Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Üye Mesajlarının içinde Avatar yerine Üye Resmi

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 3,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-12-2007, 22:51   #1
Admin

Varsayılan Üye Mesajlarının içinde Avatar yerine Üye Resmi

Forumdaki mesajlarımızın içinde mesaj yazan üyemizin avatarı yerine (varsa) fotoğrafının gösterilmesini forum standartımız olarak ayarladık.

Mesaj yazan üyemiz profiline fotoğrafını eklediyse, fotoğrafı artık mesajlarının içinde avatarının yerine gösterilecek. Bu uygulama ile ilgili notları şu şekilde aktarabiliriz:
  • Forum mesajları içinde üyemizin varsa fotoğrafı gözükecek, fotoğraf eklemeyen üyelerimizin (mesela ben!) eskiden olduğu gibi avatarları görünecektir.
  • Üye fotoğrafları (veya avatarlar) sadece site üyelerimize gösterilir, üyemiz olmayanlar mesajların içinde, üyemizin profilinde veya fotoğraf albümümüzde ne fotoğrafları, ne de avatarları göremez.
  • Mesajların içinde üyemizin fotoğrafı yerine, eskiden olduğu gibi avatarların görünmesini isteyen üyelerimiz Forum Ayarları ekranından "Mesaj içi Fotoğrafı/Avatar seçim" ayarını değiştirerek, forumu eskisi gibi avatarlarla görüntüleyebilir.
  • Mesajların içinde avatarların DAHİ görünmesini istemeyen üyelerimiz aynı ekrandan "Avatarları Göster" ayarını değiştirerek bu isteklerini de gerçekleştirebilirler.
  • Mesajlarının içinde fotoğraflarının gözükmesini isteyen üyelerimizin, fotoğraflarını bu ekranda profillerine eklemeleri gerekmektedir.
  • Profile fotoğraf eklemek isteğe bağlıdır ancak bu seçeneği tercih edecek üyelerimizin yüzlerini yakından ve açıkça gösteren güncel ve Türk Hukuk Sitesinin formatına ve ciddiyetine uygun fotoğraflar eklemeleri beklenmektedir. Bu bölüme avatarlar, manzara resimleri, logolar, semboller, başkalarına ait fotoğraflar, çok uzaktan çekilmiş sizi net göstermeyen fotoğraflar, çok eski resimler (çocukluk resimleri vs.) eklenemez. Profilinize eklediğiniz resimler, üye fotoğraf albümümüzde de otomatik olarak yayınlanır.
Üyelerimizin 'yüzünü görerek' yazışmanın beğenileceğini umarız.
Old 16-12-2007, 23:53   #2
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sayın Admin,
Bu uygulamayı ben pek beğenmedim.... Profilinde fotografı olsun ama avatarların yerini almasın resimler...
Old 17-12-2007, 01:12   #3
Admin

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Sayın Admin,
Bu uygulamayı ben pek beğenmedim.... Profilinde fotografı olsun ama avatarların yerini almasın resimler...
Forumu eskisi gibi avatarlarla görüntülemek için lütfen yukarıdaki açıklamayı uygulayınız:

Alıntı:
Mesajların içinde üyemizin fotoğrafı yerine, eskiden olduğu gibi avatarların görünmesini isteyen üyelerimiz Forum Ayarları ekranından "Mesaj içi Fotoğrafı/Avatar seçim" ayarını değiştirerek, forumu eskisi gibi avatarlarla görüntüleyebilir.
Old 19-12-2007, 20:52   #5
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Yazan Admin
Forumdaki mesajlarımızın içinde mesaj yazan üyemizin avatarı yerine (varsa) fotoğrafının gösterilmesini forum standartımız olarak ayarladık.

Mesaj yazan üyemiz profiline fotoğrafını eklediyse, fotoğrafı artık mesajlarının içinde avatarının yerine gösterilecek. Bu uygulama ile ilgili notları şu şekilde aktarabiliriz:
  • Forum mesajları içinde üyemizin varsa fotoğrafı gözükecek, fotoğraf eklemeyen üyelerimizin (mesela ben!) eskiden olduğu gibi avatarları görünecektir.
  • Üye fotoğrafları (veya avatarlar) sadece site üyelerimize gösterilir, üyemiz olmayanlar mesajların içinde, üyemizin profilinde veya fotoğraf albümümüzde ne fotoğrafları, ne de avatarları göremez.
  • Mesajların içinde üyemizin fotoğrafı yerine, eskiden olduğu gibi avatarların görünmesini isteyen üyelerimiz Forum Ayarları ekranından "Mesaj içi Fotoğrafı/Avatar seçim" ayarını değiştirerek, forumu eskisi gibi avatarlarla görüntüleyebilir.
  • Mesajların içinde avatarların DAHİ görünmesini istemeyen üyelerimiz aynı ekrandan "Avatarları Göster" ayarını değiştirerek bu isteklerini de gerçekleştirebilirler.
  • Mesajlarının içinde fotoğraflarının gözükmesini isteyen üyelerimizin, fotoğraflarını bu ekranda profillerine eklemeleri gerekmektedir.
  • Profile fotoğraf eklemek isteğe bağlıdır ancak bu seçeneği tercih edecek üyelerimizin yüzlerini yakından ve açıkça gösteren güncel ve Türk Hukuk Sitesinin formatına ve ciddiyetine uygun fotoğraflar eklemeleri beklenmektedir. Bu bölüme avatarlar, manzara resimleri, logolar, semboller, başkalarına ait fotoğraflar, çok uzaktan çekilmiş sizi net göstermeyen fotoğraflar, çok eski resimler (çocukluk resimleri vs.) eklenemez. Profilinize eklediğiniz resimler, üye fotoğraf albümümüzde de otomatik olarak yayınlanır.
Üyelerimizin 'yüzünü görerek' yazışmanın beğenileceğini umarız.

Yeni uygulamayı sevdim gayet güzel, Sitedeki diğer bir çok güzellik gibi, görerek yazmak güzel bencede.

Saygılarımla...
Old 24-12-2007, 21:48   #6
Gülümse

Önce avarlar yerine kendi resmimi görünce bayağı ürktüm.. Hatta o hızla siteye yüklediğim resmimi de siliverdim..

Sonra bu uygulamanın kullanma talimatnamesini dikkatli okuyunca durumu düzeltebilidim..

Resme gelince.. Onu da yenilemeye karar verdim..
Old 25-12-2007, 21:41   #8
oguzhand0

Adminim bende pek sevmedim ya
Hem o resmimizin avatarımızda durması hem de profilimizde fotoğrafımızın gözükmesi çok iyiydi. İnsan bir garip oluyor.
Belki de bu zamana kadar alıştığımdandır.

Neyse yeniliklere açık olunmalı (:
Old 03-01-2008, 09:37   #9
Av.Zafer Erman

Uygulamayı destekliyorum. İsmini hatırlayamadığımız arkadaşların yüzünü burada görmek,o mu değil mi tereddütlerini ortadan kaldırmak açısından iyi bir uygulamadır ve sürdürülmelidir diyenlerdenim.

Fotoğrafımızın gözükmesinin ne gibi sakıncası olabilir.

Saygılarımla
Old 04-01-2008, 14:34   #10
seljuk_aylan

bencede yerinde bir uygulama sonsuz destek admine
Old 15-01-2008, 20:50   #12
kanunsuzsucolmaz

hımmm internet ortamında fotoğrafımın görünmesi her zaman beni endişelendirmiştir ama bu siteye koymaktan da korkacaksam hayat benim için çok zor olacak demektir
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi