Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Yaşasın! Zengin Oldum!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-08-2008, 12:02   #1
duyurucu1

Mutlu Yaşasın! Zengin Oldum!

YAŞASIN ! ZENGİN OLDUM!

Bu gün CMK ödemeleri yapıldı.Tamı tamına 3.326,46YTL para hesabıma aktarılmış.614,75 YTL KDV,683.05YTL de stopaj kesilmiş.

Peki bu kadar çok para kaç dosya için ödenmiş onu da açıklayayım mı?Yok yok açıklamayayım.Sonra gülersiniz.Bak gülmeyeceğinize söz verin açılayayım.

Tamam şimdi açıklıyorum.Basın da hazır mı?Açıklıyorum:

Dur bakayım önce yukardan aşağı bir sayayım.

Hım.Bir ..iki..üç..dört..

-5 tane Çocuk Mahkemesi var.Tanesi 220YTL bürüt

-1 tane 2007 yılından kalan Asliye Ceza Mahkemesi var Tanesi110YTL bürüt

-1 Tane Asliye Ceza Mahkemesi var.Tanesi 220YTL bürüt

-1 tane Asliye Ceza Mahkemesi var.13.02.2008 tarihli.Tanesi 230YTL bürüt.

-12 tane Cumhuriyet Başsavcılığı var. 2007 yılından kalan.Tanesi 130 YTL Bürüt.

-6 tane Cumhuriyet Başsavcılığı var .28.03.2008 tarihli.Tanesi 135YTL.Bürüt

3.226,46:26=124,09YTL dosya başı ortalama elime geçen para.

Yok yok yanlış okumadınız .Dosya başı elime geçen net para tamı tamına ortalama:124,09YTL.

Valla iyi para.Bu kadar parayı kim kazanıyor ki?

Daha da avukatlar sağda solda yakınıp duruyorlar.Neymiş efendim?Para kazanamıyorlarmış.Neymiş efendim eşit işe eşit ücretmiş?Ne demek yani şimdi Türkiye Barolar Birliğinin asgari ücret tarifesini de yukarıdaki CMK tarifesine mi indirelim?Yoksa CMK tarifesini yukarı mı çekelim?Yoksa her Baronun kendi serbest tarifesini CMK’ya göre mi ayarlayalım?.

Vergi denetmenleri ne diyor?”Ben anlamam kardeşim CMK tarifesi falan.Sizin Baronuzun tarifesi var.Para kazanıyorsunuz ki baronuz bak binlerce liralık tarifeler hazırlamış.”

Allah Allah.işler yine karıştı.

Ben yukarıdaki dosyaları bir de Türkiye Barolar Birliğinin tarifesine göre hesaplayacağım.

Sonrada kendi baromun tarifesine göre hesaplayacağım.Bakalım ne sonuçlar çıkacak.

Galiba vergi denetmenleri haklı.Biz avukatlar galiba çok para kazanıyoruz.Koca vergi denetmeni yalan söyleyecek değil ya?Ama benim valla billa elime geçen para aha yukarda yazdığım gibi.Hatta isterseniz dosya numaralarını dahi verebilirim.

Benim yine aklım karıştı.Biz çok para kazanıyorsak ben niye yetiştiremiyorum?Çocuklar var üniversitede okuyan hem de iki tane.Bir hanım var çalışmıyor.Getirirsem yer getirmezsem kapıda elime bakar durur.Bir küçük var lisede.Ellerinizden öper.Dersaneye göndereceğim de parasını nasıl denkleştireceğim diye düşünüyorum.

Neyse bu CMK parası bayağı işime yarayacak.Vay be.Demek zenginlik böyle bir şeymiş.Bu duyguyu da tattım ya artık gam yemem.

Old 04-08-2008, 12:31   #2
Av. Bülent Sabri Akpunar

Yabancı yatırımcı Yurtdışından 15 yılda kazanacağı faiz karını güzel yurdumda 1 ayda kazandı.Bu ne demek? 180 ay yerine 1 ay yani 1'e 180. Sebep? AKP'nin kapatılma süreci, alınan "olağanüstü riskler"(!) Karşılığı ne? yurdumun özsermayesi.

3 bin lirayı borsaya yatırın.Risk alın.Bozdura Bozdura harcayın..
Old 04-08-2008, 18:15   #3
Av.Barış

sayın duyurucu1,

ne deseniz haklısınız.Gerçektende çok düşündürücü bir tablo.Gecesini gündüzüne katan bir cmk avukatının aldığı para gerçektende komik rakamlar ile ifade ediliyor.
Daha ilginç olan adalet bakanlığının bu tarifeye bu yıl alay eder gibi sadece 5 YTL zam yapmış olması.Yani;
Hazırlık 130 yerine 135
asliye ceza 230 yerine 235 olması

Tüm bu rezilliklerden sonra c.savcılıklardan "aslı gibidir" rezaleti,ne işe yaradığı belli olmayan dosya fotokopileri vs işlemlerden sonra c.savcılığı bizim burda olduğu gibi hesabında parayı 4-5 ay tutmaz ise ödemeyi zorla alıyoruz

tüm bunlar yetmezmiş gibi cmk kapsamının yine daraltılması vs.

En iyisi tamamı ile kaldırılsın bizde,savcılar ve hakimlerde bizden kurtulsun.Zaten yargılama esnasında zorunlu unsurdan başka birşey değiliz...
Old 05-08-2008, 16:01   #4
meteora

merhaba arkadaşlar ne deseniz haklısınız ama benim duyduğum daha acı bir şey var; bir hakim'avukatlar cmk görevinde ne yapıyor ki herşeyi biz hazırlayıp yazdırıyoruz bile' demiş, sayın savcımız da' minibüs parasının 1.4YTL olduğu yerde avukatlar taksiye bindiğini iddia edip neden 10 katı yolluk alıyor'demiş. Ne buyrulur? Onlarda hukukçu biz de aramızdaki tek fark kazanç farkı o da her zaman avukatlar lehine değil zaten. Çok üzüldüm bu duyduklarıma
Old 05-08-2008, 19:01   #5
Av.Barış

Aklıma gelmişken belirtmeden geçemicem.
CMK gereğince müdafi'ye ödenecek ücretin tutarını mart 2007'ye kadar TBB hazırlıyordu.Ve bu komik rakamların asıl sorumlusu TBB'dir.
Şimdi televizyona çıkıp alay eder gibi "Ücretler düşüktür,en azından A.A.Ü.T'ye göre olsun" diyorlar.

Ne kadar samimi değilmi
Old 05-08-2008, 20:05   #6
üye8180

Biz CMK avukatlarına taksi parasını çok gören, minibüsle niye gidilmiyor diye düşünen zihniyet! Bırakınız da bari yol paramızı, masrafımızı alalım da rahat çalışalım. Ne mi yapıyor CMK avukatı kısaca anlatayım.
1) Gecenin kör bir vakti çalan telefonla kalkıyor yatağından. şişmiş yüzünü gözünü yıkıyor iyice. İnsan içine çıkacak ne de olsa. Benim gibi araç alamamışsa hala kendine bir taksi çağırıyor taksi durağından. O vakit çantasını hazırlıyor. TCK, CMK hep yanında oluyor. Bir de boş kağıt.
2) Sonra bismillah çıkıyor evinden. Taksi hala gelmemişse ürkek gözlerle kolaçan ediyor sokağı, başına bir iş gelmesin diye. Taksi belirince sokağın başından, bir kurtarıcı gibi koşuyor farlara doğru. Atlıyor araca. Taksi şoförleri muhtemelen tanıyordur kendisini çoğunlukla. Hangi akıllı gece 4 te karakola gider ki ondan başka.
3) Uyku mahmurluğunu atmak için şoförle konuşa konuşa gidiyor polis merkezine, jandarma komutanlığına. Varıyor nihayet
4) Polislere, jandarmalara bir selam. Geçiyor bir sandalyeye. Evrakını incelemek isterim diyor. bakıyor müşteki ne ifade vermiş. Kolluk ne tutanak tutmuş. O kadar önemli ki bu ilk evrak. Not ta alıyor (ya da almalı mı desem ) ki ,müvekkiline suç isnadını, onun neyle suçlandığını, aleyhindeki delilleri iyice bir ortaya koyabilsin.
4) Sonra, şüpheliyle ilk görüşme. Neyle suçlandığını anlatıyor vatandaşa, aleyhindeki delilleri. Bu arada onu da inceliyer göz ucuyla fiziken ruhen iyi durumda mı diye. Olayı dinliyor. kafasında bir yerlere oturtmaya çalışıyor. O anda yargılamanın son aşamasına gelmiş bir ceza hakimi gibi suç hakkında verilecek cezayı bile hesaplayıveriyor belki kafasında.
5) Müvekkiliyle ifadeye geçiyor. Önceden onu aydınlattığı için içi, vicdanı rahat. İfade esnasında gerekirse müdahalede bulunuyor, bazı şeyleri katıyor ya da çıkarıyor o hayati önem taşıyan ilk ifadeden .
6) beraber imzalanıyor ifade. Ertesi gün için saat belirleniyor adliyede kaçta olacak değil mi. Bunun daha savcılığı hatta sorgusu var.
7) Eve dönüp yatıyor. Ama o geceyi bitmiş farzedebiliriz artık. En fazla uyunacak birkaç saat ,ya kalmıştır ya kalmamıştır.
8) Sabah oluyor. polis merkezi aranıyor, soruluyor. Müvekkil çıkartılmış mı adliyeye, ya da ne zaman çıkartılacak.
9) Adliyeye geçiliyor. bazen bir tam gün de sürebiliyor CMK mesaisi. Savcılık aşaması geçse, sorgu için bu adli tatil dönemlerinde hakim de az adliyede. Olan hakimin de işi başından aşmış. Kendi tutuklu dosyaları var bitirilecek, bir yandan maaşallah yağmur gibi sorgu ya da yakalamalı dosya yağıyor adliyeye. Polisi, şüphelisi, avukatı bekleşiyorlar koridorda.
10) bu arada gözaltındaki şüphelinin canı yanmış anneciği, yakınları sorup duruyor, sıkıştırıyor CMK avukatını. ' ne olacak avukat hanım bunun hali. Ne olur yardım et. vallahi bi daha yapmayacak '
11)Sonunda sorgu da tamamlanıp müvekkil tutuklanmışsa üzgün vaziyette dönüyor bürosuna CMK avukatı. hatta bazen ağlıyor, kendi ile hesaplaşıyor. İşimi iyi yaptım mı acaba ' diye. Az da olsa devletin verdiği CMK ücretini tam anlamıyla hak etmek , helal ettirmek istiyor çünkü. Ufukta tutukluluğa itiraz vardır şimdi.
Old 06-08-2008, 04:56   #7
Av.Emin

Varsayılan Sayın Üstadlarım

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Ne mi yapıyor CMK avukatı kısaca anlatayım.

Eğer ki bahsi geçen fiyata bu işler bir avukata yükleniyorsa ve sayın Av.Neslihanın anlattığı kadar kısaca özetlenebiliyorsa insan bir yerlerde hata mı yaptım acaba diye düşünmekten kendini geri alamıyor doğrusu velev ki bunu düşünen benim gibi mesleğin başlarında genç bir avukat adayı ise; Hata mı yaptım bir yerlerde??
Buarada gece 4 te minüs veya otobüs varsa ben binmeye razıyım doğrusu
Old 06-08-2008, 09:23   #8
rabia_trl

Açıkçası bende mesleğe yeni başlamış hatta daha başlamamış stajyerleden olarak şimdiden düşünmeye başladım yanlış bir meslek mi seçtim diye.Şu önümüzdeki hakimlik sınavlarını biraz daha mı ciddiye alsam acaba?
Old 06-08-2008, 11:27   #9
Av.Emin

Varsayılan Sayın rabia

Alıntı:
Yazan rabia_trl
Şu önümüzdeki hakimlik sınavlarını biraz daha mı ciddiye alsam acaba?

Hakimlerin ve savcıların rahat bir yaşam sürdüğü kanaatine nerden vardığınız konusu bende biraz merak uyandırdı.

Saygılarımla.
Old 06-08-2008, 16:29   #10
talveq

2007 yılı CMK ücretlerini hala alamadık...İzmir Defterdarlığı'na duyurulur..
Old 06-08-2008, 18:38   #11
rabia_trl

Hakimlerin ve savcıların çok rahat yaşam sürdükleri iddiasında değilim,bu koşullarla avukatlık yapmak çok zor olduğuna ve hukuk fakültesi diplomamı da çöpe atamayacağıma göre önümdeki alternatif meslekleri değerlendiriyorum sadece.Merakını bir nebze olsun giderebilmişimdir umarım..
Old 07-08-2008, 10:00   #12
talveq

Hakim ve Savcıların genel olarak Avukatlardan daha rahat bir yaşam sürdüklerini düşünüyorumve size katılmıyorum bu konuda.. Son yıllarda açılan Hukuk Fakülteleri ve mezun olan yüzlerce meslektaşımız ile ülkenin ihtiyacından fazla Avukatın işbaşı yaptığı açık. Mesela İzmir'de ayda 600 YTL ücretle sigortalı çalışan Avukatlar olduğunu ve bunların sayısının hiç de az olmadığını biliyormusunuz. Bu durumda en düşük maaşı 2000YTL'den fazla olan mesleğe yeni başlamış bir hakim elbette mesleğe yeni başlamış Avukattan "DAHA RAHAT" olacaktır. 'efendim Avukat bir dava alır 5 yıllık geleceğini garanti altına alır'..Geçiniz bunları...Bunlar geride kaldı..Kesinlikle pasta paylaşılmış ve yeni bir avukatın pastadan pay alması çok ama çok zor. Bir çok avukat arkadaşım bürosunu kapattı ve başka bir avukat yanında sigortalı çalışmak için uğraşıyor.Hakim ve Savcılar ekonomik olduğu kadar sosyal statüleri gereği de daha rahat. Basit bir örnek , düşünsenize ben son 1 yılda 2 kez trafikte radara yakalandım ve 250 YTL ceza ödedim. Ama Hakim ve Savcılara trafikte ceza bile kesilmiyor.Realite bu arkadaşlar..Biz sürekli ödemeler hesabı yapıyoruz. Ha onlar da yapıyorlardır mutlaka..Ama Genel olarak bizlerden daha rahat oldukları kesin...
Old 07-08-2008, 10:15   #13
Av.Emin

Alıntı:
Yazan talveq
Ama Genel olarak bizlerden daha rahat oldukları kesin...
Sayı talveq ben bunun aksini iddia etmedim.Yukardaki mesajımda zaten avulkatların ne kadar zor durumda olduğuna katıldığımı ve bir yerlerde hata mı yaptım diye kendime sordum.Ve avukatları bu duruma düşürenleri kınadım.Keşke bu kadar çok hukuk fakülteleri öğrenci alamasa ve fakülte bu kadar çok olmasa.Bu koşullar altında çalışacağıma hukukfakültesini kazanamamıyı tercih ederdim.Kaldı ki çok güzel bir ingilizce işletme fakültesine gidebilirdim.Aslında aynı görüşteyiz.Hakimler avaukatlara nazaran iyi durumda olabilirler.Ancak Bağımsızlığın ön koşulu bir hakimin bağımsız olabilmesidir.Sizce kıyaslama yapmadan avukatlarla yeterli mi ?Hakimlerin çocuğu yok mudur?Ev kirası ödemezler mi? Osınavı kazanmak için çabaladıkları enerji ve masraf ne olucak peki?Siz izmirde güneşlenirken ve ben İstanbul da denize karşı balık yerken onlar adını duymadığımız yerlerde terör tehtidi altında görev yapıyorlar.Bence fazlasını da hakediyorlar.Biz avukatlar da en iyisini hakediyoruz.

Saygılarımla
Old 07-08-2008, 10:18   #14
Av.Emin

Bence burda kullandığımız ölçü sadce para ise sizler sonuna kadar haklısınız.Ama parayla ölçülemiycek zorluklar da vardır.
Saygılarımla
Old 07-08-2008, 10:30   #15
talveq

""Osınavı kazanmak için çabaladıkları enerji ve masraf ne olucak peki?Siz izmirde güneşlenirken ve ben İstanbul da denize karşı balık yerken onlar adını duymadığımız yerlerde terör tehtidi altında görev yapıyorlar."

Sevgili meslektaşım. O sınavı kazanmak için elbette enerji harcayacaklar. İşe girmek için sınava tabi tutulan başka mesleklerde olduğu gibi..harcadıkları enerjinin karşılığında da ülke şartlarına göre "ciddi" bir maaş ve yine harika bir sosyal statü elde ediyorlar. Aldıkları maaş yeterlimi?..Elbette hayır.Onların maaşlarında da iyileştirme yapılmalı bence..Ama biz Avukatlar çok daha zor şartlardayız. Kaldı ki siz İstanbul'da denize karşı rakı-balık sefasında olabilirsiniz ama inanın ben İzmir'de güneşlenemiyorum. Ayrıca terör yahut başkaca saldırı tehdidi altında olanlar sadece hakim-savcılar değil..Aksine bu tip olumsuzluklar avukatların başına daha sık gelir.TBB sitesinden saldırıya uğrayan avukatların sayısını öğrenebilirsiniz.
Old 07-08-2008, 10:39   #16
Av.Emin

sayın talveq
Aynı fakülteden mezunuz.Tama haklısız kesinlikle katılıtorum avukatların durumu iyi değil.Saldırılar oluyor.Para kazanamıyorlar.Ama 5 yıl çalışıp bu camiada kendine yer edinemeyen ve para kazanamayan avukat bilmiyorum.Bir yerlerde hatalıdır heralde.Siz şemdinliye bir gidin 2 yıl kalın ve benim arkadaşlarım orda 1000 ytl öğretmenlik yapıtorlar bu vatan için.Ne demek istediğimi anlarsınız heralde.Doğuda ki katliamları ne çabuk unuttuk.Hakim,öğretmen doktor ayrım yapmadan.Benim ölçüm asla para değil.Para heryerde kazanılır.Yeter ki emek olsun.İzmirde 600 liraya çalışan meslektaşlarımı istanbula davet ediyorum.Tabi bazı koşullarım var.İngilizce bilecekler.İletişim kurma konusunda hassas davranacaklar.En az 2000 lira kazanırlar.
Saygılarımla
Old 07-08-2008, 10:43   #17
Av.Emin

Ve ben biraz ididialıyım.Eğer ben avukat olunca beni 600 liraya çalıştıracak bir yer olursa yani daha iyisini bulamazsam.İnanın bu meslekten o gün emekli olurum.Ve ben sokakta simit satarım.Ve daha fazla kazanırım.
Saygılarımla
Old 07-08-2008, 10:51   #18
üye8180

Sayın Stj. Av. Metin, ben de stajyerken, hep aynı şeyler söylendi. ' Mesleğin ilk yılları çileli geçer, büro kirasını zor denkleştirirsin. Ama bir 5 yılı devir. para kazanmaya başlarsın '. Genç bir meslektaşımız olarak umudunuzu kırmak istemem ama, ben İst. da tam 5 yıldır serbest avukatlık yapıyorum. Hem de aynı yerde. Ama söylenilenler gerçek çıkmadı. Hala CMK, Adli Yardım'dan gelecek olan parayla çarkı döndürmeye çalışıyorum. Bugüne kadar para sıkıntısı olmayan, taksit istemeyen, hatta baronun öneri niteliğindeki ücretlerini verebilen müvekkillerimin sayısı bir elin parmakları kadar olmadı. Sayın talveq'in yazdığı gibi, ' bir dava alırsın 5 yılını kurtarır ' söylemi artık sadece bir rivayet ve masal. Büroyu her gün açıyorum, asık suratlı ve negatif biri de değilim, ama gerçek bu.
Old 07-08-2008, 11:55   #19
duyurucu1

Varsayılan An Neslihan daha az anlatmış.

Alıntı:
Yazan Stj.Av.Emin
Eğer ki bahsi geçen fiyata bu işler bir avukata yükleniyorsa ve sayın Av.Neslihanın anlattığı kadar kısaca özetlenebiliyorsa insan bir yerlerde hata mı yaptım acaba diye düşünmekten kendini geri alamıyor doğrusu velev ki bunu düşünen benim gibi mesleğin başlarında genç bir avukat adayı ise; Hata mı yaptım bir yerlerde??
Buarada gece 4 te minüs veya otobüs varsa ben binmeye razıyım doğrusu

Sevgili Stj Avukat Emin,

1)Senin logondaki resmin neden yan duruyor?

2)Sevgili Avukat Neslihan'ın anlattıkları aynen vaki.Üstelik bazı noktaları anlatmamış bile.

3)Hele bir de "GİZLİLİK KARARI" diye bir şey var.Düşman başına vermesin.

Aramıza hoş geldin STJ dostum.
Old 07-08-2008, 12:06   #20
duyurucu1

Mutlu Beş sene sonra cevap bekliyorum.

Alıntı:
Yazan Stj.Av.Emin
Ve ben biraz ididialıyım.Eğer ben avukat olunca beni 600 liraya çalıştıracak bir yer olursa yani daha iyisini bulamazsam.İnanın bu meslekten o gün emekli olurum.Ve ben sokakta simit satarım.Ve daha fazla kazanırım.
Saygılarımla

Sevgili STJ Avukat Emin,

Seni çok sevdim.Umudunu ve yaşama ve kazanma aşkını da kırmak istemem.Ama bana ve bu satırlara beş sene sonra cevap yazsana.Seninla o zaman konuşalım ne dersin?

Selam ve sevgiyle kal.

Old 07-08-2008, 12:30   #21
Av.Emin

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Seni çok sevdim.Seninla o zaman konuşalım ne dersin?
.

Sayın Duyurucu,
Ben bir süredir yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum zaten.Çok espirili bir yaklaşım tarzınız var.Ayrıca hoşbulduk demek isterim.Sevgi duyguları karşılıklıdır bil mukavele diyorum.5 yıl beklemeye gerek yok bence bana iki yıl süre tanırsanız yeterli. Bir insanın kendine güvenmesi kötü bişey değildir sanırım.Ben ziyadesiyle güveniyorum kendime.Zaten kendimi avukatlık yapmayada mahkumetmiş değilim etmem de deli gönlüm eserse heran başka bir işe girebilirim.Mesela ticaret veya simit satmak.Benim umudumu kıran insanların umudunu kaybetmesidir.Daha sonra ayrıntılı cevap verceğim diğer sorularınıza şuanda biraz meşgulüm.

Saygılarımla
Old 07-08-2008, 12:51   #22
talveq

Sevgili Stj.Av.Emin. Hukuk Fakültesinden mezun olduğunda karşılaştıklarının öğrendikleri ve umduklarından çok farklı olduğunu görerek hayal kırıklığına uğrayan meslektaşlarımızın öyküleri bilinmektedir.Mesleğimizin bir şekli ile zirvesinde olan baro başkanlarına dahi sorsanız onlar da "mesleğe başladıklarında hayal kırıklığına uğradıklarını söyleyeceklerdir"..Yeni bir avukatın beklentileri yüksektir , mesleğini icra etmeye açtır. Ama karşılaştıkları onu şaşırtır.Mesleğe tam manası ile başlamamış olsan da sende bu hayal kırıklığı yok belli ki..Umutlusun. Umutlu olman da çok güzel. Umarım bu umudu yitirmezsin. Sana bir de sitemim var.Elbette mesleğimizi icra ederken ölçümüz sadece para değil. Sen de bunu söylemişsin.Ancak İzmir'de 600 YTL'ye çalışan avukatları İstanbul'a çağırırken biraz hoş olmayan bir üslup kullanmışsın bence..Ne yani onlara iş mi bulacaksın orada.Herkes para kazanmak ister ama az kazanan bir avukat senin "ben olsam simit satardım" dediğin gibi mesleğini değiştirmiyorsa bu o mesleğe olan aşkındandır. İşini az kazansa da sevmesindendir. Kaldı ki bu "simit satma" cümleleri çok da inandırıcı değil. Ben de az kazanan avukatlardanım. Ama mesleğimi seviyorum ve daha fazla kazanmayı herkes gibi istesem de avukatlığı bırakıp simit satmam , ya da istanbul'a yerleşmeyi düşünmem..Bizler merkezinde çoğu kez elimizde olmayan nedenlerle "para"nın konduğu ancak çok kutsal bir meslek icra ediyoruz. Maalesef kazandığımız para insanca yaşamamıza yetmese de bu mesleği seviyoruz. Daha iyi koşullarda ve maddi olanaklarla çalışmanın şartlarını yaratmak isteriz ancak bunda başarılı olamayabiliriz de ...Ama bu da önemli değil..Ciceron atamızdan bunu öğrendik çünkü..Saygılar..
Old 07-08-2008, 12:55   #23
Av.Emin

Varsayılan Sayın duyurucu

Alıntı:
1-Senin logondaki resmin neden yan duruyor?
forumda dikkat ettim herkesin resmi düz duruyor.Bırakalımda benim ki yan dursun. avukat arkadaşım ofiste sözde foto sanatı adına beni yan çekti
Nasıl sanat anlamadım doğrusu? Güzellikler ve yeni şeyler farklılıklardan doğar diye düşünen bir insanım.

Alıntı:
2-Sevgili Avukat Neslihan'ın anlattıkları aynen vaki.Üstelik bazı noktaları anlatmamış bile.
Anlatmadığı noktaları sizden rica etsek sayın duyurucu?

Alıntı:
3-Hele bir de "GİZLİLİK KARARI" diye bir şey var.Düşman başına vermesin.

Şimdi merak ettim işte.Lütfen duyurucu benim olduğum yerde gizlilik demeyin zaten meraklıyım böyle yapınca daha çok merak ediyorum.Acaba CIA mı var bu işin altında da ?Derin baronun işi olmasın
Old 07-08-2008, 13:09   #24
Av.Emin

Alıntı:
Yazan talveq
Ancak İzmir'de 600 YTL'ye çalışan avukatları İstanbul'a çağırırken biraz hoş olmayan bir üslup kullanmışsın bence.

Sayın talveq bu meslek için uğraş veren daha doğrusu hukukun üstünlüğüne inana herkes benim için çok değerlidir ve başımın tacıdır.Yanlış anlaşıldıysam özürlerimi iletirim.Vurgulamak istediğim tabiki simit satmak değil bir insan uğraşırsa çalışırsa emek harcarsa ve doğru zamn da doğru yerde olmayı başarabilirse mutlaka parada kazanabilir.Kısacası orda kimseye iş bulma ya da iş tavsiye etme gibi bir söylem yoktu.Yine de sürçü lisan ettiysek affola.

Benim belirtmek isteğim İstanbulda iyi derece ingilizce bilen 3 yıllık bir avukatın geliri 2000 ytlnin altına düşmez.Para çok da önemli değil diyemeyiz ama tek başına da parayı kriter yapamayız.

Saygılarımla
Old 07-08-2008, 13:26   #25
Av.Emin

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Sayın Stj. Av. Metin,

Benim ismim Emin ama bana demiş olamazsınız heralde. Ya da bu Duyurucu üstadın işi olmasın Beni sevdiği için adımı değiştirme davası açtı heralde? Sayın üstad sizin parmağınız yoktur umarım bu işten hiç Metin olmadım.
Old 07-08-2008, 14:46   #26
üye8180

Çok pardon Emin bey. Yanlışlıkla isminizi değiştirmişim. Bu arada siteye hoşgeldiniz.
Old 07-08-2008, 20:32   #27
Av.Emin

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Bu arada siteye hoşgeldiniz.
Hoşbulduk efendim.Sizleri tanımış olmaktan ötürü ayrıca memnun oldum.

Saygılarımla
Old 09-08-2008, 01:41   #28
Av.muhittinköylüoğlu

Sevgili duyurucu;
Bir süredir siteye girmeye vaktim olmadığından sizin güzel yazılarınızı okuma zevkinden mahrum kaldım.Gerçeği isterseniz siteye girince önce bir genel tarama yapıyor sizin yazınız varmı bakıyorum.varsa öncelikle onu okuyorum.
Ancak bu sefer size ne kadar şanslı ve çok para kazana hatta Cmuk tan malı götüren biri olduğunuzu belirtmeme izin verin.Ya da size sui emsal vereyim ki emsal olmasa da kötünün kötüsünü görmüş olmakla moraliniz düzelsin.
Ben 3842 sonrası cmuk'a ilk başlayan avukatlardan biriyim.Ama özellikle toplumsal olaylara gitmeyi tercih ettiğimden ve önceleri sanık başına değil olay başına ödeme yapıldığından ve de yine 90'lı yıllarda toplumsal olaylarda yüzlerce kişinin gözaltına alınması bu kişiler için uzun gözaltı sürelerinin uygulanması her bir sanık için form doldurulmasının zorluğu gibi uzatmalayalım vs. nedenlerle nedenlerle hemen hiç para almadım.
Bu işi o derece ileri götürdüm ki istanbuldaki hemen tüm toplumsal olayların davası benim tarafımdan yürütülüyordu.Sonunda büro başkaca iş yapamaz hale gelince iflas etmemek için istanbuldan kaçtım.4 sene kadar başkaca şehirde kalıp döndükten sonra tekrar cmk yapmaya başladım .yaptığım işlere ilişkin evrak verme alışkanlığımın olmaması ve ödemelerin gecikmesi nedeniyle iki yıllık iş birikti bu da önemli bir meblağ idi. tam artık zengin olacağım bir ton para lacağım derken önce sistem değişikliği nedeniyle beklediğim para 8-10 milyar civarı azaldı.Ama asıl arkasından önemli olan ve unuttuğum bir mesele çıktı.
1988 yılındaki 1.mayıs olaylarına ilişkin davada davaya bakan hakimle tartışmam nedeniyle hakkımda ceza davaları açılmış ayrıva dini bütün hakimimiz bu garip komünist fikirli ve 1 mayısı 1 mayısa katılanları savunan avukata tazminat davası açarak önemli bir meblağa mahkum olmamı sağlamıştı.O yıllarda cavit çağlar mesut yılmaza yavşak dediği için 100 milyona bense 5 milyara mahkum olmuştum.1 sınıf hakim maaşları ise yanlış hatırlamıyorsam 400 milyon civarı idi.benim mal varlığı olarak servetim resmi kayıtlara göre çocuklarımdan ibaret olup davacı müslüman hakimin maaşı ile aldığı 5-6 değerli daireden ibaretti.Benim kayınpederimde 40 yıllık hakim olmasına rağmen meslekten elde ettiği gelir çocuklarının okul masrafından ibaretti.
gelelim snuca tam artık toplu para lacağız zengin olacağız derken bir de ne görelim bizim hakim efendi cmk alacaklarımı haczettirmiş.Masraflar da sonuçta cepten gitti mi.
Bütün bunlar bir yana bundan sonra hakim için çalışmayalım hac parasını benden çıkarmasın diye cmk almayı bıraktım bu seferde benim için kişiye özel bir problem çıktı.
Belki inanmayacaksınız ama benim mesleki ne sosyal hayatım adeta cmk dan ibaret.CMk ile yatıp cmkı ile kalkan bir insanım sırf bu nedenle baro başkanlığına aday olup sondan birinciliğe bile layık görüldüm.
Şimdi hayatı cmk dan ibaret olan ama müslüman türk evladı hakimin hac parası temin etmesini engellemek için cmk yapmayan biri olarak bazı arkadaşların hem cmk yapmıyorsun hem cmk konusunda ahkam kesiyorsun şeklinde eleştirileri gelmeye başlayınca ne yapacağımı şaşırdım.El oğlu ve şahsınız cmk yapıp milyarları cebe indiriyor ben cmk yapıp cepten para harcayıp sayın hakimime hac parası temin etmeye çalışıyorum.Halinizden şikayetçi olmayın beterin beteri var deyip halinize şükredin.Selamlar saygılar
Old 11-08-2008, 12:51   #29
duyurucu1

Mutlu Süre şartlı ortaklık teklifi

Alıntı:
Yazan Stj.Av.Emin
5 yıl beklemeye gerek yok bence bana iki yıl süre tanırsanız yeterli. Bir insanın kendine güvenmesi kötü bişey değildir sanırım.Ben ziyadesiyle güveniyorum kendime.Zaten kendimi avukatlık yapmayada mahkumetmiş değilim etmem de deli gönlüm eserse heran başka bir işe girebilirim.Mesela ticaret veya simit satmak.Benim umudumu kıran insanların umudunu kaybetmesidir.Daha sonra ayrıntılı cevap verceğim diğer sorularınıza şuanda biraz meşgulüm.

Saygılarımla

Sevgili STJ Avukat Emin,

Aha ben sana 2 yıl süre tanıdım.Hatta 2 yıl'a 2 gün daha ekledim.Tamam mı?

Sendeki azime inanıyorum vede güveniyorum.

Bence de insan simit satıp hayatta kalmaya razı olduktan sonra her şeyi yapabilir.

Ben sana bir sır vereyim.Laf aramızda ben eski simit satıcılarındanım.Sonra ne mi oldu?Garsonluk.Sonra 1.Yüksek okul.Hızımı alamadım 2.Yüksek okul.daha beni tutmaslardı okumaya devam edecektim.

Şuanda kimseye borcum yok.Alacağım da.Yani demem o ki simit satmaya razı isen huzurlu bir çalışma ortamı da sağlayabilkirsin.Yok ama "illa kazanacağım!İlla kazanacağım!"diye streslere girersen ceb kuyu gibidir doldurmakla dolmaz.Ama çalışma azmine destek çıkıyorum.

Hem belli mi olur 2 sene 2 gün sonra bakarsın ortak bile olabiliriz.Seninle ortak olur Türk Hukuk Sitesindeki Dostlara sevinç kaynağı oluruz.

Selam ve sevgiyle kal

Old 11-08-2008, 13:14   #30
duyurucu1

Mutlu Haline şükret!

Alıntı:
Yazan Av.muhittinköylüoğlu
Sevgili duyurucu;
Bir süredir siteye girmeye vaktim olmadığından sizin güzel yazılarınızı okuma zevkinden mahrum kaldım.Gerçeği isterseniz siteye girince önce bir genel tarama yapıyor sizin yazınız varmı bakıyorum.varsa öncelikle onu okuyorum.
Ancak bu sefer size ne kadar şanslı ve çok para kazana hatta Cmuk tan malı götüren biri olduğunuzu belirtmeme izin verin.Ya da size sui emsal vereyim ki emsal olmasa da kötünün kötüsünü görmüş olmakla moraliniz düzelsin.
Ben 3842 sonrası cmuk'a ilk başlayan avukatlardan biriyim.Ama özellikle toplumsal olaylara gitmeyi tercih ettiğimden ve önceleri sanık başına değil olay başına ödeme yapıldığından ve de yine 90'lı yıllarda toplumsal olaylarda yüzlerce kişinin gözaltına alınması bu kişiler için uzun gözaltı sürelerinin uygulanması her bir sanık için form doldurulmasının zorluğu gibi uzatmalayalım vs. nedenlerle nedenlerle hemen hiç para almadım.
Bu işi o derece ileri götürdüm ki istanbuldaki hemen tüm toplumsal olayların davası benim tarafımdan yürütülüyordu.Sonunda büro başkaca iş yapamaz hale gelince iflas etmemek için istanbuldan kaçtım.4 sene kadar başkaca şehirde kalıp döndükten sonra tekrar cmk yapmaya başladım .yaptığım işlere ilişkin evrak verme alışkanlığımın olmaması ve ödemelerin gecikmesi nedeniyle iki yıllık iş birikti bu da önemli bir meblağ idi. tam artık zengin olacağım bir ton para lacağım derken önce sistem değişikliği nedeniyle beklediğim para 8-10 milyar civarı azaldı.Ama asıl arkasından önemli olan ve unuttuğum bir mesele çıktı.
1988 yılındaki 1.mayıs olaylarına ilişkin davada davaya bakan hakimle tartışmam nedeniyle hakkımda ceza davaları açılmış ayrıva dini bütün hakimimiz bu garip komünist fikirli ve 1 mayısı 1 mayısa katılanları savunan avukata tazminat davası açarak önemli bir meblağa mahkum olmamı sağlamıştı.O yıllarda cavit çağlar mesut yılmaza yavşak dediği için 100 milyona bense 5 milyara mahkum olmuştum.1 sınıf hakim maaşları ise yanlış hatırlamıyorsam 400 milyon civarı idi.benim mal varlığı olarak servetim resmi kayıtlara göre çocuklarımdan ibaret olup davacı müslüman hakimin maaşı ile aldığı 5-6 değerli daireden ibaretti.Benim kayınpederimde 40 yıllık hakim olmasına rağmen meslekten elde ettiği gelir çocuklarının okul masrafından ibaretti.
gelelim snuca tam artık toplu para lacağız zengin olacağız derken bir de ne görelim bizim hakim efendi cmk alacaklarımı haczettirmiş.Masraflar da sonuçta cepten gitti mi.
Bütün bunlar bir yana bundan sonra hakim için çalışmayalım hac parasını benden çıkarmasın diye cmk almayı bıraktım bu seferde benim için kişiye özel bir problem çıktı.
Belki inanmayacaksınız ama benim mesleki ne sosyal hayatım adeta cmk dan ibaret.CMk ile yatıp cmkı ile kalkan bir insanım sırf bu nedenle baro başkanlığına aday olup sondan birinciliğe bile layık görüldüm.
Şimdi hayatı cmk dan ibaret olan ama müslüman türk evladı hakimin hac parası temin etmesini engellemek için cmk yapmayan biri olarak bazı arkadaşların hem cmk yapmıyorsun hem cmk konusunda ahkam kesiyorsun şeklinde eleştirileri gelmeye başlayınca ne yapacağımı şaşırdım.El oğlu ve şahsınız cmk yapıp milyarları cebe indiriyor ben cmk yapıp cepten para harcayıp sayın hakimime hac parası temin etmeye çalışıyorum.Halinizden şikayetçi olmayın beterin beteri var deyip halinize şükredin.Selamlar saygılar

Sevgili Avukat Muhittin Köylüoğlu,

Bak her işte bir hayır vardır.Bir şey bir şeye vesile olacak ki insanlar cennete girsin.

Bir de olayları iyi tarafından düşünelim.

Şimdi sen kökü dışarda ,muzır ve hatta belki de münafık düşüncelerin etkisinde olduğun için hacca gider miydin?El cevap:"Gitmezdin" gitmezdin değil mi?hadi hadi itiraf et gitmezdin.

Bak şimdi ne oldu?Sen dini bütün hakimle tartıştın.O sana tazminat davası açtı.ve doğal olarak dava ile iman gücü birleşince ortaya ne çıktı?Sen yüklü bir tazminat ödemeye mahkum oldun.Sen CMK alacaklarımı alacağım benim gibi zengin olacağım,çoluk çocuğuma okul parası yapacağım diye sevinirken "hop!" CMK alacakları üzerine haciz.Tabi sen üzüldün.Ama bizim dini bütün hakimimiz ne yaptı senden aldığı paralarla hac yolunda.Yada hayır hasanat işledi.

Gördünmü ne güzel olmuş."Anlamadın mı?"Yahu Sevgili din kardeşim "Ne güzel olmuş"diyorum.Hala anlamadın mı?

Anlamadın ha.Peki anlatayım.Şimdi sana kalsa hacca gider miydin?Hayır gitmezdin.Gidip Arabın taşlarına yüz sürer miydin?Sürmezdin.Muhtemelen derdin ki "Taş taş olduktan sonta kendi memleketimdeki taşlara yüz sürerim:Giderim Ashabı Keyfe hem duyurucu1'i ziyaret eder hemde mağarada iki tur atar.Çıkıncada duyurucu1'in kesesinden kebap yerim.Çünkü duyurucu1 bonkör adamdır katiyyen misafirlerine kebep yedirmeden bırakmaz.

İşte bunlar bilindiği için ne oldu?Önce tazminat.Ardından haciz.Paralarına el kondu.Şimdi bu paralar ile hacca gidilecek yada hayır hasanat yapılacak ve sende en azından hacca giden hakim kadar sevaba gireceksin.Eğer dini bütün hakim hacca gitmez hayır yaparsa sende onunla eşdeğer sevaba gireceksin.Bundan hayırlı iş olur mu?Sevinmen gerek.

Ha hakim paraları günah işlerinde harcarsa mı?Ne demek yani günah işleri?Yani gayrimeşru işlere harcarsa mı?Valla o da şansına o zaman sen de hakimle beraber "cup" cehenneme.Yani senin anlayacağın hakim nere sen ora.

Bak gülmeye başladın.Öbür dünyayı garantiledin diye keyfin yerine geldi.

O zaman bu dünyayı da az bir gelirle idare et canım.Bak benim hem öbür dünyam garanti değil hem bu dünyam.Sen bana göre daha şanslısın hiç olmazsa dini bütün hakim sayesinde öbür dünyan garanti.

Selam ve sevgiyle kal

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi