Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Van Depremzedeleri için ne yapabiliriz?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-10-2011, 15:50   #31
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bende gidecek tırların içinde olacağım.
İlk kez bir TIR Van'a çiçek götürecek.
Old 27-10-2011, 17:24   #32
Av.Duygu Işık Behrem

Hemen ben de mutlu bir haber vereyim o halde! Nur Deniz'imizinki kadar vefakar ve cefakar bir hareket olmasa da çok işe yarayacak bir girişim oldu.

İki günde çok ufak çaplı bir birleşimle, Türk Hukuk Sitesi'nden çok değerli isimlerin de katılımı ile (av-ufuk, Av.Ömer Güntay, Av.Mehmet Saim Dikici, Av.Suat Ergin, benim çok yakın dört arkadaşım ve annem) toplam 2.500-TL'lik bir para topladık. Bu parayı bugün itibarı ile Erciş'te bulunan babama gönderdik. Orada gerçek ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçlarına göre ulaştırılacak.

Türk Hukuk Sitesi'nin güzel insanlarına oradaki herkes adına teşekkürü borç bilirim. Sizleri çok seviyorum!
Old 28-10-2011, 07:59   #33
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
İlk kez bir TIR Van'a çiçek götürecek.

Ne kadar güzel bir cümle. Çok ama çok mutlu oldum.

İşim çok ama, kolilenmesi ve paketlenmesi gereken birçok şey dolmuş işyerimdeki odam.

Duygu'cum, seni biz de çok seviyoruz.

Büyük olasılıkla babanla da tanışabileceğiz.

Eşim:''İstersen ben de gidebilirim!''
Ben:''Kadınlara zarar veren yokmuş. ''
Eşim:''O zaman sen git!''

Gülümsedik, çocuklarım da, biz kendimize bakabiliriz anne,ama çok geç kalma dediler.
Old 28-10-2011, 10:55   #34
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Ne kadar güzel bir cümle. Çok ama çok mutlu oldum.

İşim çok ama, kolilenmesi ve paketlenmesi gereken birçok şey dolmuş işyerimdeki odam.

Duygu'cum, seni biz de çok seviyoruz.

Büyük olasılıkla babanla da tanışabileceğiz.

Eşim:''İstersen ben de gidebilirim!''
Ben:''Kadınlara zarar veren yokmuş. ''
Eşim:''O zaman sen git!''

Gülümsedik, çocuklarım da, biz kendimize bakabiliriz anne,ama çok geç kalma dediler.

Siz ve Sevgili Duygu işi bırakın, laf dahi üretemeyenlerin; ama ve imalarıyla geçirdiği hayatlarına güzel birer örnek oldunuz.
Old 29-10-2011, 18:55   #35
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Az önce kesinleşti. Akşehir Kaymakamlığı toplanmış ve toplanacak yardımlar için TIR (1 ya da 2) veriyor. Bende gidecek tırların içinde olacağım.

Yine farkınızı ortaya koydunuz. Eski bir depremzede olarak teşekkür ederim.
Old 29-10-2011, 20:45   #36
Av. Engin EKİCİ

Dün akşam (28.10.2011) Habertürk'te Sayın Nur DENİZ'i görmüş olma ihtimalim var mı acaba? Erciş'te mikrofon uzatılan ve kendisi olduğundan şüphelendiğim bayan hemşire, Konya Numune Hastanesi'nde çalıştığını ve gönüllü olarak Erciş'te bulunduğunu söyledi.
Old 02-11-2011, 14:06   #37
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Dün akşam (28.10.2011) Habertürk'te Sayın Nur DENİZ'i görmüş olma ihtimalim var mı acaba? Erciş'te mikrofon uzatılan ve kendisi olduğundan şüphelendiğim bayan hemşire, Konya Numune Hastanesi'nde çalıştığını ve gönüllü olarak Erciş'te bulunduğunu söyledi.

Birkaç kanaldan geldiler bize de ama inanın hangisi bilmiyorum.

Keşke ben olsaydım.

Geçen hafta çarşambadan bugüne kadar sanki kaya altında gibiydim. Perşembe, cuma, cumartesi ve pazar sürekli evlerden arabamla yardım topladım. Cumartesi, pazar ve pazartesi gelen yardımları ayırıp, gıda, kadın giyim, erkek giyim, bebek, çocuk olarak ayırdık. Battaniye ve yorganları rulo şeklinde sardık. Yeni kıyafetleri, ayakkabı botları ayırdık. Ama ne yazık ki, toplanan eşyalar hazırlandıktan sonra hassasiyetimi farkeden kaymakamımımız bana bilgi verilmeden kamyonları pazartesi akşam 8 de yola çıkarmış. (Baya ağlamıştım, yardımlar paketlenirken)

Söz verdiler, Kaymakam kendisi deprem bölgesine giderken beni de götürecek.

Bugün öğleyin aldığım habere göre, Duygu yla da paylaştım. Yardımlarımız Van Merkeze yönlendirildiği için çok canım sıkıldı. Birçok görüşmeden sonra az önce aldığım habere göre kamyonlar masrafı karşılığında Erciş e yardımları götürmek üzere yola çıkmış.

Uğraştık ama sonuçta, hiç yardım almayan insanlara gitmesi beni çok sevindirdi.

En yakın zamanda fotoğrafları paylaşacağım.
Old 02-11-2011, 14:16   #38
Av.Duygu Işık Behrem

Peki Nur'cum masraf nasıl karşılanacak? Halledebildiniz mi?
Old 02-11-2011, 14:19   #39
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Peki Nur'cum masraf nasıl karşılanacak? Halledebildiniz mi?

Bir kısmını oradan ödeyecekler, ne kadar kaldıysa geriye bilgi verecekler, buraya geldiklerinde bayramdan sonra ödenecek. Şimdilik kalan rakam 470, hadi 70 yine benden olsun, 400.
Old 02-11-2011, 14:56   #40
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Birkaç kanaldan geldiler bize de ama inanın hangisi bilmiyorum.

Keşke ben olsaydım.

Geçen hafta çarşambadan bugüne kadar sanki kaya altında gibiydim. Perşembe, cuma, cumartesi ve pazar sürekli evlerden arabamla yardım topladım. Cumartesi, pazar ve pazartesi gelen yardımları ayırıp, gıda, kadın giyim, erkek giyim, bebek, çocuk olarak ayırdık. Battaniye ve yorganları rulo şeklinde sardık. Yeni kıyafetleri, ayakkabı botları ayırdık. Ama ne yazık ki, toplanan eşyalar hazırlandıktan sonra hassasiyetimi farkeden kaymakamımımız bana bilgi verilmeden kamyonları pazartesi akşam 8 de yola çıkarmış. (Baya ağlamıştım, yardımlar paketlenirken)

Söz verdiler, Kaymakam kendisi deprem bölgesine giderken beni de götürecek.

Bugün öğleyin aldığım habere göre, Duygu yla da paylaştım. Yardımlarımız Van Merkeze yönlendirildiği için çok canım sıkıldı. Birçok görüşmeden sonra az önce aldığım habere göre kamyonlar masrafı karşılığında Erciş e yardımları götürmek üzere yola çıkmış.

Uğraştık ama sonuçta, hiç yardım almayan insanlara gitmesi beni çok sevindirdi.

En yakın zamanda fotoğrafları paylaşacağım.
Özverili çabanız ve hassasiyetiniz için çok teşekkür ederim.
Old 03-11-2011, 09:42   #41
Av. Engin EKİCİ

Rahatsiz

Depremzedelere yardım amaçlı düzenlenen televizyon programları hepimizin malumu. Kanal D ve Samanyolu tarafından düzenlenen ve 14 kanalda yayınlanan kampanyada toplam 127 milyon TL. vaatte bulunulmuş. Vaatte bulunanlarca şu ana kadar ödenen miktar ise 27 milyon TL. civarı bir tutar.

Şahıs ve şirketleri adına depremzedeleri alet ederek reklam yapanlar keşke açıklansa da "gerçek" anlamda yardım ve destekte bulunanlarla insanlığını kaybetmiş olanlar ayırt edilebilse..
Old 16-11-2011, 01:02   #42
Nur Deniz

Van'da eğitim yok, Van'da soğuk, açlık, çaresizlik var.

Yardımlar durdu. Koskoca bir ülke, yaraları saramadı. Bir haftada 400 artçı yaşanan deprem bölgesinde, insanlar soğuktan hasarlı binalara sığındılar. Öldüler.

Çaresizliğe iterek insanları asıl görevini yapmayan kurumlar. Katil değil de nedir?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi