Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma sürecinde özel eşyalarımı dahi aldı götürdü. tüm paramı altınlarımı aldığı herşeyimi geri alabilirmiyim.

Konuyu Kilitleyin
Old 12-02-2014, 13:47   #1
Konuk

Varsayılan boşanma sürecinde özel eşyalarımı dahi aldı götürdü. tüm paramı altınlarımı aldığı herşeyimi geri alabilirmiyim.

2008 yılında evlendik 2009 yılında bir oğlum dünyaya geldi hamilelik dönemimde ve sonrasında da eşim sürekli şiddet uyguladı. en son 2013 de uyguladığı şiddettten dolayı polise şikayet ettim ve darp raporu aldım ancak eşimin zoru ile tekrar davadan şikayetimi geri aldım. eşim askeri personeldi ve askeri görevinden istifa etmişti yani kaçaktı bu yüzden gidip ifade veremiyordu beni zorladı ve benden şikayetimi geri aldırdı. dava henüz ifadesini vermediği için bir kaç ay ötelendi o sürede benim haberim olmadan hakime ifadesini verip beraat etmiş. işten istifa ettiği ve kaçak olarak gezdiği dönemde benim tüm altınlarımı hesabımda yatan parayı benim üzerime olan arabayı satıp kendi üzerine araba aldı. sonrasında evde yaşadığımız bir tartışma üzerine evi terk etti. bir daha da hiçbir maddi yardımda bulunmadı. o dönemde yine benim çalışıp biriktirdiğim tüm parayı daha öncesinde bir eve yatırmıştık kendi üzerine imza attı evi kendi üzerine yapmak istedi. sonrasında benim haberim olmadan tüm bilezik altın alyansım da dahil olmak üzere aldı evdeki parayı da çekmiş evi iptal etmiş. telefonumu bilgisayarımı çocuğumun tabletini vb.. özel eşyalarımı da alıp gitti ve hiçbirisini geri vermiyor. bu durumda ne yapabilirim. yaklaşık 100.000 tl para yatırıldığına dair dekontum var şirket hesabından aktarmışım. benim çalıltığım şirket yetkilileri 55.000 tl para aktarmış borç olarak ve benim şahsi hesabımdan 15.000 tl para çekti benim yetki yazımla birlikte. bunların hepsini talep edebilir miyim?
Old 14-02-2014, 16:42   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Takılarınızın ve eşyalarınızın aynen iadesi veya bedelinin faizi ile tahsili için her zaman dava açabilirsiniz.Boşanma davası açıp açmamanızın bu dava bakımından önemi yoktur.

2-Eşinize verdiğiniz borç para için de her zaman dava açabilirsiniz.

Yasal olanaklara başvurmadan önce bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi