Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Malulen Emekliliğn iptali ve İş Mahkemesine Dava ...

Yanıt
Old 17-01-2017, 00:37   #1
ARİF

Varsayılan Malulen Emekliliğn iptali ve İş Mahkemesine Dava ...

Hayırlı günler,eşim Meme CA tanısıyla ameliyat oldu, sırasıyla kemoterapi ve radyoterapi seanslarını aldı ve şimdide tablet tedavisi alıyor, 2015 Eylül 20 de ilk maaşını aldı ve malulen emekli oldu, 1 yıl sonunda kontrol muayenesi raporuna göre ( bu rapor bize verilmedi, % de oran ne yazıyor bilmiyoruz ) XX de sigortalı olduğu için XX Sağlık Kurulu Malulen emekliliğini sonlandırdı, gerekçesi % 60 engelliliğinin bulunmaması,çalışabilir olması,yani Kanser hastalığının geçmiş ,hastanın iyileşmiş olmasına karar verildi.

Karara itiraz yazısı yazarak konunun birde Ankara Yüksek Sağlık Kurulunda görüşülmesini istedik, kurulda RED kararı verdi,,

Eşime bugün öğrendiğim kararı nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum, tekrar hastalığının nüksetmesinden korkuyorum,çünkü moral bozukluğu başlıca etken, can sıkıntısı ile yeniden KANSER nüksederse tekrar tedaviyi kesin bir şekilde RED ediyor. 2 çocuğum var ve asgari ücretli çalışıyorum ve tedavi halen devam ediyor,Vve halen borç içindeyim, bu hastalık bir deyim ile zengin hastalığı,, kullandığımız ilaçın yan etkisi Rahim duvarını kalınlaştırması ve birde etkilenen diğer organlar var.

İptal edilecekti neden baştan emekli edildi,, Masa başında kağıt üzerinde hangi değerler bu hastalığın geçtiğini belirtiyor, % 60 iş gücü kaybı bulunmuyor çalışabilir deniliyor, KANSER hastası bir bayanı ben hangi işte çalıştırayım ve hangi işveren hasta bir işçi alır ?

İŞ Mahkemesine dava açmamız mı gerekiyor ?

Bölge idare mahkemesine de detaylı bilgi ile başvurmamız söylendi,,

sizce ne yapmalıyım, eczanede çalışıyorum ve bu arada benimde psikolojim ciddi manada bozuldu, SAYGILAR.
Old 21-01-2017, 18:46   #2
Mesut ÇETİN

Sayın KONUK,
Konusunda uzman bir hukukcu'dan destek almanızı öneririm.
Ayrıca aşağıda yazacağım linkte benzer bir olay ile ilgili sayın üyelerin yazıları var.Ona göre bir değerlendirme yapabilirsiniz.
Saygılarımla.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=44186
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi