Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Eski Evsahibimin Yalan Beyanları

Old 20-05-2003, 07:51   #1
ref_sez

Soru Eski Evsahibimin Yalan Beyanları

Merhabalar,

Ben 1999 Aralık ayında 1 yıllık kontrat yaparak bir evde oturmaya başladım. Kontrat süremin bittiği ay ev sahibini arayarak evden çıkacağımı fakat benimle kalan abimin evde oturmak istediğini eğer kendisi içinde uygunsa abimle yeni bir anlaşma yaparak abimin burada oturacağını söyledim. Tabii benim kontratı feshetme -alma gibi şeyler hiç aklıma gelmedi. Bunlar, evsahibi ve abim sözlü olarak anlaşmışlar ve abim burada oturmaya devam etti. Bundan 10 ay önce abimle aralarında anlaşmazlık çıktı ve abim bu evden çıktı. Benim kontratımı kullanarak hala orada oturduğumu ve kiraları ödemediğimi iddia ederek beni icraya vermişler. Ben yasal süreyi kullandım ve itiraz ettim. Şimdide dava açmış. Ve Haziran'ın 17 sinde duruşma var. Ben astsubayım ve 30.07.2001 tarihinde lojmana girdiğim için 30.07.2001 tarihinden şu vakte kadar olan zamanı belgeleyebiliyorum. Fakat bu seferde onun avukatı beni o evi başkasına kiralamakla suçluyor. Haksız yere istedikleri 19 aylık kira bedelini ödemek istemiyorum. Bu arada şu anda hala benim oturduğumu gösterdikleri evde 3 aydır başka birileri oturuyor. Ne yapmam gerektiği konusunda bana yol gösterirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim...
Saygılar...
Old 20-05-2003, 10:48   #2
hukukbilgisi

Varsayılan problem

Merhaba,

Sorun aktin feshinde ve yeni bir kiracı - kiralayan ilişkisi kurulup kurulmamasında olarak görünüyor.

Sizin kira aktinin anlaşarak feshedildiğini ve ayrıca evi başkasına kiralamadığınızı ve evsahibiyle akrabanızın yeni bir kira ilişkisi kurduğunu kanıtlamanız gerekiyor.

Sağlıklı ve hukuki temeli sağlam bir savunma için, bir meslektaşımızdan yardım almanız ve onun da dava dilekçesiyle dosyasını incelemesinde yarar görünüyor.

Saygılarımla..
Old 20-05-2003, 12:58   #3
ref_sez

Tekrar merhaba,

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Şu anda bir kaç avukat ile görüşüyorum. Fakat hepsi farklı şeyler söylüyor. Kimi bu davayla ev sahibinin hiç bir şey elde edemeyeceğini kimide yazılı olarak aktin feshedilmediği için bu miktarı ödemem gerekebileceğinden bahsediyorlar. Hepsinin istediği delillerde farklı. Zaten bir avukat olmadan bu işe kalkışmayı pek düşünmüyorum. Ancak ben hangi avukatı seçmem gerektiği konusunda zorluk çekiyorum. Bu forma yazarak ortak kararı bulmayı amaçlamıştım. Birde benim elimde akrabamın ev sahibi adına yatırmış olduğu iki tane kira bedelini gösteren banka dekontu var. Ama karşı tarafın avukatına bu makbuzdan bahsettiğimde de "o sizin abiniz sizin için bankaya o yatırmış olabilir " diye çıkışlar buluyor kendisine.

Tekrar teşekkürler....
Saygılar...

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi