Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evli olduğunu bildiği halde hamile kalıp bebeği dünyaya getirmek

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-06-2017, 00:46   #1
Konuk

Varsayılan evli olduğunu bildiği halde hamile kalıp bebeği dünyaya getirmek

Merhabalar ben beş yıllık evli bir bayanım eşimin işyerinde çalıştırdığı kadın ne yapıp edip eşimle birlikte olup hamile kalma ihtimalinin olmadığını söyleyip hamile kalmış.Eşim defalarca reddetmesine rağmen peşini bırakmayıp bizim sıkıntılı dönemimizi fırsat bilmiş.Şahiterimiz mevcuttur.Ben üçüncü çocuğuma hamile iken şüphelerim üzere şahısla ve annesiyle görüştüm ve inkar etti sadece eşimi beğendiğini onun karşılık vermediğini söyledi.Kendisini işten çıkardık yine rahat bırakmaması üzere işyerimizi sattık.Nitekim eşim pazarcılığa başladı ve şahıs yine eşimin yanına giderek birlikte olmaya devam etti. Benim üçüncü çocuğumun doğumundan altı ay sonra çocuğunu gizleyerek dünyaya getirdi ve eşimi şikayet ederek babalık için kan örneği alındı.Karakolda kendi isteğiyle beraber olduğunu ifade etmiş.Benim evime gelip benden yardım istedi ve eşimle para karşılığnda birlikte olduğunu söyledi ve birçok kişiylede birlikte olduğunu itiraf etti.Ben,çocuklarım,eşim evliliğimiz ve ailelerimiz telafisi olmayan yıkımlar yaşadık.Sorum benim bu kadın hakkında dava açmam konusunda ben ne yapabilirim.Şimdiden teşekkürler...
Old 03-07-2017, 11:14   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eşinizle birlikte olan ve bir bebek dünyaya getiren kadına yönelik olarak siz-koşulları varsa- manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Eşinizin birlikte olduğu kadın eşinize babalık hükmü davası açabilir ve aynı davada kendisi için doğum giderleri ve ayrıca çocuk için iştirak nafakası talep edebilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 05-07-2017, 11:47   #3
Konuk

Çok teşekkür ediyorum.Ek olarak eşim bu çocuğun babasıysa soyadını vermek zorundamı?
Old 20-07-2017, 09:54   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Çocukla baba arasında tanıma veya babalık hükmü yoluyla soybağı kuurlduğunda çocuk baba hanesine kaydedilir ve baba soyadını da alır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi