Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

zinanın affı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-09-2014, 12:35   #1
Konuk

Varsayılan zinanın affı

Merhaba

eşimle yaklaşık bir yıl önce aldatma yüzünden evlerimizi ayırdık. Yani ben beni aldattığını öğrendim ve o gece kavga ile birlikte ayrıldık.Fakat aradan 2 ay sonra onu çok özlediğimden ve bulunduğum boşluktan dolayı onu görmeye gittim.O gün onu görünce bana yaptığını ve herşeyi unutarak yeniden görüşmeye başladım.sürekli konuştuk ve msjlaştık.dışarda da görüşmemize devam ettik bir süre.bu süre içinde otelde de iki defa konakladık. bu arada boşanma davasını açmıştım hemde zina ile.görüştüğümüzden de ne onun ailesnin nede benim ailemin haberi vardı.dava günü yaklaşınca öğrendim ki eşim bu belgelerin hepsini mahkemeye sunmuş delil olarak. tabi bende bu süreçte davadan vazgeçmemiştim. şimdi sorum şu eşim ve avukatı zinayı af ettiğim gerekçesi ile davanın reddini istiyorlar bu mümkünmü? yani dava düşer mi? evet bu süreçte eşimle görüştüm gezdik toztuk ama evlilik birliği yeniden kurulmadı yani aynı evi paylaşmadık.hakim davayı reddedermi? yoksa kabul edermi?
Old 02-09-2014, 08:46   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba

eşimle yaklaşık bir yıl önce aldatma yüzünden evlerimizi ayırdık. Yani ben beni aldattığını öğrendim ve o gece kavga ile birlikte ayrıldık.Fakat aradan 2 ay sonra onu çok özlediğimden ve bulunduğum boşluktan dolayı onu görmeye gittim.O gün onu görünce bana yaptığını ve herşeyi unutarak yeniden görüşmeye başladım.sürekli konuştuk ve msjlaştık.dışarda da görüşmemize devam ettik bir süre.bu süre içinde otelde de iki defa konakladık. bu arada boşanma davasını açmıştım hemde zina ile.görüştüğümüzden de ne onun ailesnin nede benim ailemin haberi vardı.dava günü yaklaşınca öğrendim ki eşim bu belgelerin hepsini mahkemeye sunmuş delil olarak. tabi bende bu süreçte davadan vazgeçmemiştim. şimdi sorum şu eşim ve avukatı zinayı af ettiğim gerekçesi ile davanın reddini istiyorlar bu mümkünmü? yani dava düşer mi? evet bu süreçte eşimle görüştüm gezdik toztuk ama evlilik birliği yeniden kurulmadı yani aynı evi paylaşmadık.hakim davayı reddedermi? yoksa kabul edermi?

Sayın konuk,
Yazdıklarınıza göre, aldatma olayından sonra yaşananlar ile eşinizi affetmiş sayılabileceğiniz ve mahkemece davanızın reddedilebileceği kanısındayım. Ancak dava dosyanızı bir avukata inceletmenizi ve davanızı avukatla birlikte takip etmenizi öneririm.
Old 04-09-2014, 13:46   #3
Konuk

biraz araştırdım fakat af eden tarafın dava hakkı yoktur diyor. hakim kanunları mı baz alır yoksa takdir yetkisini kullanabilirmi?
Old 04-09-2014, 15:40   #4
Av.Denizcan Sarıkaya

Sayın konuk,
Affedilen bir hususun kusur olarak boşanma davasında kabul görmeyeceğine dair birçok yargı kararı vardır.
Sayın Av. Cengiz Aladağ'ın da belirttiği gibi olayınızdan anlaşıldığı kadarıyla affedilme durumu söz konusudur.Dava dosyanızın ayrıntılı olarak incelenmesi ve bunun için de bir avukata danışmanız faydanızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi