Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

rahim filmi sonrası enfeksiyon kaptım

Yanıt
Old 25-12-2012, 14:14   #1
Konuk

Mesaj rahim filmi sonrası enfeksiyon kaptım

tüp bebek tedavim için gerekli olan rahim filmini çektirmek için üniversite hastanesine gittim rahim filmini çeken doktor bir defa yapması gereken zor ve acılı işlemi on dakika içinde iki defa yaptı gerekçeside birincide net görünmemesi olarak açıklama yaptı. aynı gün eve gittiğimde komalık oldum neredeyse hastaneye yattım sol tüpüm enfeksiyondan kapandı çocuk umutlarım dahada tükendi davada nasıl bir yol izlemeliyim bana yol gösterirseniz çok memnun olurum iyi günler
Old 25-12-2012, 23:10   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk
tüp bebek tedavim için gerekli olan rahim filmini çektirmek için üniversite hastanesine gittim rahim filmini çeken doktor bir defa yapması gereken zor ve acılı işlemi on dakika içinde iki defa yaptı gerekçeside birincide net görünmemesi olarak açıklama yaptı. aynı gün eve gittiğimde komalık oldum neredeyse hastaneye yattım sol tüpüm enfeksiyondan kapandı çocuk umutlarım dahada tükendi davada nasıl bir yol izlemeliyim bana yol gösterirseniz çok memnun olurum iyi günler

Sayın Konuk, size yapılan işleme onay verdi iseniz, bu yan etkinin onay verdiğiniz formda olup olmadığını incelemeniz yararınızadır.

Sol tüpünüzün kapanması bu işlemdeki enfeksiyon nedeniyle olduğunu kanıtlarsanız, yasal yollara başvurabilirsiniz.

Her aşamada mutlaka bir avukattan hukuki yardım almanız hak kaybınızı önleyecektir.

Saygılarımla.
Old 27-12-2012, 14:32   #3
Av.Berte Çakmakçı

Öncelikle geçmiş olsun,
doktorun bir seferlik rahim filminizi çekmesi gerekirken 2 defa yapmış olduğunu söylemişsiniz bu ikinci işlem için sizden herhangi bir onay alınmadığına ise değinmemişsiniz, şahsi görüşüm doktorun çektiği her film için ayrı ayrı sizden rıza alması gerektiği yönünde, sizden rıza almadan 2.filmi çektiyse burada zaten bir ihlal söz konusu olucaktır. Ayrıca size film öncesi olağan komplikasyonlar anlatıldı ve bu komplikasyonları biliyor olmanıza rağmen mi onay verdiniz bu da önemli ve tabiki sol tüpünüzün iltihaplanması bir komplikasyon mu yoksa malpraktis mi bunun da araştırılması gerekmektedir. Bu konuda tam teşekküllü bir hastaneden rapor alarak alanında uzman bir avukattan hukuki yardım almanız ileride hak kaybına uğramamız için önemlidir.

Av. Berte ÇAKMAKCI
Gsm : +90 543 618 67 67
www.cakmakcisener.com
Old 28-11-2013, 08:14   #4
Dr.tekin

Öncelikle geçmiş olsun sayın konuk,
Sanırım size HSG çekilmiş ancak anlayamadığım nokta işlem sonrası evinize gittiğinizde fenalaştığınızı söylemişsiniz. Eğer durum bu şekilde gerçekleştiyse sebebinin size çekilen HSG olmadığını kesin olarak söyleye bilirim. Her enfeksiyon öncesi mutlaka bir kuluçka süresi süresi vardır ve bu süreler değişkenlik göstermesine rağmen asla bu kadar kısa olamaz. Eğer aynı gün içerisinde oldu ise bu konu da bir hak iddia edemezsiniz kanaatindeyim. Şayet farklı bir şekilde oluştuysa bile enfeksiyon zaten bu işlemin en yüksek ihtimalli komplikasyonudur ancak yine de işlemin uygun şartlarda yapılmaması nedeniyle hak iddia edebilirsiniz. İl sağlık müdürlüğüne veya TSM merkezine başvuruda bulunabilirsiniz. Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi