Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çalışmayan Kadına Velayet Verilir Mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 18-12-2008, 15:33   #1
Konuk

Varsayılan Çalışmayan Kadına Velayet Verilir Mi?

ben nerdeyse 2 yıllık evliyim aslında eşimi seviyorum oda beni seviyor ama bizim fikirlerimiz çok çatışıyor ve bu yüzden sürekli tartışıyoruz. 11 aylık bir bebegim var ve ben çalışmıyorum ev hanımıyım eşim çalışıyor aylık belirli bir geliri ve arabası var yani benim madi anlamda hiç bir güvencem yok boşanırsam kızım kime verilir? benim çalışmıyor olmam ve bi maddi kazancımın olmaması velayet konusunda çokmu etkili olur lütfen cvp verin.
Old 18-12-2008, 17:53   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

11 aylık bir bebeğin velayetinin annesine verilmesinden daha doğal bir şey yoktur. Çocuk, anne ilgi ve şefkatine muhtaç olacak kadar küçüktür.

Velayet konusunda mahkeme çocuğun YARARANI korur.Onun bedensel ve ruhi gelişimini esas alır. Bunun için de tanık beyanlarını dinler, uzman psikolog görüşleri alır.

Boşanma ile çocuğunuzun velayetini ve çocuğunuz ve kendiniz için öncesinde TEDBİR sonrasında; YOKSULLUK ve İŞTİRAK nafakasına karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Çalışmasanız da; babanın velayeti anneye bırakılan çocuğuna bakma yükümlülüğü vardır. Boşanma ile yoksulluğa düşecek olan eşe de nafaka bağlanır.

Açacağınız boşanma davası içinde, boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunu ispatlamnız gerekeceğini hatırlatalım.

Mutlaka doğrudan hukuki yardım alınız.Bir avukatla görüşünüz.

Maddi durumunuz elverişli değil ise, bulunuduğunuz yer il barosundan tarafınıza avukat tayin edilmesini isteyiniz. Adli yardım alınız.

Saygı ile.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi