Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hukukçular ve Uyku Sorunları: Uykusuzluk çekiyor muyuz?
Evet 374 71,92%
Hayır 146 28,08%
Oy Verenler: 520. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 144)

Uykusuzluk ve Hukukçular

Yanıt
Old 08-05-2008, 08:13   #91
Adli Tip

Armağan Ağabeyin, Bugun hem 01.15'de hem de 05:38'de mesaj yazdığını görünce hukukçuların uyku sorunu olmadığını farkettim
Old 29-05-2008, 21:01   #92
üye23342

Uyku düzenim, ders çalışmaktan 4 de yatmayıda kabullendi .. Bakalım daha neler göreceğim ..
Old 01-07-2008, 13:40   #93
Av.Gülce

Okul zamanları gece yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez bir insandım açıkçası
Mesleğe başladıktan sonra değişti tabii ki. Gece yine yatmak bilmiyorum ama sabah mecburen kalkıyorum..
Ayrıca inanın hiçbirimiz yalnız değiliz. Çünkü işler yetişmiyor, dosyalar geceye kalıyor. Sonuç: Hepimiz Hukuçuyuz!!!!
Old 08-07-2008, 19:19   #94
bilgegirgin

genelde geçmiş yazıları okuduğumda şu izlenimi edindim,meslek hayatına atılınca bayağ bir uykuya hasret kalacağız sanırım...ama kesinlikle hukuk öğrencisi olmak,bireyi zaman zaman uykuya hasret yaşamaya mahkum edebiliyor.
Old 08-08-2008, 01:26   #95
inci_hukuk

bu saatte burada olup buraya yazı yazmamak olmazdı diye düşünüyorum..ders çalışıyordum...güzel insanlarla dolu şahane sitemize bir bakayım dedim ve bu konuyu gördüm..UYUYAMIYORUM!!!!gözlerim bazen uyumak istesede beynim uyumuyor..ben lise yıllarımda böyle değildim...fakülteme minnettarım(!) uyuyanlara iyi uykular uyumayanlara iYi sabahlar
Old 10-08-2008, 03:52   #96
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan Uykusuzluk ve Hukukçular

Ne diyeyim ki?

Saate bakın
Old 10-08-2008, 18:45   #97
hayal

sınav dönemleri dışında uykusuzluk çekmiyorum ama arkadaşlarima kıyasen çok az uyuduğumu söyleyebilirim
Old 10-08-2008, 20:05   #98
hakimm

valla birinci sınıftayken çekiyordum ama ders çalışmaktan değil açıkçası şimdi ikinci sınıf oldum bakalım ceza hukuk vs. uykuyu falan unutturacak gibi geliyor ve ardından 3. sınıf üzerine bal şeker olacak 4. sınıf da hakiki şeker tadı var gibi geliyor ya hadi bakalım hayırlsıı
Old 12-08-2008, 02:47   #99
gorkembora

Ben normalde de uykuyu çok sevmeyen biriydim ancak hayatıma giren HUKUK sayesinde artık uykusuz gecelerle yaşamaya alıştım.
Son sınıftayım ve bu durumun meslek hayatında sürüp sürmeyeceğini merak ediyorum.
Old 12-08-2008, 20:21   #100
sümeyye

sonuçta işimde başarılı olacaksam gerekirse uyumam çalışırım yani herşeyin başı çalışmak bence
Old 12-08-2008, 21:30   #101
didem kunal

Hukukçuysan streslisindir,stresliysen de haliyle uykusuzsundur.Öğrenciyken stresin onca dersin sınavına nasıl hazırlanacağınla alakalıdır.çalışıyorsan da davayı nasıl kazanacağınla alakalıdır.hatta birisinin yanında çalışıyorsan sorumluluğun daha da fazladır.Sana verilmiş işi süresinde yapmamışsan bir kaç uykusuz gece daha snei bekliyordur. Uykusuzlupu sadece mesleğimizle çerçevelenemek lazım.Buna birde hayattaki diğer rollerimiz de eklenince sanırım insanı ihtiyacımız olan uyku artık bize fani lükslerden biri olabiliyor. Mesela; hem hukukçu hem anneysen vay haline...
Old 27-08-2008, 20:33   #102
duygu.ak

günde 14 saat,gece10 gündüz 4 olmak üzere,uyuyorum genelde.okula gitmem uyurum sınava çalışmam uyurum gezmeye gitmem uyurum..illa da çalışmak gerekse gündüz uyur sabaha kadar çalışırım.sınava gidip gelince de tekrar özlem dolu yatağıma..uyandığımda sınav ve ders bir rüyadırtabi bu okulu bitirene kadar böyle.sonrasını şimdilik düşünmemeyi tercih ediyorum...saygılar...
Old 10-02-2009, 20:46   #103
inci_hukuk

gündüz ders çalışamıyorum...geceleri kesinlikle uyuyamıyorum...hele de 3 sınıfta geldim sınav olsun olmasın tatilde bile acayip bir şekilde sinir sistemim ve uyku düzenim bozuluyor...boğuluyorum,bunalıyorum,düşünüyorum... bu 3 sınıf ne zaman geçecek...
Old 12-02-2009, 23:04   #104
erkanaga

Alıntı:
Yazan inci_hukuk
gündüz ders çalışamıyorum...geceleri kesinlikle uyuyamıyorum...hele de 3 sınıfta geldim sınav olsun olmasın tatilde bile acayip bir şekilde sinir sistemim ve uyku düzenim bozuluyor...boğuluyorum,bunalıyorum,düşünüyorum... bu 3 sınıf ne zaman geçecek...

Aha bir 3.sınıf mağduru daha.Gerçekten bu 3. sınıf ne merem birşeymiş böyle hukuk fakültesinin zor olduğuna bu sene inanmaya başladım bende.
Çalışıyorum, çalışıyorum ama geçemiyorum, düşünüyorum, boğuluyorum, bunalıyorum ama yine çalışmak zorunda kalıyorum...

Uyku probleminin biz hukukçularla alakalı birşey olduğunu düşünmüyorum.Hemen hemen her üniversite öğrencisinin uyku sorunu vardır ama tek fark onlar keyifden uyumuyor biz sıkıntıdan.
Old 13-02-2009, 16:08   #105
inci_hukuk

Hemen hemen her üniversite öğrencisinin uyku sorunu vardır ama tek fark onlar keyifden uyumuyor biz sıkıntıdan.

bu cümle ile olaya nokta koyduğunu düşünüyorum...

gel gelelim 3.sınıf mağdurluğuna...yaşlandım valla.dengem şaştı. ...hele usul,eşya,idari yargı...bunları bir versem kurban kesicem..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi