Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ne yapmalıyım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-04-2012, 13:40   #1
Konuk

Önemli ne yapmalıyım

iyigünler
en 12 yıılık evli 11 ve 4 yaşlarında iki oğlu olan orta maaşla çalışan ssklı bir bayanım eşimle yıllardır süren kavga,dayak, şiddet hakaret, enson da kişiliğimi onur kırıcı hareketiği ile evliliğimi bitirme kararı aldım 1 hafta öncesinde yaptığımız enson ki tartışmaya ilk defa benim ailemden ablam şahit oldu oradaki kavgada eşim yine hakaretler iftiralarda bulundu benim evlenmeden önceki erkek arkadaşlarımı bahane edip duryor ablamda evlendikten sonra karının sana bir yanlışı bir hatası oldu mu diye sorduğunda da hayır diyor en sonunda da kendisinin 2 bayan arkadaşı olduğunu bunlarla cinsel ilişki kurduğunu beyan etti ve yeminler etti doğru olduğuna sebebi de benim 2- 3 aydır ona cinsel konuda soğuk davranmam mış ve benim karılık görevlerimi yerine getirmememmiş yani bu ihanet olayının tek sorumlusu benmişim dediğine göre ben onu o tarafa itmişim ben yıllarca hep sabır ettim sustum çektiklerimi kimselere belli emedim ama bu ihanet olayını öğrendiğimden beri sesini duyduğumda yüzüne baktığımda bile iğrenti geliyo şu an büyük oğlum 5.sınıfa küçük oğlumda kreşe gidiyo bunlardan dolayı da evimi terkedemiyorum bu konuyu psikolojik olarak hazmedemiyorum onlarla beraber olup sonra benimle birlikte olduğu düşüncesi beni mahvediyor ama hazirana kadar mecburiyetten dolayı evimi bırakamıyorum çocuklarımın düzeni bozulmaması için ben neyapacağımı bilemiyorum benim üzerime kayıtlı ev ve dükkan var evlendikten sonra aldık tapuları benim üzerime ve ben asla ve asla bunlardan hiç bir hak kendisine vermek istemiyorum çünkü onlar benim çocuklarımın geleceği
anlaşmalı olarak boşanalım diyorum o da bana tama önce sen git davayı aç şartlarını belirle ben uyarım diyor bende ona önce aramızda bir anlaşma hazırlayalım ondan sonra giderim diyorum caymasından korkuyorum çocuklarımın mahkeme kapılarında bizimle beraber olmalarını istemiyorum ve düşünemiyorum onların hafızlarında o görüntüler ömürlerinin sonuna kadar kalmamalı kendisine de bunları söylüyorum şu anda evimizde kiracı var ben ayrı bir eve çıktığım zaman buradan gelen kira ile kiramı ödemek istiyorum kiracımızla kontratımız var ama 2 sene öncek kontrat kontratı eşim kendini mal sahibi gösterek düzenlemişti ben şimdi tekrardan kendi adıma düzenlenmiş olarak kontrat yapsam kirayı sadece ben alabilir miyim yasal olarak ondan hak talep edebilir mi anlaşmalı ya da çekişmeli ne olursa olsun kesinlikle bu evlilik bitmeli
ben nafaka+tazminat v.s. gibi şeyler istemiyorum sadece çocuklarımın velayetleri bende olsun birde ev ve dükkan üzerinde hak talep etmesin yeterli ben yıllarca gördüğüm şiddeti ve enson ki hakaret olaylarını ispat edebilirm bu konuda en doğru kararı nasıl verebilirim avukat tutsam ortalama bana masrafı ne olacaktır çünkü çocuğumun kreş parasınıda ben ödüyorum elime çok bir şey kalmıyor
Old 05-04-2012, 19:40   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Ev ve dükkan 2002 sonrası karşılığı ödenerek alınmış ise edinilmiş mal kabul edilir ve eşinizin yarı değer üzerinde tasfiya payı alacağı vardır.

2002 öncesi alınmışlarsa, bu defa eşiniz değer artış payı alacağını talep ve dava edebilecektir. Ev ve dükkanını alımına, korunmasına, iyileştirilmesina yaptığı katkıyı talep edebilir.

Kira kontratının tarafı olabilmeniz için öncelikle kiracıya kira bedellerinin tarafınıza ödenmesi için ihtar çekmeniz gerekecektir.

Ayrıca eşinizin boşanmaya neden olan olaylarda KUSURLU olduğunu ispat ederek, maddi ve manevi tazminat talep etme hakkınıza kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın velayetleri ile birlikte nafaka isteminde de bulunabilirsiniz.

Tüm bunlar ve daha fazlası için bir avukattan doğrudan hukuki destek alınız.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi