Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Marmara Ünv. Yüksek Lisans Programına Giriş

Yanıt
Old 14-10-2013, 09:39   #31
Av.A.Aksoy

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Gireceğiniz okulu,

Ales puanınız + Yabancı diliniz + Diploma puanınız ve mülakat belirler.

Sn. Raşit Tavus teşekkür ederim
Old 02-12-2014, 22:16   #32
peka1a

arkadaşlar merhaba.

acaba 2014 itibariyle durum nedir? şimdiden teşekkür ederim.
Old 14-07-2015, 14:29   #33
yurdumsun ey ucurum

Marmara Üniv'de yüksek lisans eğitiminin kalitesini bilmiyorum ama alımların şeffaflığı hakkında iki çift söz edebilirim. Şöyle ki;

1. "Not Ortalaması+ALES+Bilim Sınavı ve SENATONUN BELİRLEDİĞİ DİĞER HUSUSLAR çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır" deniyor. İlk üçünü anladım ama "diğer hususlar" ne oluyor? Hani idare, işlemlerinde belirlilik ilkesine uygun davranmalıydı?

2. Neyse, girdik bilim sınavına.. 893 kişi girmiş, güya bu üç puanın ortalaması alınacaktı. Saatler boyu yüzlerce kişiyi beklettikten sonra 80 kişinin ismini okudular, bunlar mülakata alınacak dediler, hepsi bu. Bu alınanların ortalaması kaç, bilim sınavından bizler kaç puan aldık vs hiçbiri yok. Böyle bir süreç yürütüldükten sonra "yüksek hukuk eğitimi" sözüne acı acı gülüyorum.
Old 27-08-2015, 10:28   #34
Av.Kenan KIZIL

O sınava bende girmiştim. Onca insan saatlerce sonucun açıklanmasını bekledi çünkü sonuçların ardından hemen mülakata başlanacaktı. Mülakatı farklı bir güne erteleyip insanları mağdur etmemeyi akıl edememiş hocalarımız. Marmara Üni. diyince daha profesyonel bir tutum bekliyor insan. O gün sadece kazananların isimlerinin olduğu liste asıldı daha sonra öğrenci sistemi üzerinden herkesin puanı liste şeklinde açıklandı.
Old 10-06-2017, 12:42   #35
gbhr

Arkadaşlar Marmara hukukta özel hukuk yüksek lisans yazılı sınavda neler sorulabilir ? Nelere çalışmak gerekir ,şimdiden teşekkürler
Old 05-07-2018, 15:20   #36
Umut Aykın

Varsayılan 2018 - 2019 yılı özel hukuk yüksek lisans sınavı

2018- 2019 yılı Marmara Üniversitesi Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Sınavı Hakkında

2 temmuz 2018 günü test usulü sınav yapıldı. Yaklaşık 400 kişi girdi. Aynı gün içerisinde test sınavını geçenler 3 temmuz 2018 gününde yapılacak olan sözlü mülakata girmeye hak kazandı. 82 kişi sözlü mülakata girmeye hak kazandı. Hak kazanabilmek için 70 ve üzeri puan almanız gerekiyor. Puanı alamadığım için sözlü mülakata giremedim. Ama test sınavı hakkında yazıyorum. Zira bu sınav hakkında araştırma yaparken gerekli güncel bilgiye ulaşamamıştım. Umarım bu ileti sonraki yıllarda sınava girecek arkadaşların bilgilenmesine yardımcı olur.

Test sınavında soru dağılımı şöyle:
Usul Hukuku 1 - 11. sorular
İcra Hukuku 12 - 16. sorular
İş Hukuku 17 - 33. sorular
Medeni Hukuk(dört yıl) 34 - 50. sorular

Sınav süresi 90 dakika

Özellikle usul hukuku kısmı çok zorladı beni. Oraya ayrıca çalışılması gerektiği kanaatindeyim. Sınavda ezber bilgi soruluyor. Tekrar yapmadan girmeyin sakın. Hatta bulabilirseniz ilgili konulardan test soruları çözün. Kazanamazsanız da üzülmeyin çünkü elemeye yönelik bir sınav hazırlanmış. İstanbul Hukuklu dört arkadaş girdik sadece birimiz mülakata girmeye hak kazandı.

Sınavda yanınızda saat bulundurmayı ihmal etmeyin. Ösym’nin küçük saatleri var sınıfta arka sıralardan görünmüyor.

Sınava girecek arkadaşlara başarılar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi