Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta öğrendim ki...............................

Yanıt
Old 02-11-2009, 16:04   #121
kordelya

Alıntı:
Yazan slide
Çok seviyorum ben sizin mesajlarınızı okumayı Günüm iyi geçiyor olmasa dahi mutlaka mesajlarınızı okurken tebessüm ederken yakalıyorum kendimi İyi ki varsınız Sizi sitenin en sevimli üyesi ilan ediyorum kendi adıma

ben de size çok teşekkür ederim, iyi ki siz de varsınız. Ben de o mesajları yazarken sizi gülümsettiğimi düşünüp daha mutlu olacağım bundan sonra
Old 02-11-2009, 16:06   #122
kordelya

Alıntı:
Yazan Atahun
Madem işiniz selpaka kaldı, bari renkli ve desenli alın. Adet yerini bulsun.

Bakın bu mesele kafama takıldı; şimdi pembe mi alsam yoksa çok fazla kız rengi gibi görünmesin diye sarılı birşeyler mi alsam??? Ama pembe gönlüm sende demek ya ben en iyisi pembe alayım. Oh mesele çözüldüğüne göre geriye sadece müstakbel mendil adayım kaldı bir de o ortaya çıksa
Old 02-11-2009, 22:00   #123
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Bakın bu mesele kafama takıldı; şimdi pembe mi alsam yoksa çok fazla kız rengi gibi görünmesin diye sarılı birşeyler mi alsam??? Ama pembe gönlüm sende demek ya ben en iyisi pembe alayım. Oh mesele çözüldüğüne göre geriye sadece müstakbel mendil adayım kaldı bir de o ortaya çıksa

Mendil sorunu çözülmüş bir de şemsiye lazım size Şöyle çevire çevire dolaşacağınız bir şemsiye Hem bakın yağmurlar başladı çok da kullanışlı aynı zamanda

Bu "o" değil de başka bir "o" çıkar da hoşunuza gitmezse işlevsel olan bu şemsiye , savunma amacıyla da çok işe yarayacaktır üstelik
Old 03-11-2009, 08:05   #124
kordelya

Haklısınız ama benim zaten bir şemsiyem var. Şöyle bir gözden geçirdim de mendil, şemsiye...Her şey tamammış aslında bir "o" eksikmiş, hadi bakalım sıra "o"nda
Old 03-11-2009, 10:21   #125
Derya Aydın

Hayatta öğrendim ki;hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez!!!
Old 03-11-2009, 10:28   #126
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Haklısınız ama benim zaten bir şemsiyem var. Şöyle bir gözden geçirdim de mendil, şemsiye...Her şey tamammış aslında bir "o" eksikmiş, hadi bakalım sıra "o"nda

Teçhizat tamam gereken organizasyon işlemi de yapıldı. Tamam benden bu kadar ben teorisyenim artık uygulama sonuçlarını sizden bekliyoruz)) John Dewey'in deneme yamulma (aslı yanılmadır ama))) yöntemi bu aşamada sürece gier)))
Old 04-11-2009, 10:12   #128
Academic

Alıntı:
Yazan Derya Aydın
Hayatta öğrendim ki;hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez!!!

Evet kesinlikle katılıyorum. Fakat olabildiğince çiçeği bol, dikeni az olması tercih nedenidir..
Old 04-11-2009, 10:13   #129
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
O halde deneyip görelim:P

Old 04-11-2009, 13:17   #130
kordelya

Bugün itibariyle icra mahkemesine gittim, herşey sıradandı, doğaldı yani fazla normaldi, çünkü "o" yoktu Ve ben yine hayatta öğrendim ki bekleyerek çıkmıyor karşısına insanın fırsatlar beklemediğin anlarda görünüyor, beklemediğim anları beklemeye başladım şimdi, aaaaah alışkanlıklarım
Old 04-11-2009, 13:32   #131
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Bugün itibariyle icra mahkemesine gittim, herşey sıradandı, doğaldı yani fazla normaldi, çünkü "o" yoktu Ve ben yine hayatta öğrendim ki bekleyerek çıkmıyor karşısına insanın fırsatlar beklemediğin anlarda görünüyor, beklemediğim anları beklemeye başladım şimdi, aaaaah alışkanlıklarım

Beklenmedik anlar beklenmez Adı üstünde. O zaman yapılacak şey tam teçhizatla hazır olmak..Ben de hayatta öğrendim ki gelmesi gereken gelir, gitmesi gereken de gider
Old 04-11-2009, 16:31   #132
kordelya

Alıntı:
Yazan Academic
Beklenmedik anlar beklenmez Adı üstünde. O zaman yapılacak şey tam teçhizatla hazır olmak..Ben de hayatta öğrendim ki gelmesi gereken gelir, gitmesi gereken de gider

İşte sizin bu bahsettiğiniz hazır olma mevzusuna ben bir türlü hazır olamıyorum Şaka bir yana, insan ne zaman tam olarak hazır olduğunu hisseder ki yani ne olunca hazır olmuş oluruz??? Yorum yok...
Old 04-11-2009, 16:34   #133
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
İşte sizin bu bahsettiğiniz hazır olma mevzusuna ben bir türlü hazır olamıyorum Şaka bir yana, insan ne zaman tam olarak hazır olduğunu hisseder ki yani ne olunca hazır olmuş oluruz??? Yorum yok...

e canım mendiliniz şemsiyeniz hazır ya o bakımdan hazır olmak dedim yoksa diğer türde hazır olmak mümkün mü o bir tesadüf eseri olur..bakarsınız çarpışırsınız filmlerdeki gibi ne biliyim işte bizimki gibi ağbinizin arkadaşı olur belki))
Old 04-11-2009, 17:26   #134
slide

Alıntı:
Yazan kordelya
Hazır olmak şevki heyacanı öldürür Ansızın gelip geldiği gibi aklımızı başımızdan alabilecekse ne ala Buyursun
Old 05-11-2009, 09:06   #135
kordelya

Alıntı:
Yazan Academic
e canım mendiliniz şemsiyeniz hazır ya o bakımdan hazır olmak dedim yoksa diğer türde hazır olmak mümkün mü o bir tesadüf eseri olur..bakarsınız çarpışırsınız filmlerdeki gibi ne biliyim işte bizimki gibi ağbinizin arkadaşı olur belki))

Benim mevcut bi ağbim yok evin en büyüğüyüm, o halde ben en kısa zamanda bir çarpışma sahnesi ayarlayım kendime
Old 05-11-2009, 09:54   #136
üye8180

Alıntı:
Yazan kordelya
en kısa zamanda bir çarpışma sahnesi ayarlayım kendime

Ya da şey aklıma geldi. Hani eski Türk filmlerindeki gibi. Siz diskoda pistin ortasında dans ediyorsunuz. Olanca güzelliğinizle, etrafa şuh bakışlar fırlatıyorsunuz, hem dans edip. Sonra O, sizi farkediyor, büyülenmiş gibi bakakalıyor falan. Sonra gelsin muhteşem bir aşk.
Old 05-11-2009, 10:12   #137
Academic

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Ya da şey aklıma geldi. Hani eski Türk filmlerindeki gibi. Siz diskoda pistin ortasında dans ediyorsunuz. Olanca güzelliğinizle, etrafa şuh bakışlar fırlatıyorsunuz, hem dans edip. Sonra O, sizi farkediyor, büyülenmiş gibi bakakalıyor falan. Sonra gelsin muhteşem bir aşk.

Senaryo güzeldi))

Bu senaryolar çeşitlendirilebilir bakın

Yani illa bir tanışma sahnesi kurgulayacağız ya
Old 05-11-2009, 10:14   #138
Academic

Havaalanındasınız mesela, bavulları alırken şeritte ikiniz de aynı valize yöneliyorsunuz Hayır valizler karışmıyor o kadar klasik olmasın, kafanız tokuşuyor ))şeride düşüyorsunuz o da sizi indiriyor))))
Old 05-11-2009, 13:09   #139
Academic

Sayın Kordelya size yeni senaryolar yazmak konusunda tüm yaratıcılığımızı seferber ediyoruz bakın. Yeni bir senaryo geldi aklıma, öyle icra mahkemelerinde falan romantizm olmaz şimdi Hani diyorum seyahate çıktınız, şemsiye-selpak herşey tamam. Kar bastırmış siz de yolda kalmışsınız. bu beklenen "o" durmuş sizin kara saplanan arabanızı kurtarmış siz de kahramanım benim diyip günün anlam ve önemine binaen selpağınızı çıkarıp karda kışta soğuktan akan burnunuzu silerken ona da bir tane vermişsiniz. Diyalog başlar..yaaa işte böyle..gökten 3 elma düşmüş biri size ve ona, biri THS ahalisine, biri de karda sizi kurtarmak için gelen greyderin şöforüne)) (onu sizin "o" çağırdı, kendi başına yapamadı tabi)
Old 05-11-2009, 14:36   #140
kordelya

Alıntı:
Yazan Academic
Sayın Kordelya size yeni senaryolar yazmak konusunda tüm yaratıcılığımızı seferber ediyoruz bakın. Yeni bir senaryo geldi aklıma, öyle icra mahkemelerinde falan romantizm olmaz şimdi Hani diyorum seyahate çıktınız, şemsiye-selpak herşey tamam. Kar bastırmış siz de yolda kalmışsınız. bu beklenen "o" durmuş sizin kara saplanan arabanızı kurtarmış siz de kahramanım benim diyip günün anlam ve önemine binaen selpağınızı çıkarıp karda kışta soğuktan akan burnunuzu silerken ona da bir tane vermişsiniz. Diyalog başlar..yaaa işte böyle..gökten 3 elma düşmüş biri size ve ona, biri THS ahalisine, biri de karda sizi kurtarmak için gelen greyderin şöforüne)) (onu sizin "o" çağırdı, kendi başına yapamadı tabi)

Bütün senaryolarınız için çok teşekkür ederimValla o gelsin de kara saplanan arabamı ben tek başıma çıkarırım seyretse de olur problem değil yani Kendisi hakkında tüm bu yapılan yazışmaları görse ne düşünürdü, çok merak ediyorum acaba nasıl bir hayatı var? Burda onunla 7/24 uğraşan bi kız olduğunu bilmek şaşırtıcı olurdu heralde
Old 05-11-2009, 16:13   #141
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Bütün senaryolarınız için çok teşekkür ederimValla o gelsin de kara saplanan arabamı ben tek başıma çıkarırım seyretse de olur problem değil yani Kendisi hakkında tüm bu yapılan yazışmaları görse ne düşünürdü, çok merak ediyorum acaba nasıl bir hayatı var? Burda onunla 7/24 uğraşan bi kız olduğunu bilmek şaşırtıcı olurdu heralde

Hayatta öğrendim ki bir insanla 7/24 uğraşmak iyi bir şey değil En azından 6/24 fena değildir

Senaryolarımız devam edecek
Old 05-11-2009, 16:18   #142
kordelya

Alıntı:
Yazan Academic
Hayatta öğrendim ki bir insanla 7/24 uğraşmak iyi bir şey değil En azından 6/24 fena değildir

Senaryolarımız devam edecek

Hayatta öğrendim ki mutlu aşk ancak senaryolarda oluyormuş, yeni ve yaratıcı fikirlerinizi bekleyeceğim
Old 06-11-2009, 10:07   #143
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Hayatta öğrendim ki mutlu aşk ancak senaryolarda oluyormuş, yeni ve yaratıcı fikirlerinizi bekleyeceğim

Mutlu aşk yoktur, yoktur... Bu bana bir parçayı hatırlattı ama kim söylüyor , parçanın tümü nasıldı hatırlayamıyorum, sadece "mutluuu aşkk yoktuuuuurrrrr, yok-tur" diye bir ezgi var kulaklarımda..

Bilmem belki de vardır, siz şimdiden peşin fikirle hareket etmeyin.. Senaryoları gerçekleyelim biz

Bakın dikkat edin hiç olmadık bir şey yazmıyoruz. Yani desek ki uzak gezegenden kendi gezegenin standartlarında yakışıklı bir yeşil adam gelip uçan dairesi (UFO) arızalanıp sizin balkonunuza düşse bile demedik daha
Old 06-11-2009, 20:38   #144
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Mutlu aşk yoktur, yoktur... Bu bana bir parçayı hatırlattı ama kim söylüyor , parçanın tümü nasıldı hatırlayamıyorum, sadece "mutluuu aşkk yoktuuuuurrrrr, yok-tur" diye bir ezgi var kulaklarımda..

Z.Livaneli. Şiiri Aragon yazmış(Yoksa Aragones miydi)
Old 06-11-2009, 22:22   #145
suskun_juliette

Mutlu aşk yoktur,Umutlu aşk vardır Umudumuz olmasa nice olurdu halimiz kim bilir...
Old 07-11-2009, 08:21   #146
kordelya

Evet sanırım haklısınız, umutlu olduğunda aşk devam ediyor ama umut ölünce aşk da ölüyor. Çünkü o zaman uğruna savaşacağınız bir şey kalmıyor...
Old 07-11-2009, 13:21   #147
Academic

Hayatta öğrendim ki umutlu olmak lazım diyerek formata uygun hale getirelim mi?

Buna yönelik çok hikaye vardır. Öğrenilmiş çaresizlik anahtar kelimeler..

Akvaryumdaki büyük balıkla küçük balığın ya da yarışan kurbağaların hikayesini bilen vardır mutlaka aranızda..
Old 07-11-2009, 14:48   #148
kordelya

Bilmiyorum desem ayıp olur mu ki acaba?Bir de anlatmanızı istesem çok şey istemiş olur muyum ki acaba?
Old 07-11-2009, 15:42   #149
Münzevi

Alıntı:
Yazan kordelya
Arkadaşlar dün kü "o" 12 senedir var ve değil 12 gün 12 saatcik dahi önemsemedi beni e bende vazgeçtim aramaktan. Şimdi yeni ufuklara yelken açmaya karar verdim de icrada karşılaştığım yeni ufkumu bir daha nerde görüp de kafasına selpak atacağım diye düşünmeye başladım. Allah'ım lütfen bir mucize olsun ve yanımda da selpak

mobese kameralarina takilmis mi bir kontrol ettirin derim

Hayatta kendimin ne kadar degerli oldugunu ogrendim dun aksam
Old 07-11-2009, 16:11   #150
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Bilmiyorum desem ayıp olur mu ki acaba?Bir de anlatmanızı istesem çok şey istemiş olur muyum ki acaba?

Neden ayıp olsun?

Aslında çok uzun da anlatılabilir ama kısaca şöyle dersek:

Bir akvaryuma bir büyük bir de küçük iki balık koymuşlar. Aralarına da bir cam duvar yerleştirmişler. Büyük balığın bütün amacı küçük balığı yemekmiş. Küçük balığı yemek için her yeltendiğinde cam duvara küttt diye çarpar kendine zor gelirmiş Bu manzara o kadar çok tekrarlanmış ki artık büyük balık küçük balığı yiyemeyeceğine öylesine inanmış ki bir daha denemez olmuş. Aradan cam duvarı kaldırdıklarında bile artık küçük balığı yiyemeyeceğine inandığı için onun yanına bile yaklaşmamış..

Diğe hikayemiz ise kurbağa yarışı. Bir ormanda her yık geleneksel olarak düzenlenen kurbağa yarışında hep aynı kurbağa kazanırmış. O çok güçlü ve bir o kadar da hızlı ya. Kendine de çok güveniyor tabii.. Diğer kurbağalar ya yarışa girmez ya da üç beşi yine de kazanamayacaklarını bile bile de olsa şanslarını denemek için yarışa katılırmış. Ama o sene ormana gelen yeni bir kurbağa da yarışa katılmış. Yarış başlamış. O şampiyon kurbağamız önde, diğerleri tek tek dökülmeye başlamış ve yarışı bırkaıp suya gömülüyor. Etraftan sesler. Hala devam edenlere çevreden: "yapamayacaksın bıraaakkk kazanamayacaksınnnn" sesleri...Bunu duyan kurbağalar daha çok umutsuzluğa kapılıp bir bir yarışı terk ederken geride sadece bir şampiyon kurbağa bir de o sene yeni katılan kurbağa kalmış. Yeni kurbağa seslere hiç aldırmıyormuş ya da aldırmaz görünüyor canla başla yüzmeye devam ediyormuş ama şampiyon kurbağa nasıl olsa ben kazanacağım edasıyla işi gevşek tutmuş. Sonra birden şampiyon kurbağaya garip bir şey olmuş ve duraklamış. Kimse ne olduğunu anlamamış kramp mı ne bilmiyoruz Ama sonuç şöyle olmuş.Bırak kazanamayacaksın diye bağırılan o yeni kurbağa var gücüyle yüzüp birinci olmuş. Onun yanına tebrik etmek için gelenlere ise boş boş bakıyormuş çünkü sağırmış..! Dolayısıyla "yapamazsın" diyenleri hiç duymamış sadece hedefine konsantre olmuş..

İşte iki hikayemiz ya da masalımız böyle. Yapacağına inanan, umudunu kaybetmeyen ve dışardan gelen olumsuz sesleri kaale almayan kazanır Umutlu olmak iyi bir şey..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi