için Hukuk Fakültesini tercih etmesinler.Yoksa meslekte başarılı olamazlar..
Old 24-06-2006, 01:04   #96
Av. Meral Akçınar

Lisede Fen Bilimleri okuduktan sonra karakterime en uygun ve kendimi aşabilme şansım olan iki mesleğin Genetik Mühendisliği ile Uluslararası Avukatlık olduğuna karar vermiştim. Ve ben "hukuk"u seçtim. Yine seçmem gerekse yine seçerdim. Umarım aynı vefayı mesleğimden görebilirim..
Old 01-07-2006, 12:34   #97
berkant ÖZTOPRAK

Varsayılan hukukçu olmazdım

---Bu zamana kadar yüzlerce müvekkilim oldu. Herkese hizmet ettim. Hak ettiğimden fazlasını asla almadım, talep de etmedim. Ancak kimseyi memnun edemedim. Bir çok zamanda emeğe olan saygının azlığından hak ettiğimi bırakın hiç bir şey alamadım. Kendimi avukat değil her zaman hukukun üstünlüğüne inanan bir hukukçu olarak gördüm. Ancak öyle dejenere , yoz olaylarla ve kişilerle karşılaştım ki maalesef bırakın hukukçu olmayı bu dünyada ne işim var diyorum. :-))... Ne ise galiba çok yaralıyım... Ne mi elde ettim alnım açık yüzüm pak , her zaman saygı gören kimsenin arkamdan konuşamayacağı bilinciyle yaşayan bir hukuk adamı işte... Görüyorum pırıl pırıl meslektaşlarımı , hukukçu arkadaşlarımı ve gurur da duyuyorum.. Ama bu sanki öyle bir şey ki koskoca suya biraz pislik karışınca temizlenmesi çok zaman alıyor... Saygı ile.
Old 12-07-2006, 10:06   #98
ismailefe

Varsayılan Balik YÜzdÜĞÜ Yer Kadar Bİlİr...

Eğitimci ve Hukukçu bir vatandaş olarak olaya farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Ben bir müddet (7 sene kadar) üniv. hocalığı yaptım. Hemen söyleyim kendi branşımda değil yabancı dil okutmanı olarak. Bana hiç bir şey, bir şeyler öğretmenin zevkini vermez. İllaki, mutlaka yine hukukçu olurdum diyen arkadaşlar muhtemelen toplum içerisindeki saygınlığı ve hukukçu oldukları için (başka bir meslek yapmadıkları için, istisnalar hariç) böyle söylüyorlar. Doktorlara sorsanız, tarihçilere sorsanız, edebiyatçılara sorsanız muhtemelen onlar da kendi mesleklerini çok severler. Hele hele doktorların çalışma ortamı sıkıntılarını ve diğer meslektekilerin saygınlık eksikliğini bir kenara bırakırsanız (geriye ne kalıyorsa) bir çok kişi okuduğunu beğenir. Yanlış anlaşılmasın beğenmeyen olmaz demiyorum. Olayı basitçe ifade edersem, şahsım olarak hukukçu olmaktan zevk alıyorum. Hayata yorumum çok farklı (karşılığını çoğu zaman bulamasam da). Ama Üniversite hocalığı (Akademisyenlik anlamında) iş olarak hepsinden zevkli benim için. Muhtemelen Felsefe okumuş Sosyoloji okumuş bir çok arkadaş da (iş bulma, saygınlık ve maddi getirisi hariç ::)) kendi mesleklerinden çok memnundurlar. Ben kendi arkadaşlarımdan biliyorum. Bence soruyu şu şekilde düzeltelim : Maddi imkanları (Türkiye standarlarına göre iyi desek ayıp etmeyiz heralde), saygınlığı, iş bulma ve eş bulmadaki avantajları olmasa hukukçu olur muydunuz? Bana göre soru tam hukukçu sorusu. Cevabını (kalpten cevapları) merakla bekliyorum. (Aslında benimkisi mazaratlık, niye suyu bulandırıyorum ki?)
Old 12-07-2006, 11:18   #99
berkant ÖZTOPRAK

Varsayılan Ağzına sağlık Aygül hanım.

Aygül hanım daha nasıl anlatılırdı ki. Ağzınıza sağlık.
Old 12-07-2006, 13:40   #100
muranka

aslida Hukuk FakÜltesİnİ Tercİh Ederken O Kadar Da BİlİnÇlİ DeĞİldİm Ancak Şİmdİ GÖrÜyorumkİ Yenİden SeÇme İmkanim Olsa Yİne De SeÇİmİm Hukuk Olurdu Bunun Sebebİ De Hukuk MesleĞİnden Zİyade HukukÇu Gİbİ DÜŞÜnebİlme Yetİsİnİ Bana Kazandirn,miŞ Olmasidir..
Old 14-07-2006, 15:53   #101
av.tuna

Mutlu evetttttttt

Evet mezun olmam biraz uzun sürdü kabul ediyorum(tahmin edeceğiniz gibi ben bi marmaralıyım)ama yine girsem sınava yine sadece hukuk tercihi yapardım.Avukat olduğum için mutluyum kim ne derse desin sanki bizim gizli bi bildiğimiz var.Birbirimize benziyoruz,bu işi seviyoruz,insanların sorunlarını hallediyoruz,evet biraz yorucu,sistem yavaş işliyor,bazen adalete olan inancımız sarsılır gibi oluyor ama.BENİM HALA UMUDUM VAR.Biz Adalete güvendiğimiz ve Adil olduğumuz sürece insanlarda bize ve adalete güvenecekler.
Old 14-07-2006, 20:58   #102
ifdumanay

Neredeyse tüm cevapları okudum anketi cevaplamadan önce... cevabım belliydi fakat gerekçeleri özümsemeyi öğrenmiştim fakültede.. Üstünden çok geçmedi hatta hiç geçmedi fakülteden ayrılmamın.. İş hayatında bir kaç aylık yamaklığım oldu avukat ablalarımla.. Ben yine hukuk okurdum evet hatta hukuk okurdum değil okumaya deva edeceğim çünkü insanların ulvi bir amaç uğruna kendilerini adamaları ve amaçlarının bu akdar temiz olmasının başka bir şeyi hakettiğine inanmıyorum
Hukukçu arkadaşlarımla, öğrencilerle meslek içinden insanlar ile konuştuğumda hep aynı noktada kilitleniyoruz.Çözümü var fakat bir türlü çözüm için gereken eller taşın altına sokulamıyor.Türkiye de hukukçu olmak
Aslına bakarsanız hukukçu olmamın belki de en eğlenceli kısmı olacak Türkiye de hukukçu olmak
çünkü Türkiye de hukuk hgala inşa halinde..
Büyük kararlar büyük kaleler yok önünde hukukçuların sadece küçük içtihatlar var hala maalesef... Yapılcak olanlar bitmedi daha
işte bunun için hukukçu olmaya değer
ulvi bir amacın peşinde koşmaya değer
adalet için çırpınmaya değer
ve seversek yapılacak işleri bitirene kadar epey de bir eğleniriz...
Old 14-07-2006, 23:18   #103
Avukat Ayla Köseokur

Evet tekrar hukuk okumak isterdim. Geçmişe bir kez döndüm ve yarım kalan hukuk eğitimimi yıllar sonra tamamladım Bugün tüm zorluklarına rağmen zevkle mesleğimi yapıyorum. Hukuk fakültesini bitirmeden önce de çalışma hayatım olduğundan zorlukların sadece bizim işimizde değil tüm iş hayatında olanlar için geçerli olduğuna inanıyorum. Hayatı dolu dolu yaşamak zorlukları aşmak, mücadele etmek değil mi ? Durgun bir suda kürek çekmek mi heyecanlı, rafting mi? Kolay bir hayatım olmasını istemezdim şahsen, olmadı da
Old 15-07-2006, 01:31   #104
naz

Kitap

Evet yine de hukuk okurdum.Çok zor olmasına rağmen bu kadar zevkle okunabilecek başka bir fakülte olabileceğine inanmıyorum.Ve hukuk okuma şansına sahip olabildiğim için kendimi çok şanslı sayıyorum. Bence dünyadaki tüm insanlar hukuk okuyabilmeliler.Hukuk okumak insana sadece bir meslek kazandırmıyor , hayat biçimi haline geliyor , dünyaya çok farklı gözlerle bakıyorsunuz.Hayata karşı duruşunuz ve anlayışınız değişiyor.
Old 09-08-2006, 14:25   #105
üye8975

Üniversite sınavına girdiğimde sadece hukuk tercihleri yaptım. Hukuk eğitimi almak çok güzel,ancak mesleğe dönüşmüş hallerinin şu anki işleyişinden hiç haz etmiyorum.Sırf bu sebepten hukuk okumazdım.
Old 09-08-2006, 15:10   #106
*sinequanon*

Varsayılan hukuk okumak-avukatlık

Hukuk okumayı gerçekten çok sevmiştim.Çünkü ben hukukun insanların gözlerini açtığına önlerindeki perdeyi kaldırdığına inanıyorum.

Ben hukukçuluk kimliğimi seviyorum.Çünkü farkettim ki hukukçuluk demek hayata dair hemen hemen her konuda bilgi ve dolayısıyla fikir sahibi olmak demek.Vizyonu çok geniş olmak demek.

Ama 3 senedir devam ettirdiğim avukatlık kimliğimi o kadar sevdiğimi söyleyemeyeceğim.Gerçekten kutsal olan bu mesleğin bu şekilde uygulandığını, hakimlerin kanunda açıkça yazan bir şeyi bile kendi takdirleriyle farklı hale getirdikleri bazı durumlarda ne kadar elimizin ve kolumuzun bağlı olduğunu ve kendi adıma konuşursam eğer ekonomik açıdan günümüzde bu kadar yetersiz olduğunu önceden biliyor olsam hukuka aşık olduğum halde belki de hukuk okumazdım bilemiyorum...
Old 19-08-2006, 16:49   #107
stajyer_ss

hukuk eğitimi bence insana,lafta değil gerçekten çok çok farklı bir bakış açısı kazandırıyor,tekrar dünyaya gelsem-hukuk alanında çalışmasam dahi-bu kültürü kazanmak için hukuk okumaya değerdi diye düşünüyorum
Old 21-08-2006, 01:16   #108
üye8505

Ne kadar güzel cogunluk evet diyor ama kafama takılan bir soru var:
Neden hukuk okumak ya da hukukcu olmakda, o meslegi yapmak (avukat , hakim , savcı olmak) deil? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim...
Old 21-08-2006, 10:05   #109
stajyer_ss

Sayın Apaydın;-kendi adıma konuşmak gerek- hukuk alanında da çalışırdım belki ama açıkçası bu çok da yürekten gelen bir seçim olmazdı!hukuğun insana kazandırdığı kültürle o mesleği yapmanın verdiği stresin aynı düzeyde olduğunu düşünüyorum.Bir hakimi ele alalım;mesela bir ceza davasında-uçlarda dolaşırsak- bir insanın hayatın geri kalanını nasıl geçireceği hakim tarafından belirleniyor ve bence bu da,toplumun hukukçulara yüklediği sorumluluğa ek olarak çok büyük bir sorumluluk!Hukukla ilgili bir mesleğin içinde bulunmak istemememin birçok sebebinden biri ve de en büyüğü, bu büyük sorumluluğun getirdiği stres!
Old 01-10-2006, 15:45   #110
üye8946

Hukuk fakültesine istemeyerek yerleştim.İlk tercihlerim işletmeydi sonrada hukuk tercihlerini yaptım.Şimdi iyiki hukuk geldi diyorum.Hukuk başka yaa....
HUKUKSUZ Bİ MEKAN VAR MI Kİ
Old 03-10-2006, 01:08   #111
fulyaoktem

Mutsuz

Alıntı:
Yazan selvin apaydın
Ne kadar güzel cogunluk evet diyor ama kafama takılan bir soru var:
Neden hukuk okumak ya da hukukcu olmakda, o meslegi yapmak (avukat , hakim , savcı olmak) deil? Bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Sorunuzun cevabı genelinde Türkiye'nin ekonomik ve sosyal şartlarında, özelinden ise Türk Yargı Sistemi'nin işleyişinde saklı...
Old 03-10-2006, 01:10   #112
fulyaoktem

Olumlu

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
Hukuk okumayı gerçekten çok sevmiştim.Çünkü ben hukukun insanların gözlerini açtığına önlerindeki perdeyi kaldırdığına inanıyorum.

Ben hukukçuluk kimliğimi seviyorum.Çünkü farkettim ki hukukçuluk demek hayata dair hemen hemen her konuda bilgi ve dolayısıyla fikir sahibi olmak demek.Vizyonu çok geniş olmak demek.

Ama 3 senedir devam ettirdiğim avukatlık kimliğimi o kadar sevdiğimi söyleyemeyeceğim.Gerçekten kutsal olan bu mesleğin bu şekilde uygulandığını, hakimlerin kanunda açıkça yazan bir şeyi bile kendi takdirleriyle farklı hale getirdikleri bazı durumlarda ne kadar elimizin ve kolumuzun bağlı olduğunu ve kendi adıma konuşursam eğer ekonomik açıdan günümüzde bu kadar yetersiz olduğunu önceden biliyor olsam hukuka aşık olduğum halde belki de hukuk okumazdım bilemiyorum...

Sizi tebrik ederim. Açık yüreklilikle verilmiş bir cevap ve aslında üzerinde uzun uzun konuşulmaya değer bir cevap...
Old 03-10-2006, 10:31   #113
ThemiS__

tekrar başa dönme şansım olsa yine hukuk okumayı tercih ederdim sanırım.türkiye de geçerli bölümlerden biri olmasının da etkisi var tabii ki.
Old 30-10-2006, 10:46   #114
av.yazigulu

Evet! hukuk okurdum, okurken çok zevk aldım; avukatlık yaparken de çok zevk alıyorum; ama herhangi bir hukuk değil; İstanbul Hukuk...
Okulumla da mesşleğimle de gurur duyuyorum.
Old 06-11-2006, 02:52   #115
semih

Önemli hobi olarak belki..

sevgili arkadaslarım ,saygıdeger buyuklerim..
meslaktas terimini kullanamıyorum cünkü hala stajyerim ve avukat adayıyım..

Şaşkınlıgımı belirtmek istiyorum ki,ankete verilen cvplar arasında olumsuz bir yanıtla karsılasmadıgım için..
ben ve cevremde bulunan hukukcu arkadaslarım ya cok karamsarız yada verilen cevapların bazıları samimiyetsiz..

ikinci fakültem ve su an stajyerim..ömrüm ders calısmak ,strese girmekle gecti..

sınf arkadsım rahmetli mustafa ne için çabalardı bilirmisinz? devam zorunlulugu olmayan bir okulda somestrın devamndaki ilk pazartesi okulda olabilmek,derslerini derste iyi ögrenebilmek (cunku adaleti saglaman uygulamadaki kadar carpık olmadıgını bilirdi )maddi durumu iyi olmayan ailesine daha fazla yuk olmamak için okulunu 4 yılda bitirebilmek sevdasındaydı..
ne oldu..? yolların karla kapalı oldugu bir gun idealleri için yola cıktı..bitlisin yakınlarında bir yerde otobusune cığ düstü ve aramızda yok..bazen dusunuyorum hayatını koydugu bu ugurun sonucundaki adaletsizlikleri görse ne yapardı acaba..

ne için hukuk fakültesi okuduk? kimimiz para,kimimiz sıfat,kimimiz kendini geliştirmek,kimimiz hobi,kimimizde idealleri için.. gerci Turkiye sartlarında hobi ve gelisim için hukuk okuyan kac kişi vardır o da ayrı bir konu tabi..

okul bitti.. nasıl bittigini sizde takdir edersiniz ki 10 ila 90 arasında ince bir cizgiyle biter bu fakulte..
stajyer olduk.. stajyerlik ne demek ? teorik bilgiyi paratiğe donusturmek degil mi? nerde teori ,nerde adalet ?
sevgili bir katip abim hem mubasirlik hem katiplik hemde hakimlik yaptı gozumun onunde, hakimbey mazeret izninden zamnnda donmediği için..
ya kalemdeki memurların talimatlarda acıp kapadıkları durusmalar..
asliye cezada karsılastıgım gunde 250dosyalar..
bunlar sizlerinde hayal ettigi hukuk mu???

ya arada olacak olan hakimlik savcılık sınavlarına hazırlanmak nasıl olacak..hele birde mulakatı torpilden ibaret diyenlerin yannda..
ikinci 6 ay için avukat yanndaki staja ne demeli ..?
kimi ceza avukatı,birsey ögernemezsin diyor,kimi iş yapmadıgı için tavsiye edilmiyor,kimi syajyer degil resmen ücretsiz ayakcı gözüyle bakıyor,kimide musterisini kaptırmak istemiyor..

tamam bu da bitti.. sırada sistemin parcası insanların belirli menfaatler karsılıgında actıkları hukuk fakulteleri ve onunu alamadıkları mezunlara yonelik set mekanizması devreye giriyor.. avukatlık sınavı..
bazı arkadaslarım savunma hakkınn kutsallıgından bahsederek yaklasmıs konuya..

merak ediyorum..
7 ailenn kutsal bayramını izdiraba ceviren psikopatların savunulacak yanlarını..ama dikkat edin bu olayda psikopat diyorum psikopatlık ta insana izafi bir terimdir..
peki ya 17 aylık bir bebege defalarca tecavuz eden ve aralarında bebegin annesi sıfatıyla bulunan,, kişiler demicem cunkü gercek kişi grubuna girerler,ve bildiginiz gibi gercek kişilerde ancak insanlar olabilir.ben onlara kullanacak bir terim bulamıyorum..kii
bunların SAVUNULMALARI KUTSALMIDIR..
SAVUNULACAK YANLARI VAR MIDIR ?
illaki kanun geregi müdafilik konusunu ayrı tutuyorum bu da yasalarin sorunu.. amaaa
varsa eger inanarak savunacak bir arkadas ..dusuncelerini ogrenmek isterim.. l

su bir gercek ki ne pahasına olursa olsun İNANDIGIM DEGERLERE ASLA AYKIRI DUSMEYECEGİM..

daha meslek hayatımın basında karsılastıgım bu olumsuzluklardan sonra.. sadece kendi cabamla,kitaplardan ve tabi zamnm olursa, hukuk okurdum..

DEGERLİ ZAMANINIZI ALDIGIM İÇİN ÖZÜR DİLER İLGİNİZE TESEKKUR EDERİM..
SAYGILARIMLA..
Old 07-11-2006, 01:56   #116
semih

Alıntı:
Yazan *sinequanon*

....işte butun mesele bu... tebrikler..
Old 07-11-2006, 08:12   #117
Kavaz

geçmişe dönsem yine hukuk okurdum.Çocukluktan beri hayalimdi.Hala da bu konuda hayallerim var ama şimdi sınırlarım daha geniş ve farklı...Eger ben hukuk egıtımı almamıs olsaydım emınım kı kendı cabamla yıne hukukla ılgılenırdım.Dunyaya gelen bir insanın hukukukun tadına bakmadan göçmesi,çok büyük birkayıp olacaktır diye düşünüyorum.
Old 07-11-2006, 13:56   #118
av.filiz

geçmişe dönsem asla hukuk okumazdım... bu ülkede hukukçuya verilen değerin bu kaadr azaldığını gördükten sonra niye okuyup kendimi heba edeyim ki...
Old 07-11-2006, 14:31   #119
bercan

Olumsuz

Üniversite sınavında hukuktan başka tercih yapmamıştım.Tek amacım hukuk okuyup avukat olmaktı.Hiç bir zaman hakim ya da savcı olmayı istememiştim.Hepimizin bildiği gibi hukuk fakültesi en zor bölümlerdendir.Üniversiteden mezun oldum.Avukatlık stajına başladım.Ve gerçeklerle yüzleşme vakti gelmişti.Adliyeler hakim ve savcıların krallar gibi muamele gördüğü avukatların ise zabıt katibinden farksız olduğu devlet daireleriymiş meğer.Duruşma öncesi hakim ve savcının aynı odada "efendim ben şöyle düşündüm siz ne dersiniz" şeklinde fikir alış verişinde bulunarak ortaklaşa karar verdiklerine,bu sırada avukatları odalarına sokmadıklarına tanık oldum.Benim tanık olmam da stajer olmamdan kaynaklanıyordu.Ben sac ayağı falan görmüyorum malesef.İddia makamı ve yargıç aynı kürsüde bulunduğu sürece de bunu asla göremeyeceğim.Ben aşağıdayım onlar yukarıda.Adliye personeli bir hakim ya da savcı yanlarından geçerken ayağa kalkmaları gerektiği şeklinde uyarılıyor.Avukatlarla ise kahvehane arkadaşı şeklinde muhabbet edebiliyorlar.Daha söylenecek çooook şey var.Çok isterdim hiç tereddüt etmeden yine olsa hukuk okurdum demeyi ancak Türkiye şartlarında okumazdım sanırım.Sanırım diyorum.Çünkü büyük bir aşkla hukuk fakültesine başladım.Tek hayalimi gerçekleştirmiştim.Ama malesef şimdi o kadar iyimser değilim.Şu anda üç aylık hamileyim.Çocuğumun hukuk okumasını istemem.Naçizane bu benim fikrim.
Old 07-11-2006, 17:28   #120
eyinusruk

Selamlar,
Ben hukuk fakültesine cok isteyerek girdim, okul boyunca da zevkle okudum. Ancak ne zaman ki okul bitti ve mesleki anlamda pratik hayatım basladı , adliyelerde karsılastıgım meseleler karsısında en cok kurdugum cumle " bunun için mi okudum " oldu. Bızler fakultede kırlı yetısmıyoruz,ancak pratiğe basladıgımız anda gerek ahlaki gerekse maddi anlamda kirlenmeye baslıyoruz. Ne kadar desek de " ben bu yolun yolcusu olmayacaım" , o kadar işin içine giriyoruz.Hele bir de bayansa bu kişi , o zaman mesele iki kat daha zorlasıyor..Uzulerek soyluyorum ama ben bır kez daha secme sansım olsaydı eger ; bu ortamda mesleği icra etmenın sıkıntısından dolayo hukukcu olmazdım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi