Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar [Arşiv] Siteyle ilgili arşivlenmiş eski sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alanda arşiv ve bilgilendirme için olup, yeni mesaj ve yeni yanıtlara kapalıdır)

Yıldızlama Ve Okunma Sayacı Aldatıyor Mu?

Yanıt
Old 26-11-2002, 22:02   #1
Kıvılcım

Varsayılan Yıldızlama Ve Okunma Sayacı Aldatıyor Mu?

Sayın admin,

iki sorum ve talebim var:

1- Yıldızlar neden rastgele ve bir yada bir kaç kişinin ısrarlı tıklaması ile oluşuyor. Bunun bir çözümü yok mu? Mesela: Bir kişi bir den fazla oy veremez olsa..

2- Aynı olay okunma sayacı için de geçerlidir. Adam habire tıklıyor :-)))

Bu talebim sadece sitenin her noktasında yer alan ciddiyetini muhafaza etmesi içindir. Yoksa, yıldızdan yana sıkıntım yok.. benim yazılara da habire yıldız atanlar var :-)))

Bence oylama ve okunma gerçekçi olmalı

selamlar
Old 26-11-2002, 23:34   #2
Admin

Soruları tam anlayamadım? Yıldızlar da, okunma sayacı da rastgele artmıyor elbette.

Okunma sayacı adı üstünde o konunun her ziyaretinde 1 artıyor, dolayısıyla son derece doğru bir istatistik veriyor olsa gerek. Elbette bir kişinin aynı konuyu birden fazla ziyaretinde de okunma sayısı ziyaret sayısı kadar artıyor ama bunun bir mahsurunu göremiyorum. Neticede bütün internet istatistikleri bu şekilde tutulur ve kimsenin de bir konunun okunma sayacını arttırmak için işini gücünü bırakıp defalarca orayı ziyaret edeceğini düşünmüyorum..

Konu değerlendirmesini ise her üye her konu için bir kez yapabiliyor zaten. Ancak üye olmayan konukların değerlendirmesini saymamız mümkün olmadığından, onların birden fazla oy vermesi teorikte mümkün. Ama pratikte bunu yapmak için de bir sebep göremiyorum. Bunun çözümü üye olmayanların oy vermesini engellemek olabilir ama bilmiyorum bu doğru mu olur?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03437209 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.