Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Borçlanma

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-02-2002, 20:15   #1
Ahmet Bakış

Varsayılan Borçlanma

Ben 1978 yılında devlet memuru olarak göreve başladım.1979 Nisan ayında yedeksubaylık görevimi yapmak üzere kurumumdan ayrıldım ve 1980 temmuzunda yeniden kurumuma müracaat ederek göreve başlama talebinde bulundum.Atanma işlemim yapıldı.Ancak 15 günlük mehil müddetini kullanma süresi içinde ihtilal oldu.O tarihte de Milli Güvenlik Konseyinin 8 sayılı emirleri gereği tüm tayin ve atamalar iptal edildiğinden kurumumda görevime başlayamadım.Müteaddit defalar Kurumuma ve Konseye yapmış olduğum müracaatlar sonrasında 1982 yılı haziranında görevime başlayabildim.Yani tamamen idareden kaynaklanan bir durumdan dolayı 23 ay gibi bir zaman bekletildim.Halen devlet memurluğu görevine devam ediyorum.Bu arada bu idareden kaynaklanan durum nedeniyle 23 aylık boşluğa ait emekli keseneklerinin tarafımca ödenmesi kaydıyla,bu sürenün de fiili hizmetime sayılması için kurumuma müracaat ettimse de bunun mümkün olmadığı tarafıma bildirildi.Oysa Hata tamamen devletindir.Bu durumda ne yapabilirim.İdari yargı yoluna başvurabilirmiyim.Yasal haklarım nedir.Bunları nasıl öğrenebiliriz.Bu konuda beni detaylı olarak aydınlatırsanız çok bahtiyar olacağımçSaygılarımla
Old 20-02-2002, 20:15   #2
Seyyah

merhaba,
23 aylık sürenin fiili hizmetinize sayılması için kurumunuza yapmış olduğunuz başvurunun reddedilmesinin mevzuata aykırı olduğu kanaatinde iseniz, süresine de riayet ederek idari yargı yoluna başvurup bu yoldaki başvurunuzun reddine mütedair idari işlemin iptalini talep etmeniz mümkündür. konu ile ilgili detayları tayin edeceğiniz bir avukatın elinizdeki belgeleri de inceledikten sonra size bildirmesi yerinde olur.
kolaylıklar dilerim.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi