Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Hukukçu Olmasaydınız?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2011, 15:34   #541
iussy

Şarkı söylemek isterdim. Bir de sanırım mirasyedi olmak hoş olabilirdi. Böylece geçim kaygısı olmaksızın bir hayat sürebilirdim.
Old 07-09-2011, 18:35   #542
S.Orhan

Alıntı:
Yazan iussy
Şarkı söylemek isterdim. Bir de sanırım mirasyedi olmak hoş olabilirdi. Böylece geçim kaygısı olmaksızın bir hayat sürebilirdim.

Muris iyi çalışmış desenize
Old 07-09-2011, 19:05   #543
eşitlik mi

Mesleğe yeni adım atmış biri olarak bunu şimdiden söylemem belki garip gelebilir ama kesinlikle öğrencilik zamanlarımda olduğu gibi nezih bir barda şarkı söylemek isterdim.Nice fırsatları türkiye şartlarına göre değerlendirip tepmiş olmam bu düşüncemi daha da doğruluyor sanki.Artık dostlarla bazı hafta sonları sahilde nostalji yapıyoruz ) Ve ertesi sabah adliyeye gitmek ölüm gelmiyor değil hani
Old 07-09-2011, 20:51   #544
Adli Tip

Alıntı:
Yazan eşitlik mi
Mesleğe yeni adım atmış biri olarak bunu şimdiden söylemem belki garip gelebilir ama kesinlikle öğrencilik zamanlarımda olduğu gibi nezih bir barda şarkı söylemek isterdim.Nice fırsatları türkiye şartlarına göre değerlendirip tepmiş olmam bu düşüncemi daha da doğruluyor sanki.Artık dostlarla bazı hafta sonları sahilde nostalji yapıyoruz ) Ve ertesi sabah adliyeye gitmek ölüm gelmiyor değil hani

Siz bir THS toplantısına katılın... Nezih bar da neymiş, diyeceksiniz.
Old 08-09-2011, 12:06   #545
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan eşitlik mi

Sayın Adli Tip'e katılıyorum. Yapılacak ilk THS toplantısına katılırsanız, "Teptiğiniz fırsatlar ve Türkiye koşulları" üzerine konferans verebiliriz. THS'de her konuda olduğu gibi bu konuda da uzman üyelerimiz mevcuttur.
Old 08-09-2011, 20:33   #546
eşitlik mi

Öyleyse ilk toplantıda görüşmek üzere diyelim Saz ekibimizle THS'nin hizmetindeyiz
Old 09-09-2011, 11:12   #547
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan eşitlik mi
Öyleyse ilk toplantıda görüşmek üzere diyelim Saz ekibimizle THS'nin hizmetindeyiz

Harika bir haber.
Old 09-09-2011, 17:00   #548
stajyerav

evimin hanımı çocuklarımın anası olmak isterdim
Old 09-09-2011, 17:38   #549
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan stajyerav
evimin hanımı çocuklarımın anası olmak isterdim

Kadir İnanır'ı anımsadım bir an, nedense...
Old 09-09-2011, 17:41   #550
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Kadir İnanır'ı anımsadım bir an, nedense...

Ben de Yaban'ı.
Old 10-09-2011, 13:24   #553
zedo

Varsayılan Futbolcu

Profesyonel futbolcu olup hem spor yapmak hem de kazanmak varmış
Old 13-10-2011, 12:18   #556
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan kezzy
Hukukçu olmasaydım, hukukçu olmayı isterdim

O zaman kesinlikle hukukçu olurdunuz zaten.
Old 13-10-2011, 12:24   #557
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
O zaman kesinlikle hukukçu olurdunuz zaten.

Her hukukçu olmak isteyen kadar
Old 17-10-2011, 14:46   #558
RizeHukuk

İyi müteahhit olurdum. Mesleği bırakırsam inşaat sektöründen başka bir işe-sektöre girmem.
Old 17-10-2011, 14:54   #559
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan RizeHukuk
İyi müteahhit olurdum. Mesleği bırakırsam inşaat sektöründen başka bir işe-sektöre girmem.

Karadeniz insanının çok tercihlediği bir sektör zaten.
Old 17-10-2011, 15:36   #560
gnchukukcu

Tercihlediğimizden değil de mecburiyetten sanki
Old 22-10-2011, 20:02   #562
hukuk işçisi

Meslekten sayılırmı bilmem ama padişah,sultan,han,imparator,kral adı ne olursa olsun işlevi genelde aynı olan kudretli bir fani olmak isterdim.

İstekler çok daha mütevazi olmalıysa ulusal bir kanalda spor spikeri olmak ve tarihin en unutulmaz maçını anlatarak hafızalara kazınmak.
Old 24-10-2011, 15:51   #564
Av.Fatih KISA

Şimdilerde boşta gezenin boş kalfası olmayı çok istiyorum....

Avarelik çok hoşuma gidiyor, çalışmaktan sıkılmaya başladım..
Old 24-10-2011, 16:07   #565
AV.ARZU KILIÇ

Konu başlığı "Hukukçu OLmasaydınız?" ...

evet bilhassa son bir kaç gündür keşke olmasaydım diyorum ....
Old 24-10-2011, 16:21   #566
Av.Fatih KISA

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
Konu başlığı "Hukukçu OLmasaydınız?" ...

evet bilhassa son bir kaç gündür keşke olmasaydım diyorum ....

Halbuki çok istemiştim....
İşin içine para girince sihir bozuluyor
Old 24-10-2011, 16:28   #567
AV.ARZU KILIÇ

Alıntı:
Yazan Av.Fatih KISA

Halbuki çok istemiştim....
İşin içine para girince sihir bozuluyor

benim derdim parayla değil.... benim derdim olmaması gerekenlerin olmasıyla.. olmaması gerekenler nasıl oluyor... yani hukuksuzluğa tahammül edemiyorum ve neticede ben ne iş yapıyorum noktasına geliyorum...
Old 24-10-2011, 16:53   #568
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Fatih KISA
Şimdilerde boşta gezenin boş kalfası olmayı çok istiyorum....

Çırağı olmaya bile razıyım.
Old 24-10-2011, 16:53   #569
Av.Fatih KISA

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
benim derdim parayla değil.... benim derdim olmaması gerekenlerin olmasıyla.. olmaması gerekenler nasıl oluyor... yani hukuksuzluğa tahammül edemiyorum ve neticede ben ne iş yapıyorum noktasına geliyorum...

İşte işin sırrı ve sihiri orada...
Olmaması gerekenlerin olduğu noktada şövalye ruhuyla verilecek bir mücadele...

Old 24-10-2011, 17:01   #570
Adli Tip

Ben üniversite sınavına girerken, avukat, hakim vs olmak gibi bir isteğim, idealim yoktu. Ne olmak istediğimi bilmiyordum ama bir üniversite okymam gerekiyordu.

Madem kararsızsın, hukuk oku, dediler bana. Böylelikle karar verme zamanını erteleyebilirsin. Çünkü hukuk mezunu her işi yapabilir demişlerdi.

Hukukçu olmasaydım, bunu diyenlerle uğraşırdım şimdi.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi