Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Almanya /beni ve cocugumu koruma altina alirlar mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-04-2012, 00:26   #1
Konuk

Varsayılan Almanya /beni ve cocugumu koruma altina alirlar mi?

Merhaba ben yurt disindayim.6 yıllık evliyim,esim beni aldatti,kumar oynuyor ,kirasini hiçbirşeyimizi yatırmıyor .üstüne üstlük bı sene önceki yabancı sevgilisinden cocuk yapmış.ve bu mektubu buldum.mektupta 2023 ekadar bakım parası vermek zorunda olduğu yazıyor.cocuğun dogum tarihi ismi herseyi yazılı kağıtta ama esim yok öyle bisey diyor.en altindada babası yazıyo ve isim olarakda esimin adı geçiyor ama esim yalanlıyor ben bunun doğruluğunu nerden öğrenebilirim Almanya'da .kime gitmem lazım esim cocuğu varmı diye.ve hemen varsa bosanabilirmiyim???Gelmiş sarılıyor bana. Ben dünyada bı tek seni ve K.ı sevdim benim cocuğum falanda yok diyor
Old 30-04-2012, 11:24   #2
Av. Feyza Altun

Değerli Konuk,

Öncelikle, Almanya'da eşinizin çocuğunun bulunup bulunmadığı hususunda ALman bir avukata danışmanız daha faydalı olacaktır. Fakat eğer usul Türkiyedeki gibiyse nüfus müdürlüğüne gidip eşinizin nüfusuna kayıtlı bir çocuk olup olmadığını öğrenebilirsiniz kanaatindeyim.

Boşanmak hususunda, öncelikle, duygusal durumunuzu iyi tahil ediniz. Eğer son kararınız eşinizden boşanmak ise, Türk Kanunlarına göre boşanma şartları oluşmuştur; evlilk birliği için gereken güvenin temelinden sarsılması, aldatma; eşin yükümlülüklerini yerine getirmemesi gibi.

Lakin boşanmanız Almanya'da geçekleşecek ise muhakkak Alman bir avukata danışınız.

Unutmayınız ki Avukata danışmak daha sonrasında uğrayabileceğiniz ciddi kayıpların önüne geçecektir.

SAygılarımla...
Old 30-04-2012, 15:37   #3
Konuk

Varsayılan mrhba

Haklisiniz.cevap verdiginiz icinde tesekkur ederim.ya cekip gidecekmisim cocugumu birakip yada evimde oturup bu uvey cocugu kabullencekmisim.yeterince bekledim ama esimi iyi taniyorum yine yanlis bisey yapicak kendisi.bu durumda beni turkiyeye yollamak istiycekler tek basima.ben bu konuda bilgisi olan sayin avukatlarimizdan yardim istiyorum.turkiyeye gitmesem o gun direk polise gitsem oturum hakkim var zaten.beni ve cocugumu koruma altina alirlarmi.ve hemen bana cocugumu verirlermi.beni cocugumla tehdit ediyorlar cünkü.devlett saklarmi beni ve cocugumu hic yerimi bilmelerini istemiyorum.
Old 08-05-2012, 10:01   #4
Gemici

Sayin Konuk,
baskasinin cocugunu kabullenmenizi kimse sizden isteyemez; Kabul edip etmiyeceginiz Size bagli, Sizin bileceginiz bir durum. Cocugu, herseyden önce ama esinizin Sizi aldatmasini kabul etmek zorunda degilsiniz.

Ben bu evliligi yürütemem, beni dövmesinden, bana kötülük etmesinden korkuyorum diyorsaniz yapabileceginiz en iyi sey cocugunuzu alip evden ayrilmak.

Oturma müsaadenizin süresiz olmasi gerekir, eger zamaninda müracaat etti iseniz. Böyle olunca da kimse sizi Almanya"dan kovamaz. Esinizin, yakarim, yikarim tehditlerine kulak asmayin derim, Size herhangi bir kötülükte bulundugu zaman cezalandirilir.

Gerekirse bir kadin siginma evine müracaat edebilirsiniz ve orada kalabilirsiniz. Size yardim edebilecekleri gibi, adresinizi de sakli tutarlar.

Kaldiginiz sehri ya Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM)e ya da bana özel mesaj yoluyla bildirirseniz, Size yardim edebilecek yerlerin adreslerini bildiririm.

SAYGILARIMLA
Old 12-06-2012, 01:17   #5
Konuk

Varsayılan Merhaba

Allah razı olsun sizden beni bilgilendirdiniz icin.inanın daha katlanamiyorum beni tehdit ediyor esim daha demin bile cek git diye bagriyor.çok da umrumdasin diyor. Babam ne dedi sana bu cocuğu vermem demedimi diyor sen cek git diyor oğlumu alamazsın kimsede sana vermez hele bı yap diyor bak sana neler yaparız diyor( bıktım artık yasım 25 evladım icin katlanıyorum ama onun bile psikolojisi bozuldu ama babasına çok düşkün ne diycem ona ayrılırken ?? ailesiyle çok konuştum olmadı sen git cocuk burda kalsın diyorlar hava alanında vururmuslar beni ayrılınca Almanya'da seni rahat bırakmayız hicbir zaman diyorlar size özel mesaj aticam insallah da nasil yapicam onu onu bile beceremiyorum ne güzelde ayrılırım ben bu insandan Allah bilir herseyi
Old 12-06-2012, 15:05   #6
Gemici

Sayin Konuk,
ne yazık ki Türkiye'deki davranışlarımızı Türkiye dışına da taşıdık. Kadınlara karşı şiddet Almanyada'da devam ediyor. Bu şiddeti, zorla evlendirmeyi, erkeğin ve ailesinin kadına karşı şiddet içeren davranışlarını, önlemek için Almanya yeni yasa bile çıkardı. Buna rağmen kadına karşı şiddetin önlendiği söylenemez, ama cezalandırma korkusunun insanları, biraz da olsa, akıllı davranmaya yönelttiği de bir gerçek. Çoğu kimse Türkiyede olmuş olsa yapabileceği şeyleri Almanyada yapmıyor; Bunda sadece cezalandırmanın getirdiği korku değil, aynı zamanda çevrenin bu tür davranışları kabul etmeyişi ve protesto etmesi rol oynuyor.

BUNA rağmen size hiçbir şey yapmıyacaklarını ve yapamıyacaklarını kimse garanti edemez.

Bütün korkutmalara rağmen katlanamıyacağı bir evliliği arkasında bırakıp yeni ve insanlık onuruna yakışır bir yaşam sürmek amacı ile çocuğunu alıp ayrılanların sayısı hem Almanyada hem de Türkiyede artıyor; Ve devlet ve toplum(özellikle Alman toplumu)hem Almanyada hem de Türkiyede bu kişilere yardım ediyor ve koruma altına alıyor.

Karar sizin.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi