Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

'' Şair Şehper Ferda ''

Yanıt
Old 23-02-2007, 21:10   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan '' Şair Şehper Ferda ''

Sayın Şair
Şehper Ferda Demirel

İçimizden birinin sevinci hepimizi sevindirmekte. Aşağıdaki adreste şiirlerinizin başarısından söz edilmekte. Başarılarınızı kutlar, devamını dileriz.

http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/ha...haberno=501792

Şiir hepimize lazım.

Saygılarımla
Old 23-02-2007, 22:02   #2
Jeanne D'arc

Şehper'le gurur duyuyorum!

Nasıl sevindim, nasıl! Daha yazının tamamını bile okumadım ama buraya hemen bir şeyler yazmalıyım dedim.

Sevgili Şehper,
Beğenide Murathan Mungan'la aynı cümlede yer almak nasıl bir duygu?

Sayın forum takipçileri; aşağıdaki yazıda sayılan şair ve şiirler, seçkiden seçkidir biline!

Alıntı:
Yazan Turan Gazetesi/Zaman Gazetesi
Asiltürk, 76 dergiyi izleyerek, yanlış saymadıysam, 115 şairden birer şiir almış yıllığa. Örnekler, şairlerin doğum tarihlerine göre sıralanmış. Bu toplam içinde daha bir öne çıkan ürünleri söylersem diğerlerine haksızlık etmiş olmam umarım. Kitaptaki sırayla Arif Damar, Sait Maden, Süreyya Berfe, Nurettin Durman, Metin Cengiz, Hüseyin Ferhad, Murathan Mungan, Salih Bolat, Mahmut Temizyürek, Hüseyin Atlansoy, Cevdet Karal, Mehmet Can Doğan, Gonca Özmen, Şehper Ferda Demirel, Ahmet Yılmaz imzalı ürünler daha iyi. En çok da, doğum tarihleri belirtilmeyen Ş. F. Demirel'in 'Eylül'ünü ve Ahmet Yılmaz'ın 'Önsöz'ünü sevdim. Benim için şaşırtıcı bir not, yıllar sonra Nurettin Durman'dan iyi bir şiir okudum.

Kadından şair olmazmış!?! Hıh!

Şair Şehper'i tekrar tebrik ediyorum!
Old 23-02-2007, 22:07   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
doğum tarihleri belirtilmeyen Ş. F. Demirel

Öyle büyük ve farklı bir isminiz var ki, "isim benzerliği var" demeleri bile mümkün değil.

Kutlarım sizi, kutsayın bizi!

Saygılar.
Old 23-02-2007, 22:53   #4
Admin

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Beğenide Murathan Mungan'la aynı cümlede yer almak nasıl bir duygu?
Sayın Jeanne D'arc, siz bu denklemleri hep yanlış kurduğunuzun farkında mısınız?

Bu soruyu Murathan Mungan'a "Şehper Ferda Demirel ile aynı cümlede yer almak nasıl bir duygu" diyerek sormanız gerekirdi!
Old 23-02-2007, 23:06   #5
Jeanne D'arc

Eee ama ben orada kinaye yapmıştım ki Sayın Admin! Ama bakıyorum hemen farkettiniz, sizin gözünüzden de hiçbir şey kaçmıyor yani.

Zaten aradım bizim Murat'ı soracaktım; "Bak seni, Sayın Şehper Ferda Demirel ile aynı cümlede anıyorlar, ne hissediyorsun" diyecektim. Telefona yardımcısı çıktı, Ş.Ferda Demirel ismi ile yan yana anıldığını duyunca, sevinçten düşüp bayılmış.

Bir de ben matematikten pek anlamayan ve helecandan kaş yaparken göz çıkartanlar grubundanımdır ancak dostlarım bana 007 D'arc derler, pardon iyiniyetimi bilirler!

Saygılarımla.
Old 23-02-2007, 23:27   #6
Admin

THS konuları arama motorlarında çok üst sıralarda çıktığından Murat Bey'in pek yakında kendi ismini google'da ararken bu cümlenizi okuyarak siteye üye olup yanıt hakkını kullanacağına eminim.

Daha önce Sayın Gönül Yazar'ın isminin geçtiği bir forum mesajına yanıt hakkını kullanmak için Gönül Hanım'ın bir yakınının (asistanı?) siteye kayıt yapmışlığı vardır.

Sayın Murathan Mungan da isminin geçtiği bu konuyu google'da bulup, aramıza katılarak sizin telefonla verdiğiniz haberden sonra yaşadıklarını eminim kendi ağzından da anlatacaktır.

Hem gelmişken kendisini THS'deki Şiir Üstadımız ile de tanıştırmış oluruz, iyi olur..
Old 23-02-2007, 23:35   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
THS konuları arama motorlarında çok üst sıralarda çıktığından Murat Bey'in pek yakında kendi ismini google'da ararken bu cümlenizi okuyarak siteye üye olup yanıt hakkını kullanacağına eminim.

Ankaralı Sanatçı internetle pek uğraşmaz diye düşünüyorum. Bu nedenle korkmamıza pek gerek yok sanırım. Ne dersiniz? Onun da bir asistanı var mıdır acep? Ya siteye üye olursa...
Old 24-02-2007, 00:23   #8
Cest la vie

Cook mutlu oldum, harikasin Sehper Ferda Demirel!

Gurur duyuyor, ve buradan 'kadindan sair olmaz' diyen-demeyen ama dusunen-dusunmeyen ama dusunenler olunca onaylayan-onaylamayan ama... herkese sevgi ve selamlarimi yolluyorum!
Old 24-02-2007, 01:17   #9
mutlakadalet

Tebrikler, Şehper Hanım. THS üyelerine bu sevinci ve gururu yaşattığınız için çok teşekkürler. Bu arada, düştüğümüz gafletten (Sitedeki şiir üstadını fark edememe gafleti) bizi uyandıran Armağan Bey'e de teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Sizlerin arasında olmak çok güzel.

Saygılarımla
Old 24-02-2007, 01:31   #10
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bu habere alışabilmiş değilim.

İlginç olanı, seçilen şiir, yazdığım son şiirdi. Bir daha şiire yaklaşamadım. Bilmem, devamı gelir mi...

Murathan Mungan adı, benim için çok değerli. Üniversite ranzalarında elime aldığım Şahmeran'ın Bacakları öyküsüyle yaşamıma giren ve yaşamın ilginç oyunlarıyla, anlatıları ben inkara çalışırken yaşam deneyimimle bir biçimde sürekli kesişen ve hiç tasarlamazken, günün birinde bir mavi kapakta adımı birlikte görme sevincini de yaşadığım isim. (Ve yine günün birinde, değerli bir çok şair arasında, hukuk sitesinde de, her nedense adı seçilerek soru olarak yöneltilen isim )

Şahmeran'ın sureti dünyanın tüm yollarına da düşse, hikayedeki ana temayla paralellik kurma gafletine düşmeyeceğim.

Ben ustamı yaşarken sevdim.
Hep seveceğim.

*

Teşekkürler!
Old 24-02-2007, 11:27   #11
Av.H.Sancar KARACA

Evet,
"Şiir hepimize lazım"
(Yaşdaşım Sayın KONYALI'nın, hislerime tercüman olması ilk değil, bu nedenle sık sık cümlelerini çalıyorum, hakkını helal etsin)

Tebrikler Sayın DEMİREL
"Bu taraftar sizinle gurur duyuyor"
Old 24-02-2007, 22:45   #12
Armağan Konyalı

Sayın Av.H.Sancar Karaca

Benim naçizane cümleciklerim yerine alıntı yapacağınız güzel kaynaklar var: Örneğin aşağıdaki Şair Şehper Ferda şiiri gibi..

Yaşdaşlarım için ben de bir alıntı yaptım : ‘’Miladı karanfille eş'' .

MASAL

Eski bir masal bu
Miladı karanfille eş

Mevsimi gece
Ve dili ateş
*
Bir eski masal bu
Başı sonu olmayan
Dil cesaretlendikçe
Yuvasından doğrulup
Sinsice damarlara dolanan
*
Büyülü bir masal bu
Varmışla yokmuş arasında
Yenilenip, yinelenip, yenilip duran
Ve çocuk yüreklerde bir rivayet
Fısıltılarla dolaşan
*
Yalnızca bir masal bu
Kaf dağının ardına
Zümrüd-ü Anka ile taşıyan

Tanığı ay ışığı
Mahşeri zaman
*
En eski masal bu
Artık kimsenin inanmadığı
Ki keskinleştikçe inançsızlık
İnanmanın dayattığı

Dili ateş
Mevsimi yalan

Şehper Ferda DEMİREL
Old 24-02-2007, 22:49   #13
halit pamuk

Vay be,
şiire karşı hiçbir ilgim yoktur ama bu şiiri baştan sona okuyunca..
harika bir şiirmiş,tebrikler..
Old 24-02-2007, 23:38   #14
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben EYLÜL isimli şiiri merak ediyorum. Sayın Sehper Hanım, beğeni alan böyle güzel bir şiiri okumak bizim de hakkımız olmalı. Yoksa abuk subuk şiirler yazarım, tüm ahaliyi şiirden soğuturum, haberiniz ola! ))
Old 24-02-2007, 23:40   #15
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Dikici,

Bir sözünüz vardı...

Önce cübbelere cep!
Old 24-02-2007, 23:42   #16
Jeanne D'arc

Sayın M.Saim Dikici,

"Eylül" isimli şiir, Varlık Dergisi'nde yayınlandığı için, sanıyorum (-ki; FSEK bilmediğim, bir bilen tarafından tasdikli-tescillidir.) telif hakkı söz konusudur.

Saygılarımla.
Old 24-02-2007, 23:47   #17
Av.Mehmet Saim Dikici

Söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil. *Fuzuli*

Sevgili ve saygılı Jeanne D'arc Hanım efendi hazretleri. Sizi FSEK H.Ç.G. ye davet etmek farz oldu.

Bekleriz.
Old 24-02-2007, 23:50   #18
halit pamuk

Alıntı:

Sevgili ve saygılı Jeanne D'arc Hanım efendi hazretleri. Sizi FSEK H.Ç.G. ye davet etmek farz oldu.

Kesinlikle..
Old 24-02-2007, 23:51   #19
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Sayın Dikici,

Bir sözünüz vardı...

Önce cübbelere cep!

Bu sözüm geçerlidir. Ben cübbelere cebi kabul ediyorum. Tanıdığım çok iyi bir terzi var. Kargoya "Ücret Alıcıdan" olmak kaydıyla cübbenizi teslim ediniz.(Bu arada "posta üzerinde tasarruf" kimdediri tartışırken somut bir olayımız da olmuş olur). Ben cep yaptırıp hemen göndereceğim.

Ancak, cübbelere cebi Barolar Birliğine kabul ettirmemi bekliyorsanız epeyce bir zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu zamanı ışık yılına göre hesap etmek sağlıklı olur. 10 Işık yılı diyelim.
Old 25-02-2007, 11:34   #20
ISIL YILMAZ

Şehper'in Eylül şiirini Varlık'ta okudum. Özellikle son bölümü çok etkileyici idi. Burada da yayımlanan Masal'ı da daha önceden okumuşluğum var Şimdi site içinde sık sık görüyorum Masal'ı ve aklıma Postacı isimli filmden bir sahne geliyor. Neruda'nın sürgüne gönderildiği adanın postacısı aşık olduğu kadına Neruda'nın şiirlerinden birini, sanki kendisi yazmış gibi okur. Neruda bunu öğrenir ve ama bu benim şiirim der. Postacı cevap verir :"Şiir onu yazana değil, ihtiyacı olana aittir."

Şehper'in şiirlerini bir kitap olarak görmeyi istiyorum, en kısa sürede. İhtiyacı olanlar için.
Old 25-09-2007, 21:24   #21
Gülümse

Sevgili Sehper Ferda Demirel..

Basarinizdan dolayi sizi kutladiktan hemen sonra sizi kiskandigimi belirtmek isterim.. Daha onceden de belirttigim gibi siir yazamam. Sadece cocukken kardan adam ile ilgili bir siir yazmistim (su an kimsenin bu siiri duymak isteyecegini sanmiyor, zaten benim de bu yonde cesaretim yok)..

Kim ne derse desin.. Siir yazabilen insanlarin ozel insanlar olduguna inaniyorum.. Ve siz dahil bu sitede bu yetenege sahip ozel insanlarin olmasi harika bir sey..

Saygi ile kalin
Ve Gulumsemeyi unutmayin..
Old 14-01-2008, 16:46   #22
Av.Nilay TOPRAK

Ne kadar şanslıyım ki,hepinizden önce tanıştım Şehper hanımın şiirlerinin mısralarıyla.Yazdığı anı bile bu günkü gibi hatırlıyorum,kelimeleri nasıl tek tek itinayla yerleştirdiğini...Daha henüz stajeriyken

Saygılarımla...
Old 27-08-2008, 18:45   #23
Nur Deniz

Çok keyifli, güzel, ayrıcalıklı çok beğendim..
Old 30-06-2011, 07:34   #24
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bu sözüm geçerlidir. Ben cübbelere cebi kabul ediyorum. Tanıdığım çok iyi bir terzi var. Kargoya "Ücret Alıcıdan" olmak kaydıyla cübbenizi teslim ediniz.(Bu arada "posta üzerinde tasarruf" kimdediri tartışırken somut bir olayımız da olmuş olur). Ben cep yaptırıp hemen göndereceğim.

Ancak, cübbelere cebi Barolar Birliğine kabul ettirmemi bekliyorsanız epeyce bir zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu zamanı ışık yılına göre hesap etmek sağlıklı olur. 10 Işık yılı diyelim.

hani cübbelere cep işi noldu?
Old 30-06-2011, 09:47   #25
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
hani cübbelere cep işi noldu?

Cebin içte mi yoksa dışta mı olması yönünde ciddi tartışmalar yaşanıyor. Henüz ittifak sağlanamadı...
Old 21-07-2011, 17:00   #26
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Avukat sözü tabii. Vaat çok, icraat sıfır )
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi