Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Anlat Evladim

Yanıt
Old 01-09-2008, 07:38   #1
ParanoidAndroid

İnceleme Anlat Evladim

ANLAT EVLADIM:

"Sevgilinizden mi ayrildiniz; yemek midenize mi oturdu; peklik mi cekiyorsunuz ya da hic kimse sizi anlamiyor mu? Hic cekinmeyin.. "Anlat Evladim"a anlatin.. Harika bir kitap bitirdiniz ve "bu kitabi ben yazmis olsaydim keske" diye dertlendiniz.. hayir efendim, dertlenmeyiniz; "Anlat Evladim" ne gune duruyor.. Bu aralar ozguven sorunu cekiyorsunuz; biz sizi pohpohlariz efenim; siz yeter ki bizimle paylasin.. Biz sizin icin variz! .. Gerci henuz kurulmadik Ama pek yakinda gumbur gumbur geliyoruz.. Site (dahili/harici) reytingleri alt ust olacak..)
P.A. "

Alıntı:
Yazan Can DoganelItiraf..com'dan:Gecenin 3'ünde sitede yalnız olmaya alışkın biri olarak

Sayin Doganel gecenin ucunde yalnizlik sorunu mu cekiyorsunuz.. Biraz daha tutunuz yalnizliginizi.. "Anlat Evladim" ekibi ile yalnizliginizi dagitmaya ve hatta perisan etmeye geliyoruz! Geliyoruz!
Anlat Evladim Mustakbel Kurucu Uyesi P.A. saygilar sunar

VE ISTE O AN GELDI VE DE CATTI !!!

Anlatmak yetecek mi? Yetmeyecek.. Onu da dusunduk efendim.. Cesitli tedavi yontemlerimizle hizmette sinir tanimayiz biz.. Biz kim? Biz yani, Anlat Evladim'in guzide ekibi.. Kadroda sayin baskanimiz P.A disinda kimse bulunmamakta ancak yine de "biz" ifadesinin kullanilmasini daha dogru bulmaktayiz efendim.. Zira baskanimiz zaman zaman (su zaman gibi) "baskan vekili/sozcusu", "baskan sekreteri" vs. olarak da karsimiza cikabilecektir..

Genel Tedavi Yontemleri:

Minor Tedavi:
  • Sizi bunaltan bir konu var; ancak o kadar da mesgul etmiyor beyninizi: size iki nefes gonderiyoruz.. Hemen tuketmeyiniz..
  • Sizi slkan konu aslinda sizin derdiniz degil.. Baskasinin problemine uzuluyorsunuz: nasihat gonderiyoruz efendim. Tadi guzel olmasa da etkisini anlayabilmeniz icin bir ay duzenli kullanmalisiniz..
  • ....
  • ..........
Major Tedavi:
  • Gunden gune mutsuzlugunuzun ilerledigini mi hissediyorsunuz: zor bir konu.. ama caresiz degil.. arastirmalar devam ediyor.. alternatif yontemler de denenebilir.. Doktrinde birlik yok.. uzulmeyin yahu, bakacagiz bir caresine.. kronik mutsuzluk hali cagin yaygin hastaliklarindan.. dus alin siz.. evet evet, kalkin bir dus alin.. herseyi de bizden beklemeyin yahu! dus alin ve uyuyun.. bu konuyu daha sonra konusuruz..
  • Dunya basiniza yikildi! Off! : Gececek bu gunleeeer.. Oldu bitti! "yeniden baslayabilme gucu" gonderiyoruz efendim size.. Once kucuk dozlarla basliyoruz tedavimize, gunden gune artiriyoruz dozu..
  • Yurek sancisi, ask acisi cekiyorsunuz: Size mesgale gonderiyoruz efenim.. Sinirsiz dozda alabilirsiniz.. Hatta bayilana kadar kullanin.. Aci, halen gecmediyse -ki genelde gecmez- bize tekrar basvurun.. Alternatif yontemleri (bkz. asagida olacak) kullanacagiz artik n'apalim..
  • Cocuk istiyorsunuz: Error! Error! Error! (Efendim sistemin akli karisti, sonra tekrar deneyiniz)
  • .....
  • .......
  • .........
Alternatif Tedavi Yontemleri:

Tokatlamak, IsIrmak, sac-bas yolmak, karina yumruk yok, kulak cekilebilir, vs, vs..

Bitmez efenim bitmez.. Sizde sorun bizde yontem tukenmez..

VEEEEEE BASLIYORUZ !

1
2
3

ANLAT EVLADIM :

..
Old 01-09-2008, 10:13   #2
supernatural

Neşeli

Sayın Paranoid Android Anlar evladım ekibinde size destek vermekten zevk duyarım isterseniz tabi
Old 01-09-2008, 10:46   #3
halit pamuk

Bir Newyorklu olarak Siz anlatın, insanlar JFK havalaalanında niye Yaprak Dökümünü seyrediyor?
Old 01-09-2008, 11:59   #4
üye8180

Ben de anlat evladım ekibinin bir üyesi olmaktan onur duyacağım. Ancak ben de gerektikçe derdimi anlatabilirim deği mi ? Ben daha az duygusal ve yüzeysel biri, hatta deyim yerindeyse azcık taş kafa olmak isterim. Ne yapmalıyım bu konuda?
Old 02-09-2008, 07:24   #5
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Tobaccoexper
Sayın Paranoid Android Anlar evladım ekibinde size destek vermekten zevk duyarım

Ekibimize hosgeldiniz efendim.. Sizi temsilci ilan ediyorum.. gorevinizde basarilar diliyorum

Alıntı:
Yazan Sn.Korayad
Bir Newyorklu olarak Siz anlatın, insanlar JFK havalaalanında niye Yaprak Dökümünü seyrediyor?

Demek unumuz New York'a kadar ulasti.. gururlandim ekibimle dogrusu.. Efenim, biz yazdik o receteyi.. Ucak gelmemis, ne yapsinlardi benim guzel insanlarim, ha sorarim size! Anlat Evladim ekibi online hizmette de slnlr tanimiyor.. Turkiye'de cok sevilen diziyi taaa New York'lara goturduk efenim.. Tedavilerini tamamladiktan sonra, ucaklarina gule oynaya bindi benim guzel insanlarim.. Kiyas efenim, kiyas da tedavi yontemlerimizden biri.. Ucagin gecikmesinin verdigi slklntlyl dagitacak guclu bir acinin yansitilmasi gerekiyordu.. Yaprak Dokumu'nde acidan bol ne var, sorarim size.. Necla'nin cektikleri bile yeter tedavinin basarisina.. Saygilar efenim..

Alıntı:
Yazan Sn.Av.Neslihan
Ben de anlat evladım ekibinin bir üyesi olmaktan onur duyacağım.

Hosgeldiniz ekibimize..

Alıntı:
Yazan Sn.Av.Neslihan
Ancak ben de gerektikçe derdimi anlatabilirim deği mi ? Ben daha az duygusal ve yüzeysel biri, hatta deyim yerindeyse azcık taş kafa olmak isterim. Ne yapmalıyım bu konuda?

Sayin Av.Neslihan, efenim siz simdi diyorsunuz ki; benim cok guzel bir burnum var ama kirdirmak istiyorum.. Olmaz ki efenim.. Sizin yapmaniz gereken, uzulmenize neden olan yuzeysel insanlardan uzaklasmak; derinlik onemlidir; guzel olandir.. sizin recetenize uc adet anti-yuzeyselinsan asisi yaziyorum.. Bir yil koruma garantili.. Bu asilari uc aya yayiniz.. Ilk ay icin size kolayliklar diliyorum efenim, neden mi? devam ediniz okumaya..
ilkini vuruldugunuzda cevrenizdeki yuzeysellerde bir artis meydana gelecek
ikinci asi ise onlari sizden uzaklastirmaya yarayacak
ucuncu asi bu durumunuzu bir yil kadar korumada etkili

Gecmis olsun..

Old 02-09-2008, 14:35   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Kadroda sayin baskanimiz P.A disinda kimse bulunmamakta ancak yine de "biz" ifadesinin kullanilmasini daha dogru bulmaktayiz efendim.. Zira baskanimiz zaman zaman (su zaman gibi) "baskan vekili/sozcusu", "baskan sekreteri" vs. olarak da karsimiza cikabilecektir..

Öncelikle yeni uğraşınızda başarılar dilerim. Hayırlı olsun.

Şimdisinde ise;

Geçmiş günlerin birinde Cem Özer'in bir konuşmasına şahit olmuştum. Şöyle bir şey anlatmıştı:

" Evimi taşıyordum. Bir nakliye firması ile anlaştım. Bir kamyon ve iki üç hamal göndermişlerdi. Hamal, kendinden bahsederken hep "biz" diyordu ama ne hikmetse bana hitap ederken istisnasız "sen" diyordu... sordum sebebini ama o hala farkında değildi..."

Bu itibarla kendinizden bahsederken "biz" demektense muhatabımıza "siz" dememiz bence de daha uygun olur. Siz, siz olun ve asla kendinizden bahsederken "biz" demeyin!

Hayırlı olsun dükkanınız. Arada bir uğrayacağım...

Bu arada not: Resminizi görünce bir an Hande Ataizi sandım.
Old 02-09-2008, 14:56   #7
halit pamuk

Geçenlerde de TV' de Hande Ataizi, jetskili yağız bir delikanlıdan bahsediyordu, sanki. Ancak, Hande Ataizi, Türkiye'de bildiğim kadarıyla.
Old 02-09-2008, 16:12   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan adnan koray
Geçenlerde de TV' de Hande Ataizi, jetskili yağız bir delikanlıdan bahsediyordu, sanki. Ancak, Hande Ataizi, Türkiye'de bildiğim kadarıyla.

Dükkan sahibi doğru ya NY 'da.
Old 02-09-2008, 16:25   #9
halit pamuk

P.A lar(ben bizleştiği için), NY ile Türkiye arasındaki saat farkından dolayı dükkanı geç açıyorlar, sanırım.
Old 02-09-2008, 18:12   #10
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Saim
Resminizi görünce bir an Hande Ataizi sandım.

Alıntı:
Yazan Sn.Korayad
jetskili yağız bir delikanlıdan bahsediyordu, sanki

Evet, yukaridaki iki hastamizi inceleme konusu yapacagiz.. Yeni aratirmalarimiza ve ulasacagimiz yeni bulgulara onculuk etmeleri acisindan.. Gerci gonulleri yoktu boyle bir seye ama biz hallettik onu.. Gonul nakli yeni uygulamalarimizdan.. (Ama nakledilen gonul biraz buyuk geldi sanirim; "Gel, gel, ne olursan yine gel" felsefesini kendilerine ilke edindiler bu nakilden sonra)..

Sanrilar, sanrilar!
Sanri dedigimiz sey midir gercek olan , ya da diger bir ifadeyle, gercek diye algiladigimiz midir sanri olan ?
Arastirmalarimiz devam ediyor..
Old 02-09-2008, 19:52   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Evet, yukaridaki iki hastamizi inceleme konusu yapacagiz.. Yeni aratirmalarimiza ve ulasacagimiz yeni bulgulara onculuk etmeleri acisindan.. Gerci gonulleri yoktu boyle bir seye ama biz hallettik onu.. Gonul nakli yeni uygulamalarimizdan.. (Ama nakledilen gonul biraz buyuk geldi sanirim; "Gel, gel, ne olursan yine gel" felsefesini kendilerine ilke edindiler bu nakilden sonra)..

Sanrilar, sanrilar!
Sanri dedigimiz sey midir gercek olan , ya da diger bir ifadeyle, gercek diye algiladigimiz midir sanri olan ?
Arastirmalarimiz devam ediyor..

PA kardeş, yol yakınken bence İstanbul'a dön. Sana yaramamış NY.
Old 02-09-2008, 20:00   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Neyse konumuza dönelim:

Sayın PA Abla,

Bu akşam bir şey fark ettim ve sevindim. www.Justin.tv adesinde canlı yayına izin veriyorlar. Yani mesala biz Hukuk Çalışma Grubu üyeleri kapalı devre canlı yayından iletişim kurabilir hatta istersek açık olarak istersek dilediğimiz kişilere şifre vererek çalışmalarımızı anlatabiliriz.

Ben THS adına böyle br hizmet verilse iyi olur diye düşünüyorum. Sayın Admin belli aralıklarla canlı yayından bizlere duyurular yapabilir. Veyahut Forum Yöneticilerinden mesala Sayın Suat Ergin abimizi görevlendirebilir...

Bu şekilde THS familyası Suat Abimizin endamını görür ve " ne kadar da yakışıklı bir hukukçu abimiz varmış..." diye övünebilir...

Bu konuda anlat bakiim formatına uyabilmiş olmanın ferahlığını yaşıyorum.

Thank you...
Old 03-09-2008, 08:27   #13
halit pamuk

Sayın P.A,

Gerçeği hiç bir zaman bilemeceğimiz bir gerçek. O nedenle gerçek sandıklarımız, gerçek değildir.Nedir ozaman derseniz?

Bilmiyorum, zorlarsanız bir kaç şey sallayabilirim.

Sanırım, gerçekle ile doğruyu birbirine karıştırıyoruz. Gerçeğin ne olduğunu bilmiyorum ama doğrunun ne olduğunu biliyorum.

Gerçeği sanarız ancak doğruyu biliriz.

Sonuca gelirsek; Sizin Hande Ataizi ya da P.A olup olmadığını bilmiyoruz ama Vücut bulmuş her ruhun yalnızlığa mahkum olduğunu ise biliyoruz.
Old 03-09-2008, 09:44   #14
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Korayad
Gerçeğin ne olduğunu bilmiyorum ama doğrunun ne olduğunu biliyorum.

Bana da soyleyin o halde:
Dogru nedir?
(Tartisalim)
Saygilar

Alıntı:
Sayın PA Abla
Anlat evladim

Alıntı:
Bu akşam bir şey fark ettim ve sevindim. Justin.tv adesinde canlı yayına izin veriyorlar.

JustinTV'de horul horul uyuyanlar, uyuz uyuz kasinanlar gordum; guldum.. Ama en son gordugum, eskilerin Turk filmiydi; oyleydi de, oyle boyle bir film degildi.. film bir kenara, canli yorum okudum bir kac tane, akillara zarar.. hayir anlayamadigim, cirkinlestirilen seylerin gururla paylasilmasi.. hepsini kiniyorum..
(Pek Sayin Saim Bey, siz justin deyince aklima geldi, paylastimOnerinizi kaydadeger bulmadigimi sanmayin lutfen)
Saygilar efenim
Old 03-09-2008, 09:51   #15
ISIL YILMAZ

Ah, böyle bir foruma ne kadar da ihtiyaç vardı gerçekten.

Hepimiz tedavide şiddet eğilimli güzinablalartopluluğu bekliyorduk, dertlerimize deva ola diye.

Ben de hastayım galiba. Beni bu, dahi anlamında "-de" öldürecek. Neden ayrı yazmıyorlar? Neden? Neden?

Ne yapmam lazım? Bunun ayrı yazılması misyonumu gelecek kuşaklara nasıl aktarabilirim, aşılayabilirim?

Muzdaribim. Derdime derman!
Old 03-09-2008, 10:04   #16
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Isin Yilmaz
Ben de hastayım galiba. Beni bu, dahi anlamında "-de" öldürecek. Neden ayrı yazmıyorlar? Neden? Neden?

Ne yapmam lazım? Bunun ayrı yazılması misyonumu gelecek kuşaklara nasıl aktarabilirim, aşılayabilirim?

Sevgili Evladim,
Ah Evladim,
Bu illetin caresi yok..
Ama yalniz degilsiniz..
Evet, -de virusunun genetik kodu henuz kesfedilemedi..
Sizinle ayni hastaligi paylasanlardan olusan bir grup terapisi oneriyorum.. (Aramizda kalsin evladim, bende de var bu illetten..
Ne zaman yanlis yere cadirini kurmus bir -de gorsem, beni aliyor bir terleme, bir ates..)
zor evladim, zor.. ama inanin sevgili evladim, yalniz olmadiginizi bilmek size iyi gelecektir..

Saygilar
Old 03-09-2008, 10:13   #17
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Işıl Yılmaz
Ne yapmam lazım?

New York'a gidin. Belki orada da'yı ayrı yazıyorlardır.Bu nedenle Orada dahada Rahat edersiniz. Doğru değil mi, Sayın P.A?
Old 03-09-2008, 10:17   #18
tuval2310

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Ah, böyle bir foruma ne kadar da ihtiyaç vardı gerçekten.

Hepimiz tedavide şiddet eğilimli güzinablalartopluluğu bekliyorduk, dertlerimize deva ola diye.

Benim hastalığım biraz daha ileri boyutta sanırım..

Ben de 'de' , 'da' yerine 'te' ,'ta' yazanlara sinir oluyorum..Mesela 'gitmek de lazım' yerine 'gitmekte lazım' yazılınca kendimden geçiyorum..Sizin örneğiniz biraz daha masum sayın Yılmaz,biraz daha katlanılabilir..

Ne yapsak sevgili P.A , site üyelik şartlarına 'iyi seviyede Türkçe bilme' şartı mı eklesek acaba?
Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Sizinle ayni hastaligi paylasanlardan olusan bir grup terapisi oneriyorum.. (Aramizda kalsin evladim, bende de var bu illetten..
Burdan yetkililere sesleniyorum grup hemen oluşturulsun , terapilere hemen başlansın lütfen, çok ihtiyacım var
Old 03-09-2008, 10:23   #19
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.Korayad
New York'a gidin. Belki orada da'yı ayrı yazıyorlardır.

Aman efenim aman, korsan tibbiyecilere itibar etmeyiniz ..
Old 03-09-2008, 10:30   #20
uSaRe01

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid
Aman efenim aman, korsan tibbiyecilere itibar etmeyiniz ..

Ne yapalım yasal ile korsan arasında pek bi fark yok ki Korsanları ile en azından pazarlık edilyor (pazarlık konusu para değil tabii ) diye düşünenler de var maalesef , ben de onlara gıcık oluyorum valla Sayın ParanoidAndroid ... (yahu şu kopyala yapıştır olmasa isminizi yazmakta zorlanacağım valla )
Old 03-09-2008, 10:37   #21
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan tuval2310
Benim hastalığım biraz daha ileri boyutta sanırım..

Ben de 'de' , 'da' yerine 'te' ,'ta' yazanlara sinir oluyorum..Mesela 'gitmek de lazım' yerine 'gitmekte lazım' yazılınca kendimden geçiyorum..Sizin örneğiniz biraz daha masum sayın Yılmaz,biraz daha katlanılabilir..

Ne yapsak sevgili P.A , site üyelik şartlarına 'iyi seviyede Türkçe bilme' şartı mı eklesek acaba?

Burdan yetkililere sesleniyorum grup hemen oluşturulsun , terapilere hemen başlansın lütfen, çok ihtiyacım var

Sayın Tuval2310 bence siteye yeni üyelikler de Türkçe testi uygulansın bu nasıl sizce baştan önlemimizi almış olur muyuz?yoksa tüm site üyelerine mi yapılsa?

Not ya da İtiraf :bu arada bazen bende yanlış yazabiliyorum
Old 03-09-2008, 10:39   #22
ParanoidAndroid

Alıntı:
Yazan Sn.tuval2310

Bu hastaligin yayginlasmasi, dogru kullanimdaki artisa mi, yanlis kullanimdaki artisa mi delalet?

Tetkik yapmamiz gerek..
Bakariz bir hal caresine evladim..

Alıntı:
Yazan uSaRe01
(yahu şu kopyala yapıştır olmasa isminizi yazmakta zorlanacağım valla )

Hala mi zorlaniyorsunuz Amerika'da herkesin ismini kisaltiyorlar, bana kisaca P.A. deyiniz

Guzel evlatlarim,
Ben uyuyacagim artik izninizle
Pek gec oldu
Size iyi gunler, bana iyi geceler!
Old 03-09-2008, 10:39   #23
supernatural

Bu arada benim hatırladığım çözüm abla vardı dumurcular istasyonunda
yanlış mı hatırlıyorum?
Old 03-09-2008, 10:49   #24
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ParanoidAndroid

JustinTV'de horul horul uyuyanlar, uyuz uyuz kasinanlar gordum; guldum.. Ama en son gordugum, eskilerin Turk filmiydi; oyleydi de, oyle boyle bir film degildi.. film bir kenara, canli yorum okudum bir kac tane, akillara zarar.. hayir anlayamadigim, cirkinlestirilen seylerin gururla paylasilmasi.. hepsini kiniyorum..
(Pek Sayin Saim Bey, siz justin deyince aklima geldi, paylastimOnerinizi kaydadeger bulmadigimi sanmayin lutfen)
Saygilar efenim

Paylaş onunla kendine bir kanal açsın ve bana şifresini döndersin. Oradan anlatsın ne yapıyor... bilelim.
Old 03-09-2008, 11:09   #25
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
Not ya da İtiraf :bu arada bazen bende yanlış yazabiliyorum

Doğru söze ne denir?
Old 03-09-2008, 11:14   #26
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Doğru söze ne denir?

Sayın Aladağ sadece susuyorum
Old 07-09-2008, 16:18   #27
Gülümse

Pazar pazar tüpüm bitti.
Doğal olarak telefona sarıldım (ama o bana sarılmadı her zamanki gibi soğuk ve katıydı)
Telefona kimsenin cevap vermemesinden işkillenip komşumun kapısını çaldım... ( Komşu kızgındı, kapı çalınmasından bıkmış bir daha kapı almayacağım diyordu. Ben de kapısını ona geri verdim )
Tüpçülerin pazar günleri tatil yaptığını öğrendim..
Benim hiç tatillim yokken, tüpçü nasıl olurda tatil yapar dedim...

Neden bana öyle bakıyorsunuz...
"Anlat evladım" anlatıyoruz işte...
Old 07-09-2008, 19:33   #28
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
Pazar pazar tüpüm bitti.
Doğal olarak telefona sarıldım (ama o bana sarılmadı her zamanki gibi soğuk ve katıydı)
Telefona kimsenin cevap vermemesinden işkillenip komşumun kapısını çaldım... ( Komşu kızgındı, kapı çalınmasından bıkmış bir daha kapı almayacağım diyordu. Ben de kapısını ona geri verdim )

Komşunuzun zekasına ve espri anlayışına bayıldığımı belirtmek istiyorum.
Old 08-09-2008, 12:48   #29
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Gulumse
Pazar pazar tüpüm bitti.

Kesinlikle anlatılmadan anlaşılamayacak, hatta anlatılmış olsa da hafiften soru işaretleri kalabilecek bir mevzuu

Old 14-09-2008, 03:44   #30
Gülümse

Neşeli Berberdeki kadın

Gül yüzlü, gül kokulu kızım yaz boyunca saçlarının belli kısımlarını kırmızı, mor, pembor türünde renklere boyatı... Tabi okul zamanı gelince onları normal hallerine döndürmek vazifesi bana kaldı...

İkimizinde fazla zamanı yok, o yüzden oturduğumuz sokak içinde yer alan, komşumuzun tavsiye ettiği berberi denemeye karar verdik...

Hani eskiden tüm bankaların sıralandığı bankalar caddesi gibi, bizim sokakta berberler sokağı... Altı tane berber yan yana açılmış, hatta iki tanesinin ismi aynı, üzerlerinde asılan tabelalar daha ilginç "başka şubemiz yoktur" Bize tavsiye edilen berber ise altı tane yan yana açılmış berber dükkanlarının en sonunda ve iki tane lüks berberin de karşısında...

Neyse girdik, iyi saç boyası yaptığı söylenen delikanlı bulduk, istediğimizi anlattık ve beklemeye başladık... Yeşiller giymiş bir hanım gül kokulumun saçlarına takıldı... "Ay pek de uzunmuş, ne kadar zaman da uzattın, sıcaklarda nasıl o saça baktın...." ben susuyorum gül yüzlüm kısa cevaplar verip müzik çalarını kulağına takıp hanımdan kurtulmaya çalışıyor ama hanım rahat bırakmıyor...

Bir yandan saç işlem görürken, bayan tek taraflı sohbetini sürdürüyor...

Yok okullar açılacakmış, ben de rahatlayacakmışım... O çalışan bir kadınmış ben onun derdinden halinden anlamazmışım... O yazık çocuğu arkasından koşturan fedakar ve cefakar bir kadınmış...

Kadın; siz çalışmadığınız için anlamazsınız dedikçe, gül kokulum gözlüğünün üstünden bana, "hadi haddini bildir şu kadın" bakışı atıyor... Sonunda dayanamayıp... "Aslında sizi gayet iyi anlıyorum ben de çalışan bir anneyim"... dedim...

Bu sefer kadın, gül yüzlüme dönüp, çalışan bir kadının hayatındaki en büyük yükün çocuklar olduğunu anlatmaya başladı... Gül yüzlüm şaşkın "annem ben sana yükmüyüm" dercesine bakmaya başladı. Bende "Yok canım benim çocuklarım benim için asla problem olmamıştır"... demek zorunda kaldım...

Gül yüzlümün yüzünde beliren zafer gülümsemesi, kadındaki rekabet duygusun artmasına neden oldu... Aaa anladım sizde bakıcı var... Hayır yok.... Peki yemek işini nasıl hallediyorsunuz?... Hazır olan yemekleri ısıtıp yiyebiliyorlar... E peki nasıl yıkanıyorlar... Kendileri...

Kendimi bu saçma tenis maçında olmaktan hoşlanmama ramen, gül yüzlü kızımın "bu maçı anca benim annem kazanır" ifadesi yüzünden sürdürmek zorunda kaldım... Neyse ki saçın işi bitti ve eve döndük...

Gül yüzlüm herkeze, berberdeki kadınla yaptığım maçı anlatıp keyiflendi, güldü... Eee ilk raundu biz kazandık... Tabi ikinci raun falan olmayacak... Çünki ben bir daha o berbere gül yüzlümle gitmeyecek ve hiç tanımadığım bir kadın tarafından imtahana çekilmeyeceğim...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09497404 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.