Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Tarihin Ortaçağ Sayfalarından Bir Örnek

Yanıt
Old 07-02-2004, 14:19   #1
Gemici

Mesaj Tarihin Ortaçağ Sayfalarından Bir Örnek, veya sen nelere Kadirsin ey Aşk/Kıskançlık

Bekaret Kemeri

Tarihten nasıl örnek, veya ders alınır diye hiç düşündüğünüz oldu mu? Sizi bilmem ama ben konu üzerinde kafa yorma ihtiyacını şimdiye kadar hiç duymamıştım. Bugün okuduğum bir haber beni konu üzerinde düşünmeye zorladı.

Haber şu:
İngiliz Kadın Turist Atina Havaalanında güvenlik bölümünden geçerken aniden elektronik dedektörün alarm zilleri çalmaya başlıyor. Kontrol sonucunda alarm zillerinin neden çaldığı ortaya çıkıyor: Kadının taşıdığı Bekaret Kemeri.

Kemer metalden yapılmış olmalı.

Ben karısına kendisini aldatmasın diye “Bekaret Kemeri” takan İngilizin, tarihi örnek aldığından veya tarihten ders aldığından şüpheliyim. Bilmemiz gerekir, bu İngiliz bekaret kemerinin mucidi değil, asıl mücitler onun Orta Çağda yaşamış olan şövalye dedeleri. Bu şövalye dedeler Kudüsü Müslümanlardan kurtarmak için yola çıkmadan önce, gerçek sebep Kudüsü kurtarmak değil tabii, işin o yanı konumuz harici, demirciye gidip evde kalan karıları kendilerine ihanet etmesin diye, cinsel ilişkiyi imkansız kılan bir “Bekaret Kemeri” yaptırıyor, kemeri karısına taktıktan sonrada anahtarını zırhının emin bir yerine koyup, gönül rahatlığı ile atına biniyor ve ver elini Kudüs diyor, kaçın haçlılar geliyor.

Şövalye dedeler metotları ile ne ölçüde başarılı oldular bilmiyorum, elimde güvenilir bir istatitik yok, kaç şövalye anahtarını kaybetti veya çaldırdı onuda bilmiyorum. Kaç tanesi anahtarı ile birlikte Kilisenin kendisine vadettiği cennete gitti orasıda meçhul.

Gel zaman git zaman, (parantez açayım tarihin akışı insanların kıskançlık duygularını değiştirmiyor, diğer kıskanç kocalarda karılarının kendilerine ihanet etmelerini önlemek için önlem almak istiyorlar), karısını Yunanistana gönderen kıskanç bir İngiliz koca, karısı kendisine ihanet etmesin diye bir önlem almayı düşünüyor ve dedelerinin tarihteki metotlarını örnek olarak seçiyor. Mesleği ya arkeologluk yahutta müzede kemerin örneğini gördü ve bir demirciye gidip kendisine, pardon karısına bir bekaret kemeri ısmarlattı.

Havaalanındaki alarm zillerinin çalmaya başlaması bize tarihi örnek almanın veya tarihten ders almanın tarihi kopya etmek anlamına gelmediğini gösteriyor. Tarihi örnek almak ve tarihten ders almak demek, tarihteki örnekleri günümüz koşullarına uydurmaktır.

Gerçekten tarihten ders almak istiyenlere önerim: Orta Çağda değil plastik çağında yaşıyoruz, kemerlerinizi metalden değil plastikten yaptırın, böylece kemeriniz hem metal dedektörüne yakalanmaz hemde ucuza gelir ve hafiftir. Metal anahtar kullanmayın, en iyisi hiç anahtar kullanmamak, şifre çağımıza daha uygun.

Böyle bir kemer icat ettiğiniz zaman hemen patentini alın, belli olmaz belki de patentinizi Afrikadaki bir Müslüman Ülkesine satarsınız ve fabrikasyon imalata geçersiniz. Biliyorsunuz oralarda kadınlar daha küçük yaşta iken sünnet ediliyor, cinsel ilişkiden zevk almasınlar diye. Kemeriniz cinsel ilişkiyi tamamen imkansız kılacağından, belkide kız çocuklarının cinsel organlarının parçalanmasını önlemiş olursunuz.

Öenerilerin sadece kemer meraklılarına olduğunu belirtmeme gerek varmı bilmiyorum?

Saygılarımla
Old 06-08-2012, 11:23   #2
Uruzbeg

Bende geçen gün Hindistan'da ortaya çıkan bir olayı gazeteden okumuştum.Eşinin cinsel organına asma kilit taktıran bir kocadan bahsediyordu. Başlıkta ise bekaret kemeri gibi ifadesi geçiyordu. İlk o zaman duydum ve araştırmaya başladım. Bence bu sadece basit bir kıskançlık değil.Bu zannımca bir ruh hastalığı..
Old 25-08-2012, 13:43   #3
üye7160

Bu ne aşk ne kıskançlık ...
düpedüz sapkınlık,hastalık....

ya toplumumuzun bekaret kemeri merakı...
bizler değilmiyiz hala,kızlarımızın gelinliklerinin üzerine kırmızı bekaret kurdelası bağlayan...hem de bu bağlama işini keyifle ve gururla babalarımıza,ağabeylerimize yaptıran....ya her düğünde ilan edişimiz değilmidir bu sözde bacak aramızda ki namusumuzu...el değmemişliğimizi cihana yaymamız neden...

Anadolunun hangi köşesinde evlenen kız çocuğu annesinden cinsel tavsiyeler almamıştır,yüzünde onlarca alı al moru morla...kocasının cinsel zevklerini tatmin etmek için ne yapması gerektiği hangi gelinimize anlatılmamıştır.

ve şimdi düşünün birde erkeği,böylesine bekareti ilan edilmiş ve kendisine teslim edilmiş bir kadın.(namus : kadının adıdır bu ülkede) kendisinin zevklerine hizmet için anası tarafından eğitilmiş bir kadın...bu zihniyette bir erkek ve baskıcı bir namus anlayışı olması kaçınılmaz değil mi? Evet bizde de pekala olabilirdi bekaret kemeri anlayışı ve belkide oldu da....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi