Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evden kaçmak zorunda kaldım ve ailem beni çok korkutuyor

Konuyu Kilitleyin
Old 09-02-2015, 18:36   #1
Konuk

Acil evden kaçmak zorunda kaldım ve ailem beni çok korkutuyor

merhaba ben 90 dogumlu 25 yaşında bir bayanım annem benim babamdan çeşitli sebeplerden dolayı ben henüz 6 aylıkken ayrılmış ve ben 3-4 yaşlarındayken ikinci evliliğini yaptı ben kendi öz babamı hiç görmedimde tanımadımda aslında 2010 yılına kadar gerekte duymamıştım üvey babam ki 'üvey' kelimesini ilk kez burada kullanıyorum beni kendi nüfusuna aldırmış cok iyi baba kız ilişkimiz vardı hatta annemden daha çok severdim takii beni taciz etmeye yeltenene kadar ilk yeltenmesinde sustum ozaman anladım gerçekten abasızlığın ne demek oldugunu ve aslında babamın hiç olmadığını sustum çünkü benim iki tane taptığım kardeşim var onlarda babasız kalmasınlar istedim 1 yıl geçti yine aynı durumla 2ci. kez karşı karşıya kaldım tabiki bu sefer susmadım çünkü benim düşündüğüm gibi hatasını anlamamış demekki dedim ve dayım hariç ailemdeki herkez öğrendi bizi yüzleştirdiler yalan söylemediğim ortadaydı zaten 6-7 ay kadar bende havaalanında çalışıyodum zaten hiçbir sorunumuz yok sanıyodum ki annem geçim sıkıntısından dert yanmaya başladı daha sonrada kardeşlerimi öne atarak yaşları çok küçük baba diyolar bişey diyemiyorum gibi konuşmalar yapmaya başladı vs. bende peki dedim benimle muhattap olmasında kardeslerım için gelsin dedim lafı daha fazla uzatmakta istemiyorum aslında bu adam yeniden eve geldi ve suçlu kendi değilde benmişim gibii davrandı annemde ona uydu vs. araları tekrar bozuldu ama annemin bana söylemiş oldugu bir cümle beni zaten çileden cıkartmıstı ve o an zaten kendisini silmiştim derken 2014 haziran ayında evden kaçtım aslında kaçtımda denilmez habersiz çıktım ama aradım herkezi ve nerde oldugumu ne yaptıgımı söyledim annemle yaşamak istemediğimi söyledim hayatıma biri girdi maddi durumu iyi değil ailem bunu öğrendi ve kabul etmediler kesinlkle bende ne yaptıysam kabullendiremedim turizm şehrinde bi otelde çalışıyorduk birlikte annanem ve kardeşim ziyaretime gelmişlerdi yanımda aşamalar vs biçok laf söyledi ayrılmamı istediler sürekli bana bakamazmıs ben alışık değilmişim yokluğa gibi kkonusmalar yaptılar ben yinede karşı çıktım dayım bilmiyor demiştim ya hani bu taciz olayını dayım bu konularda normal düşünemez pek öldürmeye falan kalkar ondan sakladık zaten ama benim annem annanem ve arkadası dayıma hayatımdaki insandan bahsetmişler kötü bi şekilde benim param için benim paşimde oldugunu falan söylemişler dayımıda yanlarına alıp bizim yaşadığımız eve baskın yaptılar beni apar topar topladılar dayım sözlümün boğazına bıçak dayadı ve neredeyse öldürüyordu cok kötü bi şekilde dövdüler beni de alıp eve geldiler birdaha görüşmek yok dediler ben eve geleli 1 hafta olacak neredeyse dayımın hala haberi yok anlatmadım taciz olayını ama annemlerle iyi geçindim ve ilk fırsatını bulduğum bugünde evden kaçtım şimdi ailem vermek istemediği için biz zaten nikah kıyıcaktık baskın olayları oldu suan ben ne yapacagımı bilmiyorum evet biz evlenicez ama ailemin beni bulmasından korkuyorum bununla ilgili ne yapabilirim lütfen bana yardımcı olun bulurlarsa ne yapmalıyım beni acil bilgilendirirmisiniz
Old 10-02-2015, 08:46   #2
av.murat kılıç

Can güvenliğiniz tehlikeye girerse 155 i arayın. Tehdit edilirseniz veya size karşı şiddet uygulayacak kişilerin olması halinde bu kişileri C.Savcılığına şikayet edebilirsiniz.Mevcuut ve olası şiddet sebebi ile Savcılıktan veya doğrudan Aile Mahkemesinden ilgililer hakkında koruma kararı talep edebilirsiniz. Bir avukatdan yardım almak isterseniz bulunduğunuz ilin baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi