Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Konu Notu: 16 oy, 3,69 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-06-2009, 18:05   #541
yalcin3

Dokuz Eylül Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim.Umarım uzun süre 1. sınıf öğrencisi olarak kalmam Hedefim hukuk fakültesinde okumaktı daima.Tabi ki ben de her hukuk hedefleyen EA öğrencisi gibi Ankara Üniversitesi'ni hedeflemekteydim.Ancak olmadı işte.Kontenjanlar artmasaydı DEÜ'de de olmayacaktım.Eskişehir'de olacaktım.Kontenjanların artması sayesinde İstanbul Üniversitesi'ni bile kazanıyordum ama annemle babam İstanbul çok tehlikeli gibi saçma ve geri bi düşünceyle beni göndermediler oraya Bu sebepten dolayı şimdi burdayım.Başlarda çok isyan ettim onlara İstanbul Üniversitesi'nden mezun olmak varken DEÜ'de okunur mu diye.Şimdi umrumda bile değil.suskun juliette'nin dediği gibi olay tamamen sizde biter.

Hatta diyorum ki keşke kontenjan artmasaydı da ben Eskişehir'de okusaydım.Bu kadar çok hukuk mezunu olması çok da güzel bir şeymiş gibi gelmiyor bana.Hem artık İstanbul takıntım da yok hatta Antalya ya da Eskişehir'de olmak isterdim.200 kişi arasında eğitim görmek berbat bi duygu.20 kişilik sınıflarda olmak her zaman insanı daha çok motive eder.
Ben bu sene derslerin çoğuna girmedim sayılır.DEÜ'den de çok memnun olduğum söylenemez.Ama geldik bir kere başka şansım var mı?
Old 04-06-2009, 14:15   #542
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Dokuz Eylül Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim.Umarım uzun süre 1. sınıf öğrencisi olarak kalmam Hedefim hukuk fakültesinde okumaktı daima.Tabi ki ben de her hukuk hedefleyen EA öğrencisi gibi Ankara Üniversitesi'ni hedeflemekteydim.Ancak olmadı işte.Kontenjanlar artmasaydı DEÜ'de de olmayacaktım.Eskişehir'de olacaktım.Kontenjanların artması sayesinde İstanbul Üniversitesi'ni bile kazanıyordum ama annemle babam İstanbul çok tehlikeli gibi saçma ve geri bi düşünceyle beni göndermediler oraya Bu sebepten dolayı şimdi burdayım.Başlarda çok isyan ettim onlara İstanbul Üniversitesi'nden mezun olmak varken DEÜ'de okunur mu diye.Şimdi umrumda bile değil.suskun juliette'nin dediği gibi olay tamamen sizde biter.

Hatta diyorum ki keşke kontenjan artmasaydı da ben Eskişehir'de okusaydım.Bu kadar çok hukuk mezunu olması çok da güzel bir şeymiş gibi gelmiyor bana.Hem artık İstanbul takıntım da yok hatta Antalya ya da Eskişehir'de olmak isterdim.200 kişi arasında eğitim görmek berbat bi duygu.20 kişilik sınıflarda olmak her zaman insanı daha çok motive eder.
Ben bu sene derslerin çoğuna girmedim sayılır.DEÜ'den de çok memnun olduğum söylenemez.Ama geldik bir kere başka şansım var mı?

Değerli Elsu,

Ben de birinci sınıf öğrencisiyim, deslerin çoğuna girmemişsiniz, 20 kişilik sınıflarda ders görüp yoklama eziyeti çekeceğinizi hatırlatmak isterim. Böyle rahatlık varken 20 kişilik sınıf artık biraz zor gelir insana, bence. Dokuz Eylül'de ortam nasıl bilmiyorum ama Selçuk hukuk'ta okuyup da pişman olan bir arkadaşa rastlamadım. Derslere devam etmenizi tavsiye ederim. Bence sınıfın ve ortamın özellikle de İzmir'in tadını çıkartmaya bakınız Saygılarımla..
Old 04-06-2009, 15:48   #543
yalcin3

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Sayın tavus,ancak derslere devam etsem de bana bir yararı olduğunu sanmıyorum.200 içinde kim kime dum duma ders işlemenin hiçbir katkısı yok bence.20 kişilik sınıflarda da işte bu yüzden okumak isterdim hem devam zorunluluğu olurdu hem hocalarla iletişimim çok daha güzel olurdu eminim.Hukuk okuduğumun farkına varmam çok uzun sürdü bu okul yüzünden,hala da benimseyebilmiş değilim tam olarak.Sırf 3 tane daha matematik yaptım diye kendini üstün zanneden boş insanlarla dolu bir yer bizim fakültemiz.Tek bir tane bile Prof. girmiyor dersimize.ancak geldik bir kere,hukuk insanın kendisini geliştirmesinde biter diyerek avutuyorum işte.Saygılar...
Old 05-06-2009, 13:18   #544
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Sayın tavus,ancak derslere devam etsem de bana bir yararı olduğunu sanmıyorum.200 içinde kim kime dum duma ders işlemenin hiçbir katkısı yok bence.20 kişilik sınıflarda da işte bu yüzden okumak isterdim hem devam zorunluluğu olurdu hem hocalarla iletişimim çok daha güzel olurdu eminim.Hukuk okuduğumun farkına varmam çok uzun sürdü bu okul yüzünden,hala da benimseyebilmiş değilim tam olarak.Sırf 3 tane daha matematik yaptım diye kendini üstün zanneden boş insanlarla dolu bir yer bizim fakültemiz.Tek bir tane bile Prof. girmiyor dersimize.ancak geldik bir kere,hukuk insanın kendisini geliştirmesinde biter diyerek avutuyorum işte.Saygılar...

İlginç. Dokuz Eylül hukuku daha farklı beklerdim. Mesela bizim derslerimize 3 profesör giriyordu. Medeni-Anayasa-Hukuk Başlangıcı.

200 kişilik sınıflara ben alıştım diyebilirim. İstanbul hukukta bazı derlser 800 bazıları 400kişilik sınıflarda işleniyormuş .Bana 400 kişilik sınıflar kalabalık gelir artık ve arkadaşlarımın anlattığına göre onların derslerinde öğrencilerin de mikrofonla konuşuyormuş söz hakkı aldıklarında. Ayrıca ilk dönemden sonra sizin gibi dersi bırakan bir çok kişi olduğu için derse devam edenleri sayısı eminim ki yarının altına düşmüştür. Bizde öyle oldu. Bir de belirtmek isterim ki, 3-4matematik neti fazla yaptığı için kendini yüksekte görenler, vise ve finallerde 3-4 net az yapanlardan daha düşük not alınca kendine geliyorlar, bizim burada da öyleydi. Ama zamanla aşılıyor. Kaldı ki sizin fakültede normal öğretim-ikinci öğretim ayrımı yok. Biz de normal öğretim ikinci öğretim ayrımı var. Ve ikinci öğretim de okuyan birisi olarak söylemeliyim ki ilk başlarda bu konuda özellikle normal öğretimdeki arkadaşlar sizin dediğiniz bakış açısına sahipti. Sonradan bizim de en az onlar kadar başarılı olduğumuzu görünce yavaş yavaş bakış açıları değişti. Kendi fakültem adına konuşacak olursam bizim fakültede artık derslerdeki başarıyla hava atılır ancak öss mazide kaldı desem yalan olmaz.

Gelecek sene 200 kişilik mevcudun 100lere düştüğünü eminim ki rahatlıkla görebilirsiniz. Finallerde başarılar. Saygılarımla...
Old 07-06-2009, 02:56   #545
Alparslan Timuş

AÜHF'de okuyorum tek tercihimdi ve her şeyinden memnunum.
Old 07-06-2009, 21:03   #546
üye25928

Alıntı:
Yazan Alparslan Timuş
AÜHF'de okuyorum tek tercihimdi ve her şeyinden memnunum.

Başarılar, okuduğunuz fakülteden memmun olmak kadar güzel birşey yoktur
Old 08-06-2009, 17:08   #547
aa_jurist

Bende bu sene ankara hukuk 1. sınıf öğrencisiyim ..gerçekten zor olmasıyla birlikte çok kaliteli bir okul olduğunu ilk günlerden şu final günlerine kadar hissettirdi Ankara hukuk...Eylülkömürcü arkadaşımızın dediği gibi ERDAL ONAR'ın dersinde olmak gerçekten bir ayrıcalık
Old 10-06-2009, 14:51   #548
Mustafa Sırakaya

Mutlu

Alıntı:
Yazan ElSu

Keşke hayatının akışını değiştirecek böyle önemli kararlarda kendi kararını verbilseydi insan. Bende DEU 1. sınıftayım evet kampüs yaşantımız yok belki sınıflarda dersler monoton geçiyo ama İzmir deyiz bence bu duruma pozitif yönlerden bakmak gerek evet Buca köyünde yaşıyoruz ama Buca köyü Ege' incisi İzmir de
Old 10-06-2009, 18:44   #549
Mustafa Sırakaya

Olumlu

Alıntı:
Yazan ElSu

dokuz eylülde derslere prof girmemesinden neden rahatsız oldunuz anlayabilmiş değilim. Neden isimlere ünvanlara takıntılıyız ki... Hukuk başlangıcı hocamız Prof.Dr Yusuf Karakoç... Medeni Hukuk hocamız Demet Özdamar ve Yrd. Doç M.Beşir Acabey... Anayasa Hukuku hocamız Yrd. Doç.Dr Serdar Narin... vd.

Bakın birinci sınıf derslerinden birkaçını saydığımda en azından bir prof çıkmakta (siz çıkmadığını iddia etsenizde) ayrıca dersimize dekanımızın girdiğinide hatırlatayım...
Derslere devam etmiyorum diyorsunuz ben 1 yıl boyunca derslere düzenli olarak devam ettim ve çok şey elde ettim sizede tavsiye ederim. ünvanlara bakarak fakülteyi yargılamayın inanın ki dersler gerçekten çok verimli ve zevkli geçmekte. Bunu DOKUZ EYLÜL LÜ olmayan anlayamaz maalesef siz Dokuz Eylül ü kazandınız ama tam anlamıyla Dokuz Eylül lü olduğunuzu düşünmüyorum. VE BİR HUKUKÇU ADAYI OLARAK SİZE TAVSİYEM ASLA ARAŞTIRMADAN YARGILAMAYIN VE ÇOK İYİ BİLMEDİĞİNİZ BİR KONUDA KÖTÜLEYİCİ BİR TAVIR TAKINMAYIN....
Old 10-06-2009, 19:32   #550
üye25928

Alıntı:
Yazan kasadivalyos
Keşke hayatının akışını değiştirecek böyle önemli kararlarda kendi kararını verbilseydi insan. Bende DEU 1. sınıftayım evet kampüs yaşantımız yok belki sınıflarda dersler monoton geçiyo ama İzmir deyiz bence bu duruma pozitif yönlerden bakmak gerek evet Buca köyünde yaşıyoruz ama Buca köyü Ege' incisi İzmir de

Aynen öyle
Old 10-06-2009, 23:00   #551
Av.Denizcan Sarıkaya

Ankara Hukuk deniyor.İyi hoş güzel de...Yahu insanı bu kadar mı kastırırlar!Zaten baraj 70.Bir de üstüne kazık gibi sorular.Tabi bu sene boyunca devamlı çalışmayan ben ve diğer arkadaşlarım için geçerli.Sınava 1 ay kala çalışmak aklımıza geliyor.Bu okuldan ya sene boyunca her gün çalışarak geçebilirsin ya da okulu bırakarak .
Old 15-06-2009, 16:17   #552
yalcin3

Sayın kasadivalyos bana karşı kullandığınız "SİZE TAVSİYEM ASLA ARAŞTIRMADAN YARGILAMAYIN VE ÇOK İYİ BİLMEDİĞİNİZ BİR KONUDA KÖTÜLEYİCİ BİR TAVIR TAKINMAYIN...." cümlesi için teşekkür ederim ancak siz de benim kişiliğimi tanımadan bu son ifadenizle benim hakkımda yorum yapmış oluyorsunuz.Madem bu kadar iyi DEÜlü olduğunuzu iddia ediyorsunuz siz A sınıfındasınız ben B sınıfındayım sizin derslerinize giren hocalarla bizim derslerimize giren hocaların aynı olmadığını bilmemeniz büyük talihsizlik(!) Merak etmeyin fakülteyi tanıyacak kadar derslere girdim ve derslerin tamamına girenlerin notlarıyla benim notlarım arasında büyük farklılıklar yok.Dersten zevk alma durumu kişiseldir.Siz de bunu kişisel değerlendirirseniz sevinirim.Kimse "Yerim dar" demezmiş.İnsanlarımızın burunları yere inmediği için kendi bulundukları yeri eleştirmek,eleştirenlere saygı duymak,tarafsız olmak "gafletinde" bulunamıyorlar.Her şeye rağmen SAYGILAR...
Old 17-06-2009, 13:42   #554
kafalak

sayın elsu ben de dokuz eylül 1. sınıf A şubesindeyim.Memnun değilim demeyeyim ama daha memnun olabileceğim yerler vardır mutlaka.Ama bu memnuniyetsizliğim bölümden değil üniversiteden kaynaklanmakta.Buca gibi kötü biryerde kampüs hayatının da sıfır olması tuz biber olmuş.Allahtan izmirin geneli güzel de dengeliyor en azından.Bölüme gelirsek hukuk eğitimi heryerde aynı benım abim de marmaradan mezun onlar da 100 küsur kişilik sınıflarda amfilerde ders işlediler. o yuzden 20 kışılık sınıf ısteğiniz biraz komik geldi bana. Tarafsızlığa gelince tarafsız olmak bir tek dokuz eylülü düşünerek yermek değildir bana göre. Diğer üniversitelerle kıyaslamalısın ki böyle yapınca ancak tarafsızlıgın ortaya çıkar. ben sanmıyorum kı ıstanbul'da ankara'da 20 kısılık sınıflarda ders işleniyor.sınıf ortamının olmaması derslerın kalabalık olması butun hukuk fakultelerıne özgü bir durum.Ankara istanbul marmara dokuz eylül selçuk vs. hocalarla ilgili de ben gelmeden önce bir çok prof. varken daha sonraları baktım hepsı ayrılmış. ben de senın gıbı dusunuyordum.ancak sıteye gırıp hocaların bır calısmalarını okumalısın.biraz fikrin değişir diye düşünüyorum.
Old 18-06-2009, 17:54   #555
yalcin3

Sayın kafalak hocaların çalışmaları bence öğrenciye bir şey katmıyor,ben ünvanlara takılan biri değilim DEÜ İktisat bölümünde mesela 1.sınıflara bir sürü profesör giriyor ancak ders işleme tarzları öyke kötü ki öğrencilerin çoğu bundan şikayetçi.Bir öğretmenin ünvanından veya çalışmalarından çok öğrenciye verip veremedği şeyler önemlidir.Mesela hukuk başlangıcı dersimize giren Sn.Doç.Dr.Muhammet Özekes hocamız mükemmel bir öğretim üyesi.Zaten dersinden tek memnun olduğum kişidir o."Tarafsız olmak bir tek Dokzu Eylül'ü yermek değildir." demişsiniz ancak diğer okulların eğitim sistemini bilmede diğer okulların hukuk fakülteleriyle karşılaştırmamı nasıl beklersiniz?Hukuk fakültemiz elbette sadece DEÜ'de kalabalık değil,benim eleştirdiğim nokta "Neden DEÜ'de kalabalık?" değildir.Hukuk fakültelerinin çoğunda eleştirdiğim bir nokta,kontenjanları bu kadar artırmaları son derece saçma.Antalya Akdeniz ve Eskişehir Anadolu Üniversiteleri'ndeki hukuk fakültelerinin öğrenci sayısını biliyorsanız eğer dediğimi anlayabilirsiniz.Ya da madem öğrenci sayısını artıacaksın altyapıyı sağla öyle artır değil mi?Sınıf sayısı yeterli mi onu düşünsünler.biz de itiş kıkış derslere girmek ya da bazen yer bulamyıp da derse girememek sorunundan kurtulalım.
Old 18-06-2009, 19:55   #556
Mustafa Sırakaya

Sayın Elsu maalesef B şubesinin derslerine giren hocalarımızıda tanıyorum...
öncelikle M.Beşir Acabey hocam bizim Demet Özdamar hocadan bin kat iyidir bunu bilemen imkansız Muhammet Özekes aynı şekilde...
Benim karşı çıkmam şunadır ki o hoca docent tir diye proftan aşşağı görmeniz...
Korkarım ki bu değerli hocalardan birkaçını seneye aramızda göremeyeceğiz ve ne yazık ki bu sene ders verdiği kişiler bu hocaların kıymetini bilmemekte. Duyduğuma göre Beşir hocamız şuna ders vermekte olduğu Başkent Üniversitesine geçecek miş? Bu değerli hocaların peşinde özel üniversiteler koşturmakta ve inanınki büyük meblağlar harcamaktalar ama dediğim gibi ne yazık ki bu hocaların derslerine giren öğrenciler bu hocaların kıymetini zerre kadar bilmemekte.
Şunu birdaha hatırlatayım ki Hukuk Fakültesi yüksek notlar alınarak bitirilmez...
Önemli olan birşeyler öğrenme becerisini gösterebilmektir, hiç derslere girmeyen birisi kitabı ezberleyip 100 puan alabilir ancak yapacağı bu ezber geçici hafızasından bir süre sonra silinecektir...
Old 19-06-2009, 00:37   #557
yalcin3

Söylediklerim hep başka yerlere çekiliyor.
Bir üstteki yorumumu okuduysanı Muhammet Özekes'ten ayrıca bahsettim.Bir şeyler öğrenme becerisini gösterebilen biri kendini geliştirmek konusunda ustadır zaten.
Her neyse çok fazla uzadı sanırım bu kısacası okuldan memnun değilim ve olamayacağım da bu da benim fikrimdir.Memnun olan mennun olduğuyla kalsın rica ediyorum...
Old 19-06-2009, 14:17   #558
Mustafa Sırakaya

Olumlu EĞİtİmcİ YetersİzlİĞİ

Hukuk Fakültelerinde şuan bir geçiş dönemi yaşanmaktadır, bunu benden daha kıdemli ve bu işe ömrünü vermiş değerli hukukçular daha iyi bilmektedirler. Hukuk alanında isim yapmış çok değerli görüşleri olan hocalarımız ne yazık ki yaşlanmış ve ders verememekteler buna paralel olarak yetiştirilmesi gereken hocalar için de gerekli itina gösterilmemiştir. Örneğin İlhan Özay, Aydın Zevkliler, Hatemi gibi hocalarımız yaşça bayağı ilerlemiş durumdalar ve bu değerli hocalarımız gibi hocalarda yetişmiş durumda değildir. Şu dönem bir geçiş dönemidir ve ne yazık ki biz bu dönemin öğrencileriyiz. İnanın ki bundan birkaç yıl sonra çok değerli proflardan bahsedeceğiz ancak şu an bir hoca eksiği var.
Bu durumdan kim sorumlu asıl üzerinde düşünülmesi gereken konu budur.
Kanımca bu durumun en büyük sorumlusu YÖK tür.
Hoca sayısı yeterli mi? Fakültelerin yerleşkleri fazla öğrenciyi kaldıracak kapasitede mi? bunları ve diğer sorunları düşünmeden sadece SİYASİ RANT sağlamak amacıyla üniversite açan YÖK bizim bu halde olmamızın tek sorumlusudur.

Ancak şuna karşı çıkmadığımı belirteyim Hukuk Fakültesi sayısı artırılsın herkes hukuk öğrensin ama şunu unutmayalım ki her hukuk fakültesini bitiren hukukçu olamamaktadır...

Hukuk fakültesi sayısı artsın bu şekilde nitelikli, gerçekten bu işin ehli, kendini iyi yetiştirmiş insanlar diğerlerinin arasından sıyrılıp hakettiği yere gelecektir. Ancak bu da olur olmaz yerde fakülte açarak yapılmamalı öncelikle nitelikli hoca yetiştirilmeli ki bu fakülteler sadece isim olarak varolmasın gerçekten eğitim versin
Old 19-06-2009, 20:19   #559
BIŞAR

Alıntı:
Yazan elit
Ben İstanbul Ticaret Üniveristesi öğrencisiyim 2. sınıfa geçtim yorum yapmak için erken mi bilmiyorum ama aldığım eğitim gerçekten konuşulmaya değer. Vakıf üniversitesi olması sebebiyle çok tereddüt ettim ancak gördüm ki bütün endişelerim boşaymış. Öğrenci sayısının azlığı çok büyük bir avantaj tabi ama en büyük avantaj da profesörlerden özel ders alıyor gibi derslerin verimli olması, her türlü soruya açık olmaları ve teorinin yanında pratiğe de önem verilmesi. Birçok 1. sınıf öğrencisinin yakındığı roma hukuku derslerinde latince ile zorlanmamamız da bize yardımcı oldu .Medeni Hukuk dersleri sürekli pratik, yargıtay kararları ve dosya incelemesi üzerine oldu. Üniversitenin verdiği eğitim (Hangi üniveriste olduğu) iyi bir eğitim ve bilgi birikimi açısından gerçekten büyük bir etken ancak önemli olan öğrencinin isteği, bilgiye açık olmasıdır. Herkese başarılar diliyorum ...

sayın elit ben bu yıl istanbul ticaret üniversitesine başlıyıcağım ve kafamda bazı soru işaretleri var.bu konu da bana yardımcı olabilrsen çok sevinirim.üniversite hakkında bazı bilgiler,hazırlık sınıfı vb. konularda yardımını bekliyorum
Old 20-06-2009, 22:36   #560
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Söylediklerim hep başka yerlere çekiliyor.
Bir üstteki yorumumu okuduysanı Muhammet Özekes'ten ayrıca bahsettim.Bir şeyler öğrenme becerisini gösterebilen biri kendini geliştirmek konusunda ustadır zaten.
Her neyse çok fazla uzadı sanırım bu kısacası okuldan memnun değilim ve olamayacağım da bu da benim fikrimdir.Memnun olan mennun olduğuyla kalsın rica ediyorum...

Sayın Elsu, size tamamen katılıyorum. Haklısınız. Ayrıca Dekanınız sadece birinci şubede ders verip ikinci şubede derse gelmiyorsa gerçekten hata yapmış. Şubeler arasında ayrım yapılmaması gerekirdi.

Sayın Kasadivalyos, ilk olarak şu anda bahsettiğiniz gibi geçiş dönemi filan söz konusu değil. Ben de Selçuk Hukuk'ta birinci sınıfı bitirdim. Bizim kadromuz gayet sağlamdı, değişim filan yoktu. Lisedeki sınıfımızdan 8 kişi hukuk okuyoruz, 2 kişi - Ankara, 2 kişi - İstanbul, 2 kişi - Gazi, 1 kişi -Marmara ve ben Selçuktayım, sürekli muhabbet ediyor ve haberleşiyoruz ve bir geçiş dönemi filan söz konusu değil. İnsanın doğası gereği yaşlanması ve emekliye ayrılması mümkündür, bir kaç çok değerli hocamız bu senelerde emekliye ayrılmış olabilir ama gördüğüm kadarıyla sizin ekseniniz sadece sizin fakültenizden ibaret. İlerleyen süreçlerde bu fikirleriniz değişecektir. Yani hukuk fakültesinde ilk senenizde böyle bir öngörü oluşturmanız pek doğru olmaz, başta Borçlar, Ceza Genel gibi derslerle birlikte bu derslerin Usul ve diğer derslerde günümüzde bir çok profesör ve değerli öğretim üyesi bulunmaktadır zaten.

Bir de olmayan bir sorunun tek sorumlusu nasıl YÖK oluyor? Sizin profesörlük titrinin nasıl alındığı konusunda bir bilginiz var mı?

Çok fazla hukuk fakültesinin açılması dışında daha önceki mesajlarınızda olduğu gibi malesef bu mesajınıza da katılamıyorum. Sayın Dekanınızın sadece sizin dersinize girip ikinci şubenin dersine girmemesini nasıl yorumluyorsunuz onun da merak ettim. Ayrıca siz ikinci şubede olsaydınız aynı fikirlere sahip olur muydunuz? Yani sizin sınıfınızda derslere profesör girmeseydi gibi?
Old 20-06-2009, 23:12   #561
yalcin3

Sayın tavus'a hak vermekle birlikte şu da var ki madem fakültemiz sistemiyle her şeyiyle çok güzel o zaman neden öğretim üyeleri başka üniversitelere geçiyor?Muhammet Özekes mesela fakültenin yönetiminden memnun olmadığı için gidecekmiş.Öğretim üyelerine kadar memnun olan yok...
Old 21-06-2009, 09:10   #562
yalcin3

Ancak şunu belirtmek isterim ki Doç.Dr.Muhammet Özekes şu da var ki dekanımızdan çok daha iyi bir öğretim üyesi...
Old 21-06-2009, 19:40   #563
acemi hukukçu

uludağ üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisiyim 2 yıl önce açıldı ve ilk öğrencilerindenim bunun çok büyük dezavantajlarını yaşadım ama yinede böyle bir bölümde olduğum için çok mutluyum
Old 22-06-2009, 13:32   #564
Mustafa Sırakaya

sayın tavus fikirlerime katılmaya bilirsiniz ancak şunu da belirteyim ki hukuk alanında 3. senem eğer deneyim dediğiniz buysa vede böyle düşünen sadece ben değilim, sizlere aktardığım bu fikirleri istanbul üiversitesi'ndeki ve Dokuz Eylül Üniversitesindeki bize canla başla yardımcı olmaya çalışan asistan hocalarımla yaptığımız iştişareler sonucu edindim vede onlar da bu fikirleri desteklemekteler... eksenimin dokuz eylül olduğunu söyleyenlere şunu gururla söyleyebilirim ki 2 yılda istanbul üniversitesinde bulundum ve istanbul hukuk un hocalarınıda tanımaktayım...

Ayrıca yazdıklarımı yazdığım gibi anlamamaktasınız sayın tavus ben YÖK ü fazlaca hukuk fakültesi açtığı için suçlamaktayım.

Şunu söylemek istiyorum DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ni kıyasıya eleştirenler üniversitemizde düzenlenen konferanslara katıldınız mı bu konferansların birinde de ÜNİVERSİTEDE ÖZGÜRLÜKLER i tartışmıştık ve bu konferansta dokuz eylülün durumuna değindik. Sakın yanlış anlaşılmasın katılımcı hocalar dokuz eylül den değil di Ankara üniv. Ege üniv vede bir milletvekili katılımcı olarak konferans ta idi.
Old 23-06-2009, 22:15   #565
üye25928

Alıntı:
Yazan kasadivalyos
sayın tavus fikirlerime katılmaya bilirsiniz ancak şunu da belirteyim ki hukuk alanında 3. senem eğer deneyim dediğiniz buysa vede böyle düşünen sadece ben değilim, sizlere aktardığım bu fikirleri istanbul üiversitesi'ndeki ve Dokuz Eylül Üniversitesindeki bize canla başla yardımcı olmaya çalışan asistan hocalarımla yaptığımız iştişareler sonucu edindim vede onlar da bu fikirleri desteklemekteler... eksenimin dokuz eylül olduğunu söyleyenlere şunu gururla söyleyebilirim ki 2 yılda istanbul üniversitesinde bulundum ve istanbul hukuk un hocalarınıda tanımaktayım...

Ayrıca yazdıklarımı yazdığım gibi anlamamaktasınız sayın tavus ben YÖK ü fazlaca hukuk fakültesi açtığı için suçlamaktayım.

Şunu söylemek istiyorum DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ni kıyasıya eleştirenler üniversitemizde düzenlenen konferanslara katıldınız mı bu konferansların birinde de ÜNİVERSİTEDE ÖZGÜRLÜKLER i tartışmıştık ve bu konferansta dokuz eylülün durumuna değindik. Sakın yanlış anlaşılmasın katılımcı hocalar dokuz eylül den değil di Ankara üniv. Ege üniv vede bir milletvekili katılımcı olarak konferans ta idi.

Sayın Kasadivalyos, ekseninizin genişliğini İstanbul Hukuk ve Dokuz Eylül Hukuk olarak kabul edersek, bu Türk Hukuk sisteminde bir öğretim üyesi açığının olup olmadığı konusunda ne derece sağlıklı bilgi verebilir. Ayrıca siz fazla öğrenci olmasından yakınmışsınız ki ben bu konuda size katılmıyorum. Yargı sınavlarında %10luk bir dilim mülakatlara çağırılıyor, çok yüksek bir oran, ülkemizde hala yargıç açığı mevcut ve bu %10'luk oranın düşürülmesi daha kaliteli bir hukuk sistemi için gereklidir.

İstanbul ve Dokuz Eylül Hukuk'da bulunmuşsunuz şu an hangi fakültede kaçıncı yılınız hala anlamadım, şayet Sayın Elsu gibi Dokuz Eylül birinci sınıf öğrencisi değilseniz Elsu'ya yönelttiğiniz eleştirilerin benim için kayda değer bir önemi kalmayacak.

Ben yazdıklarınızdan MK. m. 2-3 çerçevesinde bir insanın anlayabileceği ilk anlam ve vurguyu anlıyorum şayet anlatmak istedikleriniz benim anladıklarım değilse cümlelerinizi güçlendirmenizi tavsiye ederim.

Size kısa bir tavsiye, imzamı okuyunuz, şayet okuduysanız mesajlarınızı daha dikkatli yazmanızı salık vermeliyim. Aksi halde mesajlarınızdaki imla hataları mesajlarınızın yayınlanmaması ve yahut silinmesine sebep olabilir. Saygılarımla...
Old 24-06-2009, 02:10   #566
justice4all

Sanırım konu biraz sapmış,tartışma başlamış her neyse ben de İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde son sınıfa geçmiş bulunmaktayım ve bu okulda 5.senem.Vakıf üniversitesi olmasına rağmen derslerinin ve özellikle hocalarının oldukça zor olduğunu düşünenlerdenim.Tüm hukuk öğrencilerine ve özellikle bizim okuldakilere sabır ve başarı diliyorum..
Old 24-06-2009, 13:16   #567
Mustafa Sırakaya

Kitap

Beni anlamamakta ısrar edenlere ısrarla söylüyorum Hukuk Fakütlesi açılsın herkes eğitim alsın buna bir itirazım yok bunu da daha önce belirttim ancak bu iş yapılacaksa önceliğin hoca yetiştirilmesine verilmesi gerekir sonra istenilen kadar fakülte açılır. Bugün Japonya'da herkes istediği üniversiteye kolaylıkla girebilmekte, hemen hemen her Japon vatandaşı üniversite mezunu, bu güzel bir sistem ancak bu sistemi oturtabilmek için öncelikle nitelikli eğitmene gereksinim duyulmakta.

Tekrar tekrar söylüyorum eksenimin kısıtlı olduğunu söyleyenlere kendileri başka bir fakültedeki hocalarla oturup sohbet edebilmişler mi? Ben Türkiye'nin en eski Hukuk Fakültesi ve 2008 yılında İDARİ YARGI HAKİMLİĞİ SINAVINDA birinci olan öğrenciyi eğitmiş bir fakültenin hocalarıyla yaptığım iştişarelerden bahsettim. Eğer size bunlar tatmin edici gelmiyorsa şu an Ankara'dayım Bir ara da buradaki hocalarla sohbet etmeyi deneyeyim. Evet benim Hukuk alanında 3. senem ve bu yıl hukuk fakültesinde 1. sınıfta idim. Bu da benim özelim olsa gerek.
Old 25-06-2009, 20:59   #568
Doç. Dr. Özge Yücel

Değerli Katılımcılar,

Forumdaki yazışmalarda daha sakin ve nazik bir tutum içinde olmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla,
Özge Yücel
Old 16-07-2009, 22:13   #569
Atakan18

Bende İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesinde 2.sınıfa geçtim.İlk sene gayet kolaydı.Bakalım 2.sınıfta karşımıza ne çıkacak.Tercih yapacak arkadaşlara tavisye ederim üniversitemizi
Old 01-08-2009, 19:05   #570
mopsus

Ben de deu hukuk 3. sınıf öğrencisiyim herkese tavsiye ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi