Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 29-10-2017, 10:00   #1
Konuk

Karar boşanma

Merhaba,ben on yıllık evliyim evliliğim içerisinde iki çocuğum var ve zaman zaman eşimden şiddet görüyorum hastaneye gittiğimde eşimin güvenlik görevlisi olması sebebiyle rapor alamıyorum aldığım takdirde sertifikasinin dusecegi ve işsiz kalacağı şekilde uyarılıyor um.Ve çocuklarım için dayağına ve içkisine çocuklarına ve evine ilgi alakasızligine tahammül ediyorum,ama telefonuna gelen mesajı görerek beni aldattığınada şahit oldum,haysiyetsiz yaşam sürme nedeniyle boşanmak istiyorum.Ama ailem iki çocuğun var deyip desteklemiyor arkamda durmuyor ne yapabilirim *
Old 30-10-2017, 09:11   #2
Av. Hatun Olguner

Boşanma konusunda kararlıysanız şiddeti tanıklarla da ispatlayabilirsiniz. Ayrıca eşinizin sizi aldattığını da tanıklarla ve eşinizin görüşme ve mesaj kayıtlarıyla ispat edebilirsiniz. Eşinizin belli bir numara ile sık sık görüşmesi ve mesajlajması aldattığının kanıtı sayılır... Ailenizin yanınızda yer almaması doğru bir davranış değilse de boşanma konusunda son karar sizindir.
Maddi durumunuz uygun değilse barodan size ücretsiz avukat verilir...Başvurunuz...
Old 04-11-2017, 02:54   #3
Konuk

Karar tehdit mecbui kılma

Bulunduğum yerdeki aile sosyal hizmet merkezine başvurdum, çocuklarım benim herşeyim yüz kızartıcı bir suçun olmadığı taktirde bana verileceği, devletin bana aylık bağlayıp çocuklarımla birlikte sığınma evine yerleştirecekleri söylendi..Eşimin beni aldattığı kişi ile irtibat kurdum fakat evli, iki çocuk babası olduğunu bilmediğini,sahte kimlikle,kişilikle tanıştıklarını ve eşimin şahsına ait telefonla konuştuklarını iki yıllık ilişkisi olduğunu mesaj ile de doğruladı; fakat eşim bu sahtekarlığı kar bilip oyun kurgu olduğunu ve seni aldattığımı ıspatlayamazsın ben kendim değil başkası olarak konuştum boşanamazsın diye beni tehdit ediyor. Bunun Hukuktaki yeri nedir?Çocuklarım için temkinli adım atmam ve davayı kazanmam gerekir.Kazanabilir miyim?Mal paylaşımı nasıl olur?Birde Ailesinden de manevi durumda zarar görmekteyim büyü hacı hoca işleri var.Çocuklarıma ve bana yapılmış elimde muskalar var bunlar ın hukuktaki yeri nedir? Ailesine, şiddet gördüğümün tanığı oldukları halde bu şekilde 10 yıl yaşamaya mecbur bırakıldığım için manevi tazminat talep edebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim..
Old 06-11-2017, 09:30   #4
Av. Hatun Olguner

Eşinizin sizi aldatması haysiyetsiz hayat sürme olarak değerlendirilemez. İlk mesajınıza cevapta bu hususu yazmayı unutmuşum. Ancak sadakatsizlik sayılır ve evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma davası açabilirsiniz. Zinayı ispat etmeniz zor olduğu için genel boşanma sebebine dayanmanızı öneririm. Eşinizin sizi aldattığı bayanın mesajı delildir.Velayet konusunda çocuklarınızın yaşı da önemlidir. Çocuklar idrak çağında ise ve görüşlerini açıklama olgunluğuna sahipse çocuklara fikirleri sorulacaktır. Çocuklar kimi isterse velayet ona verilir. Ayrıca çocuklardan biri büyük biri küçük ise ve büyük olan sizi isterse kardeşlerin birbirinden ayrılmaması gözetileceğinden ikisinin velayeti size verilir. Boşanmanız halinde size aylık bağlanacağı bilgisine güvenmeyin. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı cüzi bir yardım yapabilir ama geçinmenize yetecek bir aylık bağlanması sözkonusu değildir.
Evlendikten sonra eşinizin emeği ile alınmış bir mal varsa yarı yarıya paylaştırılır. Alacak davası açabilirsiniz. Eğer sizin bir kusurunuz yoksa sizi aldatan eşiniz tam kusurlu sayılır ve diğer kusurları da nazara alınarak davayı sizin kazanmanız mümkündür.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi