Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatlar İçin "Zihni Sinir Proceleri"

Yanıt
Old 10-01-2011, 11:41   #31
Av.Nur Hayat BURAN

Düşen bir dosyayı arıyorsanız, kumandaya bastığınızda, yarışmalarda yanlış cevap verildiğinde çıkan ses çıksın...
Satış istenen dosyada "vadaaaa" sesi çıksın...
Dosya mahkemedeyse bir mübaşir seslendirmesi yapılsın...
Tüm bunlar geliştirilsin, şahane olsun...
Old 10-01-2011, 12:43   #32
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Nur Hayat BURAN
Dosya mahkemedeyse bir mübaşir seslendirmesi yapılsın...

Çok doğru.

kumandaya bastığımız an yerini (dos - dos) sinyali ile bildirmekle kalmasın, bir de kumanda cihazımıza yazılı olarak dosyanın aşaması ve akıbeti hakkında not da bildirsin. Bunun için tabi ki yedek dosya kılıfı yerinde durmalıdır. Misal: Dosya İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2011/101 Esas sayılı dosyasına gönderilmiştir. Bilgilerinize sunarız. (dos-dos)
Old 10-01-2011, 12:46   #33
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ofaruko
Sn. Av. Mehmet Saim Dikici; siz de dos-dos markasıyla piyasaya girin. Rekabet kaliteyi artırır

Sizde bu müthiş fikirler oldukça kimse rekabet mekabet edemez.
Old 10-01-2011, 13:13   #34
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan ofaruko
Sn. Av. Mehmet Saim Dikici; siz de dos-dos markasıyla piyasaya girin. Rekabet kaliteyi artırır

Sn. Av.Tuğba Y.G.; elinizi çabuk tutun. En gözde melodilerden biri olacak gibi görünüyor

Sn. suskun juliette; doğrusu ben de o şarkıyı bilemedim, bilemedim

Sn. Av.Cengiz Aladağ; sayenizde reklam senaryosu da ortaya çıktı: "Siz i-dos kullanmayanlardan mısınız? O halde bu şarkı size: Ama bulamadım, bulamadım..."

Ben de melodimi seçtim. "Lüküs Hayat"

Nasıl başlarsa öyle gider..
Old 11-01-2011, 17:10   #35
av.cemile

Bir kez daha test edilip onaylanmıştır ki avukatlar zeki insanlardır.
Old 12-01-2011, 15:35   #36
ofaruko

Sn. Av. Mehmet Saim Dikici; Nur Hayat Hanım'ı Ar-Ge birimine, Cengiz Bey'i de Reklam ve Pazarlama birimine getirebilirsem bizimle rekabet edemeyeceğiniz kesin

Baksanıza sipariş almaya başladık bile (bkz: av-ufuk)
Old 12-01-2011, 17:44   #37
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan ofaruko
Sn. Av. Mehmet Saim Dikici; Nur Hayat Hanım'ı Ar-Ge birimine, Cengiz Bey'i de Reklam ve Pazarlama birimine getirebilirsem bizimle rekabet edemeyeceğiniz kesin

Lüküs hayatlı i-dos veya dos-dos'u aldım o ayrı ancak ben de bu muhteşem ekiple çalışmak isterim Rakip olmanın lüzumu yok )))
Old 12-01-2011, 17:45   #38
av.sally

Adliye koridorları içinde navigasyon sistemi yer alsın.Hatta herkes kendi telefonundan bunu sistemi algılayabilsin.Şimdi lütfen sağa dönünüz bir sonraki dönemeçten sağa dönünüz x mahkemesi ilerde sağda...
Old 12-01-2011, 19:05   #39
Av.Nur Hayat BURAN

Alıntı:
Yazan ofaruko

Cüket siparişi de çok var. İnanın o da çok tutacak. Tasarım tescili yaptıralım bir an evvel.
Old 12-01-2011, 19:08   #40
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ofaruko

E şimdi olmadı, bu resmen haksız rekabet!
Old 12-01-2011, 19:27   #41
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ofaruko

Hani ortaktık, şimdi çalışan mı olduk? Eh, yazdım bunu "alarmjanda"ya.

"Alarmjanda" ne mi? Söylemeyeceğim işte!
Old 12-01-2011, 19:34   #42
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Hani ortaktık, şimdi çalışan mı olduk? Eh, yazdım bunu "alarmjanda"ya.

Benim ortaklık teklifimi kabul etmezsen işte böyle Türk-iş'e üye yaparlar seni. )
Old 13-01-2011, 13:19   #43
Av.Nur Hayat BURAN

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Alarmjanda bir nevi ajanda olup; duruşma, keşif, inceleme, müvekkil randevu günleri ile temyiz süresi, dava süresi, satış süresi gibi sürelerin son günlerini alarm vermek suretiyle sahibini uyarmaktadır. Avukatların hayatlarının vazgeçilmezi olup piyasaya çıktığı ilk günden bu yana çok rağbet görmektedir.

Cümle içinde kullanmak gerekirse;
- Alarmjandasız avukatlık ofisi, pusulasız gemiye benzer.
Old 22-01-2011, 01:41   #44
av.perihan

çok zekice..barkodlu icra dosyaları ile dosya kaybolmasına da engel olunur.Önce hayal et sonra gerçekleşsin...süper fikirler bence..adalet bakanlığına sunulmalı...
Old 10-03-2011, 15:45   #46
Av.Magisnus1977

Fikirler süper, ama bir eksiklik var.

Bildiğimiz dosya...işte buna çözüm bulan parayı götürür. Alttaki bir belgeyi almak için telleri açıyorsunuz, üsttekileri çıkartıyorsunuz istediğinizi alıyorsunuz, fotokopisini çekiyorsunuz, geri gelip binbir çapayla evrakları teker teker (ben yeteneksiz olduğumdan tek tek yapabiliyorum) tekrar dosyaya takıyorsunuz.

Öyle bir dosya olmalı ki bu işleme gerek kalmadan istediğinizi çekip alın. Önden arkadan telli dosya olabilir diyorum.
Old 10-03-2011, 16:19   #47
Av. Musa TAÇYILDIZ

Alıntı:
Yazan Av. Can Taşcıoğlu
Fikirler süper, ama bir eksiklik var.

Bildiğimiz dosya...işte buna çözüm bulan parayı götürür. Alttaki bir belgeyi almak için telleri açıyorsunuz, üsttekileri çıkartıyorsunuz istediğinizi alıyorsunuz, fotokopisini çekiyorsunuz, geri gelip binbir çapayla evrakları teker teker (ben yeteneksiz olduğumdan tek tek yapabiliyorum) tekrar dosyaya takıyorsunuz.

Öyle bir dosya olmalı ki bu işleme gerek kalmadan istediğinizi çekip alın. Önden arkadan telli dosya olabilir diyorum.

ya kalın bir dosya ve aradığınız evrak tam ortada olursa
Old 03-06-2011, 16:35   #49
Av. Gülgün

İki gündür UYAP'ı test ediyorlar Antalya Adliyesi'nde.

Ve benim aklıma ciddi ciddi gelen fikir: Duruşmalarımız UYAP üzerinden yapılırken; bulunduğumuz yerden UYAP'a bağlanıp kameramızı açıp duruşmaya olduğumuz yerden katılmak. (Alt yapısı ilerleyen zamanda bunu da mümkün kılabilir diye düşünüyor, önümüzdeki 40 yıl içinde gerçekleşeceğine inanıyorum!)

Belki birgün, neden olmasın!
Old 04-06-2011, 14:32   #50
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün

Ve benim aklıma ciddi ciddi gelen fikir: Duruşmalarımız UYAP üzerinden yapılırken; bulunduğumuz yerden UYAP'a bağlanıp kameramızı açıp duruşmaya olduğumuz yerden katılmak. (Alt yapısı ilerleyen zamanda bunu da mümkün kılabilir diye düşünüyor, önümüzdeki 40 yıl içinde gerçekleşeceğine inanıyorum!)

O olur olmasına da ben asıl kameralı sistemde Sayın Kavili ile Sayın Mahkeme Heyeti arasındaki "oturarak savunma" tartışmasının devam edip etmeyeceğini kestiremiyorum.
Old 04-06-2011, 17:32   #51
Av. Hakan Tokbas

özellikle "cüket" procesi yaz aylarının vazgeçilmezi olacaktır. Aklınıza sağlık!
Old 04-06-2011, 18:41   #52
Nusret

Varsayılan İsim önerisi...

Faruk arkadaşımızın bir an önce seri üretime geçebilmesi için tayyör cübbeye aradığı isim konusundaki destek de benden gelsin. Ceket cübbeye cüket deniyorsa, tayyör cübbeye de cüyör denebilir. Takdirlere sunulur.
Old 04-06-2011, 23:57   #53
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün

Böyle bir gelişme için 10 yıl sonra olur desek, bir kaç yıl sonra buraya baktığımızda amma da sallamışız diyebiliriz. Ama 40 yıl çok fazla gelir..
Old 05-06-2011, 00:05   #54
Av. Gülgün

Ben de aslında çok uzak olmaması gerektiğine inanıyorum ama hala duruşma salonundaki mönitörde görüntü olmayan mahkemelerimiz var
Old 05-06-2011, 06:22   #55
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Gülgün

Hemen değil ama Ekim ayından sonra olmaması için bir neden yok... Yasal düzenleme de hazır: HMK 154 ve devamı maddeleri.
Old 11-08-2011, 11:41   #57
boran79

adliye içerisine yerleştirilecek bluetooth cihazları aracılığıyla duruşma sırası, bekleyen meskektaşların cep telefonlarına bilgi mesajı olarak gelsin. böylece koridorlardaki gergin bekleyiş sona erer ve baro odalarında çay ve kahvemizi rahatça içeriz.
Old 12-08-2011, 12:23   #59
Nusret

Varsayılan Cüyör...

Alıntı:
Cüyör çok havalı duruyor... Takdir ettim.

Reca ederim... :-) Kadın arkadaşlarımıza bir katkım olsun dedim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi