Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çocuğu teslim etme geri alma

Konuyu Kilitleyin
Old 06-06-2014, 11:47   #1
Misafir03

Önemli Çocuğu teslim etme geri alma

Merhabalar,

Benim kızım 6 yaşında ve uçuş kuralları gereği 7 yaşından gün almış çocuk kabin amiri eşliğinde tek başına yolculuk edebiliyor. Zaten baba teslim ederken uçaktan indiğinde kime teslim edeceğini de belirten bi dilekçeyı vasisinin imzası ile teslim ediyor. Yani benden başka birinin kızı teslim alması mümkün değil. Kızım babasıyla İstanbul da ben ise Diyarbakır da ikamet etmekteyim. Bu zamana kadar çalışıyordum ve nafaka alıyordum o yüzden gidip alıp gelmemde sorun olmuyordu. Fakat şuan sağlık nedenlerim dolayısıyla çalışamadığım gibi nafaka da alamamaktayım (dava dosyam temyizde şuan) ve dolayısı ile maddi sıkıntılardan dolayı gidip kızımı alamamaktayım. Mahkemenin bana verdiği 1 aylık munasebet süresinde kızı göndermesini talep ettim. Olumsuz yanıt aldım.

Size sorum münasebet için karşı taraf çocuğu göndermekle yükümlü mü? Yoksa ben İstanbula gidip teslim almak zorunda mıyım? Ve gidiş geliş ücretlerini karşılamak zorunda mıyım?

Soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum.
İyi günler..
Old 06-06-2014, 12:05   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Misafir03
Merhabalar,

Benim kızım 6 yaşında ve uçuş kuralları gereği 7 yaşından gün almış çocuk kabin amiri eşliğinde tek başına yolculuk edebiliyor. Zaten baba teslim ederken uçaktan indiğinde kime teslim edeceğini de belirten bi dilekçeyı vasisinin imzası ile teslim ediyor. Yani benden başka birinin kızı teslim alması mümkün değil. Kızım babasıyla İstanbul da ben ise Diyarbakır da ikamet etmekteyim. Bu zamana kadar çalışıyordum ve nafaka alıyordum o yüzden gidip alıp gelmemde sorun olmuyordu. Fakat şuan sağlık nedenlerim dolayısıyla çalışamadığım gibi nafaka da alamamaktayım (dava dosyam temyizde şuan) ve dolayısı ile maddi sıkıntılardan dolayı gidip kızımı alamamaktayım. Mahkemenin bana verdiği 1 aylık munasebet süresinde kızı göndermesini talep ettim. Olumsuz yanıt aldım.

Size sorum münasebet için karşı taraf çocuğu göndermekle yükümlü mü? Yoksa ben İstanbula gidip teslim almak zorunda mıyım? Ve gidiş geliş ücretlerini karşılamak zorunda mıyım?

Soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum.
İyi günler..

Siz gidip teslim almak durumundasınız. Geliş-gidiş masraflarını da isteyemezsiniz. Bir anımsatmada bulunayım. Mesajınızdan anladığım kadarıyla açılmış bir icra takibi bulunmamaktadır. "1 aylık süre" muhtemelen temmuz ayında başlayıp, bitecektir. İcra takibi yapmazsanız ve bu sürede çocuğu size teslim etmezse, bir cezası bulunmamaktadır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.
Old 06-06-2014, 12:09   #3
Misafir03

Teşekkür ederim..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi