Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bir bebeğiniz olsa adını ne koyardınız?

Yanıt
Old 28-08-2008, 12:43   #451
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Hayata karşı hep umutlu olması dileğiyle...
Old 28-08-2008, 14:10   #452
Gülümse

Son zamanlarda üzerinde durduğum üç tane isim var...

Saim- Kenan- Balım
Old 04-09-2008, 22:01   #453
üye25667

Kızım olursa Damla yada Duru, Oğlum olursa Burak, Boran, Dağhan arasında kalırdım.
Old 21-01-2009, 15:38   #454
üye27169

Varsayılan :)

Kızım olursa ismini ya Elif ya da Zeynep koymayı düşündüm hep.Ya da her ikisini birlikte.
Kızım olmadı, iki oğlum oldu.
Büyüğü Anıl.,
Küçüğü de Sadi, (canım babamın ismi. Kayınvalidem kızım olursa onun ismini koyayım diye nerdeyse zorla koydurtdu ama maalesef olmadı)
Old 21-01-2009, 23:31   #455
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan nigartp
erke koyup "erke dönergecine" atıfta bulunmak isterdim.hahahha.

nerde bu buluş?? kasım ayı dediniz ama bekliyoruz hala.unutmadık yani,takipteyiz.

Gerçekten, nerede bu yüzyılın buluşu?
Old 21-01-2009, 23:33   #456
Av.Mehmet Saim Dikici

Benim kızım var adı Bersun.
Oğlum sanırım olmayacak ama olursa eğer ismi ne olurdu diye hiç düşünmedim. İsmi kısa, öz ve farklı olmalı. Aklıma hiç bir şey gelmiyor.
Old 22-01-2009, 00:24   #457
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
Oğlum sanırım olmayacak ama olursa eğer ismi ne olurdu diye hiç düşünmedim. İsmi kısa, öz ve farklı olmalı. Aklıma hiç bir şey gelmiyor.

Bir soru ve bir öneri... Tabi izniniz olursa

Sorum: Bersun'un anlamı nedir?
Önerim: Oğlunuz olursa Sami
Old 22-01-2009, 09:31   #459
üye3578

Gothe der ki: Çocuklar, bacakları uzadıkça, kanatları küçülen meleklerdir.
Old 22-01-2009, 15:35   #460
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Bir soru ve bir öneri... Tabi izniniz olursa

Sorum: Bersun'un anlamı nedir?
Önerim: Oğlunuz olursa Sami

Bursun'un anlamı net olmamakla birlikte; "Yağan ilk kar" dır. Kimi yazarlar Bersun'un hiç bir dilde anlamının olmadığını söylerler. Kimileri ise Farsça Yağan ilk kar manasına geldiğini ifade ederler.

Sanki Tongaya düştük gibi. ilk çocuk acemiliği işte.

Sami, ismi kısa ve öz ama nedense ben de farklı bir imaj oluşturuyor bu isim. Zaten oğlum olmaz bence.
Old 22-01-2009, 15:39   #461
ugurydu

erkek ise mert kız ise zeynep lal koyardım bu arada bunlar benimde çocuklarıma koymak istediğim isimler zeynep lal ismi hiç kullanılmamıştır belirtmek isterim
Old 22-01-2009, 15:51   #462
PINAR YILMAZ

Ben de iki aylık hamileyim. Bu ilk hamileliğim olduğu için çok heyecanlıyım. Çocuğuma en güzel ve çok az kullanılan bir isim koymak istiyorum. Ama bir henüz bir karar veremedim.
Old 22-01-2009, 17:32   #463
Gülümse

Alıntı:
Yazan PINAR YILMAZ
Ben de iki aylık hamileyim. Bu ilk hamileliğim olduğu için çok heyecanlıyım. Çocuğuma en güzel ve çok az kullanılan bir isim koymak istiyorum. Ama bir henüz bir karar veremedim.

Sevgili babam sırf kimsede olmayan ama güzel isim bulacagim derken uzun süre isimsiz kalmışım. Sonunda düşünüldüğünde güzel ama değişik bir isim koymuş...

Hayatım boyunca bu değişiklik beni gölge gibi takip etti. Ne zaman hocalarımdan biri yoklama defterine dikkatli baksa anlardım ki birazdan benim ismim hecelenmeye çalışılacak. Bir çok okul ve iş arkadaşım benim hakkımda konuşurken "hani değişik bir ismi var" deyinimi kullanmak zorunda kaldı.

Birden fazla anlamı olmasına ramen tek anlamını belirtmekle yetindim. Hatırlanması zor olan ismim olduğu için hep bir lakabım oldu. Kahve ısmarlarken ya da lokanta sırasında iken ismimi değil de yanımdaki arkadaşımın yada kısa bir isim söylemek zorunda kaldım.

İlginize ve bilginize
Old 22-01-2009, 17:35   #464
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim

"Öz" koyun bence... kısa ve farklı ayrıca da öz.
Old 22-01-2009, 23:17   #465
Nur Deniz

İki ismim var ve soyadımda uzun 7 harften oluşuyor. İsimlerimle birlikte toplam 19 harflik bir isme sahibim..

Kısa ve öz diyemiyorum ama sadece öz diyebilirim.

Çünkü aynı isim ve soyisme ait benden başkası yok..

Öz yani bir de bana özel..
Old 01-02-2009, 21:27   #469
üye27169

Varsayılan ??

Alıntı:
Yazan av_alidurak
meymenet koymam..

??????????????

Dün arkadaşımın kızı oldu.
Meyra koydu
Meymenet?
Old 01-02-2009, 22:24   #471
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Mey-men-et?

Alkole hayır de tüm balıklar yaşasın anlamında kullanılan bir isim

Not:Ths de pek kullanılmaz ))
Old 01-02-2009, 22:31   #472
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Alkole hayır de tüm balıklar yaşasın anlamında kullanılan bir isim

Not:Ths de pek kullanılmaz ))

bayıldım
Old 02-02-2009, 00:04   #474
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avien
Lorin..

Kulağa çok hoş geliyor, kız ismi değil mi?

Anlamı ne?
Old 02-02-2009, 00:08   #476
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avien
Evet kız ismi...Anlamı, "AĞIT"

Hiç duymadım; hangi dilde?
Old 02-02-2009, 00:17   #477
avien

Kürtçe. Aslında daha çok lori şeklinde telaffuz edilir. Kürtçeye başka bir dilden girmiş olabilir, emin değilim. Arapçadan gelmiş olma ihtimali çok düşük. Farsça olma ihtimali üzerinde durulabilir belki. Kökenbilim açısından inceleme yapmak gerekiyor.
Old 02-02-2009, 00:17   #478
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avien
Evet kız ismi...Anlamı, "AĞIT"

Anlamı acı yüklü..

Kulağa hoş gelse de sanırım tercihim olmazdı...
Old 02-02-2009, 00:21   #479
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avien
Kürtçe. Aslında daha çok lori şeklinde telaffuz edilir. Kürtçeye başka bir dilden girmiş olabilir, emin değilim. Arapçadan gelmiş olma ihtimali çok düşük. Farsça olma ihtimali üzerinde durulabilir belki. Kökenbilim açısından inceleme yapmak gerekiyor.

Anlamı konusunda şüphelerim var. İnternette aradığınızda, kimi "masal" anlamında diyor, kimi "ninni", kimi de "aydınlık". Ben Kürtçe olduğunu bile sanmıyorum.
Old 02-02-2009, 00:24   #480
avien

Evet anlamı acı yüklü. Ama ne bileyim, bir şarkı sözü ama -acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir.- Hyatın kendisi kadar sahici bir isim; bir yanımız ağlar bir yanımız güler, bir yanımız söyler durur bir yanımız susar... Lorin'in de anlamı acı ama söylenişi hoş, tınısı çok güzel.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi