Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

14 şubatlarımız

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-02-2009, 22:06   #1
didem kunal

Varsayılan 14 şubatlarımız

Yıllarca aradığın; yıllar içinde saklıysa eğer,
Sen yıllar içinde kendini bile kaybetmişsen eğer
Masal olup yıllara karıştığın anlarsa,
Bir varmış bir yokmuş derken, birden var olan yıllarca beklediğine değen
Yıllarca onsuz geçen yıllara inat gibi hatta geçmişe geleceğe inat gibi…
Neredeydin, neden şimdi diye sormadan sevmek…
Üstünü örtmeden tüm saf halinle seni sevebilmek…
Geçen yılların işte tüm güzelliği burada ey sevgili…
Old 07-02-2009, 13:04   #2
slide

yanılmıyorsam 14 şubatlarda hep yalnızdım dilber hala haklı meymenetsizim ben
Old 07-02-2009, 16:17   #3
HMK150

Varsayılan 14 Şubat

14 Şubat mı o da ne ? öyle bir gün mü vardı? ben onu takvimimden sileli çok oldu ... Mümkünse bir daha da eklemek istemiyorum...
Old 07-02-2009, 16:55   #4
carlito

Varsayılan :) Yalancı Baharın,Yalan Çiçeği 14 Şubatlar...

Yılbaşları'ndan ve 14 Şubatlar'dan hep korkarım..
Sokaklar dolup taşar, her yerde Polyanacılık oynayan çiftler görürüz..
Tamam içinde %5 de olsa mutlu olanlar ve gerçek aşklar da vardır ama bana hep suni gelir..
O gün eğlenmeye bir yere gitmek de insana zul gelir..
Servis alamazsın,ipini koparan gittiğin yerdedir..
Paramla ve sevgilimle rezil olmayayım diye ince bir ikna turundan sonra bu sanal ve boş günleri evde geçirmeye karar veririz.(baskıyla tabe

Gerçekten de keyifli geçer,ama Yılbaşı veya 14 Şubat olduğu için diil..
Böyle günlerde Kendilerini gösterme budalalarından olmadığımız içindir belki de..
Nice boş ve yalan 14 Şubatlara..
Old 07-02-2009, 23:45   #5
Dilge

Ben dayanamayıp hediyeyi bu haftadan verdim Keşke bu kadar erken almasaydım , dayanamadım işte....
Old 08-02-2009, 21:39   #6
didem kunal

ben el emeği göz nuru bir hediye yaptım.henüz tamamlamadım yoksa ben de sayın dilgehuk gibi erkenden verebilecek kapasitesindedyim
Old 08-02-2009, 23:46   #7
slide

Olumlu

dilge ve dideme maşallah nazrlardan korusun tanrı
Old 09-02-2009, 10:23   #8
didem kunal

Alıntı:
Yazan slide
dilge ve dideme maşallah nazrlardan korusun tanrı

teşekkürler. darısı başınıza
Old 09-02-2009, 12:53   #9
slide

o da ben gibi meymenetsizsemümkünse darısı başıma olmasın olur mu
Old 09-02-2009, 15:17   #10
didem kunal

Alıntı:
Yazan slide
o da ben gibi meymenetsizsemümkünse darısı başıma olmasın olur mu

Bu duyguyu yaşamadan bilemezsiniz sayın slide. bu kadar önyargı kime neye? hayatta her tadı alacaksınız her güzelliği ve tabii ki her çirkinliği yaşayacaksınız... yaşamalısınız da
Old 09-02-2009, 20:19   #11
suskun_juliette

Kapitalizmin bu oyununa aldanmayalım,sevgiliyle geçirilen her gün özeldir.Bir güne sığdırılamaz aşk dediğin.Ben hediye falan almadım en büyük hediye benim zatenTanrının bahşedilmiş en büyük lutfuyum kendisine,en azından ben böyle düşünüyorum
Old 09-02-2009, 20:37   #12
Dilge

Sn. suskun juliette kendinizi bu kadar sevmeniz çok güzel... Kapitalist oyunlara geldiğimiz falan yok ama, sadece bahane işte ufak bir hediye almak için, sevgilinin mutlu olduğunu görmek için...
Old 09-02-2009, 20:42   #13
suskun_juliette

Küçük bir öpücük ya da manidar bir bakış bence hediyeden daha mutlu eder şahsi düşüncem bu.Kendimi severim,ancak başkasını sevebildiğimde,insanoğlunun o kemikleşmiş bencilliğinden arınarak benden başka birine değer verebildiğimde kendimi severim...Ben karşımdakini canım gibi severim o yüzden de en büyük hediyem budur,kendi ruhuma katmak,sen ya da ben değil 'Biz' olmak
Old 09-02-2009, 20:45   #14
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Kapitalizmin bu oyununa aldanmayalım,sevgiliyle geçirilen her gün özeldir.Bir güne sığdırılamaz aşk dediğin.Ben hediye falan almadım en büyük hediye benim zatenTanrının bahşedilmiş en büyük lutfuyum kendisine,en azından ben böyle düşünüyorum

Katılıyorum. O gün armağan alanların büyük çoğunluğu, başkalar armağan aldığı ve sevgilisi de bunu beklediği için alıyor. Yoksa armağanlar için belirli günleri beklemek ya da belirlemek, aşkın mantığına, doğallığına aykırı.

Seviyorsan, sevdiğini göstermek için ne diye belirli günleri bekliyorsun; 365 gün 24 saat bu amacın peşinde koşmalı insan!
Old 09-02-2009, 20:48   #15
suskun_juliette

Cengiz Bey haklı.Yahu zaten aşkın kendisi en büyük hediye değil mi?Şu sokaklara çıkın bir bakın kalabalıklaırn arasında yalnızlığı yaşayan birçok insan var.Ömrü boyunca sevgiyi tadamadan gözlerini yuman insanlar var,bir gün değil her gün bizim,eğer ki değerlendirebilirsek..
Old 09-02-2009, 20:55   #16
Dilge

İnsan kendini sevmeli bence de, çünkü kendini sevmeden başkalarını sevemez. Aslında ben de günlere takılmıyorum, sık sık da hediye alırım.zaten dayanamadım ve bir hafta önceden verdim. O kadar da önemli değil ama "kapitalizmin oyunu" gibi klişeleri sevmiyorum ben, Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz zaten ne kadar karşı durmaya çalışsak da bazen esiri oluveriyoruz, bundan kaçamıyoruz! Yanılıyor muyum?
Old 09-02-2009, 21:01   #17
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan dilgehuk
İnsan kendini sevmeli bence de, çünkü kendini sevmeden başkalarını sevemez. Aslında ben de günlere takılmıyorum, sık sık da hediye alırım.zaten dayanamadım ve bir hafta önceden verdim. O kadar da önemli değil ama "kapitalizmin oyunu" gibi klişeleri sevmiyorum ben, Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz zaten ne kadar karşı durmaya çalışsak da bazen esiri oluveriyoruz, bundan kaçamıyoruz! Yanılıyor muyum?

"Kapitalizmin oyunu" bir klişeden öte, bir gerçek. Hem de sadece 14 Şubat, anneler günü, babalar günü, yılbaşı vb.den ibaret değil bu tüketim çılgınlığı oluşturma oyunu. Modadan bir başlayın, hayatımıza "yerleştirilmiş" bir çok "anlamsız bir olguyu anlamlı kılarak yarar sağlama" taktiğini farkedeceksiniz.

Oysa aşkın ideolojisi yoktur!
Old 09-02-2009, 21:11   #18
Dilge

Aşkın ideolojilerüstü bir kavram olduğunu kim inkar edebilir ki?
Old 09-02-2009, 21:14   #19
Dilge

Bu arada moda demişken aklıma bu yılın modası Ugg (yahut taklidi) botlar geldi. Yahu sırf moda diye insan kendine bu kötülüğü niye yapar hiç anlamıyorum.
Old 09-02-2009, 21:52   #20
didem kunal

14 şubat aslında bir semboldur. elbetteki sadece senenin bir günü değil sevginin yaşandığı gün, olamaz da. Bir ömür geçirdiğiniz eşinizle günün ve hayatın olağanakışı içinde mümkün mü sevginizi saklamanız ya da çok beğendiğiniz o şeyi almak içins evgililer gününü beklemeniz... saçma değil mi? siz zaten sevgiliniz yanınızda olduğu sürece, mutlu olduğunuz sürece size hergün sevgililer günü. Ama bu olaya klasik bakış açısıyla yaklaşmamak gerek. Evete kapıtalızm eleştırısıne katılıyorum. ama satıcılar açısından aktılıyorum. satıcılar bunu fırsta bılerek kalplı boceklı kırmızı ne varsa en cazıbelı sekılde vıtrınlerıne koyorlar. Sevgılı günü olarak kişileliştirmeyin bunu.Tüm sevgilileri ve tüm sevgisinin değerini bilenleri temsilen olan bir gün. Futbol maçlarını düşünün ve bunların fanatik taraftarlarını. Fanatikler sadece maçlarının olduğu gün ve kupa aldıkları gün mü o takımlılar. hayır. sadece temsilen o gün aşanıyor kutlanıyor. ya da anneler günü, öğretmenler günü vs... bunlar temsilen yaşanan günlerdir. bu günler için hediye patlamasına ben de karşıyım o ayrı tabii ki
Old 09-02-2009, 21:59   #21
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan didem kunal
14 şubat aslında bir semboldur.

14 Şubat olsa olsa yapmacıklığın sembolü olabilir. İşin garibi, bunu herkes biliyor, bildiği halde hala 14 Şubat tantanası var.
Old 09-02-2009, 22:26   #22
Nur Deniz

Genç kızken sevgilimi en çok sevdiğim bir günü kendimce sevgililer günü olarak belirlemeye söz vermiştim kendime..

Çok duygusal olan ben bile böyle bir günü belirleyemediğim için kutlamıyorum..

Sanırım ben bu yaştan sonra buna ne gerek var diyene kadar bu sürecek..
Old 10-02-2009, 01:02   #23
inci_hukuk

Varsayılan ......

benim tek sevgilim ANNEM..bu zamana kadar yılın 1gününü(14şubatı yanı) artı 364 günü bir sevgili ile geçirmedim...bu bir kayıp mı kazanç mı bilemiyorum ...yine de mutluyum. ..
14 şubatı da güzel bir çift olarak geçirecek arkadaşlara şimdiden iyi eğlenceler her gününüz özel geçsin...

darısı olmayanların başına
Old 10-02-2009, 01:20   #24
üye8180

Hiçbir anlamı olmayan bir gün benim için.

Sanırım romantizm eksik benim hayatımda.
Old 20-02-2009, 00:33   #25
Hasan Bahadır Büyükavcı

14 Şubat, "sevginin" zincire vurulup gözleri dağlandıktan sonra ellerinde şarap şişeleriyle oturan pis sakallı adamların oynatmaya zorladığı "tertemiz kız" halidir. 14 Şubat'ta "sevgi" ,"tertemiz kızın" metalaştırıldığı gibi tüketime hazır hale getirilir, insanlar tarafından sömürülerek tüketilir.

Sevgi sömürüden kurtulduğu zaman değerlidir.
Old 24-02-2009, 01:28   #26
Ece Soysal

14 şubat mı her yıl tek başıma önce dışarda yemek yerim sonrada sinemaya giderim elimde popcorn ve kola...''afedersiniz'' diyerek karanlıkta sevgilileri rahatsız ederekten yerime oturmaya çalışırım...film ara verir sevgililerin ''yalnızsınnn yalnızzzz'' bakışlarına inat yalnızlığımı,kimsenin hayatıma karışmamasını,özgür olmanın rahatlığını bir kez daha,bir gün daha yaşarım...
Old 04-03-2009, 11:52   #27
Hasan Bahadır Büyükavcı

Alıntı:
14 şubat mı her yıl tek başıma önce dışarda yemek yerim sonrada sinemaya giderim elimde popcorn ve kola...''afedersiniz'' diyerek karanlıkta sevgilileri rahatsız ederekten yerime oturmaya çalışırım...film ara verir sevgililerin ''yalnızsınnn yalnızzzz'' bakışlarına inat yalnızlığımı,kimsenin hayatıma karışmamasını,özgür olmanın rahatlığını bir kez daha,bir gün daha yaşarım...

Ece Hanım,
Gerçekten yalnızlıktan şikayetçi değilmisiniz?
Bazen şöyle oturup, telaffuz hataları yaparım korkusu olmadan, düşünmeden aklına geleni söylerek konuşmak istediğiniz bir sevgilinin olmasını istemezmisiniz?
Old 04-03-2009, 13:19   #28
Ece Soysal

önceden olsa belki ama artık değilim canı yandıkça insanın daha çok korkar oluyor yaşayacaklarından
Old 04-03-2009, 14:09   #29
UĞUR_08

doğru bir ilişki olduktan sonra hergün benim için 14 şubat gibi geçiyor..bunu duyguyu tatmadan hayata veda etmeyin... benden bukadar :-)
Old 04-03-2009, 17:08   #30
av.kemalucar

Sevgilisi olan ve gerçekten sevip sevilen için her gün sevgililer günüdür... Tabi işin hediye alıp verme bu-oyutu olması, bu güne bir rakam vermekten geçiyor. O da 14 Şubat'a denk gelmiş, ne diyelim artık... çok mu geç yazdım acaba_??
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09234095 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.