Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

hayatın gerçeği ne olmalı

Konuyu Kilitleyin
Old 03-05-2007, 09:06   #1
Konuk

Mutsuz hayatın gerçeği ne olmalı

mrb 25 yıllık evli bir bayanım 2 tane kızım var 21 14 yaşında ev hanımıyım eşim beni sürekli aldatıyor ve bunu hiç bir şekilde kabul etmiyor son zamanlarda evi ihmal şiddet vs artık eve gelmiyor maddi durumu iyi ama bize sıkıntı çektiriyor kendi aileminde maddi durumu yetersiz olduğundan bir türlü boşanmayı gerçekleştiremedim ama artık dayanamıyorum korkuyla yaşamaya lütfen nasıl bir yol çizmem gerektiği konusunda yardım edermisiniz teşekkür ederim.
Old 03-05-2007, 09:52   #2
ISIL YILMAZ

Sn.Konuk,

Yaşadığınız sıkıntılara çok üzüldüğümü belirtmeme izin verin. Sorunlarınızın "hangi kararlar" ile çözüleceğini en sağlıklı biçimde yine siz takdir edersiniz, diye düşünüyorum.

Ancak, şiddet görüyorsanız, mutlaka bununla ilgili bir adli tıp raporu almanızı öneririm. Zira, bir boşanma davası açmayı düşünürseniz, gördüğünüz şiddeti ispat etmenin en doğru ve sağlam yolu adli tıp raporudur. Nafaka da talep edebilirsiniz.

Ben aile hukuk konusunda uzman olmamakla birlikte mesajınızı okuduğumda yazma ihtiyacı hissettim. Bu konuda çalışan diğer meslektaşlarımız eminim size buradan yazacaklar ve boşanma kararı verdiğiniz takdirde hangi olasılıklarla karşılaşacağınızı açıklayacaklardır.

Açmayı düşünürseniz, boşanma davası için bir avukat tutmanız, sizi en sağlıklı sonuca götürecek ve hak kaybına uğramamanızı sağlayacaktır. Çalışmıyorsanız, yaşadığınız şehrin barosuna başvurarak, davanızın avukat ile takibini sağlamak üzere adli yardım talep edebilirsiniz.

Saygılar.
Old 03-05-2007, 12:06   #3
Konuk

Mutsuz bir umut

mr hayatın gerçeği ne olmalı ile ilgilimesajıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim gerçekten ne yapacağımı bilmez bir durumda çareler bulmaya çalışıyorum eşimin birlikte olduğu kadınlardan sözlü tacizlerle yaşamaya çalışıyorum ve inanın ki küçük yerlerde yaşayan kendi halinde ki insanların birtakım kararlarda daha dikkatli davranmaları gerekiyor çünkü etrafıma sevilen takdir edilen bir kişiyim ama eşim ise aşağılanmaların en kötüsünü bana yaşatıyor..umutlarım tükendi sadece günü yaşıyorum gücüm kalmıyor iyi günler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi