Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

J.d.salinger

Yanıt
Konu Notu: 6 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-04-2006, 21:37   #1
eses

Kitap J.d.salinger

Evet bu yazarı belkide bir çoğumuz tanımıyoruz bile,benim nerden tanıdığıma gelince aslında ben bir kitaptan çabuk sıkılırım ama gecenlerde bir arkadasim bana bir kitap hediye etti bu kitap o muhtesem yazarın "çavdar tarlasında çocuklar"adlı roman kitabıydı.kim derdiki benim bu kitabı hiç sıkılmadan tam 6 defa okuyabileceğimi biri der ise bile ben sanırım gülüp gecerdim birçoğunuz bize ne kardesim senin okuduğun kitaptan dediğinizi duyar gibiyim fakat bu kitabı sizinle paylasmak istedim herkese iyi günler...
ÇOK SAĞOL BAY JEROME DAVİD SALİNGER...
Old 22-04-2006, 08:01   #2
Armağan Konyalı

Sayın eses

Salinger'in kitapları 'çok defa okunmak' gibi bir özelliğe sahip. Çavdar Tarlasında Çocukları çok defa okuyan yalnız siz değilsiniz.

Bir kez bile okumamış olanlara böyle bir yazarı ve kitabı tanıtmakla bir kültür hizmeti yapıyorsunuz.

''Çavdar Tarlasında Çocuklar'' kimsenin, ama hiç kimsenin ''bana ne'' diyemeyeceği bir başyapıt. Önerdiğiniz için teşekkürler.

Saygılarımla
Old 28-08-2006, 09:32   #3
pia

Çavdar Tarlasında Çocuklar benim de çok beğenerek okuduğum bir kitaptı...
İsmini daha önce başrollerini Julia Roberts ve Mel Gibson'ın oynadığı Komplo Teorisi filminde duymuştum. Mel Gibson, FBI'la ilgili çok önemli bilgilere sahiptir ve bu nedenle FBI Gibson'ın peşindedir. Mel Gibson, izini tamamen kaybettirmeyi başarır ancak başucu kitabı The Catcher In The Rye (Çavdar Tarlasında Çocuklar)'ı küçük bir evde bulan FBI ajanları bu evin aradıkları insana ait olduğunu anlarlar...
Genel hatlarıyla hatırladığım ve aktardığım bu filmi izledikten sonra bu başucu kitabını merak etmiş ancak bir hocamın bana armağan etmesiyle bu tesadüfe çok şaşırarak ve sevinerek okuyabilmiştim.
Aldığım en güzel armağanlardan biriydi, bu kadar yalın bir dille toplum eleştirisi okumak çok keyifliydi...
Old 14-01-2007, 22:37   #4
yusufosis

Varsayılan kayıp yazar salinger!

çavdar tarlasında çocuklar! insanlığa hediye edilen ender kitaplardan birisi.. bir de sevgil,i salınger'ın 'franny ve zooey' adlı kitabını da okumuş biri olarak öneriyorum ilgilenen kitap kurtlarına!..
Old 15-01-2007, 17:02   #5
pinar*

çavdar tarlasında çocuklar...okuyalı uzun zaman oldu ama hala ayrıntılarını hatırlayabildiğim ender kitaplardan. Anımsatmanız hoş oldu:-)
Old 16-04-2007, 19:39   #6
ahriman

daha geçenlerde okudum. eğer bir sonu olsaydı en sevdiğim on roman arasına girecekti.
Old 25-04-2007, 22:14   #7
halit pamuk

Burada yazılanları okuyunca Ankara'da olmamı da fırsat bilerek hemen gidip satın aldım bu romanı ve elimden bırakmadan okudum.Okuduktan hemen sonrada siteyi açıp cevap yazayım,dedim.

Tamam güzel bir kitap olduğu konusunda sizlerle hem fikirim.Ama 6 kere olmasa da bir kere daha okur musunuz? diye sorsanız.Benim cevabım: " bundan gayri okunacak daha çok kitap var." olurdu!
Old 01-04-2008, 08:29   #8
Armağan Konyalı

Alıntı:
Burada yazılanları okuyunca
Sayın adnan koray

"Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz."

Okunacak kitaplar sıralamasında bu kitabın yeri çok daha arkalarda olmalı belki de. Ama okuyucular kitap sıralamasını da kendi duygularına göre yapıyor; tıpkı erkeklerin kadın sıralamasında, annelerin başta olması gerekirken, başka kadınların birinci sıraları kapması gibi...

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05152607 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.