Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

hisset-miyorsam/duymuyorsam bu yeni değil..

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-03-2009, 11:56   #1
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan hisset-miyorsam/duymuyorsam bu yeni değil..

''Beynindeki hasarlar beni ilgilendirmiyor.
Çünkü yakında öldürüleceksin...
Um (U)rumda değil bu.
Çünkü toprağa karışman beni memnun edecek...
Böcekler aç bugünlerde...
Onlara üzülmekten yoruluyorum...''
n.a.
Old 05-05-2009, 22:49   #2
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ....

bir tek şey yazıyordu tüm evrende ''Mea culpa.''
Old 24-05-2009, 23:55   #3
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ..

‘ Bana: Helak olacaksın sabırlı ol diyorlar. Başıma gelen musibet benden daha sabırsız’
Old 20-06-2009, 21:31   #4
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ...

Sinir iyidir. Kime sinirlendiğin önemli değildir. Yada neye sinirlendiğin. Sinir ayakta tutar tüm bilincini. Düşünürsün daha hızlı ve kırma güdün yükselir arşa. Kırsan döksen kırılganlığın seyrelir. Arada geri dönüşümsüz kırılmalar kaçınılmazdır. Geriye dönüp bakar ama insan. Ve işte o an bilincin hala ayaktaysa o zaman durum vahimdir. Varolmaya çalışan insan beynidir o anki...NNA
Old 18-08-2009, 00:41   #5
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ''Eğer biri beni kurtarabilseydi, o kişi sen olurdun.''

"Sevgilim, yine çıldırmak üzere olduğumu hissediyorum.O korkunç anları yeniden yaşayamayacağımı hissediyorum.
Ve ben bu kez iyileşemeyeceğim. Sesler duymaya başladım.Odaklanamıyorum. Bu yüzden yapılacak en iyi şey
,olarak gördüğüm şeyi yapıyorum. Sen bana olabilecek en büyük mutluluğu verdin.Benim için her şey oldun.
Bu korkunç hastalık beni bulmadan önce birlikte bizim kadar mutlu olabilecek iki insan daha düşünemezdim.
Artık savaşacak gücüm kalmadı.Hayatını mahvettiğimin farkındayım,ve ben olmazsam, rahatça çalışabileceğini de
biliyorum. Bunu sen de göreceksin. Görüyorsun ya, bunu düzgün yazmayı bile beceremiyorum..
Söylemek istediğim şey şu ki, yaşadığım tüm mutluluğu sana borçluyum. Bana karşı daima sabırlı ve çok iyiydin.
Demek istediğim, bunları herkes biliyor. Eğer biri beni kurtarabilseydi, o kişi sen olurdun.Artık benim için
her şey bitti.Sadece sana bir iyilik yapabilirim. Hayatını daha fazla mahvedemem. Bizim kadar mutlu olabilecek
iki insan daha düşünemiyorum."VW
Old 19-08-2009, 00:15   #6
Nalan Nagehan ALTUĞ

''İşte o zaman, hençer dedi ki, bir canlıyı öldürmek başka bir şeydir, bir ölüyü öldümekse bambaşka. Gün gelir , yani öyle bir an çıkar gelir ki, istinasız herkes bir canlıyı öldürebilir. Velhasıl, karıncayı bile incitemeyen, bir cana kastedebilir. Fakat bir ölüyü öldürmek, bir cesedi pare pare etmek bir anlık bi gafletten çok olsa olsa hınç işidir, kin işidir. Hançer dedi ki, hıncın bu denli büyük, kinin bu denli büyük olduğu, kinin bu denli derin olduğu yerlerde oyalanmak akıl karı değildir.''
Old 19-08-2009, 14:21   #7
av.araf

Alıntı:
Yazan Nalan Nagehan ALTUĞ
''İşte o zaman, hençer dedi ki, bir canlıyı öldürmek başka bir şeydir, bir ölüyü öldümekse bambaşka. Gün gelir , yani öyle bir an çıkar gelir ki, istinasız herkes bir canlıyı öldürebilir. Velhasıl, karıncayı bile incitemeyen, bir cana kastedebilir. Fakat bir ölüyü öldürmek, bir cesedi pare pare etmek bir anlık bi gafletten çok olsa olsa hınç işidir, kin işidir. Hnaçer dedi ki, hıncın bu denli büyük, kinin bu denli büyük olduğu, kinin bu denli derin olduğu yerlerde oyalanmak akıl karı değildir.''

Şehrin Aynalarında daha dün okudum bu satırları hem de üstünde dura dura içime sindirene kadar, bugün sitede gezerken karşıma tekrar çıktıklarında bu bir mesaj mı diye düşünmeden edemedim
Old 19-08-2009, 20:13   #8
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ...

-Neden?
-En iyi yaptığım şey git-mek. Çünkü aidiyetimi rahimde bıraktım kasılmalar aldı onu benden.
-Peki şimdi ne olacak.
-(uzun,boş tebessüm)

''Gitmek yenilmek değil kazanmak da!
Gitmek gitmektir işte...
Hepsi bu.''
(Bu şarkı çalarken beyninde biliyordu verdiği hiç bir cevap on(a)lara yetmeyecekti)
Old 28-08-2009, 23:44   #9
Nalan Nagehan ALTUĞ

ölüm KO(R)KUSUNUN kişide olmaması kişiyi hayata bağlarmış psikologu öyle demiş. Bu durum karşısında iki sonuç çıkıyor (Psikologlara inanma)bir bu sonucu elde edip hayatının sırrını çözmek için psikologunun olması gerekiyor üç nerde oldugumu biliyorum.
Old 29-08-2009, 03:24   #10
Nalan Nagehan ALTUĞ

''belli ki ikimiz de şizofreniz ve aslında birimiz yok''
Old 21-09-2009, 21:04   #11
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan bayram gezmeler / mezarlık ziyareti..

'Hayatımın en büyük trajedilerinden biri-ama karanlıkta, kurnazca oynanan trajedilerden bu-, doğal yolla hiçbir şey hissedemiyor olmak. herkes gibi sevmeye ve nefret etmeye muktedirim, herkes gibi korkabilir ya da coşkuya kapılabilirim; ama sevgim ve nefretim, korkum yada coşkum o tanımlanmış duygulara benzemiyor hiçbir zaman: ya bir öğeleri eksik kalıyor yada fazladan bir tane eklenmiş oluyor- sonuç olarak farklı bir şeye dönüşüyor ve hissetiğim hayatla uyuşmuyor'
Old 21-09-2009, 21:08   #12
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan anne bu ne?

-Yalnızlık oldu güçlü olmanın adı,
Yalnızlık oldu gözyaşının adı,
Yalnızlık oldu seçimli tek kalmanın adı,
Yalnızlık oldu senin omzunda değil de ölürcesine karanlık odada bir başına ağlamanın adı,
Yalnızlık oldu sen giderken benim dimdik ayakta durabilmemin adı,
Yalnızlık oldu kadının en büyük gücü,
Yalnızlık oldu adamın arayışının sebebi,
Yalnızlık oldu kadının adama soramadığı gidişinin adı,
Yalnızlık oldu boşalan şişelerin sebebi,
Yalnızlık oldu erken büyümenin adı,
Yalnızlık oldu kordonda yürüme zevkinin adı,
Yalnızlık oldu özgürce hayatını maffetmenin adı.
Yalnızlık oldu çaresizliğin adı,
Yalnızlık oldu arayışın adı,
Yalnızlık oldu kendi ayakları üzerinde durmanın adı,
kadın doğasına karşı geldi içindeki havvayı öldürdü, erkek doğasını yadsıdı içindeki ademi kaburga sandı, birde lilth vardı ama o işte en güzel fahişe oldu her gece başkasının koynunda.
Sahi yalnızlık neydi anne?
Old 22-09-2009, 14:17   #13
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan kapımızdaki bayram notu..

Umumi bir saatte gidiniz. Arandığımız yerde bulunmamamız bizi suçlayacağınız bir neden olamaz. Bahanelere ömür boyu kapalıyız. Lütfen, ilk dönemeçten sapın, muhtemelen sonsuzluğa varacaksınız. Ne kadar iyiyim değil mi. Lady Anna.
Old 22-09-2009, 21:14   #14
Av.Suat Ergin

Alıntı:
'Hayatımın en büyük trajedilerinden biri-ama karanlıkta, kurnazca oynanan trajedilerden bu-, doğal yolla hiçbir şey hissedemiyor olmak. herkes gibi sevmeye ve nefret etmeye muktedirim, herkes gibi korkabilir ya da coşkuya kapılabilirim; ama sevgim ve nefretim, korkum yada coşkum o tanımlanmış duygulara benzemiyor hiçbir zaman: ya bir öğeleri eksik kalıyor yada fazladan bir tane eklenmiş oluyor- sonuç olarak farklı bir şeye dönüşüyor ve hissetiğim hayatla uyuşmuyor'

Bayramda mezarlık ziyareti kadar daha trajik bir şey yoktur.
Old 24-09-2009, 12:25   #16
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan kör göze..

"Daha iyi bir dünya pekâlâ mümkün". ..."Zekâ, özgür bırakıldığı zaman şerre bükülüyor, bunu önleyecek tek şey ahlâk, rasyonalite kurtarmıyor felaketi"... " onlar kadar acımasız olamadık diye hayıflanacak mıyız?" " çocuksu bir tarafımız var, kötülüğü görmekten korkuyoruz ama birileri kötünün gözünün içine bakmayı bilmeli... " diyor…
Old 24-09-2009, 13:33   #17
Academic

Alıntı:
-Yalnızlık oldu güçlü olmanın adı,

Yalnızlık oldu gözyaşının adı,
Yalnızlık oldu seçimli tek kalmanın adı,
Yalnızlık oldu senin omzunda değil de ölürcesine karanlık odada bir başına ağlamanın adı,
Yalnızlık oldu sen giderken benim dimdik ayakta durabilmemin adı,
Yalnızlık oldu kadının en büyük gücü,
Yalnızlık oldu adamın arayışının sebebi,
Yalnızlık oldu kadının adama soramadığı gidişinin adı,
Yalnızlık oldu boşalan şişelerin sebebi,
Yalnızlık oldu erken büyümenin adı,
Yalnızlık oldu kordonda yürüme zevkinin adı,
Yalnızlık oldu özgürce hayatını maffetmenin adı.
Yalnızlık oldu çaresizliğin adı,
Yalnızlık oldu arayışın adı,
Yalnızlık oldu kendi ayakları üzerinde durmanın adı,
kadın doğasına karşı geldi içindeki havvayı öldürdü, erkek doğasını yadsıdı içindeki ademi kaburga sandı, birde lilth vardı ama o işte en güzel fahişe oldu her gece başkasının koynunda.
Sahi yalnızlık neydi anne?

Lilith tahtını Eva'ya kaptırırken aslında bağımsız olmanın bedelini en ağır bir şekilde ödeyen ilk kadın oldu lanetlenerek.. Eline kalan tek şey yalnızlık ve adı kötülüklerle anılmak oldu..Ağır bir bedel.. Yalnızlık ne? Yalnızlık savunma mekanizmalarında insanın mantığa bürüyüp "iyi bir şey" dediği aslında hep kaçtığı bir şey..

(P.S: İnsanlar savunma mekanizmalarını farkında olmadan ruh sağlıklarını korumak için kullanırlar. Farkında ise o bilinçlidir, değilse savunma mekanizması)..
Old 24-09-2009, 20:12   #18
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan mezar-lık

-Bana hep ölüm korkusu verdi mezarlıklar. Ya siz sizin yolunuz hiç mezarlıktan geçti mi?

-Tehlikeli sularda yüzüyorsunuz. Boğulursunuz da sonra mezarınız dahi olmaz. O zaman ne yaparız biz sizi nerde yoklarız.

-Anlamadım.

-Remmalim, remmilde gördüm desem inanmazsınız.
Berzahı yaşadım cennette geçinemedim geri geldim desem ürkersiniz.
Şimdi size ne desem hep bir açıklama yapmam gerekecek.
Gelin şöyle yapalım benim her sabah önünden geçtiğim mezarlığa gidelim yarın sabah girelim içine
tehlikeli su bu diye elinize dökeyim hissedin suyu ki anlama yetiniz tamamlansın.
Hedef bu diye göstereyim ki görün hissedin.
Peki şimdi benle o mezarlığa girer miniz?

-Anlamadım yine.

-Anlattım, yeni bir şey söylemiyorsam susarım.

NNA
Old 24-09-2009, 23:24   #19
Academic

Alıntı:
-Bana hep ölüm korkusu verdi mezarlıklar. Ya siz sizin yolunuz hiç mezarlıktan geçti mi?

-Tehlikeli sularda yüzüyorsunuz. Boğulursunuz da sonra mezarınız dahi olmaz. O zaman ne yaparız biz sizi nerde yoklarız.

-Anlmadım.

-Remmalim, remmilde gördüm desem inanmazsınız.
Berzahı yaşadım cennette geçinemedim geri geldim desem ürkersiniz.
Şimdi size ne desem hep bir açıklama yapmam gerekecek.
Gelin şöyle yapalım benim her sabah önünden geçtiğim mezarlığa gidelim yarın sabah girelim içine
tehlikeli su bu diye elinize dökeyim hissedin suyu ki anlama yetiniz tamamlansın.
Hedef bu diye göstereyim ki görün hissedin.
Peki şimdi benle o mezarlığa girer miniz?

-Anlamadım yine.

-Anlattım, yeni bir şey söylemiyorsam susarım.

NNA

Mezarlık sadece bir sembol. Ölümü hatırlattığı için o kadar korkuyoruz. Korktuğumuz mezarlık değil aslında ölümün ta kendisi..Ama yine de o mezarlığa zamanından önce girmem..Daha çok işim var bu dünyada.. Gerçi orasını Allah bilir ama.. Yarabbim, mezar taşıma da en azından prof. yazılsın az müsaade
Old 25-09-2009, 13:17   #20
Av.Suat Ergin

Alıntı:

NNA

Şimdi mezarlıktan geldim. Bundan sonra da, yolumuzun daha sık mezarlıktan geçeceği kesin. Mezarlık, insanı sarsar ve kendine getirir. Ölümü daha yakın hissedersiniz.
Old 25-09-2009, 14:16   #21
S.Orhan

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Şimdi mezarlıktan geldim. Bundan sonra da, yolumuzun daha sık mezarlıktan geçeceği kesin. Mezarlık, insanı sarsar ve kendine getirir. Ölümü daha yakın hissedersiniz.

Bu kez kimi kaybettik?
Old 25-09-2009, 14:29   #22
üye3578

Alıntı:
Yazan Academic
Mezarlık sadece bir sembol. Ölümü hatırlattığı için o kadar korkuyoruz. Korktuğumuz mezarlık değil aslında ölümün ta kendisi..Ama yine de o mezarlığa zamanından önce girmem..Daha çok işim var bu dünyada.. Gerçi orasını Allah bilir ama.. Yarabbim, mezar taşıma da en azından prof. yazılsın az müsaade

Kariyer konusunu karıştırdınız sanırım.

Günah-sevap değilmiydi önemli olan..

Benim de kafam karıştı.

Dönen biri yanıtlasa..
Old 25-09-2009, 20:51   #23
Academic

Alıntı:
Yazan zeynel
Kariyer konusunu karıştırdınız sanırım.

Günah-sevap değilmiydi önemli olan..

Benim de kafam karıştı.

Dönen biri yanıtlasa..

Hiç ölmeyecek gibi çalış, yarın ölecek gibi ibadet et.. Çalışmaktan iyi ibadet mi vardır? Evet dönen biri olsa da biz de öğrensek cidden.. Şairin dediği gibi..dönen yok, sanırım gidenler memnun yerinden
Old 25-09-2009, 20:52   #24
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Belki de amaç bu. Yani ölümün varlık nedeni.. Başınız sağolsun..
Old 07-10-2009, 16:24   #27
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ''hüzün sadece hüzün''

bir yaz temizliği sonrası..
üşümek ve düşünmek için güzel bir şehirdeyim..
ve istediğim artık hüzün sadece hüzün..
Old 08-10-2009, 15:24   #28
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan kav(g)(r)am..

Çağımız(ın bireyi) önce kendi elleriyle düşünceleriyle ortalığı dağıttı sonra kendi dağınıklıgında benliğini bulamaz hale geldi.
Çağımız(ın bireyi) önce ortalığı dağıttı toza dumana buladı sonra önünü göremez oldu.
Old 09-10-2009, 12:02   #29
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan hayr u hasenet

''O hâlde ey talib, bir kenara yaz!

Bir şeyi güzel bulduğunda, bulduğunun güzelliğinden aslâ emin olamazsın, ve fakat güzeli bulursan, sadece senin güzeli bulduğunu değil, güzelin de seni bulduğunu hissedersin. Çünkü arayan gerçekte aranandır!

Dilersen, bir daha düşün: Beni bulamazsan aramaz mısın?''D. C.
Old 23-10-2009, 19:42   #30
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ''..ona kötü birşey olsun istedim.''

"... Seni bir gün en yakının ele verirse eğer,/öğren susmasını ve ağlamamasını./ Bir kavanozun içinde mavi bir gül yetiştir/her gün daha çok yaşayan. /Bir masalın ağzını kapat ve yat/Geniş odalarda, bir oksijen çadırında./ Ona kötü bir şey olsun istedim./Bana aşık olsun istedim..."
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi