Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hukuk Kariyerimi şekillendirme adına bir takım sorular

Yanıt
Old 07-10-2016, 11:10   #1
lawyerist

Varsayılan Hukuk Kariyerimi şekillendirme adına bir takım sorular

Sayın Meslektaşlarım

Yolun başında bir stajyer avukatım.Hedefim uluslarası çalışan ,yabancı yatırımcılara türkiyede yol gösteren ,yeri geldiğinde uluslarası bir hakemlik yapan yoğun olarak yurtdışında da çalışan bir sabah newyork da bi sabah zurich de olan bir başarılı avukat olmak istiyorum.

Uzmanlaşmak istediğim bazı alanlar
-Ticaret Hukuku ve Tahkim
-İnşaat Hukuku
-Enerji Hukuku
-Telekominasyon Hukuku
-Bilişim Hukuku
-Havacılık Hukuku

Bunların hepsinde uzman olmam imkansız biliyorum İlk 2 si her sade vatandasın ihtilafı olabileceği meseleler.Sonrakiler ise biraz daha büyük şirketlerin
meselelerine geliyor ..Sorun da burada başlıyor bu tür davaları alan hukuk büroları yabancı müvekkileri ve bu tür şirketlerle nasıl irtibata geçiyor ?Nasıl bu alanlarda çalışmaya başlıyorlar.
Bu alanlarda uzman Meslektaşlarım burada var mı ? Neler tavsiye ederler ?
Foruma üye değilseniz iletişim ferhatkule@gmail.com
Old 07-12-2016, 15:30   #2
Av.Magisnus1977

İngilizce var değil mi? Varsa güzel. Uluslarasarı hukuk, tic. hukuk alanında master var mı? Varsa iyi. Deneyim ? Yok, o kötü.

Yapılacak iş: martindale gibi uluslararası hukuk firmalarının reklamının yapıldığı web sitelerine gireceksiniz, Türkiye de bulunan belli başlı firmaların web adreslerine cv yollayıp iş isteminde bulunacaksınız.İşe alınırsanız güzel. 5 yıl burnunuz sürtecek. Bu arada tecrübe kazanıp sormuş olduğunuz sorulara cevap bulacaksınız. herkes le iyi ilişkiler kuracaksınız, esnek olacaksınız. Sonra kendi büronuzu açacaksınız. tabii hepsi bu değil. Bu güzel hayelleri her stajyer (ben de dahil) kurmuştur. önemli olan iyi bir başlangıç yapmak.
Old 14-08-2018, 16:08   #3
gökada

meslektaşım bende şuan aynı durumun içerisindeyim. baya zaman geçmiş yazınızın üstünden neler yaptınız? bende enerji hukuku alanında uzmanlaşmak istiyorum var mı önerileriniz? teşekkürler şimdiden.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi