Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Öldü denilen bebeğinin morgda kıpırdadığını gördü!

Yanıt
Old 21-03-2008, 00:22   #1
herbstzeitlose

Soru Öldü denilen bebeğinin morgda kıpırdadığını gördü!

Öldü denilen bebeğini son kez görmek için morga inen anne bebeğin kıpırdadığını gördü ancak inanmazlar diye kimseye söylemedi.

Kadıköy Kayışdağı'nda oturan ve altı buçuk aylık hamile olan Fikriye Polat(32), 13 Mart'ta rahatsızlanınca Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. İddiaya göre göre doktorlar 'Bu doğum sancısıdır. Suyunu alacağız' diyerek Polat'a müdahale etti. Hamilelik suyunu alan doktorlar daha sonra 'Bebek hayatını riske sokuyor. İlaçla düşürelim' teklifinde bulundu.

Teklifi kabul etmeyen Polat, sezaryenle doğum yapmak istedi. Hastaneye yatan ve bir gün sonra 22.00 sıralarında sancısı artan genç kadın, odasında tek başına doğum yaptı. Dünyaya gelen Zeynep bebek yoğun bakım ünitesine alındı. Doktorlar, 7 saat sonra bebeğin öldüğünü ve morga kaldırıldığını söyledi. Fikriye Polat ve refakatçisi olan görümcesi Hülya Polat bebeği görmek için morga indi. Morgta bebeğin dudaklarının kıpırdadığını gördüğünü söylene Fikriye Polat, "Yüzünü bir kez görmek istedim.

Dudaklarının kıpırdadığını gördüm. Ancak insanlar 'Çocuğunu kaybedince aklını kaybetti' derler diye kimseye bir şey söylemedim. Görümcem de 'Sanki ayakları titredi' dedi. Ancak kimseye söyleyemedik" dedi. Ölüm raporu ve defin izni çıkarılan bebek, saat 09.00 sıralarında ailesine teslim edildi.

Bebek, Karacaahmet Mezarlığı'ndaki gasilhaneye götürüldü. Gasilhane görevlileri bebeği yıkadıkları esnada hareket ettiğini ve bebeğin hala canlı olduğunu söyleyerek aileye haber verdi. Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılan bebeğe hemen müdahale edildi ve oksijen verildi. Kuvöze konan Zeynep, saat 17.30 sıralarında hayatını kaybetti.

(20.3.2008 Milliyet gazetesi)
Old 21-03-2008, 00:24   #2
herbstzeitlose

bebek kadının hayatını tehlikeye sokmuş olabilir fakat sezaryenle doğurulan bebeğe neden gerekli müdahaleler yapılmamış bunu çok merak ediyorum doğrusu?
Old 24-03-2008, 10:34   #3
suat500

malesef acı türkiye gerçeği insan hayatının bile önemi bu kadar basit
Old 20-03-2009, 16:13   #4
PINAR YILMAZ

Neden müdahale edilmediği de bir merak konusu ancak esas önemli husus şu bence. Dört aylık hamile bir anneyim ben. Ayrıca hamile olmasam da aynı fikirde olurdum. Böyle bir olay başımıza geldi diyelim. Morga indiniz, bebeğinizin kıpırdadığını gördünüz ve deli derler diye kimseye söylemediniz. Bu çok saçma değil mi. Ben bebeğimin kıpırdadığını görsem yapacağım ilk şey çocuğumu hemen oradan çıkarıp yaşayıp yaşamadığını detaylı olarak kontrol etmek olurdu. Belki yanılsama. Ama ya gerçekse. Bu durumda görüpte konuşmayan anne çocuğunun diri diri morga konulup orada soğuktan ve açlıktan ölmesine sebep olmuş olmaz mı? Bırakın size deli denmesini, çocuğuna dokunursan müebbet hapse mahkum edileceksin deseler yine de çocuğumu alıp çıkarırdım ben morgdan. Haksızsam beni uyarın lütfen. Hayretler içindeyim şu an. Saygılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi