Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmak istiyorum ama hep tehdit ediyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-07-2012, 11:26   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmak istiyorum ama hep tehdit ediyor

Boşanmak istiyorum ama bu istegimizi ne zaman yuzune soylesem bana işkence ediyor ve benı çocuklarımla ve aileme zarar vermekle tehdıt edıyor ve çocukların yuzunu asla goremezsın dıye korkutuyor huzur vermem ne sana nede aılene dıye elım kolum baglı yapamıyorum aynı evde duramıyorum ne yapmam lazım bu evlılıgın artık hıc bır kurtarma yolu yok.çocuklarımdan vazgecmemek için susuyorum ama ne yapmam lazım ayrıca onun benı boşasın dıye elımden gelenın fazlasını yapsamda yok kar etmıyor yıne yenılen ben oluyorum etrafımdakılere anlatıyorum anlayanda yok kaldım bır basıma lutfen bı yol gosterın polısı arıyorum 1 saat sonra gerı gonderıyor git boşan ama sonucuna katlanırsın dıyo cok korkuyorum çocuklarımı kacıracak dıye bıze zarar verecek dıye
Old 08-07-2012, 13:13   #2
Av.Ferahfeza

Sayın Konuk,
Hukuk sistemimiz, özellikle uygulamada, ciddi ve yakın şiddet-tehdit eylemelerine müdahale ve önlemede yetersiz kalabilmekte. Sizin, içinde bulunduğunuz durum ile nispeten belirsiz ama mücadelenizle orantılı olumlu getirileri olabilecek olan durum arasında tercih yapmanız gerekir.
Hukuki durumunuza gelince:
Boşanma davasını açabilir, yanısıra maddi-manevi tazminat, çocuklar açısından velayet hakkı ve duruma göre nafaka talebinde bulunabilirsiniz. Bu süreç boyunca korunmayı talep edebilirsiniz. Ayrıca tehditler açısından da Türk Ceza Kanunumuzun 106. maddesi kapsamında şikayette bulunabilir, yine buna dayalı olarak da koruma talep edebilirsiniz. Yani konusu ayrıca suç teşkil eden tüm eylem ve davranışları(tehdit,hakaret,eziyet vb) için şikayetçi olabilir ; karakol tutanakları, hastane raporları ya da tanık gibi delillerle de ispata gidebilirsiniz.
Tüm bu işlemler teknik hukuki bilgi gerektirdiğinden bir meslektaşımızdan doğrudan yardım almanızı öneririz. Maddi imkanlarınız buna elvermiyorsa bulunduğunuz yer barosuna, ücretsiz avukatlık hizmeti için başvurabilirsiniz.
saygılarımızla...
Old 08-07-2012, 13:34   #3
Konuk

Varsayılan bunuda cok düşündüm

Hanfendı bılgınız ıcın teşekkur ederım ama bana yuzume dedı elımı dahı surmem ben yapmam yaptırırım huzur bırakmam nereye gıdersen gıt peşinde olurum saplantı halıne getırdı olayı normal bı ınsan çevresı yok vede sapıkalı etrafındakıler normal degıller kenının vazgecıp bosamanmasını beklıyecem o surede ben maf olucam bılıyorum sızce bu koruma talebı bana ne kadar sahıp cıkıcak gazatelerde hep ölum haberlerını okuyoruz sızce bu koruma yeterlı mı ?? o sekılde kurtulabılecekmıyım ???
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi