Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Şiddet tehdit mağduriyet imam nikahlı eş

Konuyu Kilitleyin
Old 04-09-2020, 17:52   #1
Konuk gülistan

Mahçup Şiddet tehdit mağduriyet imam nikahlı eş

9 senedir ilişki yaşadığım fakat 6 yıl evlilik vaadi ile kandırılıp imam nikahı ile yaşamımı sürdürmek zorunda kalan bir bayanım..Önce evli olduğunu gizledi benden ben öğrenincede görücü usulü evlendiğini eşini sevemediğini arkadaşlarının bile artık başka bir evlilik yap bu bayan seni toplumda taşıyamıyor dediği, ayrıca eşinin şizofreni hastası olduğunu cinsel ihtiyaçlarını karşılayamadığını ayrı uyuduklarını bu vesile ile onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak sureti ile ondan ayrılıp benimle evleneceğini beyan etti.Abisini örnek göstererek bak o da amca kızı ile evliydi ondan ayrıldı şuan başka biri ile evli dedi.Ki bu doğru.Abisi xxx da başka bir hanımla resmen evli ve bir çocukları oldu.

*Tüm sosyal haklarım elimden alındı çalışmam istenmedi.Hepsi belgelerle mevcuttur.Benim eşim çalışamaz ben sana bakarım evini de alıcam her türlü ihtiyacını da ben karşılarım buna gücüm var dendi.Kendisi xxx'da tanınmış bir iş adamı .Buna güvenerek devlet benim arkamda diyor.Sonra birden çok kadınla aynı şekilde evlilik yaptığını herkese aynı şeyi söylediği ortaya çıktı.Bazı duyumlara göre yanında çalıştırdığı kadınlara da tacizde bulunup onlara para vererek susturduğu bilgisini aldık bir gazeteci tarafından.Hepsine diğer kadınlar ve kendi eşi için hasta para avcısı şizofreni gibi ithamlar da bulunarak herkesi ayrı ayrı kandırmıştır.

*xxx da bulunan imam nikahlı eşine ve bana seninle evlenirim ama Sakat bir çocuğum var eşim hasta onu öldürmekle tehdit ediyor mecburen boşanamıyorum diye hepimizi kandırdı.Bunlar öğrenildikten sonra Benden 4 bebek aldırmıştı şuan onlar ben değildiki diye iftira atıp.Sen hastasın şizofrenisin para peşindesin tehditçi şantajcı gibi söylemlerde bulundu.Ben zenginim param var bana birşey olmaz seni avukatlarıma veririm seni rezil ederim.Bir sürü milletvekili tanıyorum.Bir çok avukat bulurum hakimi satın alırım gibi tehditler savurdu.
Biz bu Şahıs için 25.08.2020 tarihinde xxxxx polis merkezine başvurmuş olup imam nikahlı eşime karşı koruma kararı aldırmıştım.İlk önce kız kardeşimin eşini arayarak şikayetimi geri çekmemi istemiş uzlaşalım demiş.Ben kabul etmeyince de Daha sonra**evime gidemediğim için 30.08.2020 günü şahıs arkadaşımın evinde olduğumu tespit edip onun ailesinin şehir dışında olduğunu bilmesi sebebiyle beni watsap hattı üzerinden arayarak kendisinin karakola çağırıldığını ifademi geri çekmemi bu yüzden uzlaşmak istediğini beyan etti. . Zaten olay başladıktan sonra hep watsapp üzerinden aradı. Eğer uzlaşmayı kabul etmezsem çıkıp bana ve arkadaşıma zarar vereceğini apartmanda rezillik çıkaracağını söyleyince bende arkadaşıma zarar gelmesin diye aşağı inip evin önünde iki dakika konuşabileceğimi söyledim.Acil bir şekilde ev kıyafeti ile aşağı indim arka koltuğa oturdum.Arabayı çalıştırdı ve beni ıssız bir yere götürerek beni darp edip bayılttı.sonra korkunca arkadaşıma ulaşıp benim uyuduğumu veya ilaç içmiş* olduğumu söylerek onuda alarak aileme haber vermesini isteyerek beni xxxxhastanesine götürerek ayıltıp kayıtlara farklı bir şekilde girmiş

.Polis bu kayıtları istedi hastaneden. Ertesi gün 31.08.2020 tarihinde tekrarxxxx polis merkezine giderek ifademe ek yaptım.Beni ve ailemi benim param var çakallarım var kimse benden* bilmez diyerek öldürmekle ve bir çok avukat tutup hakime para vererek beni rezil etmekle tehdit ediyor.korkuyorum.Annem babam yaşlı bu olayı duyarlarsa ki daha önce oldu hasta olurlar yada başka olumsuz birşey yaşarlar.diye korkuyorum.Lütfen bana yardım edin çaresizim. Benim anksiyete hastası olmam ve birine ihtiyacım olmamdan faydalanmıştır.
Doktor raporlarım var bu olaylarda sinirden intihar ettim. Bir gece xxxx Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye yoğun bakımında tedavi gördüm.Daha önce ayda bir ziyaret ettiğim Şuan 2 hafta bir kontrole gittiğim özel klinik doktorum bana ücretsiz olarak yardımcı oluyor.Benim şizofreni değil anksiyete hastası olduğumu raporlara ekledik.Bu zayıflığımdan faylandı zaten.

Ben xxxyüzünden memleketimi bırakıp gitmek zorunda kalacağım izimi bulsun istemiyorum.Ama ailem için tedirginim.Babam yaşlı duyarsa kahrından ölür. O mahkemelik olduğumuzu bilmiyor.Ben ucuz bir evde oturuyordum iş yerine yakın olsun diye kirası beni aşan bir ev tuttuk.Şuan seni* kaderine terk ettim kiranı ödemem sana bakmam diyerek gitti.Beni çaresiz ve beş parasız ortada bıraktı.Tüm çevreme rezil oldum.Dul damgası yedim..psikolojim çok bozuldu temel ihtiyaçlarımı karşılayacak param da yok.iş arıyorum iş te bu pandemi sürecinde yok.bütün iş çevremden koptum onun yüzünden.
Çaresiz bir durumdayım sizden yardım istiyorum.Zaten yargı aşamasındayız.Kadın derneklerine başvurdum.Elimde birlikte yaşadığımıza dair resim mesaj ve tehdit kayıtları mevcuttur.Kötü yola düşmek istemiyorum ailemin diğer üyeleri bana sırt çevirdi bu olaydan dolayı yapayalnız çaresizim.Parasız ortada kaldım onun yüzünden.Bunu herkesin duymasını ve bir daha hiç bir kadına zarar vermemesi için duyurmak istiyorum . Çünkü hala elini kolunu sallayarak geziyor.

1.Sorum: bu davada elimizdeki resim mesaj ve ses kayıtları delil olarak sayılırmı?

2.Sorum :Şuan manevi ve maddi olarak bitmiş durumdayım dava boyunca geçimimi sağlaması istenebilirmi?

3.Sorum: Koruma kararını çiğnediği ve beni darp ettiği için ceza alırmı? Ve Karakola yalan beyan vermekten de iftira atmış sayılırmı

4.Sorum: Maddi manevi tazminat davası açabilirmiyim.Açarsam kazanma ihtimalim nedir?

Çok uzun oldu biliyorum ama çok mağdurum inanın
Old 05-09-2020, 15:11   #2
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

-Birlikte olduğunuz kişinin evlilik vaadi ile sizi kandırdığını, 9 yıl birliktelik yaşadığınızı, sizi darp ettiğini, tehdit ettiğini, maddi durumunuzun zayıf olduğunu söylemekte ve sorularınızı sormaktasınız.

Alıntı:
4.Sorum: Maddi manevi tazminat davası açabilirmiyim.Açarsam kazanma ihtimalim nedir?

Darp edildiğiniz için maddi, manevi tazminat davası açabilirsiniz. Başınıza gelen olayları ve nedenlerini sırasıyla dilekçenize yazınız ve elinizdeki tüm delilleri ve varsa tanıklarınızın isim ve adreslerini dilekçenize eklemeniz yararınıza olacaktır.

Alıntı:
1.Sorum: bu davada elimizdeki resim mesaj ve ses kayıtları delil olarak sayılırmı?

Evet delil olarak sayılır. Ancak ses kaydetmek suçtur. İstisnai durumlarda hukuku uygun sayılmaktadır. Ses kayıtlarını sunmadan önce avukatınızla konuşmanız daha iyi olacaktır.

Alıntı:
2.Sorum :Şuan manevi ve maddi olarak bitmiş durumdayım dava boyunca geçimimi sağlaması istenebilirmi?

Resmi nikahınız olmadığı için nafaka talep edemezsiniz. Bu kişiden çocuğunuz olsaydı, çocuk için nafaka talep edebilirdiniz.

Alıntı:
3.Sorum: Koruma kararını çiğnediği ve beni darp ettiği için ceza alırmı? Ve Karakola yalan beyan vermekten de iftira atmış sayılırmı

6284 sayılı yasa kapsamında bir koruma kararı aldırdıysanız ve bu kişi bu kararı çiğnemişse şikayetiniz halinde bu kişi hakkında hapis kararı çıkabilir. Sizi darp ettiği için şikayet etmeniz durumunda bu kişi hakkında dava açılacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi