Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Konu Notu: 15 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-12-2009, 22:05   #1321
supernatural

abla ben boyamıştım çok güzel oluyor
Old 07-12-2009, 22:11   #1322
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan supernatural
abla ben boyamıştım çok güzel oluyor

Neden olmasın, yaza doğru ama..
Old 09-12-2009, 22:18   #1323
suskun_juliette

Bugün,kendim için Diyarbakır'a özgü burma kadayıf tatlısını yedim,kilo kaygısı olmadan.Nefis!İsteyenlere gönderebilirimMaksat amme hizmeti
Old 09-12-2009, 22:22   #1324
supernatural

Mutsuz

Üç gündür arkadaşımın annesinin ölmesinden dolayı başın sağolsun demek için arayamadım cesaret edemedim ve bugün ancak facebook'tan mesaj gönderebildim.Bugün kendim için bu konuda birazcık cesaretli olabilmeyi dilerdim
Old 09-12-2009, 22:33   #1325
üye8180

Kuaföre gittim.

Saçlarım güzelse, ben de iyiyim.
Old 09-12-2009, 22:48   #1326
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Kuaföre gittim.

Saçlarım güzelse, ben de iyiyim.

Biz kadınlar,kuaföre bayılıyoruzZira benim en sevdiğim insan grubu kuaförlerdir.Saçınla ilgilenir,seni gerekirse dinler ve sen ne söylersen söyle sana hak verir.Ne de olsa müşteri her zaman haklıdır))
Old 09-12-2009, 22:52   #1327
üye8180

Alıntı:
Yazan suskun_jüliette
Biz kadınlar,kuaföre bayılıyoruz

Kesinlikle. Şaşırtıcı olan bir husus da saçlarımızla ruh halimiz arasındaki bağlantı. Saçlarım güzel ve parlaksa, ben de neşeli ve iyimser oluyorum. Saçlarım sönükse ben de sönüküm demektir.
Old 11-12-2009, 13:33   #1328
kordelya

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Kesinlikle. Şaşırtıcı olan bir husus da saçlarımızla ruh halimiz arasındaki bağlantı. Saçlarım güzel ve parlaksa, ben de neşeli ve iyimser oluyorum. Saçlarım sönükse ben de sönüküm demektir.

Çünkü biliyorsunuz ya, biz kadınlar için güzellik önemlidir ve insanı değiştiren en büyük etkenlerden biri de saçtır. Ama ne güzel ki bir saç modeli yada rengi değiştiğinde yada yeni bir şey aldığımızda bile mutlu olabiliyoruz yani küçük şeylerle yetinebiliyoruz. E aferin bize
Old 11-12-2009, 15:26   #1329
Gülümse

Alıntı:
Yazan kordelya
Çünkü biliyorsunuz ya, biz kadınlar için güzellik önemlidir ve insanı değiştiren en büyük etkenlerden biri de saçtır. Ama ne güzel ki bir saç modeli yada rengi değiştiğinde yada yeni bir şey aldığımızda bile mutlu olabiliyoruz yani küçük şeylerle yetinebiliyoruz. E aferin bize

Kırmızı saçın beni bu kadar mutlu ettiğini bilseydim daha önce boyardım
Old 11-12-2009, 17:31   #1330
Refya

Alıntı:
Yazan Gülümse
Kırmızı saçın beni bu kadar mutlu ettiğini bilseydim daha önce boyardım
Size çok yakıştığına eminim.
Güle güle kullanın
Old 11-12-2009, 17:33   #1331
suskun_juliette

Saçımı siyaha boyadığım zamanlar güçlü ve kararlı,kimseye sırrını vermeyen biri oluyorum.Eğer siyah saçın arasına kırmızı balyaj attırıyorsam,işte o zaman bilinmez bir şekilde sarsılmaz olduğumu hissediyorum.Her renge modele göre değişen bir ben

Ama saç gerçekten çok önemlidir,saçları renksiz cansız bir kadının ruh hali de böyledir.Işıl ışıl ve güçlü saçlara sahip kadınsa özgüvenin doruklarındadır.Şampuan reklamı gibi oldu biraz)))
Old 22-12-2009, 23:48   #1332
üye8180

Bugün kendim için, tutkunu olduğum deri mağazasından, spor siyah bir deri mont aldım. Üzerine de koyu lacivet, sıcacık tutan bir kaşkol. Pek bir güzel oldum. Artık bu gece, montu yatağımın baş ucuna koyarım belki. Uyandıkça bakar, güzel rüyalar görürüm.
Old 23-12-2009, 08:42   #1333
kordelya

Bugün kendim için deli gibi koşmamaya karar verdim, bacaklarım çok fena ağrıyor
Old 23-12-2009, 08:57   #1334
Gülümse

Dostlarım ve çocuklarımla daha önceden seyrettiğim ve beğendiğim bir filme tekrar gitmeyi planlıyorum.
Old 23-12-2009, 14:08   #1335
av.semanur

Bugün sevgilimin aldığı güzel eteğimi giydim..çizmelerimi de çektim..bugün çok güzel olduğumu hissediyorum..bide akşam olup işten çıksamda kendim için güzel güzel caddede salepimi içsem çok süper olacak
Old 23-12-2009, 16:38   #1336
Academic

Bugün kendim için buraya uğradım Epeydir soluksuz çalışıyorum sanırım..
Old 29-12-2009, 16:46   #1337
ege

Varsayılan Mutlu Yillar:)

YENİ YILDA ,YAŞAM AĞACINIZ HEP PARLASIN..

SAĞLIK HUZUR VE MUTLULUK DİLEKLERİMLE
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN..!

Alıntı:
ÇAM SÜSLEME GELENEĞİ

Hıristiyanların İsa'nın doğuşu olarak kutladığı Noel bayramı,
çok eski Türklerin yeniden doğuş bayramıdır.
Türklerin, tek Tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre,
yeryüzünün tam ortasında bir akçam ağacı bulunuyor.
Buna hayat ağacı diyorlar. Bu ağacı, motif olarak bizim
bütün halı, kilim ve işlemelerimizde görebiliriz.
Türklerde güneş çok önemli. İnançlarına göre gecelerin
kısalıp gündüzlerin uzamaya başladığı 22
Aralık'ta gece gündüzle savaşıyor.
Uzun bir savaştan sonra gün geceyi yenerek zafer kazanıyor.
İşte bu güneşin zaferini, yeniden doğuşu, Türkler büyük
şenliklerle akçam ağacı altında kutluyorlar.
Güneşin yeniden doğuşu, bir yeni doğum olarak algılanıyor.
Bayramın adı, NARDUGAN
(nar=güneş, tugan, dugan=doğan) Doğan güneş.
Güneşi geri verdi diye Tanrı Ülgen'e dualar ediyorlar.
Duaları Tanrıya gitsin diye ağacın altına hediyeler koyuyorlar,
dallarına bantlar bağlayarak o yıl için dilekler diliyorlar Tanrıdan.
Bu bayram için, evler temizleniyor. Güzel giysiler giyiliyor.
Ağacın etrafında şarkılar söyleyip oyunlar oynuyorlar.
Yaşlılar, büyük babalar, nineler ziyaret ediliyor, aileler
bir araya gelerek birlikte yiyip içiyorlar
Yedikleri; yaş ve kuru meyveler, özel yemek ve şekerleme.
Bayram, aile ve dostlar bir araya gelerek kutlanırsa ömür çoğalır, uğur gelirmiş.
Akçam ağacı yalnız Orta Asya'da yetişiyormuş.
Filistin'de bu ağacı bilmezlermiş.
O yüzden bu olayın Türklerden Hıristiyanlara geçtiği ve
bunu da Hunların Avrupa'ya gelişlerinden sonra onlardan görerek aldıkları söyleniyor.
İsa'nın doğumu ile hiç ilgisi yok.
"Doğum, güneşin yeniden doğuşu"

Sümerolog
Muazzez İlmiye ÇIĞ
Old 23-01-2010, 18:25   #1338
nostaljielif

ben her gün kendim için ufak da olsa birşey yaparım.kendim için birşey yapmak için bir günü beklemem ANI değerlendirmeyi severim.
Old 25-01-2010, 08:47   #1339
kordelya

Bugün kendim için kar topu oynamayı düşünüyorum ama arkadaşlarım için "geri dönüşün" geleceği günü de sabırsızlıkla bekliyorum...
Old 07-02-2010, 20:04   #1340
üye8180

Nejat Alp'ten ' Çiftetelli ' dinledim, oynadım da tabi.
Tavsiye ederim...

Ömürler geçiyor
Hayat bir rüya
Bir varmış bir yokmuş
Üç günlük dünya
Gül yüzünde gül açsın
Hadi sil gözlerini
Düşmanların çatlasın
Takıver zillerini
Ben çalayım sen oyna
Bana bir çiftetelli ...
Old 08-02-2010, 08:47   #1341
kordelya

Bugün kendim için düşünmemeye karar verdim, sanırım en sağlıklısı bu olacak.
Old 11-03-2010, 11:29   #1342
ege

9 mart akşamı kendim için "ani" istanbul toplantısına katıldım.

pek mutlu oldum
Old 12-03-2010, 00:24   #1343
law-of-economics

Dün kendim için Denizlideydim, Bugün de gene kendim için Ankaraya gittim....
Old 12-03-2010, 08:27   #1344
kordelya

Dün kendim için bir sunumdaki tiyatral etkinlikte rol aldım, bu gün kendim için onu izleyip bol bol güleceğim
Old 12-03-2010, 12:34   #1345
Atahun

Bu gün kendim için gel-git yaşıyorum. Sanıyorum, (-ki doğru) en kötü karar, kararsızlıktan iyidir.
Old 13-03-2010, 16:46   #1346
Doç. Dr. Özge Yücel

Bugün kendim için beni kuşluğa (brunch) davet eden bir dostumu kırmayıp beni görmek istemeyenleri şaşırtmak pahasına gelmeyeceğim dediğim halde gittim. Bir yudum çay, yudum yudum sevgi, şaşkınlık, güne başlamanın tazeliği, güven, özgüven, gülümseme ile başlayan mutluluk... Hepsi buydu işte.
Old 13-03-2010, 23:51   #1347
özgcn

bugün ve şu anda kendim için her gün mutlaka yaptığım şeyi yapıyorum. müzik dinliyorum.güzel ve içli bir şarkı açıyorum elimde bir kadeh içki ile bol bol düşünüyorum.belki geçmişle hesabımı kapatmaya çalışıyorum, geçmişe üstü kalsın demek istiyorum ve sanırım bir an için durma hakkımı kullanıyorum bu kargaşanın içinde...
Old 14-03-2010, 10:50   #1348
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan özgcn
bugün ve şu anda kendim için her gün mutlaka yaptığım şeyi yapıyorum. müzik dinliyorum.güzel ve içli bir şarkı açıyorum elimde bir kadeh içki ile bol bol düşünüyorum.belki geçmişle hesabımı kapatmaya çalışıyorum, geçmişe üstü kalsın demek istiyorum ve sanırım bir an için durma hakkımı kullanıyorum bu kargaşanın içinde...
‘’bu kargaşanın içinde...’’ okuduğum mesajınız beni de bir an durdurdu. Mesajınızda çizdiğiniz imaj otobüslerin arka camındaki ağlayan çocuk resmi gibi.

Tek başına içki içenler hüzne kapılır. Tek başına içki içmek hüzünlenmek için özel bir çaba göstermek demektir. Hüzün yaşamın içinde zaten fazlasıyla var. Yaşamı olduğu gibi yaşamak cehennemi dünyaya taşımak demektir. İnsan bir çaba gösterecekse hüznü atlatmak için göstermeli. Yaşamı güzelleştirmek elimizde. İçki, neşeli dostlarla birlikte güzelleşmek için içilmeli. Dostlar olmadan sevda bile olmaz.

İçli bir şarkı ne kadar güzel olursa olsun insanı güzelleştirmez. İnsanı güzelleştiren tek müzik türü oyun havasıdır. Oyun havası sorunlardan söz etmez; sorunları çözmez. Sorunlar oyun havasının sorunu değildir. Sorunsuz zaman geçirmek sorumsuzluk değildir. Oyun havası insanın yardıma muhtaç ruhuna karşı sorumluluğudur.

Zorunlu biçimde dostlarından ve oyun havasından uzak kalan insan geçmişi düşünmemeli. Geçmişi düşünmek de hüznün mayasıdır. Geçmiş güzel bile olsa bugüne kalan hüzün olur. Güzelliğin artık geçmiş olması olumsuzluktur. Halbuki hayaller geleceğe yöneliktir. Hayaller arzularınızın şimdiden gerçekleşmiş halidir. Geçmişin muhasebesini yapmak yerine geleceğin senaryosunu yazmak mutluluk verir. Muhasebe sıkıcıdır. Hayaller sıkıcı olmaz.

‘’bu kargaşanın içinde …’’ okuduğum mesajınız beni de bir an durdurdu. Sonra yine oyun havalarını açtım.
Old 14-03-2010, 11:34   #1349
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Geçmişin muhasebesini yapmak yerine geleceğin senaryosunu yazmak mutluluk verir. Muhasebe sıkıcıdır

Pazar sabahı sizi okumak bugün kendim için yaptığım ilk şey oldu. Lütfen daha çok yazınız. Yazılarınıza ihtiyacımız var

Mutlu pazarlar!
Old 14-03-2010, 15:38   #1350
özgcn

Sayın Av. Armağan Konyalı;
"bu kargaşanın içinde...’’ okuduğum mesajınız beni de bir an durdurdu. Mesajınızda çizdiğiniz imaj otobüslerin arka camındaki ağlayan çocuk resmi gibi.
demişsiniz. çok doğru bir tespit gerçekten.kendimi çoğu zaman otobüsün arkasındaki çocuk gibi hissettiiğim hep cam kenarını seçtiğim ve hala bir çocuk olduğum doğru.
hala bir çocuk olduğuma göre hayallerimden vazgeçtiğimi söyleyemem ama bazen bir an için durup muhasebe yapmak, yalnız kalmak ve yalnız içmek iyi gelebilir.ertesi gün yeniden ayağa kalkıp ilerleyebilmek için gereklioluyor.
dünkü vaziyetim de sadece buydu...
bu arada oyun havası tavsiyeniz için teşekkür ederim.mesela bugün kendim için tavsiyenizi dinleyip bir oyun havası açacağım, iyi geliyorsa deneyeceğim.tekrar teşekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi