Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

okula devam ederken bir yandan da memurluk yapılabilir mi?

Yanıt
Old 25-11-2010, 12:44   #1
berikbr

Varsayılan okula devam ederken bir yandan da memurluk yapılabilir mi?

ben hukuk fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim. pazar günü kpss sınavım var. sınavı kazanırsam eğer memurluk yaparak aynı zamanda okula devam edebilir miyim? hiç derse girmeden çokta fazla vaktim olmayarak okula devam edebilirmiyim? yani derslerimi verebilir miyim?
Old 25-11-2010, 13:30   #2
yeditepelişehir

Mevzuatı bilmiyorum,araştırmadım ama İstanbul üniversitesinde okuduğum dönemde adliyede çalışan öğrenci arkadaşlarımız vardı.Başka kurumlarda da çalışan memurlar vardı diye hatırlıyorum.Devam zorunluluğu dersleri verebilmek vs size kalıyor tabi
Old 25-11-2010, 14:23   #3
Av. Engin EKİCİ

Sayın berikbr;

Sınavda başarılar dilerim. İstanbul Üniversitesi'nde öğrenciyken diğer yandan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde memuriyetime devam ettim. Kısa da olsa memuriyetim devam ederken geçici görevle İstanbul'a gelebilmiştim ama yaklaşık 3 yıl devam eden memuriyet hayatımın önemli bir bölümünde İstanbul dışındaydım.

İlk yıl ve memuriyetten ayrıldıktan mezuniyetime kadar olan 2 yıl derslere hasbelkader devam edebilmiştim. Özellikle pratik çalışmalardan mahrum kalmış olmayı hala bir eksiklik addederim. Fakülteyi nasıl mı bitirdim? Uçakta ve otobüste desem hiç yanlış olmaz.

Kısacası, hukuk fakültesinde öğrenim görürken derslere devam oldukça önem arzetmekle birlikte, memuriyetinize devam ederken okumayı ve çalışmayı ihmal etmeyerek fakülteyi bitirme imkanınız var. Öncelikle kendinize inanmalısınız. Bol şans..
Old 26-11-2010, 12:26   #4
berikbr

Teşekkür ederim bilgileriniz için.Bir sorum daha olacak, acaba sadece okula gitmeyi tercih edermiydiniz. Yani tekrar seçim hakkınız olsa bu deneyimle neyi seçerdiniz?
Old 29-11-2010, 13:42   #5
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan berikbr
Teşekkür ederim bilgileriniz için.Bir sorum daha olacak, acaba sadece okula gitmeyi tercih edermiydiniz. Yani tekrar seçim hakkınız olsa bu deneyimle neyi seçerdiniz?

İmkanınız varsa, tereddütsüz, okurken çalışmamanızı öneririm.

Bir arkadaşım okurken memur değildi ama bar, disko, balık restaurantı gibi özel yerlerde çalışmak zorundaydı, tüm okul hayatı boyunca bu tür yerlerde çalışmak zorunda kaldı. Ödemeleri denkleştiremediğinde, takı, parfüm gibi işlerde serbest ticaret dahi yapmıştı.

Durum böyle iken, hiçbir zaman öğrenci kulubüne üye olamadı, üniversitede spor faaliyetine katılamadı, sanatsal hiçbir etkinliğe başvuramadı, sadece diploma aldı ama üniversite okuyamadı.

Tercih imkanına haizseniz, hiç düşünmeyin...
Old 29-11-2010, 23:35   #6
berikbr

sayın Selim Balku:

Bilginize teşekkür ederim. Bende bu konuda karar veremiyorum. Okulum çok pasif,belki benimlede alakası vardır ama ortamımda hareketten hiçbir şey yok. Ben ve arkadaşlarım bir kulübe bile üye değiliz. Sadece benim arkadaşlarım değil okulun geneli öyle.Durgun, asosyal,pasif. Doğal olarak bizi de etkiliyor.
Old 30-11-2010, 08:43   #7
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan berikbr

Okumuş olduğum yatılı okuldan kaynaklı mecburi hizmetim olmasaydı sadece okula gitmeyi, memuriyete hiç başlamamayı tercih ederdim. Sayın Av. Selim Balku'ya katılıyorum. İçinde bulunduğunuz maddi koşullar öğrenim hayatınız süresince çalışmayı gerektirmiyorsa okula devam çok önemli.

Saygılarımla..
Old 30-11-2010, 11:10   #8
berikbr

çok teşekkür ederim. Karar vermem konusunda büyük yardımcı oldunuz.
Old 10-12-2010, 11:39   #9
cebba

Ben Marmara Üniversitesi Hukuk 3.Sınıf öğrencisiyim ve yaklaşık bir yıldır memurum. Derslere belki çok fazla giremiyorum ama memnun olduğumu söyleyebilirim. Özellikle çalışmayı düşünüyorsanız Belediyeyi tavsiye ederim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi