Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ey Marmara Hukuk Gençliği.uyanmanin Zamani Geldİ...

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 3,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-08-2007, 21:22   #181
Beşir Özbek

Rica ederim!
Konferans notlarını bencede eleme birinden biri mutlaka çıkacaktır. Kesin hükmün çıkma olasığı çok yüksek. Tabi birde bu seneki Japon profesörün konferansı var. O konferansın notlarınada bi bak mutlaka. Onuda sorabilir tekrar. Japon profesörün konferans notunu bu forumda hukuk lisans eğitimi başlığı altında ''mühf öğrencilerinin japon hukuku sorunsalı'' başlıklı bölümde bulabilirsin.
Old 20-08-2007, 22:38   #182
bozoli

'' Kütüphane asli kantin yan edim
Ah ulan fakülte ömrümü yedin''

DEU HUKUK FAKÜLTESİNDEKİ BİR ARKADAŞIN HUKUKLA İLGİLİ ŞİİRİNDEN
Old 21-08-2007, 21:37   #183
aedilis

Merhabalar!Biri Marmara Hukuk Fakültesimi dedi
Bende varım 5seneye dogru agır agır yol almaktayım
Old 21-08-2007, 21:46   #184
Av. Emrah GELEŞ

İyi haklı

ben de deu luyum dediklerinde haklı... aslı bende yok ama diğerleri fazlasıyla var... ömrümüzü yedi kütüphane.... kantinnnn.....pdö'ler.... offff offffff
Old 23-08-2007, 11:56   #185
demet35

merhaba bende bir marmaralı hukucuyum 2.sınıfa geçtim(tek)sanırım romada yanımda geliyor..
Old 25-08-2007, 12:52   #186
belamir

heyoo ben de geldim marmaraya..arkadaşlar müthiş heyecanlıyım.bir an önce okul açılsın istiyorum.bıktım yazdan ve yatmaktan..
Old 25-08-2007, 15:51   #187
Beşir Özbek

Merhaba belamir,
Hoşgeldin üniversitemize! Üniversitem diye söylemiyorum ama gerek akademik personeliyle gerek anfideki ortamıyla bambaşkadır marmara. Yani şanslısın. Umarım başarın üniversitedede devam eder. Eğer üniversiteyle ilgili merak ettiklerin varsa sorabilirisin!
Old 25-08-2007, 17:26   #188
alper_k

üniversitemizin tek eksiği öğrencilerin duygularını ve tecrübelerini aktaracağı bir internet sitesiydi.o da açıldı.sadece katılımlarınızı bekliyor.
Old 26-08-2007, 10:09   #189
marun

merhaba arkadaşlar bende marmara hukukluyum inşallh eylülde mezun olucam.ceza usul sınavı için neler önerebilirsiniz.

hakimliğe başvuru süresi sizce kısa değilmi eylülde mezun olacaklar için durum zor
Old 28-08-2007, 15:42   #190
deku

marun 2. eğitim isen söyleyebileceğim bir kaç şey olabilir ama 1. eğitimlere yılmaz hoca geldiği için pek bir fikrim yok.geçen sene ceza özel dersimize geldi yılmaz hoca sağı solu belli olmuyor ama finalde ne kadar zor sorduysa bütte aksine o kadar kolay sormuştu
Old 30-08-2007, 20:24   #191
MARMARALI

merhaba arkadaşlar bende 3. sınıfa geçtim.6.anfideyiz.yanımda bi kaç tanede alttan ders var.
Old 31-08-2007, 10:13   #192
cimic89

merhaba ben de bu sene marmara üniv. hukuk fakültesini kazandım.biz 3 yakın arkadaş(okulda ve dersanede aynı sınıftaydık.) marmara hukuklu olduk bu sene. bakalım marmara bizlere neler getirecek.
Old 31-08-2007, 12:49   #193
nurten çakmak

Varsayılan slm

bu sene allah izin verirse benim oğlumda marmara üniversitesinde ama elektrik öğretmenliği okuyacak aynı okulmu oluyor ben hiç araştırmadım eğer aynı okulsa tanışmanızı isterim
Old 31-08-2007, 15:40   #194
cimic89

Alıntı:
Yazan nurten çakmak
bu sene allah izin verirse benim oğlumda marmara üniversitesinde ama elektrik öğretmenliği okuyacak aynı okulmu oluyor ben hiç araştırmadım eğer aynı okulsa tanışmanızı isterim

sanırım eğitim fakültesi göztepe kampüsünde. hukuk fakültesi ise haydarpaşa kampüsünde.yani aynı yer değil galiba.
Old 04-09-2007, 19:19   #195
seyma emine

Soru 2. siniflara yardim

bir seyi farkettiniz mi bilmiyorum. sitemizde genelde 3. siniflarin çektigi azaba deginilmis. bizler tabi daha küçügüz 3. sinirfin ne demek oldugunu bilmiyoruz ama tahmin edebiliyoruz . zira bize su anda gerekli olan 2. sinifa yeni geçmis kimseler olarak bir kaç ipucu. hocalarimiz kimlerdir nasil davranirlar nasil sorular sorarlar nasil çalismamiz gerekir hangi derslere önem verelim yada hangileri daha agir? basarili ve takintisiz bir sene geçirebilmek için büyüklerimizin tavsiyelerine ihtiyacimiz var.

saygilar
Old 05-09-2007, 00:06   #197
av.mgul

okul hayatımın en güzel yılı 2. sınıftı diyebilirim. dersler o kadar ağır değildi ve artık herkesle samimiyet ilerletilmişti. bence 2.sınoıfta keyfine bak dersler sorun çıkarmaz bu yıl. olaildiğince tadını çıkarmaya bakmanızı öneririm, zira ilerleyen yıllarda (3. ve 4. sınıfta) o zamanları arayacaksınız
saygılar..
Old 05-09-2007, 13:34   #198
seyma emine

Önemli 3. siniflara çagri

ewet anliyorum yani en azindan forumdaki diger kimselerin sikayetlerinden açikça görülebiliyor ancak 1 sinif için de kolay demislerdi ben de çok kale almadim dersleri ve tüm yaz ders çalismak zorunda kaldim.anliyacaginiz vasat bir ögrenciyim. inanin bu benim için çok zor oldu hala da devam ediyorum çalismaya. bir kaç gün sonra bütlerim var. altini çiziyorum "bütlerim". iste bu nedenle ayni sorunlarla karsilasmamak için pek keyfini çikarmak istemiyorum açikçasi. sonuç itibariyle tavsiyeniz için çok tesekkur ederim aw mgul hanim ancak aradigim sey daha çok somut bilgiler. 3. siniftaki arkadaslarimizin yardimlarini bekliyorum. --- demet 2. amfideydim yani çift ---

-- saygilar --
Old 05-09-2007, 21:21   #199
Av. Kübra İSLAMOĞLU BAYER

evet merhaba marmara'ya bir şekilde bağlı insanlar..ben de bu sene 3.sınıf olma yolundayım(tek)..alttan dersim olmadıgından tek derdım 3.sınıfın nasıl geçeceği olmalı herhalde ama yaşayarak görmeyi tercih ediyorum..ee kımler var teklerden 3'e gecen?

NOT:bu arada aslında ben sitemizin tanıtımını yapmaya gelmiştim ama alper k benden hızlı cıkmıs(bayagı bır) neyse tekrar hatırlatayım: http://marmarahukuk.niceboard.com maıl gruplarıyla uğrasmaya luzum yok çünkü bizim bir sitemiz var.hepinizi beklıyorum değerli arkadaşlar.
Old 06-09-2007, 12:30   #201
seyma emine

Mutsuz

çok özür diliyorum hemen düzeltiyorum av mgul bey
Old 07-09-2007, 10:03   #202
obaykan

Varsayılan :)

marmara mezunu körpe bir avukat olarak yenı marmaralı hukukculara merhaba demek istiyorum.bizim zamanımızda okul bahçesi çok köhne ve bakımsızdı.gecen gun you tube ta uzun eşek oynayan öğrencileri görünce bahçeyi de görmüş oldum.süper olmuş

yeni gelen arkadaşlara tavsiyem derslere girin pratikleri asla asla kaçırmayın.ben yoklama olmadığı için ders takip etmeyen sınav zamanı ders notlarından çalışarak okulu bitiren bir tip olarak meslek hayatımda çekiyorum bunun acısını

birde güzel bir söz vardır ama hukuk fakültesini 4 sene de bitirirsen 4 sene,5 senede bitirirsen 1 sene kaybedersin diye bu felsefeyi benimsemektende pişman değilim pek açıkçası
Old 10-09-2007, 17:18   #203
salih282

merhaba abiler ve ablalar ben marmara hukukun yeni öğrencilerindenim. bu sene kayıt yaptırdım. ama özellikle 3. sınıf öğrencilerinin yorumlarıyla içim karardı. ama ne kadar zor olursa olsun ben hukukçu olmak istiyorum.ideallerimin peşinden gitmeye kararlıyım.

hukuk güçtür.
Old 11-09-2007, 13:06   #204
salih282

Olumlu

Alıntı:
Yazan cimic89
merhaba ben de bu sene marmara üniv. hukuk fakültesini kazandım.biz 3 yakın arkadaş(okulda ve dersanede aynı sınıftaydık.) marmara hukuklu olduk bu sene. bakalım marmara bizlere neler getirecek.

merhaba cimic89 çok şanslısınız ben de bu sene kazandım. ama benim yanımdaki diğer iki kişi malesef hedefimize ulaşamadı. onlardan ayrılmak çok zor. sizi tebrik ediyorum(3'ünüzü de) umarım hayat sizi hiiiiiiiiiiiiiiiç ayırmaz. bu arada sitede benden başka çömezlerin olmasına çok sevindim tüm site üyelerine saygılar
Old 13-09-2007, 23:26   #205
MARMARALI

hayırlısıyla 3 e geçtik.aranızda çift ve 3 e geçen 1.ögretim öğrencisi varmı???
Old 14-09-2007, 13:04   #206
salih282

Mutsuz imdaaaaaaaaaaatttt

sayın mezunlar ve değerli üst sınıf öğrencileri... gerçekten metak ettiğim bir soru var; içinizde sınıfı direk geçen, 4 senede bitiren, tekrara kalmayan kimse yok mu? biz hukukçuların kaderimi yoksa çift gidiş...? lütfen 4 senede bitirmiş veya çiftlememiş abiler ablalar not bıraksın. bu sene kazandım marmara hukuku ama şimdiden kabuslar görmeye başladım. hangi formu açsam tekrara kalmış 5 senede bitirenlerin çığlıkları var. lütfen uyandırın beni bu kabustan...
Old 14-09-2007, 16:23   #207
Seyda

Sayın salih282;

Korkularınız yersiz çünkü derslere devam etmeniz halinde bile çok yorulmadan sınıf geçebilirsiniz.Ancak takip ve düzen çok önemli.Bunları laf olsun diye söylemiyorum.Marmara Üniversitesi 2006 yılında okulu 4 senede bitiren birçok mezun vermiştir.Ben ve birçok arkadaşım fakülteyi 4 senede bitirdik.Yüz karam olan Roma Hukuku dışında hiç bütünlemeye kalmadan, derslerimin hepsini hep final döneminde verdim.

Yani çalışınca bu mümkün..

Yeni okulunuz hayırlı olsun..Dilerim mezuniyetinizi de burda hepimize duyurursunuz

Saygılarımla..
Old 21-09-2007, 02:42   #208
Av. Kübra İSLAMOĞLU BAYER

Tabi ki sınav zamanı doğru düzgün çalışırsanız,tabi ki öncesinde düzenli çalışırsanız(ben yapamadım ama dersım de yok) neden 4yılda bitirmeyesiniz ki gibi mantıklı bir soru soruyorum size ey yeni 2007girişli arkadaşlar
-------------
http://marmarahukuk.niceboard.com
Old 21-09-2007, 12:25   #209
hayyam

Varsayılan hmm

Marmarada aklımda kalan 2. anfinin önündeki "geyikpen"; orta bahçede sonbahar soğuğunda içilen çaylar; medeni usul dersleri için takip ettiğimiz Alman Hocaların panelleri, icra hukukunda "Dallas" dizisi tadındaki komplo teorileri ile İsviçre Alman ve Kongo Doktrinlerinin harmanlanip kabus çayi niteliğine getirilmiş tadı VE kim olduklarını asla aklımda tutamadığım sürekli çatışan o "bazı müellifler"dir. Ha ayrica Camel sigarasi ve hayata karşı güzel duruşuyla vergi hocası da unutmadıklarımdandır. İŞTE BİZİM OKULUMUZ
Old 21-09-2007, 13:17   #210
ilastepe

bende o öğrenci işleri çalışmayan üniversitedenim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi