Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ziynet eşyası

Konuyu Kilitleyin
Old 16-10-2018, 22:14   #1
Konuk

Soru ziynet eşyası

Merhabalar
2003 yılında eşimle evlendim 2008 ayrıldık 07/05/2017 tarihinde boşandık.(avukatımın süresinde tazminat talebinde bulunmamasından dolayı tazminat alamadım.)şimdi 1 yıllık süre geçmeden tekrar boşanma dışı maddi manevi tazminat davası açacağım.Evlendikten 1 hafta sonra düğün takılarımın hepsini daha sonra tekrar alacağımm diyerek rızam olmadığı 1 haftalık evliyim huzursuzluk olmasın diye gittik kuyumcuda hepsini bozdurduk.sonra bir dahada almadı hatta işten ayrıldım tazminatımla 25 ad.cumhuriyet altını aldım onlarında hepsini bozdu kullandı yuvam yılmasın diye yine ağzımı açmadım.

1-düğünde takılan takılarımı isteyebilir miyim?(düğün cd si,fotoğraflar ispat sayılır mı?)
2-beni dövdü boşadı evdeki tüm eşyalarımı kaçırdı ve bende suç duyurusunda bulunmuştum. Eşyaları da isteyebilir miyim?
3-tazminatımla aldığım 25 ad.cumhuriyet altınımı nasıl ispat ederim. Onları da isteyebilir miyim?

Saygılarımla;

cevabınız için şimdiden çok teşekkürler...
Old 18-10-2018, 12:14   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Düğünde takılan takılar kadının kişisel malıdır.Altınları aynen veya dava tarihindeki değeri ile bu tarihten itibaren işleyecek faizi ile isteyebilirsiniz.
Düğün CD fotoğraflar altınların sayı ,ayar ve cinsini göstermesi bakımından elbette önemli delildir. Fakat asıl kanıtlanması gereken bu takıların sizin rızanız dışında alındığı ve geri iade edilmediğidir. Burada düğünden sonra takılarınızın elden çıkarıldığı,siz de olmadığına ilişkin tanıklardan banka kayıtlarından ve para hareketine ilişkin her türlü delilden yararlanabilirsiniz.

Aynı durum tazminatınız ile aldığınız ve iade edilmeyen altınlarınız için de geçerlidir.

2-Kişisel eşyalarınız için de aynen veya bedelin,in faizi ile ödenmesi için dava açabilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi