Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

2yıllık ünüversite mezunu olduğum için sürekli aşağılanıyorum kırıcı kelimeler duyuyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 01-08-2013, 19:49   #1
emkaya

Varsayılan 2yıllık ünüversite mezunu olduğum için sürekli aşağılanıyorum kırıcı kelimeler duyuyorum

merhaba
Ben 3 yıldır nişanlıyım fakat 10 aydır resmi olarak evliyiz ama aynı evde henüz yaşamıyoruz.1 yıllık memur ve işe girince beni aşağılamaya başladı. Bana sürekli hakaret ediyor artık eskisi gibi değilim sevgim azaldı seninle olmuyor ben çalışan biriyle daha mutlu olurum sadece benim maaşım yetmez gibi sözler kullanıyor. Bende bu arada önlisans mezunuyum ve hala okuyorum. çevresindeki insanlar ona ayrıl sana çalışan bulalım okuyan kızı ne yapacaksın diyormuş. Bir tanesi ise boşanın kızımla evlen demiş ve o bunları bana söylüyor, kırıcı davranıyor. En yakın arkadaşımla da mesajlaşırken yakaladım kanıt olarak da mesajları duruyor. ben anlaşarak boşanma taraftarı değilim bana söylediği laflar mesajlarda da duruyor, şahitlerim de var maddi ve manevi tazminat alabilir miyim. Davayı onun açmasını beklemem doğru olur mu birde şikayetçi olabilir miyim beni aşağıladığı, küçük gördüğü için.. yardımcı olursanız sevinirim.
Old 02-08-2013, 13:04   #2
mabitades

Sayın emkaya,

evlilik birliğinin boşanma ile sona ermesi durumunda boşanmada kusuru olmayan ya da az kusurlu olan tarafın kusuru bulunan taraftan belirli bir oranda maddi tazminat talep edebilmesi mümkündür.

Bunun dışında yaşanılan olayların kişiliği incitici nitelikte olması halinde manevi tazminat talebinde de bulunulabilir.

Boşanma davasını sizin açmış olmanız bu taleplerinizin önüne engel oluşturmayacaktır.

Her zaman önemle belirttiğimiz gibi, mutlaka bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı tavsiye ederiz. Eğer maddi durumunuz yeterli değilse, bulunduğunuz yerin barosundan adli yardım talebinde bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi