Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

yüksek sağlık kurulu kararına karşı itiraz

Konuyu Kilitleyin
Old 14-05-2010, 22:53   #1
Konuk

Varsayılan yüksek sağlık kurulu kararına karşı itiraz

Malüllük aylığımın kesilmesine neden olan kurum sağlık raporuna karşı Yüksek Sağlık Kurulu'na itiraz ettim. Ancak Yüksek Sağlık Kurulu bu talebimi reddetti. Yüksek Sağlık Kurulunun red kararına karşı hangi mahkemede dava açmalıyım ? Teşekkür ederim.
Old 15-05-2010, 09:40   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Maluliyetinizin tespiti ve yeniden gelir bağlanarak tarafınıza ödenmesi talepli davayi İş Mahkemesinde SGK 'yı davalı göstererek açabilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Old 22-05-2010, 20:00   #3
ttufek

Varsayılan YSK kararına itiraz

Sayın Konuk,
Av.Habibe Yılmaz Kayar'ın belirttiği dava için kararın size tebliğinden itibaren 1 ay süreniz olduğunu hak kaybı yaşamamanız adına hatırlatırım.
Saygılarımla.
Old 09-06-2010, 18:31   #4
Konuk

Varsayılan yüksek sağlık kurulu kararına karşı itiraz

sayın ttüfek ; kararın tebliğinden itibaren bir aylık sürem olduğunu belirtmişsiniz. Ancak Yüksek Sağlık
kurulunun bu kararı tarafıma tebliğ edilmedi. Yalnızca ilçe SGK müdürlüğü tarafından talebimin red edildiği tarafıma bildirildi. İlçe SGk müdürlüğünden bu kararın tarafıma verilmesini istedim ancak vermediler. Bu bahsettiğiniz bir aylık süre hangi mevzuattan kaynaklanıyor. Eğer dedğiniz gibiyse ben bu süreyi kaçırmış bulunuyorum. ancak dediğim gibi Yüksek
Sağlık Kurulunun bu kararı tarafıma tebliğ edilmedi.Sadece ilçe SGK müdürlüğü tarafından tarafıma bir mektup gibi birşey gönderildi. İtirazınız kurul tarafından reddedildi diye. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
Old 13-06-2010, 23:31   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Kurulun itirazınızı reddettiğine ilişkin evrakı da dosyanıza ekleyerek davanızı iş mahkemesinde açmanız uygundur.Yargılama sırasında maluliyet oranınız yenıden tespit edilecek ve karar verilecektir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 28-06-2010, 23:21   #6
av.Huseyin Çetin

Varsayılan Sağlık kurulu Raporu

Belki cevap için geç kalmış olabilirim. Ama söylemeden geçmek istemedim. SAğlık Kurulu RAporları MAliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı Bünyesinde Bulunan Merkez Sağlık Kurulu Tarafından Yapılıyor. Bu kurul rapor vermeye yetkili hastanelerin düzenlemiş olduğu raporlar üzerinde inceleme yaparak özürlülük oranı düşürebiliyor. Merkez Sağlık Kurulu raporlarına Karşı dava GELİRLER VERGİSİ KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLİP VERGİ MAHKEMELERİNDE söz konusu işlemin İptali İsteniyor.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi